Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Lek mi zdecydowanie pomaga, to chyba te przysłowie do 3x sztuka. Niestety nerwobóle całego ciała dają mi popalić, ale staram się wyłączyć i normalnie pracować, niestety po pracy nic mi sie juz nie chce gdy na dworze 35C

 

Na razie jestem na fluo niecałe 2 miesiące, od tygodnia na 30mg

 

Sluchaj, a moze te nerwobole to tezyczka? U mnie tak wyszlo. Biore magnez w duzej dawce i wszystko zniklo. Zrob sobie moze badanie- probe tezyczkowa. Zapytaj lekarza internisty, gdzie mozesz sie udac, zeby takie badanie zrobic i czy wypisze ci skierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seronil, witam, dostałem Seronil, biore od 3 dni. Wcześniej brałem Deprim po 4 tabletki dziennie, ale nie mówiłem lekarzowi, ale nie pomagały wiele, może trochę.

Nie wiem co robić, pracuję jako programista i sam siedze cały dzień, mam depresje po dziewczynie, nie potrafie sobie z nią poradzić czasem zaczynam płakać i nie potrafię sobie z tym poradzić. Nie mam myśli samobójczych choć kilka razy przyszły mi takie głupie... ale to już od 2 miesiecy trwa. :( Czy 20 mg to odpowiednia dawka? Z rana przed południem dostaje takich ataków depresji, że nie wiem co robić ze sobą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bierzesz 3 dni to ta dawka jest odpowiednia, nie ma co przesadzać.. Musisz być cierpliwy, od razu to nie działa.

 

A co do mnie to tragedia.. niby lepiej sie czuje psychicznie ale fizycznie zaczynam kuleć mocno, nie mówie już nawet o senności przez dzień.. no nie ma bata 8h spania i ani minuty więcej (powinno wystarczyć) idę na 2 zmiane i zaczynam umierać..

 

Juz sam nie wiem czy to Tradzon czy fluoksetyna, ale jakos to przemecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dziś mam wizystę u lekarza i zamierzam poprosić go o fluo. Prówałem już : Paroxetyny, wenli, mianseryny , esci, tianeptyny.

 

Zaznaczam że kiedyś bardzo pomogło mi paro, ale teraz jakoś nie może się wkręcić:

 

Mam kilka pytań:

1.Czy fluo pomaga na :

a)nerwy- wszystko mnie denerwuje - chodzę non stop poddenerwowany i często wybucham

b)brak wiary w siebie- boję się czasami wyjść z mieszkania

c)lęki

d)rozregulowany żołądek, jelita - wiem że niektóre leki to normują

 

2.Czy podobnie jak inne SSRI zwłaszcza paro wzmaga:

a)potliwość- i tak szybko się pocę , więc często to jest powód dla którego odstawiam niektóre leki

b)zabrzenia seksualne- czy kastruje tak jak paro czy troszkę mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy fluo skoro jest pobudzające to daje efekty uspokajające ? Czy tylko zwiększające motywację może powodować lęk i zdenerwowanie szczególnie przy wkrecaniu leku które trwa dość długo. I tak jak sertralina u mnie powodowała lęk i zdenerwowanie. Jak działa fluoksentyna w porównaniu do Sertraline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawilam niedawno inny lek, chce wrocic do fluo, wizyte mam dopiero 23.09, nie wytrzymam do tego czasu.

 

Ten lek i tak się w miesiąc nie rozkręci,ale jeżeli chcesz to napisz do mnie na pw to ci ogarne, mojej lubej zostały 2 opakowania których nie bierze, bierze inny lek teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągła senność, brak siły i motywacji - jedynie w pracy, brak jakichkolwiek uczuć i rózne wahania nastrojów od złego do najgorszego 13 miesiąc na SSRI

 

zastanawiam się nad podwyższeniem dawki na 40mg czy to ma sens ? Nie brałem 3 dni tradzonu i dalej jestem jak trup, bez chęci do życia, jedyne co mnie motywuje to fakt ze bede mogl za 20 dni sobie zrobić zawieszenie w samochodzie, jedyne pocieszenie bo zostałem sam jak palec

 

a i jeszcze 24 dzień bez neuroleptyków daję radę, chociaż jest cięzko. Niby pomogła mi fluoksetyna ale fizycznie czuję się martwy, jestem osłabiony, wszystko mnie boli co znów potęguje depresje. ja pierdol.. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna dobrze radzi sobie z lękami, zwykle musi jednak upłynąć trochę czasu. Na początku może wystąpić znaczne nasilenie lęków (podobnie jest przy zwiększaniu dawki), ale później to mija i działanie anksjolityczne jest solidne. Trzeba jednak uważać na rzeczy z pozoru niewinne, ale mogące generować lęki, np. kofeina i papierosy, bo jednocześnie fluoksetyna najbardziej ze wszystkich SSRI stymuluje (a na pewno z tych, które brałem, nie wiem jak się ma fluo do sertraliny, bo jej nie brałem, a podobno też aktywizuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) mój pierwszy wpis , choć z nerwica mecze sie juz od ponad 2 lat. Tak tez przyjmowałam seronil, jednakże po 3,5 miesiącach błogiego nie brania leku (: ( wyrażona zgoda psychiatry,kontrolowane odstawienie ) moja nerwica postanowiła , ze w sumie czemu nie wrócić. Ja - królowa somatyzmow :) oczywiscie zdążyłam juz zachorować na pęcherz , nerki ( pobyt w szpitalu ), stan zapalny narządów kobiecych , grypa zaoladkowa ... Jednak co mi nie daje spokoju to zwiększenie dawki do bagatela 20 mg - przysporzyło mi ogromna zgagę . Mój przełyk piecE , nie moge leżeć , rennie i bioprazol nie działają . I teraz pytanie - czy to ubok ? ( miałam juz wszystkie z wyjątkiem właśnie niestrawności ). Czy tez sama sie somatyzmuje ( w końcu w czymś trzeba osiągnąć mistrzostwo ;P) . Ktoś ma jakieś doświadczenia z fluo i zgaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę fluo 19dzien (nerwica ze stanami lekowymi) ogólnie czuję że zaczyna być lepiej. Większy zapał do wszystkiego,jestem taka wyciszona,i mniejszy lęk przed wyjściem z domu.Ale,ale żeby nie było tak kolorowo parę dni temu miałam koszmarny atak leku(zawał,umieranie itd.) Czy to może się zdarzać na tabletka?

 

-- 02 wrz 2015, 11:16 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×