Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

z tym snri to jest cos na rzeczy na jednym z for (mindandmuscle.net chyba )pewien człowiek opisywał, że pozbył się objawów negatywnych w 100 procentach z snri, a konkretnie z nortryptyliny, co ciekawe objawy te częściowo wróciły po zastosowaniu oleju z ryb (pewnie przez hamujący wpływ tegoż na noradrenaline)

 

pregnenolon też chyba działa na sigma-1, ale to musiałbym sprawdzić, napewno któryś neuropeptyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biore ten lek od 5tyg w dawce 15 mg i interesuje mnie ile mg odpowiada tej dawce Cital. Chcialbym sie rowniez zapytac jak dlugo musze brac pol tabletki jesli chcialbym juz odstawiac po 6 tyg. Mam zaplanowane ze pol tabsa przez 2 tyg ale to bedzie chyba za dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam, że hydroksyzyna dodana do mirtazapiny nic nie da. Powinieneś dodać coś o innym mechanizmie działania, najprościej, któryś z ZZZ (zolpidem, zopiklon, zaleplon) lub benzodiazepiny (midazolam, triazolam, tmazepam) ewentualnie opipramol (agonista receptorów sigma-1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam, że hydroksyzyna dodana do mirtazapiny nic nie da. Powinieneś dodać coś o innym mechanizmie działania, najprościej, któryś z ZZZ (zolpidem, zopiklon, zaleplon) lub benzodiazepiny (midazolam, triazolam, tmazepam) ewentualnie opipramol (agonista receptorów sigma-1).

 

Dodajac do mirty lek nasenny wpadne w uzaleznienie.Ty bierzesz tritico do mirty?dobrze sie czujesz po takim mixie?pewnie dlugo po nich spisz co?masz problemy ze snem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam, że hydroksyzyna dodana do mirtazapiny nic nie da. Powinieneś dodać coś o innym mechanizmie działania, najprościej, któryś z ZZZ (zolpidem, zopiklon, zaleplon) lub benzodiazepiny (midazolam, triazolam, tmazepam) ewentualnie opipramol (agonista receptorów sigma-1).

 

Widze,ze teoretyk bez wyksztalcenia medycznego i osobistego doswiadczenia z konkretnym miksem lekow zabiera sie za ukladanie leczenia innym,tak trzymac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze teoretyk bez wyksztalcenia medycznego i osobistego doswiadczenia z konkretnym miksem lekow zabiera sie za ukladanie leczenia innym,tak trzymac :D

 

Przepadnij i wróć do ulubionego zajęcia, które najlepiej ci wychodzi - raczenia się etanolem w ilościach znacznych, z częstotliwością wysoką.

 

Poniżej ciekawy artykuł w języku polskim nt. mirtazapiny:

 

http://old.ipin.edu.pl/fpn/archiwum/2000/01/FwPiN_1-2000-06.pdf

 

-- 12 sie 2015, 23:57 --

 

Dodajac do mirty lek nasenny wpadne w uzaleznienie.Ty bierzesz tritico do mirty?dobrze sie czujesz po takim mixie?pewnie dlugo po nich spisz co?masz problemy ze snem ?

 

Biorę trazodon do mirtazapiny, ponieważ na mirtazapinie branej "solo" miałem problemy ze snem (problemy z zaśnięciem, płytki i krótki sen, niespokojne nogi).

Trazodon znacznie lepiej mnie usypia, biorę go 3h przed snem a bezpośrednio przed nim mirtazapinę. Śpię ok. 8h, początkowo były problemy ze wstawanie po dodaniu mirtazapiny, obecnie jest już dobrze włączając w to samopoczucie lepsze niż bez mirtazapiny i na 20 mg escytalopramu.

Ja zawsze mam pod ręką zolpidem, na wszelki wypadek, daje mi to poczucie "bezpieczeństwa, jeśli nie będę mógł zasnąć, to z niego skorzystam (co robię bardzo rzadko), więc o uzależnienie się nie boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam, że hydroksyzyna dodana do mirtazapiny nic nie da. Powinieneś dodać coś o innym mechanizmie działania, najprościej, któryś z ZZZ (zolpidem, zopiklon, zaleplon) lub benzodiazepiny (midazolam, triazolam, tmazepam) ewentualnie opipramol (agonista receptorów sigma-1).

 

Czemu dodawać do Mirty takie g..... jak zolpidem czy benzodiazepiny? To już myślę, że ta hydroxyzyna jest tysiąc razy lepsza.

Mam w domu idealny przykład mojej mamy, która po wielu miesiącach brania Nasen na spanie, tak się przyzwyczaiła do leku, że na początku usypiała ją połówka tabletki, a teraz ma problem, żeby zasnąć po całej. Jeśli ktoś z Was bierze te leki regularnie, to radzę jak najszybciej odstawić, według mnie są to leki tylko i wyłącznie do stosowania doraźnego.

