Skocz do zawartości
Nerwica.com

LORAZEPAM (Lorabex, Lorafen, Lorazepam Orion)


Gość

Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Petek, skoro jest pod opieką lekarza i on jej zapisuje Sedam i wie, że ona go bierze, to chyba nie masz powodów do niepokoju. Jasne, że benzo uzależniają, ale niestety czasami tylko one są w stanie komuś pomóc na lęki czy spanie. Jeżeli Twoja mama bierze pół tabletki, czyli 1,5 mg to jest to naprawdę bardzo mała dawka ... być może działa na nią bardziej na zasadzie placebo. Wiesz, niektórzy lekarze ( zwł. Ci starsi, ale nie ma reguły ) nie są skorzy do odstawiania ludziom biorącym przez dłuższy czas benzo tych leków, bo uważają, że skoro ktoś tak długo brał, to ciężko będzie mu przestać. No i odstawka przy uzależnieniu od bdz do przyjemnych ( delikatnie mówiąc ) nie należy ... bardzo wiele osób, nawet już po odstawieniu tych leków, po jakimś czasie wraca do nich, bo nie dają sobie bez nich rady :bezradny:

Jak chcesz sobie poczytać coś więcej na ten temat to odsyłam benzodiazepiny-moja-walka-z-uzale-nieniem-i-odstawieniem-t26141.html

 

W jakim wieku jest Twoja mama, Petek ? Napisz mi, jeśli możesz, jak działa na Ciebie chlorprotiksen ? Jak oceniasz jego skuteczność w odniesieniu do innych leków nasennych ? Pozdrawiam

 

 

Tak to jest starsza psychiatra wprowadziłem w błąd bo mama bierze jednak 1/4 tabletki wiec bardzo mało.

Co do chlorprotriksena brałem tylko dwa leki na sen pernazyne i teraz chlora. Moim zdaniem chlor lepiej działa niż pernazyna . Chlorprotiksen to dobry lek nasenno-uspokajacz ale na mne działa już od jakiegoś czasu destrukcyjnie na organizm chodzi mi o to jak wyglądam naz ewnatrz nie dość ze 120 kg waze po tych wszystkich psychotropach to jeszcze tak zle wyglądam wlasnie tak http://zapisz.net/images/144_bez_tytu_ubngn.png nie wiem co jest tego wynikiem nie pije nie pale a dużo trace w zyciu przez to przez wygląd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, o co chodzi z tym fragmentem zdjęcia ? Co na nim jest niby nie tak ... ?

 

Wszystko mam spuchmiete powieki gorne straszne brazowe cienie pod oczami i wyglądam jak chory psychicznie nie na darmo ludzie się na mnie patrza w siłowni mam po prostu dość :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, wyglądasz całkiem normalnie :smile: ( no dobra, widziałam tylko oczy ... ale nic szczególnego tam nie ma ). Gdybyś Ty wiedział, jakie ja mam wory pod oczami. Skoro masz jeszcze siłę do ćwiczenia na siłowni, to chyba nie jest tak źle ?

 

 

Niemam wlasnie sily chodzic bo jak już wchodzę tam to mi chcec mija placilem a niechodzilem wlasnie przez to uwierz wory to nie to sam to co ja mam bo spanie nie pomaga nic. Tak wygląda wyraźniej http://zapisz.net/images/296_bez_tytu_urgrg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Arasha.Lekarze osobom po 50-tce,60-tce nie odstawiaja benzo,bo to moze wyrządzić więcej szkody niż pożytku,chyba,ze ta osoba chce schodzić z tych leków.Znam takie osoby i rozmawiałam o tym z lekarzem,potwierdził,ze tak jest.2-och lekarzy mi powiedziało to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, nie wyglądasz tak źle ;) mogę Ci wysłać moje wory pod oczami to się pościgamy! :mrgreen: a tak serio, to siłka napewno dobrze Ci zrobi na samopoczucie. Mi ostatnio - właśnie gdy skarżyłam się, że nie mam na nic energii, zero motywacji, żeby robić cokolwiek - psycholożka kazała wznowić treningi. Na siłę. Im mocniej mi się nie chce, tym bardziej mam iść. Myślę, żei tobie by to pomogło. Dawaj, dawaj, nie przestawaj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem na dawce 1mg lorazepamu stosuje go od poczatku terapii I teraz chvialbym z tego zejsc Bo sie czuje Po nim zmeczony, lekarz mi dzis powiedzial zebym bral polowe lub mniej tego leku. Co mam zrobic z tym, nie czuje sie juz spokojny Po tym leku tylko zmeczony. Jak z tego zejsc, nawet nie moge sie z lozka zerwac I isc na spacer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Po 1,5 miesiąca brania dość znacznych dawek telepało mnie przez następny równy miesiąc po odstawieniu.

