Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na tianeptynie czuje się świetnie. Pewny siebie, niczego się nie boję, ale efekt wydaje mi się bardziej doraźny niż długofalowy. Tak btw. jest ktoś z okolic Śląska - Katowice, Sosnowiec etc. kto kończy kurację tym lekiem lub go nie potrzebuje? Chętnie odkupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tianeptynie czuje się świetnie. Pewny siebie, niczego się nie boję, ale efekt wydaje mi się bardziej doraźny niż długofalowy. Tak btw. jest ktoś z okolic Śląska - Katowice, Sosnowiec etc. kto kończy kurację tym lekiem lub go nie potrzebuje? Chętnie odkupię.

 

Co rozumiesz przez efekt doraźny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez okres brania i utrzymania leku w organizmie jest OK. Ale po 2-3 h efekt działania leku mija, tak iż go nie czuć, a przynajmniej jego działania. Dzieki niemu dobrze radzę sobie w sytuacjach stresowych.

 

Aha to niezle lipa tak naprawdę, w ogóle to co Servier odpier...a z tym okresem półtrwania leku, nie ma wersji i przedłużonym uwalnianiu, jakaś masakra.

 

A ile już bierzesz ten lek??, miałeś jakieś skutki uboczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez okres brania i utrzymania leku w organizmie jest OK. Ale po 2-3 h efekt działania leku mija, tak iż go nie czuć, a przynajmniej jego działania. Dzieki niemu dobrze radzę sobie w sytuacjach stresowych.

a ile Ty juz bierzesz ten lek? coś takiego jest tylko w początkowym okresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore prawie 4 miesiące, ale nie trzymam sie dawki 3 tabletek na dzien, a 9. Widać, że tolerka podskoczyła bym cos poczuł. Ogólnie jest OK i jest to jedyny lek, przynajmniej według mnie, który działa. Szkoda, ze doraźnie, aczkolwiek teraz jestem bez Tiany i czuje sie OK.

 

Btw. jest w prochu wersja o dłuższym działaniu, ale podobno działa słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dziś receptę na Tianesal i lekarz kazał mi brać to doraźnie. W internecie piszą, że bierze się to stale. Co robić?

 

A na co Ci to przepisał? Doraźnie go czuć, ale zapewne efekty są długofalowe, a przynajmniej wskazują na to badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam na lekarza, który jest bardzo stary, jak usłyszał że brałam Depakine, to przepisał mi to 2 razy dziennie i ten Tianesal doraźnie. I ma tylko 30 tabletek, nie wiem co robić, brać go w ogóle?

 

Oj on chyba stary jak świat jest, nie ale tak poważnie to ja nie wiem po co go brać doraznie, owszem, możliwe jest, że odczujesz poprawę nastroju, może nawet euforie, ale przecież to nie o to tu chodzi, na co się leczysz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam na lekarza, który jest bardzo stary, jak usłyszał że brałam Depakine, to przepisał mi to 2 razy dziennie i ten Tianesal doraźnie. I ma tylko 30 tabletek, nie wiem co robić, brać go w ogóle?

Ten twoj lekarz jest madrzejszy niz wiekszosc konowalow, doraznie ci nei zaszkodzi a mozliwe ze bedzie milej, nie masz czego sie bac.

Ty sie bardziej boj tych lekow co trzeba wpierdalac latami codziennie, bo one dopiero zmieniaja biochemie mozgu ;)

 

-- 22 sie 2015, 16:20 --

 

http://jop.sagepub.com.sci-hub.org/content/29/5/582.short

 

-- 22 sie 2015, 16:25 --

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3889694/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdarzały się komuś potknięcia na tianeptynie, typu uderzenie w głowe,a to w noge? taka troche niuwaga...

 

biorę to 3-4 razy dziennie po 12,5 mg

 

 

zastanawiam się nad większą dawką na dopaminę w korze przedczołowej

 

-- 30 sie 2015, 07:10 --

 

jednak nie jest dobrze na tym leku

w towarzystwie siedzę jak jakiś niedorobiony,nic się nie odzywam, podejrzewam, że przez przywróconą czynność receptorów d2 albo d3, podobnie miałem na memantynie i na antagonistach nmda, którzy upregulują receptory d2

 

jednak na dopaminę w korze czołowej muszę stosować leki noradrenalinowe (nie majace wpływu na d2), ewentualnie donezepil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdarzały się komuś potknięcia na tianeptynie, typu uderzenie w głowe,a to w noge? taka troche niuwaga...

 

biorę to 3-4 razy dziennie po 12,5 mg

 

 

zastanawiam się nad większą dawką na dopaminę w korze przedczołowej

 

-- 30 sie 2015, 07:10 --

 

jednak nie jest dobrze na tym leku

w towarzystwie siedzę jak jakiś niedorobiony,nic się nie odzywam, podejrzewam, że przez przywróconą czynność receptorów d2 albo d3, podobnie miałem na memantynie i na antagonistach nmda, którzy upregulują receptory d2

 

jednak na dopaminę w korze czołowej muszę stosować leki noradrenalinowe (nie majace wpływu na d2), ewentualnie donezepil

albo przestac zakaldac, ze lek dziala w taki sposob jak sobie wyobrazasz.

Amfetamine od lat 30 ladowali a TAAR odkryto dopiero pod koniec lat 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hashim sprawdź wątek dopaminy w PFC szybko przez połączenie SNRI z buspironem/mirtazapiną:

 

"Alpha2-adrenergic receptor blockade markedly potentiates duloxetine- and fluoxetine-induced increases in noradrenaline, dopamine, and serotonin levels in the frontal cortex of freely moving rats"

 

"Buspirone enhances duloxetine- and fluoxetine-induced increases in dialysate levels of dopamine and noradrenaline, but not serotonin, in the frontal cortex of freely moving rats"

 

lub przez połączenie fluoksetyny z olanzapiną:

 

"Synergistic effects of olanzapine and other antipsychotic agents in combination with fluoxetine on norepinephrine and dopamine release in rat prefrontal cortex"

 

Teoria jest taka, że za poprawę w depresji odpowiada dopamina w korze przedczołowej działająca na receptorach D1 co skutkuje zwiększeniem plastyczności i LTP na linii hipokamp-kora przedczołowa (i teorię tę wyłożyli ludzie Servieru, między innymi pani Thérèse M. Jay, tak apropo tianeptyny). Działanie przeciwdepresyjne powinno być szybkie i ew. osłabnąć przez downregulację receptorów D1. Teoretycznie im lek/połączenie leków mocniej zwiększa dopaminę w PFC tym działanie przeciwdepresyjne powinno być lepsze. W części do tej układanki może być potrzebna serotonina (a więc SNRI jak najbardziej), bo działanie ketaminy było wyłączone przy brakach serotoninowych (wywołanych u zwierząt toksyną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×