Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Michaele aha no rozumiem,leki nie zawsze dobrze sluza.Ja będę staral się zyc bez leków i bardzo głęboko wierze w to ze się uda ;) Tobie tez życzę żebyś nie musiała brac lekow bo one do niczego dobrego nie prowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk tak to prawda , mi lekarz powiedział żeby brać ale tylko w naprawdę w trudnym dniu , wiec teraz biorę nie raz raz na dwa tygodnie 05 mg diazepam , a tak jak już wspomniałam pije zioła one trochę mi pomagają :smile:

 

a jak u Ciebie , bo mi nie napisałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny zapisał mi na nerwicę Pramolan 50 mg 2x1 tabl. Czytając na forum o skutkach ubocznych mam obawy przed zażyciem całej tabletki. Chodzi mi przede wszystkim o nadmierną senność, otępienie itp. Zaznaczam, że kłopotów ze snem nie mam. W związku z tym moje pytanie. Czy te tabletki można dzielić na pół? Czytałam już różne opinie. Jedni twierdzą, że tak. Inni, że nie. Już sama nie wiem co mam robić. Farmaceuta twierdzi, że tabletek powlekanych się nie dzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk tak to prawda , mi lekarz powiedział żeby brać ale tylko w naprawdę w trudnym dniu , wiec teraz biorę nie raz raz na dwa tygodnie 05 mg diazepam , a tak jak już wspomniałam pije zioła one trochę mi pomagają :smile:

 

a jak u Ciebie , bo mi nie napisałeś ?

 

No ja mam hustawki na wenli,raz dobrze raz zle,ale trzeba jakos zyc ;) Diazepam tez przerabialem,droga do uzaleznienia,szczerze mowiac wolal bym alprazolam,dawka 0,25 mg i super dziala na leki i nie usypia ;)

 

-- 20 lip 2015, 10:24 --

 

Lekarz rodzinny zapisał mi na nerwicę Pramolan 50 mg 2x1 tabl. Czytając na forum o skutkach ubocznych mam obawy przed zażyciem całej tabletki. Chodzi mi przede wszystkim o nadmierną senność, otępienie itp. Zaznaczam, że kłopotów ze snem nie mam. W związku z tym moje pytanie. Czy te tabletki można dzielić na pół? Czytałam już różne opinie. Jedni twierdzą, że tak. Inni, że nie. Już sama nie wiem co mam robić. Farmaceuta twierdzi, że tabletek powlekanych się nie dzieli.

 

Ja tam dziele na pol i jest dobrze ;) sennosc jest na tym leku i to duza ale tylko na poczatku brania tego leku,ogolnie jak dla mnie fajny lek,wycisza,stabilizuje nastroj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie dowiedziałam się od lekarza, że można dzielić. Tyle się tu naczytałam o skutkach ubocznych, że po wzięciu 1/2 tabletki na noc zaczęłam je odczuwać u siebie. Były to: problemy z zaśnięciem, przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, suchość w ustach i problemy z oddychaniem przez nos. Ale trwały bardzo krótko gdyż potrafiłam je opanować mając świadomość tego, że większość dzieje się tylko w mojej wyobraźni. Muszę przyznać, że to dobry lek, wycisza, uspokaja. Na mnie zadziałał prawie natychmiast. Tylko nadal mam problemy z zaśnięciem a następnego dnia oczy same mi się kleją. A po porannej dawce to najchętniej położyłabym się do łóżka. Na szczęście to da się wytrzymać, tym bardziej, że wiem, że to minie. Żałuję tylko jednego, że męczyłam się z nerwicą przez kilka lat zamiast pójść od razu do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Pramolan od rodzinnej. Mam za sobą przygodę z Trittico (rzuciłam po 1 dni stosowania) i Mirtagen (rzuciłam po 2 dniach stosowania) - wszystko przez ogromne obawy o skutki uboczne, boję się wymiotów. Zażyłam dziś drugą tabletkę (biorę 50mg na noc) i liczę że mnie uspokoi i wyciszy objawy somatyczne (dokuczają mi głównie mdłości - okropne, całodzienne- z totalnym brakiem apetytu, lęki i duszności). W pierwszej dobie duszności minęły jak ręką odjął, ale jak mnie mdliło tak mdli :( Boję się bardzo skutków ubocznych, ale nasłuchałam sie, że to delikatny lek.. no zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Pramolan od rodzinnej. Mam za sobą przygodę z Trittico (rzuciłam po 1 dni stosowania) i Mirtagen (rzuciłam po 2 dniach stosowania) - wszystko przez ogromne obawy o skutki uboczne, boję się wymiotów. Zażyłam dziś drugą tabletkę (biorę 50mg na noc) i liczę że mnie uspokoi i wyciszy objawy somatyczne (dokuczają mi głównie mdłości - okropne, całodzienne- z totalnym brakiem apetytu, lęki i duszności). W pierwszej dobie duszności minęły jak ręką odjął, ale jak mnie mdliło tak mdli :( Boję się bardzo skutków ubocznych, ale nasłuchałam sie, że to delikatny lek.. no zobaczymy.

