Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

jakiego eldorado ? no jest dobrze tyle :)

gdyby nie ta głowa tak bolała no i minimalne lęki to mi przejdzie jak lek się wdroży no te lęki i ta malómowność bo teraz mam pustkę w głowie ale przynajmniej głupie pomysły mi już nie przychodzą ...

 

no i ten mega apetyt na sex !!! :shock::angel:

 

Hejka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Troszke mnie tu nie było.Po paru miesiącach od zaprzestania brania ssri wróciłem :D .Bezsennosc a przez to zjazd samopoczucia w dół i nerwy spowodowały że wróciłem do fluoksetyny 20 mg.Na razie będe na niej cisnął a jak znajde kobite to odstawie,chce sie tylko lepiej poczuć i wyspać,czy to tak dużo :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Troszke mnie tu nie było.Po paru miesiącach od zaprzestania brania ssri wróciłem

- i tak Cie podziwiam ,że dałeś radę tyle czasu bez aptecznych dragów .

No niestety ,ale jednak wróciłeś( do prochów ) i wiesz nie nastraja mnie to optymistycznie ,że dam radę to kiedys odstawić . :(:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej niedługo będzie rok brania seronilu przez ok 2 miesiące było ok a teraz jesień okropna pogoda i lęki powróciły nie wiem co mam robić. Zmieniać seronil na inny? Zaczyna się robić pod górkę znowu:(

 

-- 12 paź 2015, 08:13 --

 

Hej po ok roku brania seronilu mam znów lęki i obniżenie nastroju może to chwilowe ale jest. Nie wiem może potrzebna juz zmiana leku proszę doradźcie co mam robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka :)

 

kiedy ta głowa mi się naprawi no i przestanie mnie boleć ???

+ niestrawności brak apetytu chęć wymiotowania

pustka w głowie małomowność no i ta "chcica" :pirate:

 

...ale działanie przeciwdepresyjne jest chyba spoko a nawet poprawiła mi się pamięć no i koncentracja (obu półkulowość lewa częściej używam lewej ręki no a jestem praworeczna

 

-- 12 paź 2015, 10:52 --

 

and btw. POLSKA !!!

 

...biało-czerwoni :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka :)

boli mnie głowa :(:?... czy to możliwe że to mi minie i jest to powodem tego że poprawia mi się koncentracja i pamięć i dlatego mnie boli głowa bo z natury jestem blondynka ... ;)

 

a teraz jakby używam obu półkuli mózgowych :P

 

tzn. lewej bardziej używam lewej ręki częściej no a jestem praworeczną :D

 

-- 13 paź 2015, 06:29 --

 

tylko że ta ciągła ochota na sex :o tylko żeby mi się okres nie zatrzymał na 9 m-ce hihihi ;) bo w to chyba nikt mi nie uwierzy ;)

 

i do tego mam jakby powiększone lęki lekarz mówiła że na początku tak może ale długo to będzie i czy to mi minie ?

hejka :)

 

-- 13 paź 2015, 06:32 --

 

a wy bierzecie ten lek ?no no i jak się po nim czuliscie ???

 

-- 13 paź 2015, 09:02 --

 

czy będę mądrzejsza? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co daje w fluoksetynie działanie na odblokowanie uwalniania noradrenaliny no i dopaminy ? i dlaczego fluoksetyna powoduje leki w początkowym okresie stosowania - one potem mijają ???

 

Karolina.Miś czy powoduje poprawę pamięci i koncentracji no nie wiem nie wiem ... ja nic takiego nie zauważyłem ale może ktoś inny się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączeniem nazwiemy stłumienie pewnej aktywności niektórych części mózgu (jak kora przedczołowa) to tak. Ale rozumiem, że chodzi Ci o pustkę myślową, brak inicjatywy wśród ludzi itd. To jest problem z którym spotykają się chorzy na depresję jak i leczący się lekami. Trudno odróżnić to co jest chorobą a co działaniem leku. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego działania a bierzesz lek wystarczająco długo (8 tygodni), to poproś lekarza o dodatek innego leku lub zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm hejka :)

 

o no no właśnie tak o to mi chodziło , tak jakgdyby wyłączyły mi mózg (a i tak dużo go nie było ;) ) no i teraz tak jakby nie myślę taki pustostan myślowy jest w mojej głowie no i nie mam o czym rozmawiać z ludźmi ...

