Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam Wszystkich. Jak już pisałam, Edronax pomagał mi na moją depresję z totalną anhedonią, brakiem energii do jakiegokolwiek działania, apatią, trudnościami w myśleniu, nawet oglądanie jakiegoś ciekawszego programu/filmu w tv było często dla mnie zbyt trudne. Prawie nie wychodziłam z domu... Edronax szybko dodał mi energii, chęci do życia i działania. Brałam prawie od początku 4mg wcześnie rano i 4mg nad wieczo-rem + na noc coś na spanie (np. troszkę mirty). Przez wiele miesięcy mi to służyło (chociaż w miesiącach jesienno - zimowo - wczesnowiosennych bywało wyraźnie gorzej)... Później wpadłam w swoją depresyjną senność mimo brania takich samych dawek edronaxu. Okazało się, źe po prostu dawki stały się trochę za wysokie i po obniżeniu do 2x3mg było już o.k. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie somatyczne masakryczne uboki, z którymi mordowałam się przez cały czas tego ok. 4-letniego leczenia, tak źe już dłużej nie wyrobilam i od ok. 4 tygodni jestem na Wellbutrinie.

A uboki były m.in. takie: megapocenie - twarz, głowa, szyja i cała reszta; wyglądałam zawsze jak wyjęta prosto z Wisły, zaburzenia termoregulacji, co skutkowało częstymi przeziębieniami, nadciśnienie, do którego miałam skłonność od zawsze, ale przy Edro musiałam brać wysokie dawki leków p/nadciśnieniowych (a większość tych leków wywołuje depresję również mimo leczenia antydepami - uwaga wszyscy depresyjniacy hipertonicy!!!), męczliwość fizyczna, nudności, bóle głowy, bóle brzucha, megazaparcia (z tymi ostatnimi to można sobie jakoś poradzić)...

Tak źe jestem aktualnie ok.4 tyg. na Well 150mg. Pocenie mniejsze, ale i tak duże, ciśnienie skacze jeszcze bardziej niż na edro, bóle głowy, uczucie zagrazającego udaru, zaburzenia pamięci, nieraz bywałam jakiegoś dnia jakoś dziwnie niekumata, nie mogłam normalnie myśleć. Zobaczę, jak dalej. Ogólnie po Well lekka stymulacja, nastrój byłby niezły, tylko co z tą głową i ciśnieniem?

Ktoś pytał, zdaje się Coccinella, o Moclobemid. Otóż jest to łagodniejszy stymulator od powyższych, ma też nieznaczne uboki. Mówiła mi kiedyś (paręnaście lat temu) moja ówczesna dr, źe nakręcają się nim nasi posłowie...(!?). Ja brałam go kilkanaście lat temu parę miesięcy (może dłużej). Początkowo pomagał, ale później jakoś przestał i ja przeszlam wtedy na TLPD Anafranil SR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Robaczki, czy ktoś to bierze w kombinacji 1-0-1?

Bo ja startuje właśnie od jutra i moja psychiatra zaleciła, żebym zaczęła od jednej ale... Na wieczór.

Nie lepiej rano? Jak mnie wystrzeli na noc to nie będę zachwycona...

 

Nie masz problemu z dostępnością tego leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricky2, nope. Sprowadzili mi na drugi dzień w mojej dziurze.

Za to mam zastrzeżenia co do jego działania...

Radziłabym zaczynać od 2x2mg! I nie zaczynać brać od wieczora! Zażywać wcześnie rano i późnym popołudniem/wczesnym wieczorem. Na wszelki wypadek zacząć nawet od 2x1mg. (Wygląda trochę na to, że producent co nieco zawyzył zalecane dawkowanie).

Ja niestety -(uboki!) właśnie przeprosiłam się z Edro i zaczynam go brać ponownie, bo cóż począć...SSRI mam już dość, a do Anafranilu na razie nie chcę wracać.

@ Rocky 2 - w Wawie można nabyć Edronax bez większych problemów na zamówienie w każdej chyba aptece (płacilam 3 m-ce temu 33,50zł/op).

 

-- 22 sie 2015, 13:12 --

 

Ricky2, nope. Sprowadzili mi na drugi dzień w mojej dziurze.

Za to mam zastrzeżenia co do jego działania...

Radziłabym zaczynać od 2x2mg! I nie zaczynać brać od wieczora! Zażywać wcześnie rano i późnym popołudniem/wczesnym wieczorem. Na wszelki wypadek zacząć nawet od 2x1mg. (Wygląda trochę na to, że producent co nieco zawyzył zalecane dawkowanie).

Ja niestety -(uboki!) właśnie przeprosiłam się z Edro i zaczynam go brać ponownie, bo cóż począć...SSRI mam już dość, a do Anafranilu na razie nie chcę wracać.