Co innego Mirta, biorę od roku ciągle jedną i tą samą dawkę i nie muszę zwiększać, 15 mg. jest na spanie idealne, a wiele razy było tak, że zapomniałam wziąć a i tak cała noc przespana, dziś było podobnie :smile:

Niestety przez ten rok brania Mirty przytyłam chyba z 10 kg. dlatego powoli ten lek odstawiam, będę brać tylko sporadycznie, gdy będę chciała być szczególnie wyspana i wypoczęta, ale jest to jedyny powód dla którego chcę odstawić (wzrost wagi). Tak dobrego leku na spanie jeszcze nie spotkałam. :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dodawać do Mirty takie g..... jak zolpidem czy benzodiazepiny? To już myślę, że ta hydroxyzyna jest tysiąc razy lepsza.

W takim razie wyjaśnij mi jakie jest racjonalne uzasadnienie dodania hydroksyzyny do mirtazapiny, skoro mirtazapina działa nasennie lepiej.

 

Mam w domu idealny przykład mojej mamy, która po wielu miesiącach brania Nasen na spanie, tak się przyzwyczaiła do leku, że na początku usypiała ją połówka tabletki, a teraz ma problem, żeby zasnąć po całej. Jeśli ktoś z Was bierze te leki regularnie, to radzę jak najszybciej odstawić, według mnie są to leki tylko i wyłącznie do stosowania doraźnego.

A czy ja nadpisałem, że te leki powinno się brać codziennie?

Skoro ktoś nie potrafi z nich korzystać, to niech nie dziwi się się jak się uzależni.

 

Tak dobrego leku na spanie jeszcze nie spotkałam. [/b] :brawo:

Może powinnaś spróbować trazodon dawki 75 - 150 mg są (w moim przypadku) świetne na spanie. Nie powoduje tak dużego wzrostu wagi jak mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wzrost wagi w długoterminowym aspekcie jest problemowy, sam po sobie widzę. Apetyt po paru tygodniach na mirtazapinie wkręcił się konkretny i jest trudny do opanowania i przez to przytyło mi się. Do tego nie ma za bardzo chęci do wychodzenia na zewnątrz a przez to jest brak ruchu. Długoterminowo niezdrowe połączenie. Postaram się dotrwać do założonego czasu i mam nadzieję, że później uda mi się zrzucić na kolejnym leku który chcę przetestować, czyli wenli. Brałem ją przez krótki czas i rzeczywiście miałem spadek, a początkowo nawet całkowity brak apetytu - zobaczymy ja długo się będzie utrzymywał i czy uda się choć trochę zrzucić z wagi. Krytykowałem tych którzy obwiniają lek za tycie, ale muszę przyznać, że jest to problem, nie tyle ze względu na aspekt wyglądu (który mam w nosie), ale negatywny efekt zdrowotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się ze wzrostu apetytu, escytalopram mi go ograniczał w pewnym stopniu.

Największy "pacman" pojawia się po ok. 30 min. od zażycia leku, a że lek biorę bezpośrednio przed snem, to problem prawie nie istnieje.Jedynie rano mam trochę większy apetyt niż zawsze, więc zjadam więcej owsianki :D

Poza tym zażywam treningu siłowego , więc zwiększony apetyt mi się przydaje, bo niełatwo zjeść 2 g białka na 1 kg masy ciała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się ze wzrostu apetytu, escytalopram mi go ograniczał w pewnym stopniu.

Największy "pacman" pojawia się po ok. 30 min. od zażycia leku, a że lek biorę bezpośrednio przed snem, to problem prawie nie istnieje.Jedynie rano mam trochę większy apetyt niż zawsze, więc zjadam więcej owsianki :D

Poza tym zażywam treningu siłowego , więc zwiększony apetyt mi się przydaje, bo niełatwo zjeść 2 g białka na 1 kg masy ciała ;)

 

Ta na początku to jest fajne, ale z czasem jest coraz gorzej, poza tym esci w końcu przestanie działać w ten sposób, że nie będzie ci się chciało jeść, inna sprawa, że mirta zatrzymuje wodę i spowalnia metabolizm, tutaj nawet nie chodzi o samo jedzenie, tylko o to, że ten lek jest po prostu chujowy względem masy ciała, choć byś wjechał na dietę 800-1000 kcal, to i tak przytyjesz.

Jeżeli ćwiczysz na siłowni to tylko cie zaleje tłuszczem i wodą, mięśni to tam nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym esci w końcu przestanie działać w ten sposób, że nie będzie ci się chciało jeść.

8 miesięcy brania escytalopramu i na apetyt działał cały czas tak samo.

 

inna sprawa, że mirta zatrzymuje wodę i spowalnia metabolizm, tutaj nawet nie chodzi o samo jedzenie, tylko o to, że ten lek jest po prostu chujowy względem masy ciała, choć byś wjechał na dietę 800-1000 kcal, to i tak przytyjesz.

Przy moim metabolizmie to bardzo mało prawdopodobne.

 

Jeżeli ćwiczysz na siłowni to tylko cie zaleje tłuszczem i wodą, mięśni to tam nie będzie.

Nie słyszałem, żeby od treningu siłowego i odpowiedniej diety "rosła" tylko tkanka tłuszczowa, nawet biorąc mirtazapinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ćwiczysz na siłowni to tylko cie zaleje tłuszczem i wodą, mięśni to tam nie będzie.

