Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

'Ostatnio zaczęłam czytać "W lesie wiedeńskim wciąż szumią drzewa" Ciekawa książka, na którą dawno polowałam ( nie ma oczywiście problemu z jej kupieniem, z wypożyczeniem już są). Nie przeczytałam jej do końca, zbyt ciężka tematyka... Kiedyś nie było dla mnie problemu ani przeczytanie książki o Holokauście ani o wymysłach Piotra Wielkiego, no trudno, człowiek się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczełam

Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta Ciemne sekrety to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać! Autorom udało się uniknąć wielu pułapek i błędów, które często potrafią zepsuć niejeden kryminał. Powieść wciąga i trzyma w napięciu, ma ciekawych bohaterów, nieprzewidywalną fabułę, potoczysty język, impet i energię. To wszystko sprawia, że chce się tylko czytać dalej!

 

Ciemne sekrety to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. W przygotowaniu druga część cyklu pod roboczym tytułem Nemezis.

 

Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västerås z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów...

 

Czyta się super!

 

ciemne-sekrety-b-iext10045824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, mam "Rzeźnię..." na mojej długiej liście do przeczytania. Zaciekawiła mnie, gdy miałam fragment na zajęciach do przetłumaczenia.

 

I przeczytałam, ale zdecydowanie bardziej wolę Kocią Kołyskę :) Chociaż i tak uwielbiam Vonneguta, koleś ma ciekawe koncepcje w książkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie

To miała być jedna z ostatnich sesji projektu Tabula Rasa – tak twierdzili lekarze.

Jednak Sara nie chciała w to wierzyć. Usuwanie jej wspomnień o traumatycznych przeżyciach trwało dłużej niż u innych pacjentów – na tyle długo, że Sara zaczynała zastanawiać się nad swoją rolą w zdarzeniach, które chcieli wymazać. Czy na pewno była ofiarą? Wszystkie te środki bezpieczeństwa, które miały odizolować ją od innych…

O czym tak naprawdę miała zapomnieć?

 

"Historia stworzona przez Kristen Lippert – Martin od początku mnie zaintrygowała. Jej antyutopijny, lekko futurystyczny klimat przekształcił się w świetny thriller"

 

tabula-rasa-b-iext28065709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Dziś wolałabym siebie nie spotkać' - kolejna książka Herty Muller, lubię, jej poetyka przemawia do mnie, rozumiem jej symbolikę i emocje w książce. To jest taka pisarka, że jak ją czytam, to czuję się... nią.

Tytuł bardzo adekwatny do mojego aktualnego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Obecnie czytam Rajską Dolinę Marie Hermanson. :smile: Zachęciła mnie tematyka, opis książki no i miejsce akcji, jakim są Alpy:

 

"Kiedy Daniel dostał list, pomyślał, że chyba śni. Na kopercie widniało pismo jego brata...

Daniel nigdy wcześniej nie dostał listu od Maxa. Jednak to nie dlatego drżą mu ręce i coś ściska go za gardło. Zawsze tak się czuł przed spotkaniem z Maxem - jakiś nieokreślony niepokój. A w tym liście brat bliźniak prosi Daniela, żeby go odwiedził - w ekskluzywnym sanatorium dla ludzi „wypalonych”.

Położona w malowniczych szwajcarskich Alpach Rajska Dolina przypomina luksusowy hotel, chociaż pacjenci nie mogą jej opuszczać. Ale Daniel jest zachwycony pięknem przyrody i miłą atmosferą panującą w klinice.

Do czasu gdy dowiaduje się, że Max musi wyjechać i chce, żeby Daniel na kilka dni go zastąpił…

Zanim Daniel zdąży się zastanowić, Max znika. A Daniel zaczyna zdawać sobie sprawę, że Rajska Dolina ma swoje tajemnice. Idylliczne miejsce odsłania przerażające oblicze…"

 

rajska-dolina_1491.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora88, wpisalam na liste ksiazek ktore chce przeczytac :)

 

a u mnie dzis lightowo ale za to smiecham w glos.

 

Ada ma 32 lata, szalonego kota Kastrata i sławę osoby, która w dniu złożenia wypowiedzenia z pracy zwymiotowała na swojego szefa. Ma także pewne zamiary: pragnie poświęcić się fotografii, założyć własny biznes i znaleźć faceta. Nie jest to proste w dzisiejszym świecie. W kręgu znajomych trudno trafić na jakiegokolwiek wolnego hetero, a interesujący, zabójczo przystojny Hiszpan, na którego wpada nie całkiem znienacka, też najwyraźniej nie jest sam... Ada dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, w czym pomaga jej przyjaciółka Anka, a nie pomaga dość zwariowana rodzinka. z kotem bywa różnie...

 

Lekka, zabawna i przyjemna, nie wymagająca dużego skupienia. mnóstwo humoru, optymizmu, dystansu do życia !

 

wmk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Dziesięć płytkich oddechów.' - K.A. Tucker

 

Jak sobie radzisz,

gdy na Twoich oczach świat rozsypuje się na kawałki?

Co robisz, gdy wszystko idzie źle?

Co robisz, gdy ból rozsadza Twoją duszę?

Po prostu oddychasz. Dziesięć płytkich oddechów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×