Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, na lęki to esci najlepsze. Esci nie wywołuje nerwowości w ogóle. Największą nerwowość wywołuje wenla i fluoksetyna - ale jedynie na początku stosowania, potem to wszystko mija.

 

dodałbym jeszcze ze u lękowców Sertralina początkowo pomaga, a potem stan się pogorsza, spada nastrój, wyraźny niepokó i lęk się pojawiają u osób lękowcych no i wzmaga on depresje,

dlatego to taki nietypowy anydepresant, bardziej do depresji ciężkiej z mocnym zahaomowaniem ale bez objawó lęku. Dobrze sie sprawdza jedynie w engogednnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasadniczo muszę czekać cierpliwie na efekty.. Nie ma alternatywy.. :)

 

ja też to potwierdzam :)

 

że esci na lęki ok :) a serta powoduje "wkurw" i lęk uogólniony G A D - a my chcemy tego gad-a zaje** ;):P

 

możesz jeszcze spróbować: paroksetyna - na lęki jest też dobra podobno :)

 

-- 20 sie 2015, 07:54 --

 

Tak, na lęki to esci najlepsze. Esci nie wywołuje nerwowości w ogóle. Największą nerwowość wywołuje wenla i fluoksetyna - ale jedynie na początku stosowania, potem to wszystko mija.

 

dodałbym jeszcze ze u lękowców Sertralina początkowo pomaga, a potem stan się pogorsza, spada nastrój, wyraźny niepokó i lęk się pojawiają u osób lękowcych no i wzmaga on depresje,

dlatego to taki nietypowy anydepresant, bardziej do depresji ciężkiej z mocnym zahaomowaniem ale bez objawó lęku. Dobrze sie sprawdza jedynie w engogednnej.

 

a dlaczego twierdzisz że się poprawia na początku a potem się pogarsza i pogłębia depresja ??? że lęk i wkurw się pojawia ok to się zgodzę i że dla lękowców nie za bardzo :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sertra spowodowała depresję, miesiąc nie mogłam wstać z łóżka. Potworne.

ale że wcześniej nie mialaś depresji - to na co Ci zapisali sertraline ?

 

Na lęki.

Wcześniej miałam kilka epizodów depresyjnych w ciągu kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w to, by sertralina wywolywala depresje. Wszystkie SSRI po pewnym czasie dzialaja tak samo. Nawet jeżeli jakiś lek na poczatku wywoluje nerwowosc, trudnosci ze snem, depresje, to po pewnym czasie objawy powinny minac. U mnie z czasem pojawia sie za to obojetnosc i sennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trwało kilka tygodni. Potem zmieniono mi lekarza i ten zapisał mi od razu escitalopram. Od razu było lepiej.

Potem przestał działać i byłam chwilę na wenlafaksynie, ale zupełnie nie działała.

Z powrotem jestem na esci, i jest ok.

Choć w ciągu roku diagnoza zmieniła się z zaburzeń lękowo-depresyjnych na ChAD. To tlumaczy zła reakcje na leki. Byłam leczona na lęki, a moim głównym problemem było trudnodiagnozowalna ChAD. Pewnie dlatego nietypowo reaguję na SSRI. ( i teraz docelowo mam zejść z esci w ogóle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, bo alprazolam czy bromazepam działają cala dobę, a diazepam o wiele dłużej. A jak nie wezmę, to zaczyna sie niepokój, a potem narasta lęk, aż do rozmiarów paniki. I czuje wtedy, ze dostane drgawek - mam niesamowite parestezje i różne odjechane somaty, dostaje histerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×