Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tworzymy grupę wsparcja skype'oweg?


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowa na tym forum, ale z miejsca pomysł ze spotkaniami na skype bardzo mi się spodobał!

Chętnie dołączę do grupy :)

 

Bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało, ale pewna jestem jednego - nawet jeśli nie każdy jest pewien wyniku/przebiegu spotkania, i tak można poskajpować, zobaczyć jak będzie, nie nastawiajmy się do tego negatywnie - a nuż wyjdzie z tego coś bardzo pozytywnego, wspomagającego nas wszystkich w walce z naszym "paskudztwem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już 6 kontaktów ze mną razem. Póki co ja mam jednak problem z internetem, bo mam bardzo wolny i ograniczony dostęp do niego i mi Skype rozmowa nie pójdzie. Jeśli chcecie mogę podać jednej osobie wszystkie namiary (jeśli ktoś chce zająć moje miejsce do czasu aż zdobędę lepszy internet - około 2 tygodnie) i ten ktoś może zorganizować grupę. Jeśli nie i chcecie poczekać 2 tygodnie to zostawiam sprawę tak jak jest teraz. Dajcie znać. Ja jestem nadal zainteresowany i cieszę się, że Wy też. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, da się rozmawiać na skype bez chaosu i przerywania sobie - jak normalna rozmowa. Jakiś czas temu rozmawialiśmy bodajże w 4 osoby i było całkiem miło :)

 

Wiecie co? Tak sobie myślę... może spróbujemy ustalić jakiś jeden dzień w tygodniu, w którym każdemu pasuje poświęcić troszkę czasu na rozmowę i spróbujemy poskajpować. Od siebie rzucam takim terminem i czekam na odzew lub inne propozycje: co powiecie na wtorek, godz. 19.00 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl, a co wy na tym skypie bedziecie rozmawiac glosowo czy pisemnie? bo jak wszyscy naraz zaczna gadac to bedzie haos :D ale cos w rodzaju czata zeby pisac na zywo bylo by ok :-)

od tego jest czat na ircu 8)

wojtala wez mnie dodaj raz jeszcze bo nie skapnelam sie ze to ty :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl, a co wy na tym skypie bedziecie rozmawiac glosowo czy pisemnie? bo jak wszyscy naraz zaczna gadac to bedzie haos :D ale cos w rodzaju czata zeby pisac na zywo bylo by ok :-)

od tego jest czat na ircu 8)

wojtala wez mnie dodaj raz jeszcze bo nie skapnelam sie ze to ty :mrgreen:

 

 

no bunka musi byc obowiazkowo ma dziewczyna gadane :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że rozmowa ożywiona się toczyła podczas mojej nieobecności. Dobra wiadomość, że mam już net więc będziemy mogli coś w końcu zorganizować konkretnego. Z tego co widziałem, póki co nie udało się nic zrealizować?! Szkoda, ale żeby temat nie upadł i żeby nie skończyło się na teoretyzowaniu co powiecie na najbliższy czwartek 12.03 o godzinie 20.00? Piszcie komu pasuje ten termin. Mam już 6 osób w kontaktach na skype chętnych do rozmowy, ale chętnie przyjmę nowych. Jeśli chcecie piszcie do mnie prywatnie to Was dodam do konferencji.

 

Plan działania na pierwsze spotkanie taki:

 

1. Jedna osoba (mogę być pierwszy) zaprezentuje w skrócie swoją sytuację. To z jakiej strony będzie chciała się wypowiedzieć zależy od niej, byle by mowiła na temat. Może skupić się na objawach, przyczynach, wnioskach, sposobach walki, autoanalizie itp.

2. Po takim monologu (można przerywać ale nie komentować, raczej dopytywać itp.) będziemy rozmawiać na temat tego co zostało powiedziane, co inni myślą, czy ktoś ma tak samo, jak sobie radzi. Można też próbować naprostować innych w myśleniu jeśli ktoś czuje się kompetentny i wesprzeć, zmotywować, wskazać ścieżkę itp... Nie wiem czy taka agenda da pozytywny efekt, ale myślę, że rozmowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) zawsze można się uzewnętrznić.

 

Dajcie znać czy nadal jesteście chętnie i czy ktoś jest chętny na opisanie swojej sytuacji na pierwszym spotkaniu oprócz mnie...

 

pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jak najbardziej chętny na coś takiego. chętnie też opiszę swój przypadek oraz sposoby radzenia sobie z problemem, które obecnie stosuję, co mi pomaga co nie i z jakim efektem.

oczywiście nie muszę być pierwszy, jeżeli ktoś jeszcze jest chętny to zapraszam, pomogę jak będę mógł.

mój skype macie w stopce na dole, więc jak coś dajcie znaka, zazwyczaj jestem wieczorami. zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was. Ja się boję iść na kontrolowaną przez lekarza terapię grupową, a po takiej niekontrolowanej dyskusji na skypie, przejęłabym wszystkie Wasze schizy i by mnie wywieźli w kaftanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem z rozmowami na skype..... mam wersję 4.0 czyli najnowszą neta 2mb ale to jest sieciówka. po kilku minutach rozmowa zostaje przerwana a w trakcie są wielkie problemy. co może być tego przyczyna???

 

Jeśli masz łącze radiowe, to to może być właśnie przyczyną - słaby sygnał chociażby.

 

[*EDIT*]

 

No i udało się pogadać - bardzo fajnie, że się pojawiliście! :)

Miło było Was usłyszeć i troszkę poznać, czekam na kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu - wojbaz, rzuć jakimś terminem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×