Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Biore ten risperidone I czuje sie po nim gorzej zauwarzylem ze waze po nim 180 funtow , caly czas mysle o jedzeniu I biore do tego z rana wellbutrin, ten risperidone to jest wielka pomylka a nie lek, a brzuch caly czas mi rosnie I to mnie przeraza zawsze na Noc mam takie Ochoty na zarcie, potrafie na tym leku zjesc cala paczke delicji ;/. Jeszcze do tego czuje sie po nim otepialy, nic mi sie nie chce tylko leze w lozku I czuje sie jak warzywko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Rispolept w dawce 4mg/doba kasował mi pięknie wszystkie natrętne myśli,ale niestety powodował bardzo silną akatyzję.Dobrym pomysłem by było na niego wejść zaczynając od 0.5mg i co 2 tyg stopniowo zwiększać dawke?Uchroni mnie to od akatyzji?

Nie chce brać olanzapiny która dobrze na mnie działa ale powoduje straszne tycie.Dodam że paro/anafranil nie kasuje mi w 100% natręctw i myśle nad dodaniem jakiegoś neuroleptyku,jaki waszym zdaniem neuro dobrze poradzi sobie z natrętnymi myślami i w jakiej dawce.Niedługo mam wizyte u magika i chce coś zasugerować ale nie wiem co,,,.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laden, A jak dawkujesz ten chlorprotixen ??? Walisz 2X50mg na noc ??? Speridan w dawce 3mg kasuje ci natręctwa,bo mi skasowal calkowicie jak bylem 1 dzien na 4mg ale odstawilem bo silna akatyzja byla.Teraz chce wrucic do niego w dawce 4-6mg.

Pomógl komuś risperidon na natręctwa i lęki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, Chlorprothixen stosuje w dzien w dawkowaniu 1 - 1 - 0. Na noc nie biore chlora. Mi natrectwa i leki minely po jakims czasie stosowania speridianu i kventiaxu. Na akatyzje ktora tez mialem dostalem wlasnie chlorprothixen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1 brałem rispolept z 8 miesięcy chyba razem 4mg albo 2mg nie pamiętam dokładnie ale na pewno trzy razy dzienne i nie czułem żadnych lęków,niepokoju.To wczesne budzenie powinno sie ustabilizować ale w sumie masz też małą dawke i bierzesz rano pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispolept według mnie to najsilniejszy neuroleptyk,znaczy jeden z silniejszych.I nie tyje się aż tak bardzo jak po olanzapinie która też jest mocna.Perazyna jest słabsza w działaniu co nie znaczy że do dupy,mniej sie tez tyje na niej.

 

Ja biorę 11 dzien rispo 2mg ale na moje lęki raczej słabo działa...Może by tak podbić do 4mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek to shit - nigdy więcej nie pozwolę sobie go wcisnąć. Chyba, że zrobią to przemocą. I wcale nie chodzi o tycie, mnie to nie grozi, bo z natury jestem chudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem nowy niebiore juz risperidonu 3 tydz. Niewie ktos kiedy czlowiek dochodzi do siebie po tym leku? (Bralem go 4 mce.) Pytam bo dziwnie sie czuje , niemoge spac w nocy,glowa mnie boli i poce sie strasznie,o sexie nie wspomne myslalem ze bedzie lepiej a nie jest stracilem zainteresowania i Hobby niewiem Co sie dzieje ze mna

 

-- 28 cze 2015, 09:57 --

 

Czesc jestem nowy niebiore juz risperidonu 3 tydz. Niewie ktos kiedy czlowiek dochodzi do siebie po tym leku? (Bralem go 4 mce.) Pytam bo dziwnie sie czuje , niemoge spac w nocy,glowa mnie boli i poce sie strasznie,o sexie nie wspomne myslalem ze bedzie lepiej a nie jest stracilem zainteresowania i Hobby niewiem Co sie dzieje ze mna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Brałam kiedyś ryspolit na stany psychotyczne, depresję i lęki w dawce 1mg przez około 2 lata, lek dobrze tolerowałam, pomagał mi, nie tyłam, spełniał swoje zadanie, tylko trochę rozregulował mi cykl. W styczniu powoli odstawiałam i nie brałam do maja. W maju próbowałam wrócić ze względu na nasilającą się depresję, lęki, zaburzenia odżywiania, ale tym razem lek zaczął działać inaczej - bardzo mnie usypiał, ale nerwy dalej we mnie szalały, strasznie mi się chciało jeść, nie pomagał w ogóle. Dlaczego tak jest, że ten sam lek raz działa tak, a raz tak? Czy ktoś tak miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Carmel rose ja przez ten lek miałem depresje i przytylem 10kg mam problemy ze snem tzn.kladlem się wcześniej a później poparu godz. Się budzilem i niemoglem juz spac. trochę mnie odrealnil a jeszcze muszę chodzic do pracy , jest ciężko bo mam rodzinę ale myślę że będzie już tylko lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten lek zapisany ale bardzo krótko go zażywałam. Skutki uboczne w postaci dziwnych prądów i ruszania się rąk i nogi jak z waty.Musiałam do tego zażywać lek co miał to hamować. Odstawiłam bo nie dość, że nie pomagał mi w natręctwach to jeszcze mi organizm się buntował, prawie chodzić nie mogłam a jeszcze płaciłam 100 % odpłatności. Dla mnie lek SYF :!::?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka mi powiedziała, że to silny lek, że niemożliwe, żeby przestał działać(biorę w dawce 2 mg). Ale znów mi się dzieją takie rzeczy jak np. wrażenie imadła ściskającego moją głowę i takie tam, mam urojenia hipochondryczne. Zaproponowała, że można podnieść dawkę o np. 1 mg, ale nie jestem pewien czy zadziała. Czy komuś tak się zdarzyło, że risperidon nagle przestał działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka mi powiedziała, że to silny lek, że niemożliwe, żeby przestał działać(biorę w dawce 2 mg). Ale znów mi się dzieją takie rzeczy jak np. wrażenie imadła ściskającego moją głowę i takie tam, mam urojenia hipochondryczne. Zaproponowała, że można podnieść dawkę o np. 1 mg, ale nie jestem pewien czy zadziała. Czy komuś tak się zdarzyło, że risperidon nagle przestał działać?

 

Ty sie tak zle czujesz, a lekarz zaproponowal zwiekszenie dawki, hehe kurwa inteligencja lekarzy mnie normalnie rozbraja, na twoim miejscu zmienilbym ta idiotke na kogos bardziej kompetentnego z tej branzy. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×