@ Rocky 2 - w Wawie można nabyć Edronax bez większych problemów na zamówienie w każdej chyba aptece (płacilam 3 m-ce temu 33,50zł/op).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pudło. Uboki mnie strasznie dobijają. Codziennie mam ochotę komuś przyłożyć albo płacze ze złości. Po konsultacji z psychiatra zmniejszylysmy dawkę do 0,5-0-1. Mam nadzieję że będzie lepiej.

Poza tym chyba trzeba dołożyć cos stricte na serotoninke bo co z tego, ze moc jest, jak wqrw i dół. Macie jakiś pomysł po którym nie spase się jak prosie tuczne i będę w stanie odczuwać jakas przyjemność z seksu?

I mega ważne pytanie: Jak do jasnej Anielki radzicie sobie z zaparciami po tym świństwie? Bo ja fiksacji dostaję, a że mam ed i specyficzne podejscie do swojego ciała to juz w ogóle szlag mnie trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kastracji to wortioksetyna u pewnych osób nie zaburza libido. Znaleźć lek serotoninowy który nie zaburza libido mimo wszystko będzie trudno. Reboksetynę mało osób próbowało, nie jest to popularny lek, w dodatku w pewnych częściach kraju trudno dostępny (na DOZ nie ma go już parę miesięcy). Ja aktualnie od paru dni biorę rebo 8 mg (2x1) do mirtazapiny, ale nie czuję nic poza lekko zwiększoną energią i pewnymi problemami ze snem (+trochę większa potliwość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie wracam do edronaxu po dlugim czasie.

nerwica i reszta szitu wrociła ...

i moge sobie poczytac swoje stare posty i posprawdzac jak działały na mnie wszystkie leki jakie zarłam.nerwica com jak pamietniczek:))))))tylko hasła do starego nicku zapomiałam i musiałam sie stworzyc na nowo:)

byłam qrulewną jestem diczipersem

ktos je edro z triticco?

chojrakowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na mnie to dziadostwo zadziałało. kiedys.wchodziłam na edro trzy razy.-bo juz wszystko inne zarłam-za trzecim razem wskoczyło i grało prawie rok.i moja sajko była zdziwiona baaardzo. mam i nerwice i lęki i fobie ...i dwojkę dzieci.nowe półroczne tak daje popalic ze licze na edro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa hehe :)))

u mnie rzeznia every day. zachciało sie męzowi dziedzica tronu i nazwiska.

a pojawił sie rozjazgotany wyjący jugosłowianski jaskiniowiec

wiem co mowie bo starsza to dobre serduszko a ten to...morderca czasu i sił innych.

moze na te nerwy to sobie opowinnam cosik do tego edro i trittico dołozyc?

moze seronil lub wenlaka jakiegos?

ktos jadł takiego miksa?

chojrakowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no can do kofana chojrakowa. proponowałam selegaline swojej sajko ale była troche marudna .

mam zestaw zomirenow i rolek na ewentualne akcje typu "zaraz cie rozszarpię".

i seronil i venle i sulpiryd i paro i depralin i chyba nawet cital, wysłałam esa do sajko moze dołozy mi cos do combo

teraz tylko odstawienie potomka od cyca i leki

i codzienne sciąganie mleka zeby utrzymac laktacje przynajmniej jeszcze pół roku

pełne jabadabadu;((((

jak wczesniej brałam to zadnych uderzen gorąca nie miałam, głowa nie bolała a nagłe napady paniki i dusznosci znikneły juz po tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyraziłam sie chyba niejasno.zmęczenie materiału pełne.aktualnie nie biorę nic bo karmie piersią.w czasie ciązy doraznie rolki jadłam

jestem posiadaczką pokaznej torby lekow po prostu-pozostałosci po terapii kilkuletniej

. jutro odstawiam potomka od cyca i zaczynam zrec leki

chce zacząc z grubej rury.od razu od combo .

zadne tam pitu pitu pojedyncze lekarstewka a nuż zadziałają-to juz przerobiłam

sajkotrenerka zaleciła mi edronax i trittico.

 

-- 21 lut 2016, 14:44 --

 

Paro działa na mnie kiepsko po esci puchne po sertralinie śpię tak samo jak po cital u. A mam 2 dzieci.aktywnych bardzo.fluo za długo się rozkręca.zostaje Edro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa własnie doczytałam o tym kortyzolu i na jednej "super mądrej" stronce jest info o jednym z najstraszniejszych skutkow ubocznych podwyższonego koryzolu..i ..jest nim...--BAWOLI KARK---!!!! złowieszczy baawoli kark :) jezusku posikałam się.

potem wygoglałam graficznie bawoli kark i pojawiła sie "super niania"

pełen purnonsens

 

