Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

na derealizacje zadziałał spoko. Poprawiła się jakość widzenia ( złapałem widzenie przestrzenne tzn. na "czułem" odległość) bo w DD to 2D jak Ci co mają wiedzą. Pobudzenie jest ale takie hmmm ruchowe, że dobrze sie czujesz jak jesteś w ruchu, nie zastanawiasz się nie rozkminiasz tylko działasz. Problem zaczyna się jak usiądziesz w miejscu, wtedy pojawia się dziwne "ciśnienie.

 

Co najgorsze to fakt, że niczym po tym leku nie można się zaciekawić, wgłębić w jakieś zagadnienie. Na przykład zaczynasz oglądać film (super przypadający do gustu z recenzji) a po 20min już go wyłączasz bo nie ciekawi. + taki dziwny brak jakichkolwiek myśli w głowie. Mówię o dawkach poniżej 3mg dziennie jakie testowałem.

 

Dziwny ten lek, nie pasuje do mojej osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem brać lek to często chodziłem do wc oddawać mocz. ale po jakiś 2-3 miesiącach to mi minęło.

 

 

Co najgorsze to fakt, że niczym po tym leku nie można się zaciekawić, wgłębić w jakieś zagadnienie.

 

To samo zauważyłem u siebie. Wcześniej pisałem bloga, mogłem się byle czym zaciekawić , rozkminiając temat. Teraz już nie piszę bloga bo nie mam natchnienia i pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy 0,5 mg aktywizował? Była chęć robienia czegokolwiek? Jak to sie ma do anhedonii?

 

Tak btw. łączył ktoś z SSRI? Posiadam Esci i Wenle i tak sobie myślę, czy efekt połączenia z tym lekiem byłby dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Twój post działa na mnie masakrycznie. Praktycznie w każdym jest "linka w lesie". Ja mam również nerwice lękowa ale nie zażywam leków bo mam również lek przed nimi. Potrzebuję sobie pomóc a czytając Twoje posty jest gorzej. Juz wszyscy wiedzą o lince! Pomaga Ci to? mam wrażenie ze nie to konca jesteś wyleczony. A mam zacząć brać ten lek co Ty. I boję się. Wróć i poczytaj każdy z postów. Albo choć 10. I policz ile było w nich linek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 tygh biore sertraline 50mg. Jakoś sam nie wierzę w jej działanie gdyż ostatnimi czasy SSRI na mnie nie działają, za to kastrują i pocę się strasznie. Lekarz zalecił mi 1mg stopniowo do 3mg fluanxolu. Miałem go przyjmować solo, ale sam nie wiem czy nie dać szansy i nie dołączyć go do sertraliny. Czy znacie jakiś sposoby na pocące sie dłonie i stopy czyli skutki uboczne sertry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 2x0.5mg do anafranilu świetnie podciągnął mnie do góry,więcej energii i lepsze samopoczucie

 

mam nadzieje że u mnie też się sprawdzi. Mam go brac do 40citalu w dawce 0.5

 

-- 14 cze 2016, 19:41 --

 

Czy flanxol stosowany jest jeszcze w leczeniu bo widze po tym forum że jakoś nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można łączyć flupentiksol w małej dawce ( 0,5-1 mg ) z innym neuroleptykiem atypowym takim jak amisulpiryd lub rysperydon też w małych dawkach ? Bo sam działa na mnie trochę przeciwlękowo i aktywizująco ale nie wystarcza na natrętne myśli w przebiegu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych więc

jak z działaniem czy będzie się na siebie nakładało i potęgowało w kwestii działania przeciwlękowego i antydepresyjnego/aktywizującego ? Bo jak wtedy pomimo małych dawek dwóch leków ma się ujawnić działanie przeciwpsychotyczne to ja podziękuje bo tego nie chce. Boję się też spotęgowania skutków ubocznych i możliwości wystąpienia objawów z układu pozapiramidowego Dodam ,że biorę 100 mg chlorprotiksenu na sen ale on nie jest niezbędny , więc na rzecz tych dwóch podanych powyżej mógłbym go odstawić . Przeczytałem większość stron z tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania , Czekam na odpowiedź , będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to najlepszy neuroleptyk w niskich dawkach aktywizujących. Być może jest to zasługa wpływu tego leku na receptor D1. Działanie antyanhedoniczne jest krótkotrwałe (działał jak należy ok. czterech tygodni) ale w moim przypadku warto było. Duży plus dla tego leku z mojej strony.

Sulpiryd czy amisulpryd które również stosowałem w niskich dawkach były zdecydowanie mniej skuteczne od flupentiksolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biore fluanxol w dawce 3 mg na 2 razy po 1,5 (czyli 6 tabletek), rano i w poludnie. Teraz zalatwilem sobie tabletki 3 mg. W zwiazku z tym mam pytanie, czy 3 mg na raz to nie za duzo? Czy moze mozna podzielic tabletke na pol ?

i jak sie po tym czules?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flupentyksol

izomery E i Z flupentyksolu

izomery E i Z flupentyksolu

Ogólne informacje

Wzór sumaryczny C23H25F3N2OS

Masa molowa 434,52 g/mol

Wygląd białe ciało stałe

[pokaż]SMILES

Identyfikacja

Numer CAS 2709-56-0

PubChem 5281881[1]

DrugBank DB00875[2]

[pokaż]Niebezpieczeństwa

Klasyfikacja medyczna

ATC N05 AF01

Commons Multimedia w Wikimedia Commons

Flupentyksol, flupentiksol (ATC N05 AF01) – organiczny związek chemiczny z grupy pochodnych tioksantenu, stosowany jako lek psychotropowy z grupy neuroleptyków o powinowactwie do receptorów dopaminergicznych. Klasyfikowany jest jako „częściowo atypowy neuroleptyk”[3].

 

Flupentyksol został opatentowany w roku 1963 przez firmę Smith Kline & French (obecnie część GlaxoSmithKline).

 

-- 03 kwi 2018, 11:22 --

 

Flupentyksol

izomery E i Z flupentyksolu

izomery E i Z flupentyksolu

Ogólne informacje

Wzór sumaryczny C23H25F3N2OS

Masa molowa 434,52 g/mol

Wygląd białe ciało stałe

[pokaż]SMILES

Identyfikacja

Numer CAS 2709-56-0

PubChem 5281881[1]

DrugBank DB00875[2]

[pokaż]Niebezpieczeństwa

Klasyfikacja medyczna

ATC N05 AF01

Commons Multimedia w Wikimedia Commons

Flupentyksol, flupentiksol (ATC N05 AF01) – organiczny związek chemiczny z grupy pochodnych tioksantenu, stosowany jako lek psychotropowy z grupy neuroleptyków o powinowactwie do receptorów dopaminergicznych. Klasyfikowany jest jako „częściowo atypowy neuroleptyk”[3].

 

Flupentyksol został opatentowany w roku 1963 przez firmę Smith Kline & French (obecnie część GlaxoSmithKline).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×