Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

12 tygodni to długo. Słabo tak się męczyć przez 3 miesiące. Mam nadzieje że jakieś efekty szybciej przyjdą.

 

Generalnie jestem na etapie gdzie czuje ze nic mi nie pomoże :/ zobaczymy.

Możesz spróbować z niskimi dawkami neuroleptyków np. rispolept 3 mg silniej działał na mnie przeciwlękowo niż niejedna benzodiazepina.

 

Wole juz nie brać żadnych dodatkowych leków. To moje pierwsze w życiu leki które muszę brać regularnie wiec nie chce szaleć. Tylko po prostu zastanawiam się czy faktycznie ta paroksetyna pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku z xetanorem 20mg po wczorajszej wizycie u psychiatry podniósł mi dawkę do 30mg ponieważ czuje jakby przestawał działać tzn. wróciły lęki szum w uszach, zawroty głowy co prawda nie tak mocne ale coraz częściej. Zobaczymy co będzie dalej mam już powoli dosyć nerwicy tego ciągłego oczekiwania na atak pieprzone życie z tym gównem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiedzcie mi jak w miarę bezpiecznie odstawić "Parogen"? Biorę go w dawce 40 mg, od początku stycznia. Na początku było 20 mg, a od końca lutego 40 mg. Mam nerwicę natręctw i widzę, że w tej dawce właściwie ustały, w dodatku przez ten lek czuje się taki senny, że zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać. Na dodatek nie mogę dostać się do psychiatry, albo ten był na urlopie, a dzisiaj jak pojechałem to okazało się, że kasa jest nie czynna, bo mają urlopy i jedna osoba jest do południa, a pracuję, wiec nie mogę iść do południa. Także zostałem z tym sam. Albo biorę leki dalej i liczę, że w końcu się do niego dostanę, albo zaczynam powoli odstawiać póki mam jeszcze zapas. Jak wy odstawialiście? Z tego co czytam to muszę się przygotować na najgorsze, ale chcę to zrobić, bo na dłuższą metę to nie jest to dobry lek, chociaż na natręctwa pomaga, trzeba przyznać. Ale na samopoczucie ogólne wpływa negatywnie co jest główną przyczyną mojej decyzji o odstawieniu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiedzcie mi jak w miarę bezpiecznie odstawić "Parogen"? Biorę go w dawce 40 mg, od początku stycznia. Na początku było 20 mg, a od końca lutego 40 mg. Mam nerwicę natręctw i widzę, że w tej dawce właściwie ustały, w dodatku przez ten lek czuje się taki senny, że zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać. Na dodatek nie mogę dostać się do psychiatry, albo ten był na urlopie, a dzisiaj jak pojechałem to okazało się, że kasa jest nie czynna, bo mają urlopy i jedna osoba jest do południa, a pracuję, wiec nie mogę iść do południa. Także zostałem z tym sam. Albo biorę leki dalej i liczę, że w końcu się do niego dostanę, albo zaczynam powoli odstawiać póki mam jeszcze zapas. Jak wy odstawialiście? Z tego co czytam to muszę się przygotować na najgorsze, ale chcę to zrobić, bo na dłuższą metę to nie jest to dobry lek, chociaż na natręctwa pomaga, trzeba przyznać. Ale na samopoczucie ogólne wpływa negatywnie co jest główną przyczyną mojej decyzji o odstawieniu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

Jeżeli naprawdę chcesz odstawić to bez lekarza to schodz o 5 mg tygodniowo, na początek możesz zejść na 30 mg od razu a potem po tygodniu możesz zejść na 20 mg i od 20 mg już 5 mg co tydzień, na samym końcu przy 5 mg, możesz jeszcze kilka dni pobrać 2,5 mg, po pół roku nie powinieneś mieć jakiejś strasznej jazdy przy odstawieniu, powodzenia.

Ale pamiętaj, też o tym, że istnieje duże ryzyko, że wszystko co zaleczyłeś wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam... chociaż właśnie 30mg własnie chyba przestaje działać lub osłabł, bo w ciągu dnia czuje sie lekko poddenerwowany,,,,

najchetniej bym siegnal po clonazepam.... ale nie chce.... dlaczego za kazdym kolejnym razem lek slabiej działa ??

czy może być, powodem nagłego pogorszeia to, że odstawiłem IPP - Helides ??? czy to ma jakiś wpływ na leki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli 40mg paro działa całkiem nieźle (depresja i fobia społeczna; trzeci miesiąc brania), to czy podwyższenie dawki da jeszcze lepszy rezultat, czy to już bez większego znaczenia?

