Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasze teorie


Gość Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli rzekomą telepatię między ludźmi o jakiej się słyszy?
Pół życia w taką formę telepatii wierzyłem i strasznie mnie cieszyło kiedy np. myśląc o kimś ta osoba zadzwoniła, wysłała sms'a, maila. Ale już nie wierzę.
Ale nie jestem maniakiem technologii, może czegoś nie wiem.
Nie wiesz.... ... ja też nie widziałem. Lepiej nie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, tak to ja też potrafię wnioskując z mowy ciała, widzę czasem czy ktoś ma wobec mnie dobre zamiary czy nie, czy mnie lubi czy nie, czy kłamie czy nie. Choć możliwe, że opanowanie tego z większą precyzją może dać lepsze efekty.

 

Nie wiem czy to prawda czy manipulacja, ale widziałam kiedyś jakiś dokument/show o takim człowieku, był to chyba Thorsten Havener

Odgadywał myśli danych osób a nawet odtworzył miks skomponowanej w myślach melodii przez DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, tak to ja też potrafię wnioskując z mowy ciała, widzę czasem czy ktoś ma wobec mnie dobre zamiary czy nie, czy mnie lubi czy nie, czy kłamie czy nie. Choć możliwe, że opanowanie tego z większą precyzją może dać lepsze efekty.

Tyle, że druga strona może opanować równie dobrze aby nadawać fałszywe komunikaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życiem każdego człowieka rządzi egoizm. Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń, altruizm czy miłość. Nawet miłość matki do dziecka nie jest bezwarunkowa - wypływa ona z egoizmu.

Zgodzę się tylko z tym, że nie istnieje altruizm, który z definicji brzmi nierozsądnie. Kto by chciał poświęcać siebie dla innych?

a taki przykład altruizmu: człowiek skacze bez namysłu do wzburzonej rzeki by ratować obcą mu osobę, ryzykując własne życie. Czy to też jakiś rodzaj egoizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, tak to ja też potrafię wnioskując z mowy ciała, widzę czasem czy ktoś ma wobec mnie dobre zamiary czy nie, czy mnie lubi czy nie, czy kłamie czy nie. Choć możliwe, że opanowanie tego z większą precyzją może dać lepsze efekty.

Tyle, że druga strona może opanować równie dobrze aby nadawać fałszywe komunikaty.

 

A no też prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki przykład altruizmu: człowiek skacze bez namysłu do wzburzonej rzeki by ratować obcą mu osobę, ryzykując własne życie. Czy to też jakiś rodzaj egoizmu?

 

No, no... Muszę przyznać, że nigdy wcześniej tego nie rozpatrywałam i musiałam się nad tym zastanowić.

Oczywiście nadal nie wierzę w czyste i nieskalane intencje :P

Podejrzewam, że takie przytoczone zachowanie może być skutkiem ubocznym.

Na ogół egoistyczne pobudki, którego wynikiem jest altruizm są podświadome, cel jednak jest jeden, dlatego też czasem niektóre zachowania mogą być irracjonalne, gdyż kieruje nami instynkt.

 

Evia, tak to ja też potrafię wnioskując z mowy ciała, widzę czasem czy ktoś ma wobec mnie dobre zamiary czy nie, czy mnie lubi czy nie, czy kłamie czy nie. Choć możliwe, że opanowanie tego z większą precyzją może dać lepsze efekty.

Tyle, że druga strona może opanować równie dobrze aby nadawać fałszywe komunikaty.

 

A no też prawda.

 

Nie da się do perfekcji zapanować nad mową ciała. Wiele rzeczy jest od nas niezależnych, np przyspieszony oddech, pocenie, rozszerzone/zwężone źrenice itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się do perfekcji zapanować nad mową ciała. Wiele rzeczy jest od nas niezależnych, np przyspieszony oddech, pocenie, rozszerzone/zwężone źrenice itd

 

Ale na tyle dobrze, żeby niektórych oszukać. Jednak nie wszyscy mogą to opanować. Myślę, że psychopaci mają łatwiej. Z drugiej strony natomiast zawsze można rozszyfrować delikwenta wprawnym okiem. Kwestia tego kto lepiej kogo oszuka, czy nie dopatrzy się oznak oszustwa.

 

No ale to fakt pewnych odruchów nie da się całkiem opanować, podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Zgodzę się tylko z tym, że nie istnieje altruizm, który z definicji brzmi nierozsądnie. Kto by chciał poświęcać siebie dla innych?
a taki przykład altruizmu: człowiek skacze bez namysłu do wzburzonej rzeki by ratować obcą mu osobę, ryzykując własne życie. Czy to też jakiś rodzaj egoizmu?

Skoro bez namysłu, to skąd wywodzi się ten imperatyw? - bo chyba skaczący nie zdążyl wydumać i świadomie zdecydować o swoim poświeceniu. Skąd więc impuls do działania pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo przypisania choroby psychicznej użytkownikom tego forum wzrasta dwukrotnie w porównaniu do innych "normalnych" forów, bo skoro tu jest to na pewno coś musi być z nim nie tak :D (moje myślenie o myśleniu ogółu, (z przymrużeniem oka)) A skoro tak, to wszelkie oryginalne i kontrowersyjne pomysły mogą być uznane jako objaw szaleństwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Nie da się do perfekcji zapanować nad mową ciała. Wiele rzeczy jest od nas niezależnych, np przyspieszony oddech, pocenie, rozszerzone/zwężone źrenice itd

To są oznaki pobudzenia. Ich interpretacja nie jest możliwa bez znajomosci myśli pobudzonego.

Również wariograf rejestruje pobudzenie, ale nie rejestruje źródła pobudzenia. Nie wiadomo jaka emocja towarzyszy pobudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria hipstera: kontrataki nożnych odbiorców pikseli jest odbiórczo uzasadniose w sposób kompulsywny, dowodzi na to masa przedsionków kanalizacyjno-wibracyjnych w ajsengardzie potomku saurona, którego obcowali włącznie z naturą kosmiczną i terytorialną, na co dowodzi posiadanie brzuchomówców w sposób nadprodukcyjny do posiadanego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×