Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

21 lat mam . Napewno nerwica się przyczyniła, ale wiecie jak to jest leży się w tym szpitalu ,człowiek nie ma co robic i setki myśli přzychodzi do glowy.Tych czarnych myśli...

mimo wszstko dzięki bardzdo. za odpowiedzi !

 

Kochana, rozumiem Twój strach. Raczej w tak młodym wieku to nie rak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jedza94 Jasne :) Mam jak widać lekkie hipo. Miałem ciężkie ataki paniki, mało wychodziłem z domu, a jeżeli już to tona benzo na drogę :D umierałem już tysiące razy... Wszystko przeszło 8) Teraz żyję jak normalny człowiek, zapomniałem już co to lęk, co to panika... Normalny człowiek z chorym uchem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie dziewczyny, ja mam od dwóch dni potworne ataki lękowe i hipochondryczne. Mianowicie jestem w 25 dniu cyklu i plamię (dzisiaj drugi dzień).

Rozsądek mi podpowiada, że nic się nie dzieje i @@@ przyjdzie pewnie jutro i że czasami tak bywa, ale ja już jestem pewna, że to objawy perimenopauzy, guzów, torbieli, raków i wszystkiego co możliwe.

 

Ja nie współżyję, więc nie chodzi o żadną ciążę - po prostu mam schizę, że każde odchylenie związane z miesiączką to symptom choroby.

 

Cały czas chodzę na terapię i wiem, że w takich przypadkach mam wyhamować chęć natychmiastowego polecenia do lekarza.

 

czuję się strasznie - niech mnie któraś pocieszy bo ocipieję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzzystone, jazawsze przed zajsciem w ciaze mialam takie plamienia przed okresem i zaraz po nich normalny okres- podobno duzo kobiet tak ma przez hormony w tym czasie i nie ma sie co martwic- spokojnie !

ja czasem mialam tez plamienia ale malutkie w dniu owulacji i okropny bol jajnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuzzystone, napewno wszystko jest ok ;)

Mi np kiedys zatrzymal sie okres na pol roku od silnego stresu. Jak wyluzowalam wrocily regularne miesiaczki. Czasem jak sobie cos wkrece I bardzo sie denerwuje to zatrzymuje mi sie okres. Poprostu od stresu mam nieregularny :/ gdy jestem spokojna wszystko wraca do nor my.

 

U mnie juz troche lepiej, odgonilam jakos mysli o zwariowaniu. Wiem ze to wszystko glupie myslj I lek ale trudno sie z tym walczy :/ Staram side juz Nic nie czytac Bo to tylko pogarsza sprawe a ja sie bardziej nakrecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dobija mnie to, że przez 3 miesiące miałam spokój ze schizami hipochondrycznymi - udało mi się je wiciszyć. Nie przejmowałam się terminem okresu ani nic.

Niestety w tym miesiącu przez upały te lęki wróciły - cały czas bałam się że zemdleję, że dostanę udaru itd.

No i teraz do tego ta schiza okresowa jeszcze.

 

Dawniej niczym się nie przejmowałam, byl okres do ok, nie było to też ok, olewałam plamienia pieczenia itd. Teraz mi odbija :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzzystone spokojnie, ja juz prawie od 3 lat tak mam ze 3 dni przed okresem zaczynam plamic. A czasem jak sie zestresuje to takie plamienia zaczynaja mi sie i tydzien przed okresem.

Pamietam ze we wrzesniu 2012 mialam ostatni okres bez plamien. Od tamtej pory co miesiac plamienia. Kilku ginow mnie ogladalo kazdy mowil, ze tak moze sie zdarzac.

 

A tak w ogole to witajcie moi drodzy :D

Podczytuje regularnie, co tutaj skrobiecie, choc ostatnio nic nie

pisze.

 

Mili ciesze sie, ze z twoj maluszek rosnie zdrowo :*

 

Miro super, ze udalo ci sie wyjsc z nerwicy :great: . Mam nadzieje, ze i hipo tez niedlugo przestanie cie meczyc.