 

Bierz dalej, nie ma sensu zwiększać dawki, 3 miesiąc to początek, dopiero co lek się konkretnie rozkręcił.

Dawka 40 mg to całkiem dobra dawka, zawsze bierze się najmniejszą skuteczną dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy podwyższenie dawki da jeszcze lepszy rezultat, czy to już bez większego znaczenia?

horr,

- podwyższanie dawki leku w tym przypadku może tylko pogorszyć sprawę . Skoro jest dobrze na tej dawce , to nie kombinuj ,,, bo z tymi cukiereczkami to różnie może być ,,, nie zawsze kolorowo .To są leki na mózg , a z mózgiem to nie jak z żóładkiem ,ten w razie czego wypluje , mózg juz nie ;)

 

-- 23 sie 2015, 19:11 --

 

najmniejszą skuteczną dawkę

fakt , akuratnie u mnie jest to od dłuższego czasu 10mg . Szału dupy nie ma , ale idzie jakoś funkcjonować i to już jest niejako "szczęscie " , lekowe szczęście ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, wiem, że oprócz paro posiłkujesz się jeszcze innymi dropsami, m.in. buspironem. Pytanie mam jednak inne: czy kiedykolwiek brałeś lamotryginę i ew. jak na nią reagowałeś?

 

-- 23 sie 2015, 21:10 --

 

Od 4 tyg niezmiennie jadę na 20mg paro i poza świetnym wpływem antylękowym równie dobrze sypiam. Wręcz wróciło to kiedy brałem paro przez kilka lat za 1 razem: wreszcie mogę ucinać sobie drzemkę za dnia ;) Do szczęścia brakuje mi tylko trochę lepszego nastroju i energii, ale i tak się cieszę, z tego jak jest- piekiełko minęło :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum.

Pytanie do doświadczonych :

 

Jak przejść z paroksetyny na fluoksetynę? (Paroxinor>Bioxetin).

Biorę raz dziennie 20 mg pół roku.

 

 

Mam silną nerwicę lękową, ale po paroksetynie znów bardzo przytyłam, wysmiewają sie ze mnie. Nie radzę już sobie, cała spuchłam. Kiedyś zmieniałam paro na fluo. Wiem, że fluoksetyna nie działa tak dobrze na lęki, jednak niektórzy czują się na tym dobrze, ja kiedyś dłuższy czas brałam i chyba było ok.

 

Na jakąś fobie fluoksetyna chyba działa, skoro psychiatrzy też ją na nerwicę przepisują?

 

:why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, wiem, że oprócz paro posiłkujesz się jeszcze innymi dropsami, m.in. buspironem. Pytanie mam jednak inne: czy kiedykolwiek brałeś lamotryginę i ew. jak na nią reagowałeś?

 

Witaj .

Akuratnie jestem na zestawie Paro 10mg + Esci 3,75 mg. Buspiron odstawiłem na jakiś czas . Zrobił swoje , przychamował lęki,,, może kiedyś znów po niego ( ale lepiej nie ) sięgnę .

Lamo biorę niezmiennie od 4 lat w dawce średnio 50 mg /d. Biorę go na wychamowanie mojej impulsywnej natury , ale powiem Ci szczerze ,że sam juz nie wiem ,czy ten lek coś mi daje .Jak mi się skończą zapasy tego leku , to gdzieś tak za 3 miesiąće kończę kurację tym lekiem ( na jakiś czas ) Oczywiście jest On dobrym lekiem i właściwym do SSRI , szczególnie wtedy gdy ktoś jest niestabilny w nastroju i często skacze z depresji/w depresję . Jednak tylko do SSRI Lub innych antydepów , w monoterapii ten lek raczej się nie sprawdza . Poza tym ma mało uboków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum.

Pytanie do doświadczonych :

 

Jak przejść z paroksetyny na fluoksetynę? (Paroxinor>Bioxetin).

Biorę raz dziennie 20 mg pół roku.

 

 

Mam silną nerwicę lękową, ale po paroksetynie znów bardzo przytyłam, wysmiewają sie ze mnie. Nie radzę już sobie, cała spuchłam. Kiedyś zmieniałam paro na fluo. Wiem, że fluoksetyna nie działa tak dobrze na lęki, jednak niektórzy czują się na tym dobrze, ja kiedyś dłuższy czas brałam i chyba było ok.

 

Na jakąś fobie fluoksetyna chyba działa, skoro psychiatrzy też ją na nerwicę przepisują?