 

Nie słyszałem, żeby od treningu siłowego i odpowiedniej diety "rosła" tylko tkanka tłuszczowa, nawet biorąc mirtazapinę.

 

Możesz mieć jakieś tam mięśnie, ale co z tego jak zalejesz je tłuszczem, z resztą, rób jak uważasz, według mnie na tym leku nie da, się nie przytyć, no chyba, że ty ważysz 75 kg i dopiero zaczynasz ćwiczyć to bierz mirte. :P

Jeszcze jedna sprawa, na tym leku chcę się cukru mocno, nie wiem jak ty masz, ale większość ludzi tak ma, żreć się chcę cały czas,

podjadanie nocne itd, w ten sposób mięśni nie zrobisz, tylko głównie tkankę tłuszczową, oczywiście jakieś tam mięśnie urosną, ale nie będą one nawet widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, na tym leku chcę się cukru mocno, nie wiem jak ty masz, ale większość ludzi tak ma, żreć się chcę cały czas,

podjadanie nocne itd, w ten sposób mięśni nie zrobisz, tylko głównie tkankę tłuszczową, oczywiście jakieś tam mięśnie urosną, ale nie będą one nawet widoczne.

Mój metabolizm jest bardzo szybki, a trening siłowy dodatkowo go podkręca, tak więc, tycie nie będzie dla mnie problemem.

Apetyt wzrósł umiarkowanie, sam wysiłek bardziej go zwiększa niż sama mirtazapina.

Dodam również, że chlorptyksen znacznie silniej niż mirtazapina zwiększał mój apetyt (dodatkowo poprzez antagonizm receptorów D2).

 

Każdy jest inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dodawać do Mirty takie g..... jak zolpidem czy benzodiazepiny? To już myślę, że ta hydroxyzyna jest tysiąc razy lepsza.

W takim razie wyjaśnij mi jakie jest racjonalne uzasadnienie dodania hydroksyzyny do mirtazapiny, skoro mirtazapina działa nasennie lepiej.

 

Niby dziala lepiej ale nie raz nie potrafilam zasnac po 45mg dlatego czasem dokladam drugi lek.

Hydroksyzyna po kiku dniach juz nie dziala jak na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dziala lepiej ale nie raz nie potrafilam zasnac po 45mg dlatego czasem dokladam drugi lek.

 

Im wyższa dawka mirtazapiny tym słabsze są jej właściwości nasenne, ponieważ bardziej nasila się jej działanie noradrenergiczne. Jeśli twoja depresja nie jest ciężka, to możesz spróbować zmniejszyć dawkę, najlepiej nasennie działają dawki 7.5 - 15 mg, 1 - 2 h przed snem.

Podobnie jest w przypadku prawie każdego leku przeciwdepresyjnego.

 

Poza tym higiena snu, to też często pomijany aspekt w problemach ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dziala lepiej ale nie raz nie potrafilam zasnac po 45mg dlatego czasem dokladam drugi lek.

 

Im wyższa dawka mirtazapiny tym słabsze są jej właściwości nasenne, ponieważ bardziej nasila się jej działanie noradrenergiczne. Jeśli twoja depresja nie jest ciężka, to możesz spróbować zmniejszyć dawkę, najlepiej nasennie działają dawki 7.5 - 15 mg, 1 - 2 h przed snem.

Podobnie jest w przypadku prawie każdego leku przeciwdepresyjnego.

 

Poza tym higiena snu, to też często pomijany aspekt w problemach ze snem.

 

Niemam depresji ani nerwicy.Raczej natlok mysli,nerwy.

 

Higiene snu stosuje,bylam nawet w poradni zaburzen snu w Wawie.Leki biore z 5lat z malymi przerwami raz rok i teraz pol roku.Mam nadzieje ze w koncu kiedys na stale odstawie leki.

7.5mg nie dziala na mnie wcale.Ogolnie mowiac odkad zaczelam brac COS na sen jestem bardziej nerwowa niz zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mirtazapinie możesz być nerwowa, to efekt działania noradrenergicznego.

Skoro nie masz depresji, to może nie warto w ogóle brać leków przeciwdepresyjnych.

 

Jeśli chcesz wspomagać się lekami, a mirtazapina Tobie nie pomaga może spróbuj trazodon lub mianserynę.

 

-- 14 sie 2015, 00:17 --

 

Poniżej w linku znamienna metaanaliza 12 antydepresantów nowej generacji (117 randomizowanych, kontrolowanych badań na łącznie 25928 pacjentach):

 

http://www.goodays.co.il/sitecontent/ExternalFiles/213.pdf

 

dla leniwych napiszę tylko, że najskuteczniejsza okazała się... mirtazapina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trazodon nie jest dla mnie.Raz po nim spałam raz nie ale ogólnie mówiąć kiepsko sie po nim czułam tzn.zawroty głowy,szybsze bicie serca,potliwość.,Mianseryne też brałam ale po pół roku dawka 30mg przestała działac i przeszłam na mirte.Nie znam sie na lekach biore to co przepisze mi psychiatra.Potrzebuje cos co mnie wyciszy przed snem i zasne w miare szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×