 

 

U mnie roznie...raz dobrze, innym razem troche gorzej. Od wczoraj niestety gorzej...ech...szkoda gadac...

 

Spokojnego dnia Wam zycze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nigdy nie pozbede sie hipo ....

Zawsze cos znajde, przeraza mnie mysl ze ktoregos dnia obudze sie I strace swiadomosc/kontrole ze moj mozg nie wytrzyma tego napiecia I stresu I zachoruje na schizo ... Czy to mozliwe wgl?

Nikt u mnie w rodzinie nie byl chory, ja tez zadnych objawow nie mam a ten lek ze kiedys tam moze tak sie stanie nie daje mi spokoju :(

Po naczytaniu o objawach caly czas sie kontroluje czy dobrze slysze, czy przypadkiem czegos nie zobaczylam itd itd masakra :( okres ofc mi sie spoznia juz ponad tydzien od stresu

 

Czasem juz brakuje mi sil, jestem strasznie zmeczona ani chwili relaksu ...

 

Mili, super ze wszystko ok z małym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laveno nie zachorujesz na schizo. Nie zamartwiaj sie tym.

Niestety hipo daje nam wszystkim na tym forum rowno popalic :evil::evil: Ja tez doszlam do wniosku, ze nigdy sie jej nie pozbede, ale walcze o to zeby miec to cholerstwo w jak najwiekszym stopniu pod kotrola, zeby jak najmniej zatruwalo mi zycie.

 

Swoja droga to chyba epidemia zaburzen cyklu nam tu wybuchla kobitki :roll: Fuzzystone ma plamienia, laveno brak okresu, a ja plamie od wczoraj czyli od 20 dc. (wczesnie cos sie zaczelo, wiec stawiam, ze tydzien mnie potrzyma jak nic :evil: ). Tlumacze to stresem, ktorego ostatni mialam sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 lat mam . Napewno nerwica się przyczyniła, ale wiecie jak to jest leży się w tym szpitalu ,człowiek nie ma co robic i setki myśli přzychodzi do glowy.Tych czarnych myśli...

mimo wszstko dzięki bardzdo. za odpowiedzi !

 

Kochana, rozumiem Twój strach. Raczej w tak młodym wieku to nie rak...

 

Rak może wystąpić w każdym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzzystone, jazawsze przed zajsciem w ciaze mialam takie plamienia przed okresem i zaraz po nich normalny okres- podobno duzo kobiet tak ma przez hormony w tym czasie i nie ma sie co martwic- spokojnie !

ja czasem mialam tez plamienia ale malutkie w dniu owulacji i okropny bol jajnika...

 

Ja w ciąży miałam krwawienie bo wiem, że miesiączką nazwać tego z definicji nie można, normalne w terminie miesiączki ale zdziwiłam się, że było obfite lecz krótsze niż zwykłe ( na ogół mam ok.8-9 dni a wtedy 4) ciążę wcześnie straciłam ale czy to coś miało do rzeczy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nigdy nie pozbede sie hipo ....

Zawsze cos znajde, przeraza mnie mysl ze ktoregos dnia obudze sie I strace swiadomosc/kontrole ze moj mozg nie wytrzyma tego napiecia I stresu I zachoruje na schizo ... Czy to mozliwe wgl?

Nikt u mnie w rodzinie nie byl chory, ja tez zadnych objawow nie mam a ten lek ze kiedys tam moze tak sie stanie nie daje mi spokoju :(

Po naczytaniu o objawach caly czas sie kontroluje czy dobrze slysze, czy przypadkiem czegos nie zobaczylam itd itd masakra :( okres ofc mi sie spoznia juz ponad tydzien od stresu

 

Czasem juz brakuje mi sil, jestem strasznie zmeczona ani chwili relaksu ...

 

Mili, super ze wszystko ok z małym :)

 

Jeżeli się leczysz farmakologicznie to nie ma takiej możliwości, schizofrenia nabyta oczywiście istnieje ale to raczej nie przy stresie "na raty" a przy nagłym, dramatycznym zdarzeniu. Moja babcia dostała kiedy moja mama miała 7 lat, było zaledwie po rozwodzie i straciła pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 lat mam . Napewno nerwica się przyczyniła, ale wiecie jak to jest leży się w tym szpitalu ,człowiek nie ma co robic i setki myśli přzychodzi do glowy.Tych czarnych myśli...

mimo wszstko dzięki bardzdo. za odpowiedzi !

