Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

a wracając do głównego tematu to muszę przyznać, że już dawno nic nie oglądałam

 

zarówno mi się chce jak i nie chce

 

staję się coraz bardziej wybredna...

 

w efekcie potrafię szukać i szukać czegoś co mnie zainteresuje i poszukiwania spełzają na niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś na Kulturze będzie film Davida Lyncha " Dzikość serca" . Nie widziałam więc z chęcią obejrzę. Film będzie jakoś przed 23.00

 

Dobre filmy to w nocy puszczają... Ten film, który wymieniłaś i jeszcze "Zostać Las Vegas" to popis gry aktorskiej Cage'a. Ostatnio to gra w jakichś Ghost Riderach i innych Skarbach Narodów, a ten facet świetnie nadaje się do dramatów, jak choćby w "Ptaśku".

To moje ulubione filmy z Cage'm. Dokładnie Hans, to swietny aktor a czesto obsadzają go w jakichś sensacjach do których w ogóle nie pasuje.

No i polecam jeszcze z Cage'm film "Pocałunek wampira" tam odjebał genialną rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej rzadko oglądam filmy, ogólnie lubię filmy z gatunku fantasy.

 

Bardzo mi się spodobał ten film:

 

Gwiezdny pył (Stardust) Bardzo dobra muzyka, ścieżka dźwiękowa, bardzo ciekawy film. Michelle Pfeiffer w roli wiedźmy, piękna i utalentowana aktorka :twisted:

 

"Czy jesteśmy ludźmi, bo patrzymy w gwiazdy czy też patrzymy w gwiazdy, bo jesteśmy ludźmi... Czy gwiazdy patrzą na nas... Opowieść zaczyna się przed 150 laty w Królewskiej Akademii Nauk w Londynie dokąd przyszedł list z dziwnym zapytaniem, nadawcą był wiejski chłopiec i uczony który list przeczytał i pomyślał, że to żart.

 

Strzegę wrót do innego świata

Mur stoi tu od setek lat

 

Jestem księżniczką w służbie wiedźm,

Jest zaczarowany, będę wolna po jej śmierci.

 

Tak więc uczony się mylił,

mur bronił dostępu do magicznego królestwa Stromhold.

Chłopiec wrócił tej nocy do domu i zapomniał o swojej przygodzie.

Lecz 9 miesięcy później niespodzianie otrzymał jej pamiątkę.

 

Gdyby Tristan wiedział, że gwiazdy obserwują ziemię,

wzgrygnąłby się na myśl, że widziały jego upokorzenie,

Na szczęście dla niego prawie wszystkie gwiazdy patrzyły wówczas na krainę po drugiej stronie muru gdzie król Stromholdu umierał.

 

Jedynie dziedzic królewskiej krwi może odnaleźć rubin.

Ten z was który tego dokona będzie królem Stromholdu.

 

Gwiazdy:

Tristanie, prosimy, chroń naszą siostrę,

Iveine jest w niebezpieczeństwie.

jednorożec przybył jej pomóc

ale teraz zmierzają w pułapkę

Gwiazdy nie są w Stromhold bezpieczne.

Ostatnią przed 400 laty schwytały te same wiedźmy, które teraz szukają Iveine.

Zwiodły ją, dbały o nią a gdy serce znów zapłonęło

wycięły je z jej piersi i zjadły.

Nie ma czasu, nadjeżdża pomoc.

Musisz do niego wsiąść za wszelką cenę.

Biegnij."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując, bo nie mogę edytować ;)

...w tym filmie ("Siła muzyki") chyba w ogóle nie ma ścieżki dźwiękowej w takim tradycyjnym sensie - tzn napisanych motywów, granych przez orkiestrę, podkreślających nastrój scen, uczucia itd. Ale muzyki, dźwięków jest bardzo dużo. I to bardzo ciekawej.

Przymierzam się do "Zacznijmy od nowa", reżysera Once. To bardziej komercyjny twór, widać to nawet po obsadzie, ale myślę, że przejdzie :)

 

Oglądałam też ostatnio film z m.in. Keirą Knightley "Zeszłej nocy". Ruszają mnie filmy, w których jest prawda o relacjach, a nie lukier. Lubię też (choć równocześnie drażni mnie ;) ) gdy wszystko nie jest tak do końca powiedziane: otwarte zakończenie, przestrzeń na swoją interpretację. To znajdziecie w tym filmie, który w największym skrócie obraca się wokół tematu zdrady. Ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych filmów to "Once", jeśli ktoś lubi te klimaty to ja polecam film z Anne Hathaway "Siła muzyki" ("Song one").

 

 

 

Bardzo podobał mi się " Once", widziałam kilka razy, a muzyka do dziś chodzi mi po głowie.

 

 

 

A dziś na Kulturze będzie film Davida Lyncha " Dzikość serca" . Nie widziałam więc z chęcią obejrzę. Film będzie jakoś przed 23.00

 

Dobre filmy to w nocy puszczają... Ten film, który wymieniłaś i jeszcze "Zostać Las Vegas" to popis gry aktorskiej Cage'a. Ostatnio to gra w jakichś Ghost Riderach i innych Skarbach Narodów, a ten facet świetnie nadaje się do dramatów, jak choćby w "Ptaśku".

To moje ulubione filmy z Cage'm. Dokładnie Hans, to swietny aktor a czesto obsadzają go w jakichś sensacjach do których w ogóle nie pasuje.

No i polecam jeszcze z Cage'm film "Pocałunek wampira" tam odjebał genialną rolę.

 

 

 

Potwierdzam, " Pocałunek wampira " był nieziemski. Również wracałam do niego kilka razy, mimo, że film ma już swoje lata. Rewelacja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne filmy, które poprawią nastrój tym, że są udane:

"Autor widmo" Polańskiego, z 2010 roku - wciągający thriller.

"Eskorta"(The Homesman) Tommy Lee Jones, 2014 - niekonwencjonalny western, pozornie może zdołować, ale jak go się zrozumie to daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartościowa komedia : "Legenda telewizji 2- Kontynuacja / Anchorman 2 -The legend continues (2013r)"

http://www.cda.pl/video/153527d0?wersja=720p

 

Pierwsza część tego filmu była przeciętna ale dwójka to co innego :great:

 

Ten film rozszerzył moje horyzonty: poznałem całkiem nowe słowo "koronkowiec" i chyba wiem co przyciąga do siebie ludzi / na jakiej zasadzie się dobierają ( Brick i Chani ) :mrgreen:

 

PS: czasem warto oglądać też napisy ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×