Skocz do zawartości
Nerwica.com

NIEZDECYDOWANIE


Dominik_wot

Rekomendowane odpowiedzi

1.czy permanentny brak zdecydowania można traktować jako nerwicę lękową bo człowiek boi się podejmowania decyzji a w związku z tym konsekwecji swoich decyzji...

 

2.czy permanenty brak zdecydowania można traktować jako nerwice nartęctw bo człowiek poprawia swoje decyzję uważając każdą za błędną tak jak np. przy poprawianiu przedmiotów sprawdzaniu kilka razy czy gaz i drzwi od mieszkania zostały zamknięte albo przy myciu obsesyjnym rąk ?

 

3.a może to objaw wyuczonej bezradności i braku pewności siebie ?

 

pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, jakich przykładowo decyzji boisz się podejmować?

ostatnio to każdych :? np. czy brać serta czy esci ...

 

a z sernikiem też tak potrafię :( potrafię ograniczyć sobie wybór do dwóch niemal identycznych decyzji i godzinami się zastanawiać która lepsza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wybieraj drogą eliminacji, rozważ za i przeciw, a w przypadku gdy masz obok siebie kogoś bliskiego to proś o radę.

 

Dlaczego masz sobie sam wybrać leki, to nie lekarz wybiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wybieraj drogą eliminacji, rozważ za i przeciw, a w przypadku gdy masz obok siebie kogoś bliskiego to proś o radę.

 

Dlaczego masz sobie sam wybrać leki, to nie lekarz wybiera?

tak to lekarz decyduje ale w zależności na moja reakcje na lek i na to co powiem a mam uogolnione zaburzenia-depresyjno lękowe i esci zabiera lęk ale nie daje motywacji + obniżone libido

a serta daje motywację ale lęki zostają + zdenerwowanie.

 

dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę diagnozę. Próbowałeś inne SSRI? To trzeba metodą prób i błędów, na każdego działa inaczej. Ja chyba najlepiej funkcjonowałam na fluoksetynie, póki nie przestała działać. Nie było lęków, była motywacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę diagnozę. Próbowałeś inne SSRI? To trzeba metodą prób i błędów, na każdego działa inaczej. Ja chyba najlepiej funkcjonowałam na fluoksetynie, póki nie przestała działać. Nie było lęków, była motywacja.

no niby tak kiedyś też brałem fluo i mi chyba pomogło ale to było dawno i może lęk nie znikną ale to była motywacja ponad lękiem ...

 

nie chcę kombinować z lekami bo mój lekarz psychiatra dinozaur się pewno nie zgodzi na kolejną zamianę leku

 

a pozatym fluo chyba długo się wkreca i może spowodować na początku wzmocnienie lęków ...

 

eeeeeeeeee sam już nie wiem ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja, by zmienić lekarza. No ja właśnie mam dylemat, czy wracać do fluo.

no chciałem :) ale albo mają urlopy na wakacje albo trzeba czekać 1 miesiąc a ten obecny jest do tygodnia czasu czyli w miarę szybko :) tylko nie wiem czy to nie poprzez to ze jest kiepskim dinozaurem ;) :/ a w tej samej przychodni no nie chce zmiany bo się będą patrzec jak na dziwaka albo lekomana ;)

 

a Ty co z tym fluo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czy permanentny brak zdecydowania można traktować jako nerwicę lękową bo człowiek boi się podejmowania decyzji a w związku z tym konsekwecji swoich decyzji...

 

2.czy permanenty brak zdecydowania można traktować jako nerwice nartęctw bo człowiek poprawia swoje decyzję uważając każdą za błędną tak jak np. przy poprawianiu przedmiotów sprawdzaniu kilka razy czy gaz i drzwi od mieszkania zostały zamknięte albo przy myciu obsesyjnym rąk ?

 

3.a może to objaw wyuczonej bezradności i braku pewności siebie ?

 

Problemy z podejmowaniem decyzji i lęk przed konsekwencjami wyborów może być oznaką osobowości zależnej. Diagnozy różnicowej jednak przez Internet nie da się postawić. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×