Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Stefanos,Zależy jakie te lęki masz,bo jak masz silną fobie społeczną to zapomnij że ten lek ci jakoś pomorze,przerobiłem juz mase leków,ssri,tlpd,imao i nic nie działa na lęki tak jak silne benzo niestety.Anafranil nawet nastroju mi nie poprawia,jestem takim zobojętniałym warzywem bez nastroju i z lękami takimi samymi.Tragedia;/...

2.5 miecha biorę dawka 150mg czy jest jeszcze szansa że lek pozytywnie zaskoczy,czy se odpuścić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, nie mam silnej fobii społecznej, generalnie chyba nie mam fobii społecznej. Mam depresję. Moje lęki polegają na tym, że przerażają mnie i stresują zwykłe czynności, takie jak wyjście do urzędu, czy inne tym podobne. Przede mną budowa domu (w przyszłym sezonie), która wydawała się fajnym wyzwaniem jak byłem zdrowy, teraz jest przytłaczającym problemem niemożliwym do realizacji. Wszystko wydaje się naprawdę trudne. Tak więc tego typu lęki/stresy/nerwy występują u mnie. Rozumiem, że Anafranil jest również na to.

 

PS. Na poprawę nastroju i generalnie na depresję biorę już Wellbutrin 300 rano, Mirtor 45 na noc. Jakoś funkcjonuję, bez rewelacji, ale też bez tragedii. Od jutra terapia (trzeci terapeuta, trzecie podejście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Brałem franka 75mg 4 miesiace temu, po 4 tygodniach lęki i niepokój znikły. Nastrój nadal był na niskim poziomie. Lekarz zmienił mi na wenlafaksyne 150mg i triticco 150mg. Tak jechałem 9 tygodni i lęki powróciły i niepokój a nastrój poszedł głeboko w dół. Teraz powróciłem do franka 150 mg, triticco 150 mg biorę już 6 tygodni i dupa, nic nie rusza. tydzien temu miałem 4 dni z humorem na poziomie-czyli było w miare ok, lęki zmniejszone i chciało mi się chciec oraz ten wewnetrzny spokój którego nie czułem ponad 1.5 roku. Po czym czar prysł. Od 2tygodni dołożyłem 100mg lamo-ładnie mi odrealnienie znika. Brałem wszystkie ssri bez esci i fluoksetyny, mianse, doxepin, tianeptyne . Na miansie lęki zniknęly ale byłem bardzo wkurwio....

Lekarz do którego chodze teraz - jest spoko, więc razem kminimy co by tutaj dodać/zmienić. Triticco bardzo zaniza mi koncentracje i jestem jak zombie,ale sen za to reguluje. Mysłimy z doktorem żeby dołożyć do franka mirtę. Co o tym mixie sądzicie? Czy mirta tylko reguluje sen przez h1, bo kiedyś obiło mi się o uszy że nie tylko przez h1. Miansa w ogóle mnie nie usypiała. CZY może zwiększyć franka do 225mg? Może wy macie jakieś propozycje na mixy?

Teraźniejszy lekarz powiedział że poprzedni psychiatrzy zrobili mi sajgon w mózgu, takimi zmianami leków. Nowy lekarz zrobił mi badania wszystkiego, aby wykluczyć inne choroby i czy jestem zdrowy do leczenia jakims nowym lekiem. Orientujecie się jakie leki teraz są badane laboratoryjnie??? Co to może być-ide dopiero do doktora za 3 tygodnie a ciekawość mnie rozpiera.Oczywiście nie narzuca on mi daty próby nowego leku. Możemy jeszcze sprawdzić jakieś mixy.

Mam już dosyć lęków, płaczu, niepokoju, zmęczenia, bezsensowności i pustki. Wolę być nawet królikiem doświadczalnym oby coś mi pomogło.

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi.

 

-- 04 wrz 2015, 18:14 --

 

Zapomniałem jeszcze o receptorach 5-ht1a. Czy warto jeszcze dodać spamilan, czy mirta zadziala na ten receptor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choinka, Zarówno mirta jak i trittico i spamilan działają na receptor 5ht1a z tym że mirta silniej.Doskonale Cię rozumiem,dla mnie te wszystkie leki na lęki są huja warte.Dlaczego nie zrobią leków przeciwlękowych o skuteczności benzodiazepin?Baaaa niby antydepresanty a poprawa nastroju w tych lekach równa sie braku mysli samobójczych ale zeby nastrój poprawić do normalnego ludzkiego poziomu to hoho daleko za murzynami są te leki.Mam prawo tak szmacic te leki bo też przerobilem ssri,tlpd,imao i neuroleptyki czyli cała gama tych syfów.

