Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mi go przepisała psychiatra (to już 4-ty lek, który zażywam aktualnie) - na chwilę otępia, ale o śnie nie ma mowy, po 2 tabletce wydawało mi się, że chce mi się spać, ale jak się położyłam to mnie tak zaczęło nosić, że zaczęłam robić pranie :mrgreen:

 

Mam to niby brać zamiennie z xanaxem, chyba wolę xanax, choć chyba już nic mi tak na dobre nie pomoże, heh.

 

Nie ma to jak się szpikować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lekarka zamieniła mi pramolan na seroxat , powiedziała że pramolan to lek dla kobiet po menopauzie... nie obrazajac nikogo. wczesniej rozmawiałam z kolezanka która jest psychiatra w szpitalu psychiatrycznym i mówiła że lekarka na pewno mi go zmieni bo to stary lek czesto przepisywany przez rodzinnych (ja dostałam go własnie od rodzinnego nie wiedzac ze to psychotrop) którzy boją sie przepisywac inne psychotropy a ten jest sprawdzony.

to lek starej generacji, chyba bardziej przymulajacy i zobojetniający niz "ustawiający"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, jak czytałam o objawach menopauzy, to mam wszystkie :mrgreen:

 

a przy okazji to czy ten lek czasem nie pobudza?? od 7 rano zachowuję się jakbym miała ADHD!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą dawkę Pramolanu wziełam wczoraj wieczorem około godz. 22:30 ( dawka tj: 2 tabletki na noc przez 3 dni a potem jedna rano i 2 na noc) hyba na mnie działać zaczeła dopiero teraz - zaczynam robić się bardzo senna i ciężko mi jest się skupić na pracy. Najchętniej położyłabym się na klawiaturze. Zobaczymy jak będzie jutro rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjolaa, Kto Ci przepisał taka dawke :?::?:

Normalnie jedna tabsa na noc wystarczy 50 mg i to najpozniej do godziny 18.00....

Ja osobiscie brałam jedna rano i jedna wieczorem :D

 

Objawy uboczne to nadpobudliwość,szum w uszach i zawroty głowy,odstawiłam go tydzien temu ,brałam 2 miesiące...

 

Korba, i tu masz racje tez sie czułam jak Adhd-owiec :mrgreen:

 

betty_boo, Faktem jest to,że jest to stary lek,ale nie uzależnia jak inne i jest to lek przedewszystkim na lęki nie jest antydepresantem jak wielu LEKARZY twierdzi :D

 

Nie ma objawów po odstawieniu jak przy innych lekach,no może bezsenność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dostalam pramolan na początku leczenia teraz dostalam Afobem ale zaiast niego biore nadal pramolan jest podobno lagodnijeszy i wycisza mnie dosyc szybko dzis wzielam 21 tabletke biore tylko jedna wieczorem wlasie łyknełam ile mozna brac tki lek pytam bo do psychiatry ide dopiero 10 kwiatnia a teraz recepte na pramolan wzielam od neurologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi psychiatra też chciał zapisac pramolan ale ja się nie zgodziłam.A to dlatego że mam chorą tarczycę w związku z czym mam obniżone tętno a ten lek przecież obniża puls.A bywało że miałam puls 50 więc helloł ale pramolan by mnie chyba wykończył.A raczej na pewno.Bo jam podałam mój puls to psychiatra przyznał mi rację.

Chciałam zapytać czy Wy konsultujecie sie z kardiologiem lub robicie ekg??? zanim przyjmiecie ten lek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pramolan od 4 dni. Wczoraj rano ojciec mnie rozdrażnił i na raz wzięłam 2 tabl a potem w południe 2. Skończyło się to chwilowym bezdechem i utratą świadomści na ok 1.5 min. czego efektem były bzdury zapisane zeszycie od biologii o zemście na znajomej do której nic nie mam. Prawdę mówiąc miałam nadzieję, że wpadnę w śpiączkę, ale się zawiodłam :( Nie wiem co robić, jaka jest max. dawka :?: ja mam po jednej rano i wieczorem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę żeby odreagować- to moja forma autoagresji z którą się zmagam a jednocześnie truję... działałby, gdybym brała regularnie, ale nie mam głowy do pilnowania leków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pramolan od 4 dni. Wczoraj rano ojciec mnie rozdrażnił i na raz wzięłam 2 tabl a potem w południe 2.

