Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 3 tygodnie biorę Anafranil , obecnie w dawce 150 mg na dobę (po 75 rano i wieczorem ).Lęki nie mijają , do tego drżenie rąk no i oczywiście , problemy z libido ,potliwość .

Ale za to mam więcej energii i więcej mi się "chce "ogólnie. Czyli pozytywy działanie leku są .

Jaki jest czas pełnego działania leku?Czy lęki się zmniejszą ? NO i czy libido powróci ?

Proszę o sugestie . Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może w skrócie opowiem historie o sobie. Pierwszym lekiem była wenlafaksyna. Około 3 miesięcy na niej i zero zmian.Lekarz rodzinny się poddał i wysłał mnie do specjalisty. Pamietam że wtedy nie sadziłem aby cokolwiek było mi w stanie pomoc. Nie miałem żadnego doświadczenia z takimi lekami. Psychiatra postanowił dolożyć do wenlafaksyny mirtazapine. Czyli brałem 75mg wenli i 15mg mirty w pierwszym tygodniu. W drugim tygodniu było

75mg wenli i 30mg mirty. To mnie wyrwało z grobu. Poprostu odżyłem. Byłem w lekkim szoku. Bo już zapomniałem że można cieszyć się życiem. Te połączenie szybko postawiło mnie na nogi. I tak byłem na tych lekach około 1,5 roku. Po tym okresie schodziłem w dół z dawkami aż do 0. Jedyny minus tego to było przybranie na wadze około 20kg. Teraz zdaje sobie z tego sprawe że wyglądałem jak świnia, przepraszam za wyrażenie ale patrzac na zdjecia dzisiejsze i z tamtego okresu to tak niestety było. Po dstawieniu leków waga spadła. Może nie odrazu ale spadla do mojej normalnej wagi. I byłem zdrowy, przystojny przez okres jakiś 9 miesiecy. Po tym czasie zwalilo mi sie na głowe dużo problemów i niestety depresja zaczeła znowu do mnie pukać. Zle zacząłem sypiać, nastrój się pogarszał. Cierpie także na fobie społeczną ale jak mam dobry nastrój to się tak tym nie przejmuje. Poprostu sobie mówie że nie można mieć wszystkiego.... Gdy mój stan się pogarszał, to postanowiłem pojść do rodzinnego. Dał mi mirtazapine na noc i to pomogła na jakiś miesiąc. Po miesiącu mirtazapina już mi nie pomagała na depresje. Poszłem znowu do rodzinnego i dał mi citalopram 20mg. I pomogło. Wszystko było fantastycznie. Citalopram działał tak jak bym sobie tego życzył. Żyłem pełnią życia. Ale po około miesiąca czasu popełniłem ogromny błąd za który płace cierpieniem do teraz. Przeglądałem sobie informacje w internecie i tak trafiłem na pewną strone. Pod tytulem"Depresja- nie to tylko brak witamin". Bardzo mnie to zaciekawiło. I moj blad że uwierzyłem. Zuciłem leki i zacząłęm jeść same warzywa, owoce, orzechy, nasiona. Do tego kupiłęm ogromne ilosci roznych witamin, suplementów. Do teraz stoją na półce. I moj stan zamiast sie utrzymywać na dobrym poziomie to tylko się pogarszał, ale nie traciłem nadzieji. Aż do momentu kiedy czułem sie fatalnie każdego dnia. Fatalnie to za słabe określenie, poprostu umarłem. Gdy już zdałem sobie sprawe że dałem się nabrać to ze spuszczoną głową poszłem do lekarza. Opowiedziałem mu to. Nie był zadowolony, poprostu mnie wyśmiał. I miał racje. Od razu próba reanimacji. Escitalopram i nic. Citalopram i nic. Byłem załamany, poprostu martwy i do teraz jestem. Na moją prośbe zmiana na inny lek po miesiącu na citalopramie. Od razu 150 mg wenlafaksyny i nic. Po 2 tygodniach znowu zmiana na moją prośbe na Anafranil. Nie chciał się zgodzić ale naciskałem i mu mówiłem że czuje że wenla nie zadziała a anafranil to mocny lek i on mnie postawi na nogi. Dał mi anafranil. Na początku 25mg i nic. Po 2 tygodniach 50mg i nic. Po 3 tygodniach 100mg i nic. Po 4 tygodniach

