Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem umówiony do psychiatry na 25 września i mam wtedy przyjść z wynikami badan wątroby. Na pytanie, co się stanie, jeżeli się okaże, ze moja wątroba jest w złym stanie, psychiatra odpowiedziała z uśmiechem: "Dołączymy leki na watrobe".

kurw@ to się dopiero nazywa czarny humor!

żyć nie umierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor.

Nie jestem tu nowa, ale dawno mnie nie bylo.

No i zmienilam imie.

 

-- 26 sie 2015, 19:19 --

 

Mam Spamilan. Ciężko mi go zażywać, bo mam takie parestezje - przebiegnięcia prądem i uciski gdzieś z tylu głowy i dziwne odczucia w kończynach. To pewnie od tego słynnego "pompowania dopaminy do prazkowia". Boje sie, ze dostane drgawek od tego. Poza tym mechanizm działania Spamilanu i Trittico jest podobny - agonizm 5ht1a. Nie wiem, czy mądre jest zażywanie 2 leków działających podobnie, a bez Trittico nie zasne. No i wreszcie ILE MOŻNA BRAĆ LEKARSTW? Aktualnie biorę: 1) escitalopram 10 mg 2) Trittico 75 mg 3)Sulpiryd 150 mg 4) Sedam 2,5 mg 5)Phenibut 500 mg nie liczę magnezu i ziołowych

Jak to sie stalo, ze bierzesz tak duza ilosc lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dużo, ale dla mojej psychiatry niewiele. Nalezy patrzec na dawki - escitalopram standardowa, Trittico i Sulpiryd niska, Sedam niska, Phenibut minimalna. Ciężko wyrokować, ze to "tak duza ilość leków". Byc może zbyt mała ilość, skoro czuje się fatalnie.

 

1. Escitalopram - na depresje i fobie, lek podstawowy

2. Trittico - lek nasenny, bez tego nie zasnę

3. Sulpiryd - przeciwdziała otępieniu po escitalopramie

4. Sedam - na lęk uogólniony, napady paniki i fobie, których nie zwalczy do końca escitalopram

5. Phenibut - na objawy odstawienne w związku ze zmniejszeniem dawki Sedamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dużo, ale dla mojej psychiatry niewiele. Nalezy patrzec na dawki - escitalopram standardowa, Trittico i Sulpiryd niska, Sedam niska, Phenibut minimalna. Ciężko wyrokować, ze to "tak duza ilość leków". Byc może zbyt mała ilość, skoro czuje się fatalnie.

 

1. Escitalopram - na depresje i fobie, lek podstawowy

2. Trittico - lek nasenny, bez tego nie zasnę

3. Sulpiryd - przeciwdziała otępieniu po escitalopramie

4. Sedam - na lęk uogólniony, napady paniki i fobie, których nie zwalczy do końca escitalopram

5. Phenibut - na objawy odstawienne w związku ze zmniejszeniem dawki Sedamu

To Ty może zmień swojego lekarza psychiatrę (dinozaura) :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się sam leczę, a psychiatra jest jedynie notariuszem. To nie żadna sztuka wybrać sobie leki, skoro na fobie i depresje jest ich na rynku ledwie kilkanaście (licząc SSRI jako jeden i ten sam shit). Pewnie gdybym był psychotykiem, tobym całkowicie zdał się na lekarza, bo wachlarz leków na omamy jest szerszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, ze to nie jest żadna sztuka ordynować leki psychiatryczne - wybór jest bardzo ograniczony, a konkretny lek w ramach danej grupy dobiera się właściwie metoda prób i błędów.

 

U mnie już było przerabiane wszystko: TLPD, SSRI, SNRI, czteropierscieniowce, Wellbutrin, reboksetyna, moklobemid, Trittico, atypowe antypsychotyki, benzo, buspiron, selegilina, hydro, fenibut itd. itp.

 

Nie brałem jedynie dopaminergikow, antykonwulsantow i niewybiorczych inhibitorow MAO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja uzalezniony od benzo, choc moglbym na siłę ich nie brać, ale przez wiele lat tak się zamęczyłem tymi zaburzeniami nie biorąc ich,

że uzależnienie było konieczne, by móc odetchnąć, spojrzeć z innej perspektywy bez objawów, by w ogóle się normalnie poczuć, mimo że za cenę uzależnienia.

