Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

Za kazda recepte wypisana na Lexapro dostaje punkty, ktore wymienia na udzial w wyjazdowych konferencjach naukowych i szkoleniach na Kubie lub Wyspach Kanaryjskich.

 

Muszę Cię rozczarować. Recepta nie była wypisana na Lexapro.

 

Informacja o tym, u jakiego lekarza byles, jaka recepte otrzymales, a nastepnie co kupiles w aptece jest zapisana w systemie ZIP.

 

https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/menu/open@info?view=001

 

Przedstawiciele handlowi nie sa glupi, potrafia dotrzec do informacji, ile od danego lekarza wychodzi recept i zakupow okreslonego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo właśnie Lexapro działa dobrze skoro się Lu_80 już nie pezejmujesz ;)

 

achino a jak idę do drugiego psychiatry na NFZ to powinienem o tym kogoś poinformować czy mogę chodzic i do 10 na raz :P a lekarze psychiatrzy mogą być na tyle bezczelni żeby przepisać esci zamiast serty bo tak im każą ... czy to raczej chodzi głównie tylko o poszczególne generyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczen, jesli chodzi o psychiatre.

 

Dostaja kase za wciskanie leku konkretnej firmy. Czesto nawet rozdaja próbki. Spotkalem sie nawet z tym, ze polecaja okreslona apteke.

 

Jezeli Ci wciska esci, to znaczy pewnie jedynie tyle, ze to jej ulubiony lek. I potem 80% pacjentow takiej psychiatry jedzie na esci. Moja psychiatra tez lubi najbardziej esci. Przed era escitalopramu najbardziej lubila wenlafaksyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm :105: no chyba lubi ...

 

ale moja obecna Pani Dr. jest tak wiarygodna miła sympatyczna i kompetentna że aż mi jest głupio i wstyd że lek na mnie nie działa jak powinien eh :roll:

czy istnieje szansa że esci zaskoczy pozytywnie ?

 

i czy u normalnie nienormalnych Ty achino jesteś już weteranem :P esci może powodować aktywacje i ustąpienie depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustapienie depresji - tak. Jesli chodzi o aktywizacje, to wedlug mnie to jest lek wlasciwy dla osob, ktore prowadza rutynowy styl zycia - praca w okreslonych godzinach, wykonywanie powtarzanych czynnosci. Escitalopram zdejmie ciezar depresji z takiej osoby i pozwoli funkcjonowac w schematyczny sposob. Ale czy ktokolwiek potrafilby wyobrazic sobie np. artyste tworzacego pod wplywem escitalopramu? Odpowiadajac wiec krotko: nie, nie sadze, by ten lek wplynal pozytywnie na motywacje. Przeciwnie: emocje wyblakna i pojawi sie obojetnosc, a w takim stanie trudno o spontaniczne dzialanie i chec do zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego jest tak teraz "chętnie" przepisywany ? :P

* wyparł z rynku np. starą dobrą fluoksetyne ? ;)

 

-- 18 wrz 2015, 23:10 --

 

bo dość szybko i sprawnie robi z ludzi mechaniczne roboty bez większych problemów

 

-- 18 wrz 2015, 23:11 --

 

i problemików

 

-- 19 wrz 2015, 06:26 --

 

czym jest spowodowana "popularność" esci ?

 

-- 19 wrz 2015, 06:29 --

 

kiedy to "zamulenie" przechodzi czy nie przechodzi tylko się człowiek przyzwyczaji do tego a główne działanie jest przeciwlekowe ; anksjolityczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część wszystkim :)

ok biorę teraz biorę 5 mg i zszedłem z 10mg ile mam jeszcze czekać na efekty biorę już 2 tyg

 

Cześć nowak.teodor,

zszedłeś z większej dawki na mniejszą i czekasz na efekty ? A czego byś oczekiwał . Mniejsza dawka to mniejsze efekty ( lub ich brak ) , pogorszenie stanu , ale też i mniejsze uboki i ,,," cudów " zdecydowanie nie będzie .

A czemuś zmniejszył dawkę ? Lekarz kazał , cy od siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego jest tak teraz "chętnie" przepisywany ? :P

* wyparł z rynku np. starą dobrą fluoksetyne ? ;)

 

-- 18 wrz 2015, 23:10 --

 

bo dość szybko i sprawnie robi z ludzi mechaniczne roboty bez większych problemów

 

-- 18 wrz 2015, 23:11 --

 

i problemików

 

-- 19 wrz 2015, 06:26 --

 

czym jest spowodowana "popularność" esci ?

 

-- 19 wrz 2015, 06:29 --

 

kiedy to "zamulenie" przechodzi czy nie przechodzi tylko się człowiek przyzwyczaji do tego a główne działanie jest przeciwlekowe ; anksjolityczne ?

 

Citalopram był najbardziej wybiorczym SSRI. Im większa wybiórczość, tym (oględnie mówiąc) mniej skutków niepożądanych. Nastepnie producent tego leku wyodrębnił aktywny metabolit, escitalopram. Pozwoliło to zmniejszyć dawkę, a także jeszcze bardziej ograniczyć skutki uboczne, np. poprzez zmniejszenie metabolizmu wątrobowego (citalopram ulegał w watrobie przemianie do escitalopramu).

 

Escitalopram ma naprawde malo skutkow ubocznych. Dla mnie najbardziej zaskakujący jest brak suchości w ustach i nudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" cudów " zdecydowanie nie będzie .

 

A co Ty Kalebx obecnie zażywasz?

 

-- 21 wrz 2015, 19:11 --

 

Ja chyba jednak nie wytrzymam na tym Fevarinie. Kiedy brałem escitalopram, to ta niewielka dawka benzo (3 mg broma dziennie) pomagała mi. Teraz, po przejściu na Fevarin, benzo mi nie pomaga. Mam straszliwe somaty, dreszcze, bole brzucha, biegunkę, strach, ze cos mi sie stanie, ze cierpie na straszne choroby. Ssanie, mrowienie i klucie w zoladku - biore pantoprazol, bo to chyba wrzody. Na esci w polaczeniu z benzo tego nie mialem. Jedynym zyskiem z Fevarinu jest odzyskanie libido. I nic wiecej. Moze racje miala tamta osoba, ktora mi napisala, ze skoro chcialem zmniejszyć skutki uboczne escitalopramu, to trzeba bylo na jakis czas obniżyć dawke, a nie całkowicie odstawiać. Albo moze nalezalo pokombinowac z ropinirolem.

 

To wszystko jest smutne. Tyle lekow i wciaz czuje lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×