Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można zaprzeczyć samemu sobie?


neurotyk93

Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzam do tego, czy jeżeli jestem heteroseksualny, to rzecz jasna, za pewne interesuje się kobietami. No i tak, zapędów do zostania homoseksualistą nie mam, ale chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość (zaprzeczenia sobie właśnie) oduczenia się interesowania kobietami i posiadania potrzeb seksualnych w tym temacie i z nimi związanych. Tzn. psychicznie interesuje się nimi i fizycznie też, tylko, że fizycznie nie za bardzo jestem w stanie być z kobietami, bo one nie akceptują mojego wyglądu moich wad anatomicznych, które mam. Czy mogę jakoś się oduczyć interesowania kobietami, ale jednocześnie nie popaść w homoseksualizm. tzn. być aseksualnym? To miałem w zamyśle, kiedy pytałem, czy można samemu sobie zaprzeczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wniosek, że homoseksualizm to to samo co aseksualność :D ?

Można wytłumić instynkty i na każdym kroku powstrzymywać uczucia. Można się nie zakochiwać, można się przymusić do zaprzestania jakichkolwiek czynności seksualnych, ale potrzeba raczej zostanie, chyba że zdecydujesz się zostać eunuchem - dłużej pożyjesz, chyba że zaczną się problemy z wagą. Oczywiście to rozwiązanie dla frajerów, więc jeśli uważasz się za frajera, to droga wolna. Zawsze możesz zarobić szmalu i nagle twoje wady nie mają znaczenia, to jest inna droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wniosek, że homoseksualizm to to samo co aseksualność :D ?

Można wytłumić instynkty i na każdym kroku powstrzymywać uczucia. Można się nie zakochiwać, można się przymusić do zaprzestania jakichkolwiek czynności seksualnych, ale potrzeba raczej zostanie, chyba że zdecydujesz się zostać eunuchem - dłużej pożyjesz, chyba że zaczną się problemy z wagą. Oczywiście to rozwiązanie dla frajerów, więc jeśli uważasz się za frajera, to droga wolna. Zawsze możesz zarobić szmalu i nagle twoje wady nie mają znaczenia, to jest inna droga.

 

Właśnie czemu w naszym kraju kogoś kto nie chce mieć żony nazywa się frajerem? może patrząc na moich rodziców stwierdzam, że nie są udanym małżeństwem, a ja nie chce żyć z takimi samymi problemami, jak oni? Nie wiem dlaczego ktoś taki to frajer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że chodzi ci tylko i wyłącznie o to, że "fizycznie nie za bardzo jestem w stanie być z kobietami, bo one nie akceptują mojego wyglądu moich wad anatomicznych, które mam." co jest zachowaniem frajera. Nie napisałeś ani słowa o rodzicach, ani słowa. W sumie nie dziwię się po tym, jak wygląda twój pierwszy post.. Będzie konkretne pytanie i opis, będzie konkretna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest takie "mam wady anatomiczne, więc skazuję się na straty, teraz zadam na jakimś forum pytanie czy można przestać chcieć ruchać bo i tak nic z tym nie zrobię". Wygląda na poddawanie się, dobrowolne godzenie się mimo różnych opcji. Możesz mieć hajs, możesz popracować nad charakterem, dystansem do siebie i coś z tym zrobić, niezależnie od tego, jak brzydką masz twarz. Polali cię kwasem? Nie masz rąk ani nóg? To w sumie dalej nie problem, ale może opisz to bardziej, to załapię o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzeczyć można sobie w wielu dziedzinach , można się siebie wyprzeć ...

Ale Czy Cię to uszczęśliwi ?

Potrafisz zapomnieć o zaprzeczeniu wypierając część siebie jednocześnie?

Potrafiłbyś dla braku akceptacji żyć w stałym kontrolowaniu jeśliby odpowiedź na powyższe pytanie była przecząca?

Czy piekło stanie się lżejsze jeśli zapomnisz o bólu i wyprzesz z myśli widok ognia ?

 

 

A prawdziwe pytanie które się nasuwa ....to ... Jak sobie radzić z problemami rodziców by nie wpływały negatywnie na Ciebie ?

Innymi słowy , jak patrzeć przed siebie i na siebie by nie widzieć balastu który nie należy do Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×