Lekarz mnie tylko pociesza, że jestem uzależniony od dawki terapeutycznej - nie niższej niż 0,5mg alprazolamu/24h, aktualnie tyle biorę, czasami na dobę wychodzi 0,75. Są i dni gdzie

by starczyło tylko 0,25mg. Lepsze to i tak niż alkoholizm, tutaj nie ma porównania. A sami wiemy ile w PL jest alkoholików, więc szczęście, że bierzemy jedynie dawki benzo,

które odpowiadają swoją mocą co najwyżej 1-2 słabym piwom, a wiemy ile alkoholicy piją, nawet 10-15x tyle. Nie wiem po co się tłumaczę ;) No ale cóż, uzależnienie to uzależnienie,

dobrze, że chociaż analogowe papierosy rzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu kilku najbliższych dni zejdę z escitalopramu i wrócę do Fevarinu, bo mam dosyć psychicznej i seksualnej kastracji. Poza tym escitalopram miał mi pomóc na lęk uogólniony i fobię, a nie pomógł - i tak jadę na benzo,

 

A myślisz, że Fluwoksamina ma mniej uboków ?

Będziesz zawiedziony, bo ma więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swojego Tyranozaur Rex ;) zmieniam we wrześniu :D

 

Lu_80 a może Amitryptylina VT ?

 

achino to bądź moim notariuszem co wybrać :

 

esci - brak lęków dobry humor otwartość do ludzi brak fobii społecznej zaburzenia libido osłabienie koncentracji kordynacji i zmniejszenie myślenia

 

czy ...

 

serta - wzrost motywacji myślenia działania nie osłabione libido wkurw i lęki

 

co jest lepsze na depresję lękowa ... ?

 

dr. Psycho Trepens a mi się tak palić chce czasami że szok czy to oznaka obniżenia dopaminy przez ssri ?

 

-- 27 sie 2015, 07:32 --

 

czy esci powoduje zaniki lęku przez amotywację oslabienie myślenia koncentracji abstrakcyjnego myślenia ?

... oczywiście nie u wszystkich ;)

 

-- 27 sie 2015, 07:36 --

 

+ esci mega poty i wzrost apetytu , a serta brak pocenia się i chyba osłabiony apetyt ...

 

a może fluo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co wybrać :

 

esci - brak lęków dobry humor otwartość do ludzi brak fobii społecznej zaburzenia libido osłabienie koncentracji kordynacji i zmniejszenie myślenia

 

czy ...

 

serta - wzrost motywacji myślenia działania nie osłabione libido wkurw i lęki

 

czy esci powoduje zaniki lęku przez amotywację oslabienie myślenia koncentracji abstrakcyjnego myślenia ?

... oczywiście nie u wszystkich ;)

 

+ esci mega poty i wzrost apetytu , a serta brak pocenia się i chyba osłabiony apetyt ...

 

a może fluo? ;)

 

Esci zdecydowanie powoduje otępienie, brak motywacji, ZANIK KREATYWNOŚCI, wycofanie, zanik libido, zobojętnienie, apatie, osłabienie, senność (czasem).

 

Mógłbyś spróbować dodać trazodon do sertraliny, skoro ona działa na ciebie pozytywnie na motywacje i libido. Trazodon mógłby wywrzeć działanie uspokajające. Ograniczyłby negatywne skutki sertraliny - dobry sen (śpi sie 8-9 h, a po wstaniu nie ma sennosci), brak zaburzeń erekcji. Mogłoby być dobrze na takim combo. Ja brałem kiedyś Setaloft i za nic nie pamiętam, dlaczego odstawiłem. Właściwie to w swoim życiu wszystkie SSRI odstawiałem i zawsze jak bumerang wracałem do fluwoksaminy. I wiem, ze jestem bardzo rzadkim przypadkiem, bo fluwoksaminy prawie nikt nie stosuje.

 

-- 27 sie 2015, 15:45 --

 

Przerabiałem już różne TLPD. Nie pomogły. Miałem uboki. Nie chcę już wracać do nich. Ja już się leczę 13 lat.

 

Bralem Doxepin - masakra, zamula gorsza niż po hydroksyzynie. A potem Anafranil SR 75. Zrobił ze mnie impotenta, kiedy miałem 19-20 lat. Na fobie i leki pomagał, to trzeba przyznać, ale za jaka cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×