Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde normalnie zwariowac mozna na tym gownie. Ciagle boli mnie glowa, mam slabe samopoczucie, wraca mi depresja zero poprawy jak bylem na samej setralinie to bylo okej a po dodaniu tego wellbutrinu jest zdecydowanie do dupy

 

-- 14 sie 2015, 18:13 --

 

Nawet sie uczyc nie moge bo stress...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do użytkowników wellbutrinu. Mianowicie hamuje on troszkę apetyt? Niedługo będę wchodził na ten lek, i jako iż ma on coś ze stymulantów to zastanawiam się nad tym czy i w jakim stopniu hamuje apetyt, bo słodkie to potrafię jeść garściami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minimalnie hamuje apetyt, który jest rozbujany przez mirtazapinę. Nie chudnę, mimo odstawienia piwa, które przed chorobą piłem w sporych ilościach.

 

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że Wellbutrin działa na mnie dobrze. Przy dawce 300mg stan nie jest idealny, ale jest naprawdę nieźle. Anhedonia, utrata zainteresowań oraz obawa przed wykonywaniem różnych czynności pozostała, wszystko wydaje się być trudne/niewykonalne, ale wiele innych objawów depresji ustało lub zmniejszyło się do stanu, w którym mogę jakoś żyć bez zamartwiania się. Drogi lek, to fakt, ale przy tej chorobie inwestycja 189 PLN miesięcznie to nie aż tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie aż za dobrze uwolnił od braku emocji, tych pozytywnych, aż mnie wywalił w dużą dość hipomanię i pobudzenie i z wielkim bólem serca muszę go odstawić :( 5,5 miesięcy, wiele cudownych chwil, wyciągnięcie mnie z ciężkiego nawrotu depresji kiedy myślałam, że już nigdy nie będzie lepiej. Sama hipomania jako tako do przeżycia ale na nowo załączył mi dolegliwości somatyczne i trochę lęk podwyższył. Nic u mnie nie może być idealne. Ale w razie poważniejszego kryzysu wrócę, ale pewnie już trzeci raz na te góra parę miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie aż za dobrze uwolnił od braku emocji, tych pozytywnych, aż mnie wywalił w dużą dość hipomanię i pobudzenie i z wielkim bólem serca muszę go odstawić :( 5,5 miesięcy, wiele cudownych chwil, wyciągnięcie mnie z ciężkiego nawrotu depresji kiedy myślałam, że już nigdy nie będzie lepiej. Sama hipomania jako tako do przeżycia ale na nowo załączył mi dolegliwości somatyczne i trochę lęk podwyższył. Nic u mnie nie może być idealne. Ale w razie poważniejszego kryzysu wrócę, ale pewnie już trzeci raz na te góra parę miesięcy

A brałaś bupropion z jakimś SSRI? To wydaje się dobrą opcją, jeśli pojawiają się dolegliwości lękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam. moim problemem jest, że jak pojawia się nadmierna aktywizacja i za tym idą niestety zawsze stany lękowe, które wracają silne (i z każdym tygodniem jest tylko gorzej aż do odstawienia - trochę odwrotna proporcja, bo nie ma tego na początku brania leku, tylko pojawia się im dłużej go biorę). I charakteryzuje się to tym, że już nic nie potrafi wtedy mi na to pomóc, faszeruję się czymś na uspokojenie i mam wrażenie, że ta aktywizacja przebija wszystkie leki na uspokojenie, bywają tygodnie że i leki nasenne i męczy mnie wówczas bezsenność.

skomplikowana i chyba nierozwiązywalna sprawa. tylu lekarzy już próbowało mi jakoś pomóc , żeby było dobrze. a tu albo nadmierna senność po ssri albo zbytnia aktywizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest połączenie dla szlachty z kasą

- no tanie to to nie jest ,,, ale powiem Ci szczerze ,że nawet jakbym srał forsą to tego mixu bym nie ruszył . Juz sam Brintellix dobrze daje po gaciach , a co dopiero jakbym dołożył do Niego ten wątpliwy Welbutrin .

Nie , nie, muszę oszczędzać trzustke i wątrobę , a nie rozmnieniać się na drobne z takimi wynalazkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ten lek od stycznia w malej dawce 150mg, I nie czuje po nim zadnych emocji Ani pozytywnych I ani negatywnych, w ogole mnie nie pobudza mam dosc silna depresje nie chce mi sie wstawac z lozka nie moge tez funkjonowac nie mam motywacji I jestem taki zdechly na tym leku, chyba on nie dziala.

 

-- 12 paź 2015, 20:29 --

 

Czy komus kto bierze wellbutrin w dawce 150 mg pomogl wyciagnac z depresji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×