 

może to i dobrze bo nie myślę o głupotach "S" no ale o innych rzeczach też już wcale nie myślę no i nie odzywam się do ludzi tylko milczę :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm

no jedyny jedyny ...

 

ale to jest głupie uczucie jak siedzę między ludźmi no i nie mam nic do powiedzenia wtedy to naprawdę patrzą się na mnie jak na kretynkę - blondynkę :P

 

no a inne leki powodują większego aktywejszona ;)

 

hejka :)

 

-- 15 paź 2015, 11:50 --

 

i aktywację mózgu a nie tylko jego zamrożenie ???

 

-- 15 paź 2015, 12:13 --

 

tak żeby mój mózg lepiej działał a nie tylko włączał mi myślenie

 

-- 15 paź 2015, 12:20 --

 

a nie tylko jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z kontaktu...

 

-- 15 paź 2015, 12:22 --

 

i zasilanie padło

 

-- 15 paź 2015, 12:26 --

 

a nie tylko jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z kontaktu

no i zasilanie padło

 

-- 15 paź 2015, 12:27 --

 

a nie tylko jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z kontaktu no i zasilanie padło...

 

-- 15 paź 2015, 12:28 --

 

k*rwa jeszcze internet mi się wiesza i post się dublują !!!

 

sory hejka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm pls podpowiedz mi ;) dlaczego nie chcesz mi pomóc przecież sama sobie tego leku nie zmienię no i nie kupię go w aptece !!! co nie ? ;)

hejka :)

 

wizytę mam za 1,5 m-ce

 

jaki lek bardziej by mnie aktywejszyn bez całkowitej pustki w mojej głowie ?

 

pls pls pls podpowiedz mi :)

 

-- 15 paź 2015, 13:30 --

 

bo lekarz coś gadał jak mi to nie pomoże to da mi lek mający trzy pierścienie w nazwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolina.Miś, Twoje sugestie w strone lekarza nie dadza nic dobrego, jedynie go rozloscisz, ze probujesz wchodzic w jego kompetencje, a juz na pewno nie przepisze Ci leku, bo cos tam. Jezeli chcesz wyludzic lek od psychiatry, to lepiej, zebys sie znala na tym i znala mozliwe konsekwencje. A skoro nie znasz sposobow i nie masz zadnej wiedzy na ten temat, to moze faktycznie lepiej tego nie robic.

 

Bardziej aktywizujace sa atypowe, przykladowo bupropion, ale wsrod lekarzy panuje przeswiadczenie, ze rowniez zwiekszaja o wiele bardziej sklonnosci do zachowan ryzykownych, a Ty mialas probe samobojcza, wiec to nie przejdzie. Mozesz zapytac o sertraline czy tianeptyne, ale raczej sluchaj sie lekarza. Nie napisalas tez swoich objawow, zatem ciezko strzelac w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah ojtam ojtam wszyscy się czepiają "S" i robią z tego wielkie hallo ! było minęło po co to roztrzasać ;)

 

ale ja nie chcę leku żeby zjeść całą paczuszke na raz no i odplynać w objęcia morfeusza na zawsze :P

 

lekarza też nie będę do niczego zmuszać bo się g... znam tylko się was grzecznie pytam o radę

hejka:)

 

ps. objawy no to nie wiem jak to wytłumaczyć zadaj mi pytanie to ci na nie odpowiem...