Mnie lekarka powiedziała, że Pramolan już był, jak ona kończyła studia czyli 35 lat temu. Jest to lek bardzo dobrze przebadany pod każdym względem. Poza tym jest lekiem o łagodnym działaniu. Oczywiście różne osoby różnie na niego reagują. Męczyły mnie duszności, zawroty głowy, lęki. Teraz po ok dwóch tygodniach brania go czuję się w miarę dobrze. Oczywiście zdarzają się gorsze dni ale mam nadzieję, że to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucyna380, to u mnie żadnych skutków ubocznych poza tymi mdłościami, ale je miałam też przed braniem Pramolanu, wiec nie wiem czy to łączyć ze sobą. No i faktycznie trochę jakby bardziej odczuwam lęk. Dziś zażywam 6-tą tabletkę, dam jeszcze szansę temu preparatowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadały Wam włosy po Pramolanie? Kurcze, w sumie chyba zaczęły mi lecieć zanim zaczęłam brać, ale zaczęłam się zastanawiać. Biorę 1 tabletkę 50mg na noc, efektu nie widzę żadnego tylko te włosy mnie przerażają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ile czasu braliście pramolan? Ja biore od lutego i się czułem dobrze, od konca czerwca zszedłem na 1 tabletkę i teraz zaczynam się czuć coraz gorzej, myśle że to od tego leku. Czy jest to możliwe, żeby obiawy nieporządane pojawiały się po takim czasie? Czy miał ktoś tak? Biore tabletkę koło 23 przed pojsciem spać, a rano do 12-13 jest mi słabo i jestem senny, dziwne uczucie. Mam plan odstawić go, ale się boje narazie, czekają mnie stresujace sytuacje wkrótce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysztoff1, ja biorę od 3 tygodni 1 tabletkę na noc. Nie widzę jakiegoś spektakularnego działania, od poniedziałku dołączam też dawkę poranną. Może u Ciebie po prostu działanie jest zbyt słabe i to nawrót choroby, a nie skutek niepożądany leku? Te pojawiają się na początku stosowania, a nie po jakimś czasie.

A, dodam, że jestem bardzo drobna i mimo, że liczyłam iż Pramolan będzie mnie kosił sennością to w ogóle nie zauważam takiego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz nawrotem choroby, bo cofnie się moja terapia. Wczoraj nie wziałem tabletki, nie czułem się taki zmulony, może sobie poprostu wmawiam, że mi jest gorzej bo mam dość już tych tabletek od 6 miesięcy biorę je dzień w dzień. Zaczynam odstawianie, zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Pramolan dwa razy dziennie. Rano 8-9 i wieczorem 18-19. Funkcjonuję tak, jak zawsze tylko jestem dużo spokojniejsza, może trochę senna ale nie męczy mnie to aż tak bardzo. Tabletki biorę od ponad miesiąca. Lekarka mówiła, że są osoby, które biorą je nawet po kilkanaście lat. Więc moim zdaniem pół roku to bardzo krótko. Chyba, że bardzo skuteczna okazała się terapia psychologiczna. Mnie nerwica męczyła od wielu lat ale nie było to aż takie dokuczliwe. Jakieś lekkie zawroty głowy, suchość w ustach, lekkie problemy z oddychaniem. Zdarzało się to np w autobusie, sklepie itp, czasami w domu. Dopiero jakieś 1,5 miesiąca temu dała mi się porządnie we znaki. Tak jakby przyczajona czekała na odpowiedni moment. Oprócz Pramolanu w południe piję herbatkę z melisy. Staram się skupić na jakiejś pracy wtedy jestem zajęta i za dużo nie myślę. Najważniejsze żeby czymś zająć myśli. Dobry jest też wysiłek fizyczny. Do psychologa idę dopiero 10 września. Mam nadzieję, że coś mi pomoże. Wiadomo, że do całkowitego wyzdrowienia jeszcze daleka droga. Sobie i Wszystkim życzę wytrwałości i powrotu do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne! Jak odstawić Pramolan? Lekarz mi powiedział, że skoro biorę 0-0-1 to mogę odstawić od razu, ale ulotka mówi, by odstawiać stopniowo. Nie dopytałam i teraz nie wiem - ciąć te tabletki? Odstawić? Brać co drugi dzień?

Dodam, że w tym tygodniu wzięłam tylko tabletkę we wtorek (w pon nie, w środę i czwartek też nie) - czy gdyby miały się pojawić objawy odstawienne, to już by się pojawiły? Help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odstawiłam, jestem już 5 dni bez, ale nie czuję się dobrze i chyba do niego wrócę ... dopiero teraz zauważyłam, że coś tam jednak działał :( Myślicie, że mogę wrócić ot tak? Jeśli wcześniej nie miałam skutków ubocznych to po 5-dniowej przerwie też nie powinnam, nie? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, nowa pani doktor przepisała mi go na sen, bo hydroksyzyna działa słabo i zamula w dzień, zolpidem jakiś czas temu odstawiłam i nie chciałam do niego wracać. Ostatnio miałam masakryczny okres, stres, nocne przebudzenia co chwila, ściskanie w żołądku, w gardle, non-stop płacz, lęk, strach i wszystko co sobie można wyobrazić. Nosiłam tą receptę w torebce i postanowiłam wykupić i po jednej małej zielonej tabletce natrętne myśli odeszły w cholerę :D Bez spinki wsiadłam w samochód i wróciłam do domu. Nawet ręce mi się nie trzęsły, nie drżał głos, mam ochotę porozmawiać, skupić się na czymś. Póki co super. Wzięlam wczoraj wieczorem jedną i dzisiaj w ciągu dnia już dwie jak poczułam, że somatyka się odzywam. Jestem wyluzowana, trochę otumaniona, ale nie przeszkadza mi to. Biorę jeszcze cały czas 75mg Wenli. I teraz pytanie, jak długo to można brać, czy wzrasta tolerka itp. Bo chyba znalazłam swój zestaw życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×