 

:why:

 

Zejdz na 10 mg i wejdz na fluo na 10 mg, pobierz pare dni, potem odstaw paro i wskocz na 20 mg fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dzięki za odp. weteranie ;) pytałem o lamo, bo w kwestii np. impulsywności zauważam, że z tym lepiej radzi sobie u mnie paro niż lamo. Na sercie plus lamo 75-100mg było gorzej niż teraz: na paro i jedynie 50mg lamo. Niestety anhedonia trochę człowieka trzyma i amotywacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety anhedonia trochę człowieka trzyma i amotywacja

braki w dopaminie ,,,

za dużo być może tej Paroksetyny u Ciebie. Spróbuj z niej zejsć nawet o 2,5 mg , póżniej jak nic nie będzie się działo złego nawet 5 mg ,,, amotywacja powinna się zdecydowanie zmniejszyć .To typowe dla SSRI , a juz szczególnie dla Paroksetyny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam... chociaż właśnie 30mg własnie chyba przestaje działać lub osłabł, bo w ciągu dnia czuje sie lekko poddenerwowany,,,,

najchetniej bym siegnal po clonazepam.... ale nie chce.... dlaczego za kazdym kolejnym razem lek slabiej działa ??

czy może być, powodem nagłego pogorszeia to, że odstawiłem IPP - Helides ??? czy to ma jakiś wpływ na leki ??

 

Pomoże ktoś??

A może to objawy ZS??

Byle jaki stresik nawet lekki powoduje u mnie odruch wymiotny. czy to może jednak parę ocen przestaje działać???

 

Mam uczucie pełnej głowy jakby pęknąć miała znów wróciła senność... jeszcze tego nie mialem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dodanie paroksetyny do 150mg anafranilu coś da dobrego ???

nie wiem czy nie za duża dawka tego Anafrana , ale obydwa leki dobrze ( według mnie ) się komponują i może być z nich dobra zupa .

Przede wszystkim MIX uderza w zastarzałe , mocno zakorzenione natręctwa ,,, jednak kosztem uboków ( nie zawsze przyjemnych )

 

-- 24 sie 2015, 22:04 --

 

Pomoże ktoś??

A może to objawy ZS??

Byle jaki stresik nawet lekki powoduje u mnie odruch wymiotny. czy to może jednak parę ocen przestaje działać???

 

Mam uczucie pełnej głowy jakby pęknąć miała znów wróciła senność... jeszcze tego nie mialem....

Żaden ZS ,,, tylko taki czas w działaniu tego leku na Ciebie . On dalej działa z tym ,że może akurat teraz juz nie tak optymalnie . Poczekaj z tydzień, dwa i nic nie zmieniaj , jak sie nie poprawi pomyslisz albo o zwiększeniu dawki , albo o dodaniu czegos co podbije Paro .

Głowa do góry . Mnie też mocnopobudzające Esci czasem w nietóre dni teraz mocno usypia . Taka jest natura leków ,,, na głowę ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Akuratnie jestem na zestawie Paro 10mg + Esci 3,75 mg.

...

braki w dopaminie ,,,

Mnie też mocnopobudzające Esci

,,, na głowę .

 

a dlaczego bierzesz taki Mix esci i paro ???

esci jest mocnopobudzające ?

a czy serta wyrównuje minimalnie braki dopaminy czy to tylko fikcja literacka ;) ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Cytuj:

Akuratnie jestem na zestawie Paro 10mg + Esci 3,75 mg.

...

braki w dopaminie ,,,

Mnie też mocnopobudzające Esci

,,, na głowę .

 

 

a dlaczego bierzesz taki Mix esci i paro ???

esci jest mocnopobudzające ?

a czy serta wyrównuje minimalnie braki dopaminy czy to tylko fikcja literacka ?!

 

 

 

- Taki mix , bo samo Paro i zwiekszanie tylko tego jednego leku nie gwarantuje mi bezpieczeństwa głównie przed lękami . Nawet już nie chcę sprawdzać co by było jakbym chciał sie z tym lekiem rozstać . Nie raz tego próbowałem i nawet juz samo zmniejszanie dawki poniżej 10 mg powodowało po kilku dniach koszmarne lękliwe stany . Paro u mnie praktycznie nie ma wpływu na sam nastrój , nie broni przed depresjami . Dopiero Esci działa w tym Mixie jako antydepresant , który podbija i wzmacnia antylękowe działanie Paro . ale tak naprawdę kit wie co który lek w głowie robi .Ważne ,że obecnie na tym zestawie jestem w pionie ;) .

Dla mnie osobiście serta to wielka porażka , mam po niej wiele uboków , a co najgorsze lek ten gotuje mi stany paniki i wielkiego leku , więc zdecydowanie odpada . Serta nie ma nic wspólnego z dopaminą . To bajki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×