2x75mg SR. Jedna z rana a druga wieczorem. I dalej nic. Do tego doszly mega problemy ze snem. Poprostu masakra. Tak żle jeszcze nigdy nie sypiałem. Prawie wogole nie spie. W pracy ledwo daje rade. Postanowiłem brać anafranil tylko z rana i tak zrobiłem dzisiaj. Wziąłem 2x75mg z rana. Zobaczymy czy to pomoże na sen. Jest to już 5 tydzien na anafranilu. Na dawce 150mg jakis tydzień. Myślicie że jeszcze zaskoczy. Rodzinny znowu chce mnie wysłać do psychiatry. Za moze 2 do 3 tygodni bede widział psychiatre. Ciekawe co ten zastosuje. Wydaje mi się że doloży mirtazapine. Najbardziej boje się tej nadwagi. Na mircie tyje poprostu od samego powietrza :cry: . Bede informował na bieżąco co się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, na Twoim miejscu dalbym przynajmniej 8 tygodni lekowi na zadzialanie. Mowiles lekarzom o lekach, jakie stosowales i jak na Ciebie dzialaly? Jezeli tak, to dziwne, ze nie przepisali Ci znowu CRF(mirta + wenla, chociaz niskie dawki u Ciebie). Na Twoim miejscu od razu celowalbym w ten miks, nawet jezeli mialbym pojsc do dwoch psychiatrow i leczyc sie na wlasna reke.

 

Nie napisales nic o przyczynie pierwszego epizodu. Drugi epizod to natlok spraw, a wiec pewnie stres. Chodziles na jakas terapie? Warto sie zapisac, nauczysz sie radzic sobie ze stresem itp. Witaminy to nie jest glupota, jest wiele w tym sensu, ale same raczej nie pociagna depresji, niestety. I strasznie nieprofesjonalne bylo ze strony lekarza wysmianie Cie z powodu witamin, nie odwiedzilbym ponownie takiego pana, a opinia by poszla za nim w swiat. A jak ze sportem, kontaktami spolecznymi, hobby i ogolem zyciem? Uklada Ci sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, Tak ja napisał mój przedmówca Ricah powinieneś dociec przyczyny Twojego stanu, zapisać się na psychoterapię. Same leki mogą nie dać rady wyciągnąć Cię z "opresji". Dobre samopoczucie ma związek z tym jak spędzasz czas, jak potrafisz rozwiązywać i radzić sobie z trudnościami, stressem.

Jesteś w związku? Masz pasję? Spotykasz się ze znajomymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy epizod był wywołany dość długą narkomanią. Amfetamina,exstazy,ziolo i alkochol mieszane razem przez dlugi okres czasu. Po tym jak udało się wyjść z nałogu wiedziałem że nie jestem już taki jak przed braniem. Do tego w rodzinie cierpią mama i siostra na depresje. Mama leczy się już 15 lat.Rodzinny chciał spróbować coś z nowych leków. I działały. Ale za drugim razem już nie. Na terapie nie chodziłem i nie jestem przekonany żeby mogła mi pomóć. Na tą chwile nic mi nie daje przyjemności:sport,kontakty z ludzmi, hobby. Wszystko mnie męczy. Życie prywatne legło w gruzach. Od kilku miesięcy tylko staram się przetrwać w pracy każdego dnia a po pracy zamykam się w pokoju. Do tego jeszcze kompletny brak snu. Jak widać nie pomaga narazie branie anafranilu z rana 2x75mg, bo wlasnie nie spie a powinienem.... Wielkie dzięki. Będziemy w kontakcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, skoro leki nie pomogły, w rodzinie obserwuje się zachorowalność na depresję, a Ty tkwiłeś w tych mechanizmach, popadłeś w nałóg to myślę, że tym bardziej powinieneś poddać się psychoterapii. No, ale ta decyzja musiałby być Twoją decyzją. Poddanie się terapii z uwagi na naciski kogoś z zewnątrz nie ma sensu. A szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie psychoterapia, jeszcze raz podkreślam dla mnie , jest nie skuteczna. Ja mam depresje. To nie jest jakieś tam zalamanie czy smutek spowodowany zaistnialymi sytuacjami. Wiem że moj mozg jest poprostu wyłączony. Tak jak by brakowało w nim jakiś substancji. Nawet jak bym wygrał milion $ to i tak bym się z tego nie cieszył. Musi być tu ktoś kto to rozumie. Poprosiłem lekarza rodzinnego żeby dał mi coś na sen bo już ledwo w pracy daje rady. Niestety odmówił. Powiedział że sam jestem sobie winny. Czekam teraz na list z datą do psychiatry. Naprawde już się nie moge doczekać. Mam dość tego stanu. I może nawet lepiej że bede u tego specjalisty. Pamietam że był bardzo cierpliwy w stosunku do mnie. Mogłem z nim rozmawiać nawet godzine. I nie bawił się tak jak ci lekarze rodzinni. Na pierwszej wizycie pamiętam od razu zapodał CRF. Jedynie czego się boje to tej nadwagi od mirtazapiny. Biore anafranil z rana:2x75mg SR ale to nic nie dało jeśli chodzi o poprawienie snu. Mam pytanie : czy jeśli bym zszedł z dawką do 100mg to sen by mogł się poprawić...