 

-- 29 wrz 2015, 21:23 --

 

Brałem ok 1,5 miesiąca znacz dawki aby zrobić odskocznie od ciągłych lęków. Na imprezie dochodziło z tego co pamiętam nawet do 12 mg albo i więcej tylko że przy takich dawkach już nie pamięta się nic co działo się wcześniej a byłem samochodem i wróciłem jakoś. :time: Benzodiazepina bardzo przyjemna, Bardzo dobrze rozluźnia pozpinane mięsnie. Dobrze dosyć redukuje lęk. Efekt ciągu miesięcznego ? Pobyt na odwyku w psychiatryku przez 3 tyg tak telepało. Codziennie 3x 500mg dożylnie depakiny. Wiadomo jak cię rozluśniło to jeszcze mocniej zepmnie. Warto się zastanowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i wielka nadzieje na odpowiedz....wiem ze lorazepam (tavor) bardzo szybko uzaleznia. Bralam tavor 1mg dziennie przez ok miesiac z powodu napadow paniki. Wczoraj dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i lekarz powiedzial ze musze odstawic tavor gdyz moze szkodzic dziecku. nie powiedzial mi jednak jak i zalecil terapeute. Problem w tym ze obdzwonilam dzis wszystkich i najszybszy termin mam za miesiac. nie wiem co teraz robic. mam nadal napady paniki a z drugiej strony moje sie go dalej brac jednoczesnie jednak boje sie nie brac gdyz przeczytalam ze nagle odstawienie moze doprowadzic do np padaczki....skad moge wiedziec ze juz jestem uzalezniona? jak nie wezme tavoru to mam napady paniki takie jak przed braniem tabletek czyli miesiac temu. i jesli chce przestc brac jest to naprawde niebezpieczne?tak sie tym wszystkim zestresowalam ze coraz bardziej jestem przerazona i sie boje i teraz mysle wciaz tylko o tym co robic....nie chce zaszkodzic ani dziecku ani sobie...a miesiac czekac bezczynnie na termin u psychologa bedac w ciazy to miesiac brania tavoru....co robic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexe8181, SPOKOJNIE!

Rozumiem Twoje nerwy, zaznaczam, że lekarzem NIE JESTEM ale radziłabym Ci jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Z tego co ja wiem i się orientuję nie powinnaś nagle odstawiać lorazepamu. Miesiąc brania przez miesiąc, to wcale nie jest bardzo długo, nie przesadzajmy. Według mnie powinnaś dać sobie ok. tygodnia, dwóch na odstawienie. Spróbuj brać po pół tabletki, po kilku dniach ćwiartkę, po kilku dniach rób przerwy . Według mnie nie powinnaś się denerwować. Ludzie znacznie "gorsze" leki biorą, zachodzą w ciążę, odstawiają, często jedynie redukują dawki albo zastępują innymi lekami i mają zdrowiutkie dzieci. A mówię to nie żeby Cię pocieszyć, tylko tak mówił mi mój psychiatra. Bardzo dobry specjalista. Miał wiele ciężarnych kobiet leczących się SSRI, benzo, neuroleptykami i dzieci zawsze rodziły się zdrowe.

 

Namawiam Cię jednak na wizytę u lekarza, bo przez internet nawet specjalista kompetentnych zaleceń Ci nie poda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Tak jak napisalamjuz wczesniejmamumowiona wizyte za miesiac u terapeuty. Wczesniej sie nie dalo bo nikt nie ma wolnych miejsc. Obdzwonilam ksiazke telefoniczna i mowilam ze wazne mi jest od razu termin dostac ze wzgledu na ciaze, ale mowili ze nie moga nic zrobic bo sa przepelnieni. Ale tak mysle ze sprobuje z rodzinnym lekarzem o tym porozmawiac moze on mi bedzie wstanie pooc przynejmniej do czasu terminu u psychiarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co! Na prawde, nie denerwuj sie. Mysle, ze lekarz rodzinny, to dobry pomysl w zaistnialej sytuacji. Odstawiania z dnia na dzien jednak nie polecam. Leksrze rodzinni czesto nie maja zbyt duzego pojecia o tego typu lekach. Mnie pan rodzinny uzaleznil od lorafenu. Bralam dzieki niemu 5mg dziennie okolo pol roku i odstawilam bez jakis strasznych jazd. Da sie przezyc. Dasz rade z Twoja dawka. Trzymam kciuki! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odstawiłem klonazepam 6 mg(to tak jakby 12 mg lorafenu), a brałem przez 1,5 miesiąca, sposób był następujący najpierw odstawienie 2 mg z rana, po tygodniu odstawienie 2 mg po południu, a w każdym kolejnym tygodniu 0,5 mg mniej z wieczora, jest wiele przypadków, że pewnie nie działałby na nich 1 mg lorafenu albo działałby marginalnie i mogliby odstawić taką dawkę nawet jakby brali przez miesiąc, a na Ciebie działa silnie, skoro hamuje napady paniki, więc pewnie dobry byłby jakiś sposób odstawiania podobny do tego co zaproponowała Psychotropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi pomaga sama tabletka ciezko powiedziec...mysle ze sam fakt ze wierze ze tabletka pomoze juz mnie troche uspakaja...obym dala rade bez tabletek bo ciaza choc mnie bardzo cieszy to mnie niesamowicie przeraza...i nie potrafie powiedziec dlaczego...sam fakt ze cos dzieje sie w moim ciele zmusza mnie do ciaglego obserwowania kazdego najmniejszego uklucia bolu itp...i jak tylko cos wyczuje co jest inne niz zwykle wpadam w panike...boje sie ze nie wytrzymam nerwowo tych 8 miesiecy...to tak dlugi okres...a ja jestem przerazona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie ostatnio zdarza brać na wieczór, jak potrzebuje się wyspać, położyć i zasnąć po prostu. Biorę i po pół godzinie odpływam. Czy uspokaja? Nie wiem, po prostu działa nasennie, nie byłabym w stanie wziąć go w ciągu dnia, bo bym padła zaraz.