 

Niestety ale nie ma cudownej tabletki szczęścia jak ktoś myśli że te leki jakoś cudownie go uzdrowią to niech se żyje nadzieją miną 3 miesiące i dalej jestes zobojętnialym warzywem który lezy na pryczy i nic mu do szczescia nie jest potrzebne.Kolejny minus tych leków jest taki że zamiast dzialać przeciwlękowo ich dzialanie opiera sie na zobojętnianiu wszystko ci wisi jest ci dobrze jak z dupom lezysz caly dzien i nic ci do szczescia nie jest potrzebne,totalny brak motywacji i chęci do zmian w zyciu.

 

Ubocznych skótków to mają od huja:zanik libido,pocenie sie jak swinia,tycie,apatia,anhedonia,zanik motywacji i jeszcze reszta o których juz mi sie nie chce pisac.Co mi z tego ze mam napęd po anafranilu ? Jak nastrój rozjebany i lęki wyjebane w kosmos.

 

Uff musiałem sie wyżalić... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie czytam Twoją historie na stronie 242. Powiedz mi jak Ty się czułeś na 150 franku i 45 mirty? Czy próbowałeś kiedyś stabilizatory?

Ja lecze sie kilkanascie lat na depresje z lękami. Pierwsze ataki paniki w wieku 19 lat-pramolan 2*1 i po miesiącu spokoj. po 3 miechach odstawienie. W wieku 24 lat ponowny powrót paniki dołów. Pomogla paro po 3 tygodniach. po 6 miechach odstawienie. i Teraz w wieku 34 lat nawrót tylko że teraz nie mogę suki zlikwidować. A biegam z rana po 2 godziny na siłe. I to podobno pomaga. hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem 2 razy anafranil,najpierw 5 miesięcy,nic mi nie dal,i drugi raz teraz prawie 3 miechy i tez nic nie dał.Pomógł troche na natręctwa to na pewno,nie miałem mysli samobójczych ale nastrój wcale nie byl jakis dobry,bylem zobojętnionym warzywkiem z lękami i z napędem,Tak najtrafniej Ci mogę określić swój stan po tym leku.Może innym pomorze ale mi niestety nie pomógł.

 

Nie brałem nigdy stabilizatorów nastroju,ale sądze że one może są dobre przy CHAD bo wtedy nastrój skacze od dołów po euforie.Same z siebie są raczej słabe na depresję.

 

Ja brałem anafranil 150mg+30-60mg mianseryny,i tak sie czułem jak ci wcześniej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki.

Ja zauważyłem że po lamotryginie moje doły są tak jakby lekko blokowane. Są nadal z płaczem itp,, ale bez myśli "s".

Pozdrawiam.

 

-- 05 wrz 2015, 17:45 --

 

czy warto jeszcze dluzej brac klomi i/lub cos dodac do tego np mirte?