 

-- 02 sie 2015, 08:33 --

 

Dziękuje ci Monika. Wiem że masz szczere checi pomocy. Może masz troche racji. Psychoterapia w połączeniu z lekami może to jest dobre rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walilem 150mg ansfranilu sr na noc i spalem jak zabity.

 

Nie probowales jeszcze sertraliny, w wiekszych dawkach dziala super, na sen 15mg chlorprotiksenu, po ktorym sie nie tyje lub 25mg kwetiapiny. SSRI na Ciebie jak widze dobrze dzialaja, wiec sertralina moglaby pomoc.

 

Tez mam takie stany, ze chocbym wygral miliard, to bym mial depresje. Psychoterapia nigdy nie pomogla, leki zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze czekac na wizyte u psychiatry. Ale bez kombinacji lekow sie nie obejdzie. Anafranil zazywany z rana czy wieczorem , nie ma roznicy I tak nie spie. Naprawde takiej bezsennosci jeszcze w zyciu nie doswiadczylem tak jak na anafranilu. Mam pytanie. Czy zbyt duza dawka moze byc powodem depresji. Wiem ze to glupie pytanie ale szukam jakiegos rozwiazania. Dlaczego tak dobry lek jak anafranil nie chce zaskoczyc. I dlaczego za pierwszym razem Citalopram pieknie mi pomogl a gdy go odstawilem na jakis czas I chcialem pozniej do niego wrocic to juz wogole nie zaskoczyl. Skutki uboczne po anafranilu sa tj. Suchosc w ustach, mega potliwosc, bezsennos, brak apetytu, szybkie meczenie sie, brak sil, pogorszenie stanu ogolnie. Myslalem ze skoro mam tyle skotkow ubocznych to jakas nagroda bedzie wzamian a tu nic. Totalna lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień nr 6 na Anafranilu . Jest coraz lepiej . Lęki sa nadal, ale troche przytłumione . Samopoczucie i humor super . Jedynie bezsenność mnie męczy. Skutki uboczne - potliwość , suchość w ustach . Libido troche powróciło . Dawka 150mg na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wizyte na piątek do psychiatry. Tak się ciesze. Ciekawe czy cos dolozy do anafranilu czy zmieni calkowicie. Udało mi się dzisiaj przespac 4 godziny. Tak jak by powoli sen mi się wydłużał. Mam pytanie. Czy komuś anafranil pomagał na fobie społeczną. Ja czuje sie przez ten lek bardzo spiety. 30 sekund nie moge z kims porozmawiac bo wszystkie miesnie sie mi napinają szczeka się zaciska i nie moge slowa z siebie wydobyc.Bez leków tez tak bylo ale naprawde wydaje mi sie ze ten lek jeszcze to nasila. Dlaczego. Tak naprawde to narazie same skutki uboczne widze. Tak wierzyłem w ten lek naprawde. Myślałem ze mnie przywróci do zycia. Nawet mimo tego mega pocenia się miałem nadzieje a tu dalej lipa. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy po dołożeniu do anafranilu jakiegoś leku może on ujawnić swoje wspaniałe tajemnicze działanie. Co byście polecili do niego dolozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wizyte na piątek do psychiatry. Tak się ciesze. Ciekawe czy cos dolozy do anafranilu czy zmieni calkowicie. Udało mi się dzisiaj przespac 4 godziny. Tak jak by powoli sen mi się wydłużał. Mam pytanie. Czy komuś anafranil pomagał na fobie społeczną. Ja czuje sie przez ten lek bardzo spiety. 30 sekund nie moge z kims porozmawiac bo wszystkie miesnie sie mi napinają szczeka się zaciska i nie moge slowa z siebie wydobyc.Bez leków tez tak bylo ale naprawde wydaje mi sie ze ten lek jeszcze to nasila. Dlaczego. Tak naprawde to narazie same skutki uboczne widze. Tak wierzyłem w ten lek naprawde. Myślałem ze mnie przywróci do zycia. Nawet mimo tego mega pocenia się miałem nadzieje a tu dalej lipa. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy po dołożeniu do anafranilu jakiegoś leku może on ujawnić swoje wspaniałe tajemnicze działanie. Co byście polecili do niego dolozyc.

