Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przejrzyjcie na oczy.


Gość elan

Rekomendowane odpowiedzi

też mam coś dla Ciebie:

http://sjp.pl/przejrzyjcie

Meh... od razu widać jakich inteligentów gromadzą te przejżyste linki. :lol:

 

Wiesz, nawet się nie spodziewałam, jak często ludzie popełniają akurat ten konkretny błąd ortograficzny. Ostatnio zauważyłam na pewnym forum dla wierzących i praktykujących katolików, gdzie jako agnostyczka wśród fanatyków mam spore pole do popisu, że pewien ewenement poucza mnie, iż muszę "ujżeć światełko w tunelu tak jak on ujżał". Poleciłam mu wpierw sprawdzić, czy nie ma owego światełka w słowniku ortograficznym przypadkiem. Zostałam "shejtowana", że ło ;) A potem zarejestrowałam fakt notorycznego pisania "ż" po spółgłosce "j" przez tego właśnie użytkownika; tak bardzo skupił się na lekcjach religii, że zaniedbał polski jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wiesz, nawet się nie spodziewałam, jak często ludzie popełniają akurat ten konkretny błąd ortograficzny. Ostatnio zauważyłam na pewnym forum dla wierzących i praktykujących katolików, gdzie jako agnostyczka wśród fanatyków mam spore pole do popisu,...

Hehe... niegrzeczna z Ciebie dziewczynka. :lol:

 

... że pewien ewenement poucza mnie, iż muszę "ujżeć światełko w tunelu tak jak on ujżał". Poleciłam mu wpierw sprawdzić, czy nie ma owego światełka w słowniku ortograficznym przypadkiem. Zostałam "shejtowana", że ło ;) A potem zarejestrowałam fakt notorycznego pisania "ż" po spółgłosce "j" przez tego właśnie użytkownika; tak bardzo skupił się na lekcjach religii, że zaniedbał polski jak widać.

Przestań, mi się zdarzało tak pisać, więc nie mogę śmiać się z Tobą nie popadając w ciężką hipokryzję. :lol:

 

Do dziś zawieszam się nad niektórymi słowami. Szczególnie, że pamietam zamianę g na ż, a nie znam reguły sprzecznej. Muszę sobie jakiś automat zainstalować do kontroli - jak mam w mailu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheiloskopia, uff, dobrze, że tu jesteś, bo czułem się bardzo samotny w swym dążeniu do poprawności językowej. Tu raczej Cię wyśmieją, jeśli będziesz o to dbać (bo to ponoć brak argumentów). Mnie zaś odechciewa się dyskusji, gdy ktoś źle zaczyna. Każdemu zdarza się popełnić błąd, ale nie powinniśmy pozwalać by stawało się to regułą.

 

A co do Zbychu1977, to on lubi takie tematy zakładać. Pewnie pojawi się ich tu jeszcze sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheiloskopia, uff, dobrze, że tu jesteś, bo czułem się bardzo samotny w swym dążeniu do poprawności językowej. Tu raczej Cię wyśmieją, jeśli będziesz o to dbać (bo to ponoć brak argumentów). Mnie zaś odechciewa się dyskusji, gdy ktoś źle zaczyna. Każdemu zdarza się popełnić błąd, ale nie powinniśmy pozwalać by stawało się to regułą.

 

A co do Zbychu1977, to on lubi takie tematy zakładać. Pewnie pojawi się ich tu jeszcze sporo.

 

czyli nasz elan (który błąd w temacie poprawił) to Zbychu1977?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłby teoretycznie okupant,chcąć zniszczyć kraj bez wojny?

 

1. Czyniłby wszystko, by młodzi, wykształceni obywatele tego państwa emigrowali za granicę „za chlebem".Taka forma banicji.Przecież to się dzieje.

 

2. Podnosiłby podatki i wprowadzał coraz to nowe, by społeczeństwo się nie rozwijało.Czy ktoś może ot,tak,z marszu wymienić wszystkie podatki,jakie płacimy?