Moze ktos mi odpowie na powyzsze pytania,

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem ponad 2 lata anafranil 75 mg. może rozkręcać się i parę miesięcy. poźniej było fajnie. głównym skutkiem ubocznym było zaniżone libido. reszta tak nie doskwierała :) juz jestem prawie pół roku po odstawieniu. po miesiącu było bardzo nie ciekawie. potem uspokoiło się i nadal nie wróciłem do anafranila. jednak mogę stwierdzić że sporoooo nie mogę sobie przypomnieć podczas gdy brałem lek. człowiek żył jak zombie można powiedzieć to i dużo 'nie rejestrowało' się w głowie, brak emocji. fajnie to było bo można było odpocząć od lęków, natręctwo, fobi derealizacji, depersonalizacji - działało. choć po pół roku stan emocje jeszcze za bardzo nie wróciły. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzało mi się i pić większe ilości alkoholu, ale to wtedy w ten dzień picia nie brałem tabletki (tak mi polecił psychiatra). i było wszystko ok. bywało też że i nie ominąłem dawki, ale ogólnie nic nie dzieje się poważnego. także bez obaw. to tyle z używek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj wchodze na ten lek, aktualnie 25, poki co docelowo 75mg. Skutki uboczne nieciekawe, ale da sie wytrzymac. Troche boje sie "serotoninowej strony mocy" tego leku, gdyz SSRI zle dzialaly na mnie, no ale chce dac szanse. Wciaz dolega mi apatia, anhedonia, PSSD itd. i mam nadzieje, ze skoro TLPD, to cos ruszy. Mial moze ktos podobne objawy i pozytywnie zareagowal na leczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, mi dolega apatia i anhedonia. Anafranil biorę już prawie miesiąc w dawce 10mg rano i 10mg w południe, czyli w sumie 20mg dziennie. Niestety tych objawów nie wyeliminował mi Anafranil. Pomógł jednak na lęki. Dodatkowo biorę Wellbutrin rano i Mirtor wieczorem. Te leki również nie poradziły sobie u mnie z apatią i anhedonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Brałem franka 75mg 4 miesiace temu, po 4 tygodniach lęki i niepokój znikły. Nastrój nadal był na niskim poziomie. Lekarz zmienił mi na wenlafaksyne 150mg i triticco 150mg. Tak jechałem 9 tygodni i lęki powróciły i niepokój a nastrój poszedł głeboko w dół. Teraz powróciłem do franka 150 mg, triticco 150 mg biorę już 6 tygodni i dupa, nic nie rusza. tydzien temu miałem 4 dni z humorem na poziomie-czyli było w miare ok, lęki zmniejszone i chciało mi się chciec oraz ten wewnetrzny spokój którego nie czułem ponad 1.5 roku. Po czym czar prysł. Od 2tygodni dołożyłem 100mg lamo-ładnie mi odrealnienie znika. Brałem wszystkie ssri bez esci i fluoksetyny, mianse, doxepin, tianeptyne . Na miansie lęki zniknęly ale byłem bardzo wkurwio....

Lekarz do którego chodze teraz - jest spoko, więc razem kminimy co by tutaj dodać/zmienić. Triticco bardzo zaniza mi koncentracje i jestem jak zombie,ale sen za to reguluje. Mysłimy z doktorem żeby dołożyć do franka mirtę. Co o tym mixie sądzicie? Czy mirta tylko reguluje sen przez h1, bo kiedyś obiło mi się o uszy że nie tylko przez h1. Miansa w ogóle mnie nie usypiała. CZY może zwiększyć franka do 225mg? Może wy macie jakieś propozycje na mixy?

Teraźniejszy lekarz powiedział że poprzedni psychiatrzy zrobili mi sajgon w mózgu, takimi zmianami leków. Nowy lekarz zrobił mi badania wszystkiego, aby wykluczyć inne choroby i czy jestem zdrowy do leczenia jakims nowym lekiem. Orientujecie się jakie leki teraz są badane laboratoryjnie??? Co to może być-ide dopiero do doktora za 3 tygodnie a ciekawość mnie rozpiera.Oczywiście nie narzuca on mi daty próby nowego leku. Możemy jeszcze sprawdzić jakieś mixy.

Mam już dosyć lęków, płaczu, niepokoju, zmęczenia, bezsensowności i pustki. Wolę być nawet królikiem doświadczalnym oby coś mi pomogło.

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi.

 

-- 04 wrz 2015, 18:14 --

 

Zapomniałem jeszcze o receptorach 5-ht1a. Czy warto jeszcze dodać spamilan, czy mirta zadziala na ten receptor?

dodasz mirte to masz trucie sie na maxa- anafranil plus mirta, dodaj wpierw spamilan, zobacz, pobserwuj, jak nic to dopiero mirta, ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore juz franka miesiac prawie i nie polecam go osobom z anhedonia/apatia (co nie oznacza, ze bedzie zly przy innych objawach). Oprocz dzialania negatywnego na to, strasznie kastruje i jest multum innych ubokow. Powiedzmy, ze jeszcze wiekszosc da sie jakos zniesc, o tyle wejscie delikatnej akatyzji i jakichs takichs niekontrolowanych skurczow miesni jest juz niepokojace dla mnie.

 

Pozostaje mi miec nadzieje, ze to tylko skutki uboczne i mina po odstawieniu leku, a bede o to prosil przy najblizszej wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) jestem w trakcie czytania wątku (nie wiem czy to dobrze...)

powiedzcie mi tylko zanim się dokopię czy nie będzie mi się chciało bardziej żreć, nie przytyję? :(

 

teoretycznie się tyje, ja natomiast na początku miałem znaczny spadek apetytu i schudłem 4 kg :D teraz mam normalny apetyt, nie tyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×