-- 13 mar 2016, 19:36 --

 

a zjazd rodzinny swiateczny bardzo duzy sie szykuje- 2 miasta, z 7 domów pełnych dzieci plus przyjaciele rodziny(litwa,dubaj) czyli od 20do 30 max przy stole. jeednym stole. 5 dni.rózne języki rozne kombinacje 3x dziennie. a ja boję się, i duszę jezeli ktos zbyt blisko stoi.i głosno będzie.zero mozliwosci schowania.i robie sie kwadratowa.po polsku ledwo co dukam wtedy a po angielsku lub hiszpańsku?nie ma opcji.i ruski jeszcze pewnie bedzie w uzyciu.

zomirenu za mało na to wszystko

mam troche czasu..seronil? cital? venla? depralin?to mam pod ręką

 

-- 13 mar 2016, 19:44 --

 

zjadło mi częsc posta.

Psychopharm ...psm:))) jak miło by byłooo to miec.

mła-nerwica lekowa,fobia społeczna, bulimioreksja i insze g.

4 lata kosztownej dopieszczonej prywatnej psychoterapii:P)))i leki nieco dłuzej...

edro u mnie działa ale brak mi ... mięekkosci".i fobia społ na wypasie hasa .

co dodac do edr? z okazji wielkanocy?:)))

ktos miły z propozycją?

 

-- 14 mar 2016, 11:03 --

 

chojrakowa własnie doczytałam o tym kortyzolu i na jednej "super mądrej" stronce jest info o jednym z najstraszniejszych skutkow ubocznych podwyższonego koryzolu..i ..jest nim...--BAWOLI KARK---!!!! złowieszczy baawoli kark :) jezusku posikałam się.

potem wygoglałam graficznie bawoli kark i pojawiła sie "super niania"

pełen purnonsens

 

-- 13 mar 2016, 19:36 --

 

a zjazd rodzinny swiateczny bardzo duzy sie szykuje- 2 miasta, z 7 domów pełnych dzieci plus przyjaciele rodziny z zagranicy czyli od 20do 30 max przy stole. jeednym stole. 5 dni.rózne języki rozne kombinacje 3x dziennie. a ja boję się, i duszę jezeli ktos zbyt blisko stoi.i głosno będzie.zero mozliwosci schowania.i robie sie kwadratowa.po polsku ledwo co dukam wtedy a po angielsku ?nie ma opcji.i ruski jeszcze pewnie bedzie w uzyciu.

zomirenu za mało na to wszystko

mam troche czasu..seronil? cital? venla? depralin?to mam pod ręką

 

-- 13 mar 2016, 19:44 --

 

zjadło mi częsc posta.

Psychopharm ...psm:))) jak miło by byłooo to miec.

mła-nerwica lekowa,fobia społeczna, bulimioreksja i insze g.

4 lata kosztownej dopieszczonej prywatnej psychoterapii:P)))i leki nieco dłuzej...

edro u mnie działa ale brak mi ... mięekkosci".i fobia społ na wypasie hasa .

co dodac do edr? z okazji wielkanocy?:)))

ktos miły z propozycją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko i zwięźle. Rebo to gówno a nie żaden lek. Żadna substancja nie wpędziła mnie w taką bezsenność i depresję jak ona. Fakt, że następuje noradrenalinowe pobudzenie, ale nie przekłada się to na motywację i chęć do działania, ale powoduje nerwową czujność, wyciąga Twoje najgorsze rozkminy i nie daje spać. Nie pomagało mi 30mg mianseryny, gdzie normalnie 5-10mg usypia mnie jak dziecko. Serio, mocno odradzam. Zresztą w zachodniej prasie ten lek już dawno zyskał opinię SCAMU a Ben Goldacre w swojej znakomitej książce, "Bad Pharma" opisał przypadek jak to sam przepisał swojemu pacjentowi reboksetynę. http://blogs.scientificamerican.com/guest-blog/the-antidepressant-reboxetine-a-headdesk-moment-in-science/ Zachęcam do lektury artykułu i ksiązki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak reboksetyna wypada w konfrontacji z bupropionem?

 

Ostatnio lekarz proponował mi opcjonalne dorzucenie do mojego jadłospisu jednego z tych leków i chyba się skuszę :mrgreen:

Wellbutrin kiedyś brałem i dał się on poznać jako lek z potencjałem, poza tym, pomijając niezbyt przyjemne skutki uboczne płynące z podniesienia poziomu noradrenaliny (potliwość, drżenie) był zupełnie nieinwazyjny i dobrze go tolerowałem. Jestem już na niego praktycznie zdecydowany, bo wiem, czego się mogę spodziewać, tym bardziej, że naczytałem się o uciążliwych skutkach ubocznych reboksetyny.

 

Ale czy ktoś mógłby porównać te dwa leki? I ocebe z tym blokowaniem pęcherza i bólem jaj? Libido po tym spada pewnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×