Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś bylem u lekarza ogólnego po Fevarin i Trittico. Powoli schodzę z escitalopramu i wchodzę na Fevarin. Zażywałem escitalopram przez ponad 2 miesiące. Lęku nie ograniczył, na napady paniki nie pomógł, na lęk uogólniony tez nie zadziałał. Przez cały czas i tak musiałem zażywać benzo. Zamienił mnie w warzywo bez emocji, bez ambicji, bez motywacji, bez energii, w beznadziejnego impotenta, któremu nic się nie chce. Jedyny pozytyw tego lekarstwa to zanik nadmiernej emocjonalności oraz brak fizycznych objawów ubocznych, takich jak suchość w ustach czy nudności. Postanowiłem przez jakiś czas brać Fevarin, a jeśli mi się znudzi, to spróbuję wenlafaksyny lub fluoksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propranolol jest dobry sytuacyjnie, ale powoduje obniżenie nastroju.

 

-- 03 wrz 2015, 05:25 --

 

Chyba dopadają mnie objawy odstawienne po redukcji dawki escitalopramu. Jest mi zimno, mam szczękościsk i obniżony nastrój, odczuwam niepokój, przechodzą mi "prądy" w rekach i przez serce, czuje ucisk w głowie. I wszystko tak pociemniało. Zwiększam dawkę benzo. Nie wiem, jak uda mi się odstawić ten escitalopram, czytałem o tym, ze odstawka to prawdziwy koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×