Właśnie wzięłam dawkę i czekam aż sen przyjdzie...i nie będzie trzeba myślec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biorę ten lek jakieś 2 razy w tygodniu, uważam go za najlepszą benzodiazepinę

 

-- 12 lis 2015, 17:14 --

 

Czy ktoś wie czy można do tego wypić np. 1 piwo o zawartości 4,5 % alkoholu?

 

-- 15 sty 2016, 18:28 --

 

Kupię lorafen za 60-70 zł. Mogę też wymienić się z kimś mój clonazepam za czyjś lorafen

 

-- 17 sty 2016, 20:59 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Od 10 dni biorę lorafen rano,do parogenu.Dziesięć miesięcy lecze się już na depresję,przerobiłem kilka leków począwszy od mianseryny,escilatopramu kończąc właśnie na takim zestawie jaki mam w podpisie.I musze stwierdzić ,ze jestem o niebo spokojniejszy,nie trzęsie sie juz we mnie wszystko tak jak to było wcześniej,mam jeszcze chwilowe załamania nastroju i myśli samobójcze ,ale to przechodzi.W sylwestra odstawiłem leki na dwa dni ,chciałem się zabawic,poczuć że zyję,wypiłem troche alkoholu-parę piw.Nastepnego dnia poszedłem do pracy zapominająć wziąć rano leki,myślałem ,ze umrę.Poty ,duszności ,przerażliwy lęk wszchogarniajacy i ten burdel w głowie,strach że umrę.Nie potrafiłem się na niczym skupić,musiałem udawać że wszystko jest ok i pracować.Przetrwałem tak do godziny 16,skończyłem prace i wróciłem do domu.Od razu wziąłem leki i poszedłem spać.Może w to nie uwierzycie ale taki stan lękowy trzymał mnie jeszcze kilka dni.Dziś z całą stanowczościa mogę stwierdzić,ze nigdy wiecej nie odstawię leków,bo ledwo przeżyłem.Mam nadzieję ze po obecnym zestawie będzie ok,wiem ze lorafen uzależnia,ale jestem o niebo spokojniejszy.Pozdrawiam i przestrzegam nie odstawiajcie leków na własną rękę.Ja miałem nauczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lorafen dobry ale trza zarzucić z 10mg . ja brałem klona 2-4 mg ponad rok i odstawiłem bez problemu , redukując dawki .

 

-- 05 mar 2016, 02:17 --

 

Ja tez biore dosc dlugo lorazepam juz chyba ze 3 lata I ostatnio mam takie objawy ze mnie on meczy. Niewiem czy nie isc na jakis odwyk od tego dziadostwa czy tylko zmniejszyc dawke. Czuje sie tez od tego jak bym byl uzaleznionym. A do tego mam okropnej leki :(

 

jaką dawkę przyjmujesz dziennie ,

mimo tego że bierzesz lorka codziennie to masz lęki?

odstawiłbym redukując , lub zastąpić diazepamem (najdluzszy okres poltrwania) i redukując na diazepamie , do rownowaznika lorazepamu. albo lora ale licho sie kroi

 

jak cie tylko męczy, a nie masz objawów odstawiennych to po co iść na odwyk . na odwyk się idzie jak sie nei daje rady i nie ma się dostępu do benzo,by samemu redukować. mnei codziennie męczą benzosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×