 

 

nie chce sie wymadrzac ale wydaje mi sie ze ta droga nigdzie nie zajdziesz... ktos ci e wkurzy i bierzesz tabletke? co to za filozofia??

 

popracuj nad soba na terapii zamiast lykac tabletke. nie mysl ze jest to panaceum na wszystkie problemy bo nie jest i nigdy nie bedzie.

 

a co do samego pramolanu jest to ogłupiacz i otępiacz i moim zdaniem branie go do niczego nie prowadzi w dłuzszej perspektywie. poczytaj moje posty z opinia lekarza w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore pramolan i to juz od grudnia. Na poczatku za bardzo nie odczuwalam dzialania, ale bralam 75mg... 3x po pol tabletki. Nastepnie poszlam do psychiatry, ktory kazal podwyzszyc dawke do 150mg na dzien, obecnie jestem na 250mg na dzien. Rano 100mg, w poludnie 50mg i wieczorem 100mg. Ciagle z moim lekarzem probujemy ustalic dla mnie najlepsza dawke i to ile tabletek i kiedy mam wziac... Leki mam nadal, ale bardzo rzadko. Maksymalna dawka pramolanu to 300mg.

Ja tez sie nie zgadzam, ze to oglupiacz i otepiacz, mi pomaga, czuje sie po nim dobrze. Najgorzej jest rano, kiedy ciezko mi sie wstaje po tych 100mg, poza tym jestem zadowolona. Doraznie, w chwilach baaaaaardzo wielkich lekow, badz ataku paniki stosuje lorazepam. To jest dopiero otepiacz i oglupiacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Pramolan , ale tylko dwa tygodnie i musiałam odstawić ze wzgl. na skutki uboczne. Miałam zawroty głowy, zaburzenia akomodacji, ogólnie czułam się niefajnie. Ale wiem, ze ten lek na innych działa całkiem dobrze, więc należy chyba samemu sprawdzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Biore pramolan 0.50 od 6 tygodni. Chcialbym go juz odstawic. Ale nie jest tak latwo. Biore 3 tabletki dziennie. Jesli zazyje rano tabletka juz okolo 17 zaczynaja pojawiac sie objawy absencj. To znaczy nasilaja sie lęki, jakis taki dziwny lek nie wiodomo przed czym, nasilja odrealnienia, a najgorsze jest to ze nie moge sie skupic, ktos cos do mnie mowi a mi co chwile ucieka uwaga i nie moge skoncetrowac sie na rozmowie. Caly czas mysle o tym

zeby wiasc tabletke. To jest takie uzalezniennie jak od alkoholu. Zarzyje tabletke i wszysko ustepuje - pojawia sie spokoj. To jakby palacz zapalil papierosa.

 

Czemu chce rzucuic ten pramolan, bo dziala 6 godzin i jesli zazyje go o 15, to wieczorem kolo 22:00 jak rozmawiam ze znajomymi juz pojawiaja sie objawy absencji, czyli trudnosci w skoncetrowaniu sie na rozmowie. W zasadzie to mnie najbardziej wkurza, bo nie czuje sie normalnie w towarzystwie.

 

Kiedys czytalem watek jak gosciu odstawial afoban, ktory zazywal regularnie codziennie.

Pisal, ze pierwsze 3 dni przechodzil koszmar. Nie dziwie sie bo afoban jest bez porowania

mocniejszy i objawy pewnie sa mocniejsze.

 

Probowalem odstawic pramolan gwaltownie, ale znowu go zaczalem brac z powodow

absencji ktora byla meczcaca. Teraz bede to robil stopniowo.

 

Jakie sa wszae doswiadcznia z odstawianiem lekow?

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, ja odstawiałam Pramolan bez problemu , każdą dawkę zmniejszałam o połowę (tabletki trudno się dzieli) przez jakiś tydzień. Wydaje mi się ze u ciebie jest to bardziej uzależnienie psychiczne niż fizyczne. Gdy bedziesz zmniejszał dawki to bierz jakeś preparaty ziołowe. Psychiatra polecał mi Persen forte, Nervomix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan nie powinien powodowac skutkow ubocznych,mimo,ze to lek starej generacji,nie ma takich skutkow ub. jak inne leki z tej grupy(tzw.trojpierscieniowe)Jest to delikatny i bezpieczny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×