 

Kochana, rozumiem Twój strach. Raczej w tak młodym wieku to nie rak...

 

Rak może wystąpić w każdym wieku.

 

Oczywiscie, rak moze wystapic w kazdym wieku, ale jaedza94 obawia sie raka jelita grubego, a ten u osob w jej wieku (21 lat) jest naprawde rzadkoscia.

Jedza94 a jakim wieku byly te osoby z twojej rodziny, ktore zachorowaly? Bo jesli po 50-tce to nie masz powodow do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się leczysz farmakologicznie to nie ma takiej możliwości, schizofrenia nabyta oczywiście istnieje ale to raczej nie przy stresie "na raty" a przy nagłym, dramatycznym zdarzeniu. Moja babcia dostała kiedy moja mama miała 7 lat, było zaledwie po rozwodzie i straciła pracę.

 

nie lecze sie farmakologicznie, brałam tylko przez kilka dni lexotan.

Chce wyjść z nerwicy bez lekow, stosuje jedynie ziola.

Nerwice mam juz z 5 lat wiec chyba jakby cos mialo sie stać poważniejszego to by chyba juz bylo .... nie wiem

staram się o tym nie myśleć, może zapomnę ... niedawno naszła mnie myśl ze może zwariuje i tak się nakręcam wczesniej o tym nie myslalam .

 

Ardash, to życzę nam i pozostałym dużo sil i wytrwałości może kiedys wkoncu uda sie to pokonać. Mi sie kiedys udalo na rok a potem znowu wrócilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od tygodniu znów kiepsko nie wiem czy to ta zmiana pogody... Codziennie chodzę jakiś otumaniony, głowa otępiała lekko pobolewa jakbym był niewyspany, dodatkowo mdłości, uczucie wirowania w głowie, duszność, kaszel na siłę - masakra. Może u kogoś było lepiej i też ostatnio się pogorszyło? Wczoraj to już ataku dostałem nawet...

Niestety to nie koniec ostatnio zacząłem oglądać swoje pieprzyki. W TV ciągle gadają o czerniaku, pokazują jak na plażach ludzie mogą badać je u dermatologów, czasem poczytam jak Wy piszecie - zacząłem się bać a trochę pieprzyków mam fakt większość od xxx lat. I co lecieć teraz do dermatologa i badać je wszystkie?

Wstawiłem z innego wątku. Czy ktoś ma ostatnio podobnie? Dodatkowo martwią mnie te pieprzyki a zwłaszcza jeden jest nieregularny lekko brązowy a wokół jakby otoczka jaśniejszego brązu. Fuck trąbią o tym naczytałem się i mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, mnie boli ostatnio czesto glowa, bo w Anglii zmiana pogody, duszno i burze...niskie cisnienie...

w Polsce zawsze przed burza dziwnie sie czulam...

pewnie tez odrazu sie tym stresujesz i stad inne objawy...

jak sie bardzo martwisz to idz zrob sobie morfologie- moze masz lekka anemie albo jakis niedobor witamin ?

a co do pieprzyka- pokaz dermatologowi i mu zaufaj.

ja mam pieprzyk nad mostkiem, ktory kilkakrotnie byl zadrapany a to przeze mnie, a to przez kota i bylam z nim u dwoch dermatologow i kazdy mowil, ze nie trzeba usuwac. najlepiej sie poradzic specjalisty..i nie panikowac! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb

ja z pieprzykami też mam problem a konkretniej z dwoma które jak zobaczyła lekarka od razzu dała mi skierowanie do dermatologa- więc fajnie nie muszę płacić bo i tak miałam w planach to zbadać.

Pokazywałeś jakiemuś lekarzowi te pieprzyki , które Cię niepokoją? Ja mam jeden bardzo brązowy ale mały , a obok większy wypukły plus do tego z białą otoczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×