 

3. Dawałby podwyżki coraz to większe ludziom trzymającym w ręku władzę, by wiernie spełniali jego wymagania. Tak się buduje wierny elektorat,który nie zawiedzie,a im liczniejszy (rozrost biurokracji),tym większa pewność wygranej w wyborach.

 

4. Stwarzałby i zwiększał kolejne przywileje resortom siłowym.Dzieje się?

 

5. Stawiałby kolejnych 500 radarów,żeby żaden kierowca nie znał dnia ni godziny...

 

6. Wzmacniałby inwigilację obywateli.

 

7. Prowadziłby intensywną propagandę o demokratycznych regułach rządzenia,które wprowadził.Do znudzenia wszak powtarza nam się,że żyjemy w wolnym kraju,tylko ciemny naród wciąż śpiewa "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie"

 

8. Likwidowałby państwowe szkolnictwo, gdyż naród nie musi być wyedukowanym. Ale likwidacja odbywa się nie odgórnie,Boże broń, to same samorządy zamykają szkoły-wystarczy obciąć dotacje a dołożyć obowiązków.Zadbałby,aby szkoły jeszcze istniejące wypuszczały ćwierćinteligentów.

 

9. Likwidowałby służbę zdrowia oraz ograniczałby do niej dostęp, zmniejszając populację, którą trzeba wyżywić,zaś osobnikom zdrowym nie wymagającym opieki medycznej dostarczałby skażoną,szkodliwą żywność,aby takiej "opieki" w końcu potrzebowali.

 

10. Zachęcałby ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, używając do tego oddanych mediów,co w efekcie zmniejszy dzietność i liczebność populacji.

 

11. Oddałby banki w obce ręce, gdyż państwo, które nie posiada swego banku nie istnieje.Mamy jeszcze jakiś całkowicie polski bank? Może BS.

 

12. Media i handel oddał by obcym i wrogom Polski.

 

13. Hierarchom kościelnym napychał by kieszenie dobrami, na które tak są zachłanni, a religia była by pozoranctwem.

 

14. Skłóciłby młodych ze starszymi, aby przez „odwróconą hipotekę” przejąć za bezcen ich mieszkania i domy.

 

15. Zadłużyłby państwo oraz społeczeństwo bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać.No i mamy astronomiczny dług,przy którym zadłużenie Polski z czasów Gierka to drobiazg.

 

16. Likwidowałby ich przemysł, a w zamian budowałby ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty. Likwidowałby też polskie małe i średnie przedsiębiorstwa.I znów,podobnie jak szkoły - nie decyzjami odgórnymi,ale w przewrotny sposób - rękami samych przedsiębiorców. Temu służy ustawa Prawo Zamówień Publicznych z jedynym kryterium cena 100%.

 

17. Dopuszczałby do sejmu złodziei i degeneratów, itd.Przyjrzyjmy sie naszym "elytom".Afera goni aferę.

 

Analiza powyższych punktów postawionych teoretycznie doprowadzić musi do jednego wniosku-skoro wszystkie punkty są realizowane z wielką konsekwencją, to okupant przestaje chyba być teoretyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu1977, może po prostu stwórz swój wątek, gdzie nikt nie będzie się udzielał (no bo i tak nie prowadzisz żadnej polemiki), ale przynajmniej porządek zaistnieje. Każdy będzie wiedział, że jak chce się dowiedzieć jakichś prawd objawionych od Michalkiewicza, polski walczącej i innych organizacji faszystowskich, to ma to zebrane w jednym miejscu. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elan, wszystko brzmi wiarygodnie, tylko szkoda, że to nie są Twoje spostrzeżenia. Już nieraz o tym czytałam na najróżniejszych forach, dosłownie ctrl+c, ctrl+v.

Wyznawcy wszelkich ,,-izmów" (celowo generalizuję, coby nie wchodzić w jałowe dyskusje) przeważnie mają problem z twórczymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×