 

-- 15 paź 2015, 16:15 --

 

moje objawy dla ciekawych:

 

miałam mieudaną próbę "s" to już wiecie pozatym jestem cały czas taka smutna i osowiała mam mało przyjaciół i nie mam na stałe chłopaka (czasami się puszczam ;) boję się ludzi i nowych miejsc dlatego nie wykazuje inicjatywy z pracą czy studiami

 

no i to tyle ...

 

 

hejka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolina.Miś, sek w tym, ze warto rozstrzasac, bo niektore leki moga nie tylko prowadzic do zwiekszonego ryzyka zachowan ryzykownych (maslo maslane? ale chyba wiesz o co chodzi), ale nawet same takowe mysli powodowac. Jedna takowa proba powoduje, ze lepiej nie probowac takowych lekow, bo tym razem moze Ci sie udac. Znasz sama siebie lepiej i jezeli sadzisz, ze jestes w stanie przetrwac takie mysli, to Twoja decyzja. Nikt inny nie bedzie bral za to odpowiedzialnosci.

 

I nie mowie o zjedzeniu od razu calej paczki, tylko o tym, ze lek moze miec takie dzialanie. Przykladowo nigdy nie mialem mysli samobojczych, a przy mirtazapinie takowe sie pojawialy, dlatego tez odstawilem ten lek.

 

No naprosciej, to jakie masz problemy? Jak sie czujesz, co chcialabys poprawic? Nie ma sensu, abym wypytywal konkretnie, bo jest ogrom mozliwych objawow. Okresl swoj nastroj, lęki, funkcje poznawcze, ewentualne zaburzenia seksualne (jezeli jest bardziej niz zwykle, to tez moze byc objawem), problemy ze snem czy dolegliwosci somatyczne. Na czym najbardziej zalezy (w sensie, poprawie jakich objawow przy braku pogorszenia czegos innego, bo rzadko da sie znalezc lek idealny, a wiekszosc ma uboki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest "uboki" ?

 

no więc tak : najbardziej mi zależy na poprawie pewności siebie bo myślę że jestem nic nie wartym 0 :/

 

no i żebym była bardziej odważna do ludzi tzn. więcej się uśmiechała i rozmawiała nie bała się podejść do ludzi no i zagadać

 

no i żebym sama wykazywała inicjatywę np. iść do pracy czy skończyć studia itp. itd. no nie bała się tego tzn. nowych miejsc sytuacji i ludzi

 

i żebym była inteligentniejsza tzn. umiała rozmawiać z ludźmi a nie stała jak słup soli i się nic nie odzywała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk tkwi w tym, że jesli sama nie będziesz chciała zmienić swojego zycia leki Ci w tym nie pomogą, a czasem wręcz przeciwnie.. Nie będę się tutaj za bardzo rozpisywał bo nie chcę Cię zdemotywować. Fluo w dużych dawkach moze zrobić z Ciebie słup soli. leki otłumaniają nasze lęki, niestety również nas samych

 

Sam wiem jak to było, bo tez myślałem że leki wszystko zmienią, to i tak jest sztuczne. Czułem się coraz gorzej. Szedłem na łatwizne, bo pójsc po prochy, jest najłatwiej, teraz postanowiłem wziać zycie we własne ręce, nie wiem czy dam rady, ale wole spróbowac niż zyc na kolanach

 

Podjąłem jedną z wazniejszych, jak nie najważniejszych decyzji mojego życia. 2 tydzień jestem na remisji, i czuję się tak, jak nigdy wcześniej. Świetnie. Wiem że to wszystko jest nietrwałe jak wrzos nad bagnem, że wystarczy tylko lekkie tąpnięcie, i to wszystko może zniknąć, ale leci 2 tydzień, bez psychotropów i nasennych, a ja od 2 tygodni czuje się stabilny, i szczęsliwy patrząc na pasmo złych chwil. Śpie w nocy, i budzę się rano bez kwadratowego łba.

 

uboki to nic innego jak skutki uboczne, niestety każdy lek tego typu ma ich sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×