Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzyni romansu historycznego powraca z nową znakomitą powieścią.

 

Czasy się zmieniają, bywa że na lepsze…

Zbliża się koniec dwudziestego wieku i Esme Reddaway postanawia wreszcie odkryć prawdę. Aby to uczynić musi cofnąć się do wydarzeń, które miały miejsce podczas pierwszej wojny światowej, kiedy Devlin Reddaway zakochał się bez pamięci w jej starszej siostrze Camilli i obiecał, że odbuduje dla wybranki swoje rodzinne Rosindell.

Tymczasem wojna zmienia wszystko. Po powrocie do Anglii Devlin dowiaduje się o zaręczynach Camilli z innym mężczyzną. Wiedziony gniewem i żądzą zemsty poślubia – od dawna skrycie w nim zakochaną - Esme. Młoda kobieta próbuje zdobyć serce męża ożywiając dawną tradycję dorocznego letniego balu w Rosindell. Z upływem lat Esme Reddaway nabiera obaw, że stara rezydencja ma złowrogi wpływ na losy swoich domowników. Podczas jednego z przyjęć wychodzi na jaw straszna tajemnica, która sprawia, iż jej dotychczasowy świat obraca się w gruzy. Kilkadziesiąt lat później to właśnie Esme przypada rola przepędzenia z Rosindell złych duchów przeszłości.

Historia Esme rozgrywająca się na przestrzeni całego niemal minionego stulecia zawiera w sobie wątki o siostrzanej zazdrości, miłosnych dramatach, zdradzie i przebaczeniu. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom prozy Kate Morton oraz wielbicielom „Downton Abbey”.

"Bardzo dobrze się czytało. Nie jest to klasyczny romans. Jest to historia Esme i jej najbliższych, która toczy się przez niemal całe stulecie. Główni bohaterowie ukazują sami siebie. Jest dużo o miłości a właściwie o różnych miłościach: do ukochanego , do rodziców, do siostry , dzieci... Jest zazdrość, niemoc wybaczania, większe i mniejsze dramaty...

 

 

Ostatni_taniec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eben Alexander "Dowód"

 

Skusiłem się na książkę neurochirurga o rzekomych doświadczeniach w "tamtym świecie". Bardzo amatorsko napisana, żadnym dowodem oczywiście nie jest. Nazwanie jednego ze światów Krainą widzaną z perspektywy dżdżownicy zakrawa na kpinę. Ta książeczka bardziej pogłębiła mój ateizm. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczełam.

 

W Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw, których ofiarami są kobiety. Śledztwo prowadzone przez zespół pod wodzą Torkela Höglunda nie posuwa się naprzód.

 

Morderstwa w najdrobniejszych szczegółach przypominają zbrodnie popełnione przez Edwarda Hinde, seryjnego mordercę, którego Sebastian Bergman pomógł aresztować piętnaście lat temu. Hinde jednak nadal odsiaduje wyrok. Policja jest przekonana, że ma do czynienia z naśladowcą.

 

Sebastian Bergman, specjalista od seryjnych zabójstw, postanawia uczestniczyć w śledztwie. Wkrótce odkrywa, że wszystkie te morderstwa skierowane są przeciwko niemu...

 

Uczeń to druga część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, rozpoczętego powieścią "Ciemne sekrety. "

 

Mam nadzieję żę będzie tak dobra jak pierwsza część.

 

uczen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malarz cieni, Tez jestem niewierząca .I takze szukalam naukowych doswiadczen zwiazanych z zyciem po smeirci i nie natrafilam na zadne ktore by je potwierdzalo .Niestety.

Ostatnio rozmawiałem o tym na terapii i psycholog powiedziała, że nie ma takich dowodów. To tylko kwestia wiary. Wyznawcy różnych religii mają łatwiej, wiara w życie pozagrobowe łagodzi ich lęk przed śmiercią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malarz cieni, Zgodze sie ale naukowcy beda poszukiwac tego co sie z nami dzieje po smierci i ja przyznam sie ze bylam ciekawa czy coz znalezli, mialam taka potrzebe wiary ze cos jest od kiedy zmarla moja mama . Najpierw poszlam w okultyzm a pozniej sciezka naukowa i wiem ze nie ma nic. mamy tu i teraz i trzeba to zycie przezyc jak najpelniej bo ejst jedno.

Ale to na inny watek temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×