Mam też fobię społeczną. Na mnie nie działają dobrze leki odpowiedzialny za wychwyt zwrotny serotoniny, takie jak anafranil czy paroksetyna. Nasilają mi lęki. Za to polecam leki blokujące receptor 5HT2, który jest odpowiedzialny za odczuwanie lęku, napięcia tzn. mirtazapina, mianseryna, trazodon czy neuroleptyki atypowe. Rispolept przez dwa miesiące działał silniej przeciwlękowo na mnie niż jedna benzodiazepina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki bmwfan. A co myslisz zeby dolozyc do anafranilu trazodon. Po nim chyba najmniej sie tyje.Czy moze sam trazodon...

 

-- 04 sie 2015, 20:42 --

 

Moge cos lekarzowi zasugerować...

Nie mam doświadczenia, ale z tego co co ludzie tu piszą najbardziej się tyje po mianserynie i mirtazapinie, narzekań na trazodon jeśli chodzi o tycie nie słyszałem. Dodatkowo trazodon poprawia sen, ale niektórzy się skarżą, że rano jest ospałość i problemy ze wstawaniem. Sam trazodon raczej nie da kopa do życia, możesz spróbować dodatkowo doksepiny, która działa przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo i uspokajająco, po niej zwiększa się trochę energia, zainteresowanie.

 

-- 04 sie 2015, 20:55 --

 

bmwfan, W jakiej dawce brałeś rispolept,i od jakiej benzodiazepiny lepiej działa przeciwlękowo?

Jaki obecnie zestaw leków bierzesz na Fobie Społeczną,mi tez paro i anafranil nasila lęki społeczne.

Rispolept maksymalnie 4 mg, przez jakiś czas 3 mg, a teraz 2mg. Lepiej działał od klonazepamu, bo nie zamulał, a klonazepam paskudnie otumaniał i robił z człowieka chodzące zombie. Teraz biorę speridan(rysperydon) 2 mg i doxepin 150 mg, ale od 24 sierpnia idę na Oddział Dzienny i będę próbował przekonać lekarzy do zmiany leków, bo już po kilku miesiącach strasznie osłabło ich działanie(szczególnie speridanu) i nasilają się objawy somatyczne nerwicy.

 

-- 04 sie 2015, 21:03 --

 

Tylko z tym rispoleptem, to nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo zanim się wkręci to mijają 3 tygodnie, a działa gdzieś przez 2 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy, brałem Trazdon na sen przed Anafranilem .Jak zaczałem zażywać Anafranil też ale krótko (lek sie skończył). Powiem tak . Śpi się niezle ,ale to wszystko . Innych działań nie doświadczyłem . Brałem 150 mg na noc . Moze na Ciebie jednak podziała pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem. Wczesniej jak mowilem to wenla I mirta mnie przywrocily do zycia. Wyleczyly z depresji 100% I z fobii w 80%. Bylem mega szczesliwy poza jednym. Przytylem do rozmiarow sloniatka. Nie poznalibyscie mnie przed I po. I tego sie boje. Wiem ze to mirtazpina mnie tak spasla bo na samej wenli nie tylem. I teraz zapytam jeszcze raz. Jaki lek dolozyc do franka zeby bylo podobne dzialanie do wenli I mirty ale zebym nie przytyl. Albo druga opcja. Zamienic franka na wenle I wtedy dolozyc cos zamiast mirty. Tylko pytanie co. Wiem ze byl taki temat gdzies. Pomozcie bracia I siostry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem. Wczesniej jak mowilem to wenla I mirta mnie przywrocily do zycia. Wyleczyly z depresji 100% I z fobii w 80%. Bylem mega szczesliwy poza jednym. Przytylem do rozmiarow sloniatka. Nie poznalibyscie mnie przed I po. I tego sie boje. Wiem ze to mirtazpina mnie tak spasla bo na samej wenli nie tylem. I teraz zapytam jeszcze raz. Jaki lek dolozyc do franka zeby bylo podobne dzialanie do wenli I mirty ale zebym nie przytyl. Albo druga opcja. Zamienic franka na wenle I wtedy dolozyc cos zamiast mirty. Tylko pytanie co. Wiem ze byl taki temat gdzies. Pomozcie bracia I siostry....

 

Rozumiem, że nie miałeś depresji tylko w okresie brania tych leków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×