Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alergia skórna na paroksetynę?


ryska

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zamieszczam na prośbę bliskiej mi osoby, która potrzebuje porady:

 

"różne nazwy leku/skład: ParoGen, ParoMerck, Paroxetinum, paroksetyna

ulotka: http://www.doz.pl/leki/p906-ParoGen_ParoMerck

zdjęcie - http://images67.fotosik.pl/1034/b692439f8ff0d1f7gen.jpg

 

Zdjęcie to real foto moich objawów, które pojawiły mi się w trakcie przyjmowania paroksetyny. Przyjmuję ją od ponad 2 miesięcy w dawce 20 mg/dobę. Swędzące zaczerwienienia pojawiają się niespodziewanie kilka razy dziennie w różnych miejscach ciała, a po 15 minutach znikają

samoistnie bez śladu.

No i pytanie brzmi czy ktoś też tak miał? I czy "z całą pewnością" można stwierdzić, że jest to alergia skórna na paroksetynę? Bo opisywane objawy w ulotce nieco się różnią od tego co mam okazję obserwować u siebie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamieszczam na prośbę bliskiej mi osoby, która potrzebuje porady:

 

"różne nazwy leku/skład: ParoGen, ParoMerck, Paroxetinum, paroksetyna

ulotka: http://www.doz.pl/leki/p906-ParoGen_ParoMerck

zdjęcie - http://images67.fotosik.pl/1034/b692439f8ff0d1f7gen.jpg

 

Zdjęcie to real foto moich objawów, które pojawiły mi się w trakcie przyjmowania paroksetyny. Przyjmuję ją od ponad 2 miesięcy w dawce 20 mg/dobę. Swędzące zaczerwienienia pojawiają się niespodziewanie kilka razy dziennie w różnych miejscach ciała, a po 15 minutach znikają

samoistnie bez śladu.

No i pytanie brzmi czy ktoś też tak miał? I czy "z całą pewnością" można stwierdzić, że jest to alergia skórna na paroksetynę? Bo opisywane objawy w ulotce nieco się różnią od tego co mam okazję obserwować u siebie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porada jest tylko jedna pędem do lekarza.

Moja ciocia miała takie podrażnienie skóry . Właśnie w ciągu dnia nagle ją chwytało , swędzenie skóry a gdzie się podrapała tam skóra puchła i robiła się czerwona.

Własnie jak na zamieszczonym zdjęciu. Tyle że zdarzało się to coraz częściej.

To jest jakaś choroba którą da się wyleczyć , tyle że nie pamiętam nazwy .

Wiem że lekarz ją zwyzywał że za późno przyszła, że to jest o tyle groźne , że gdy zacznie swędzieć szyja a dojdzie do podrażnienia gardła przez np. twarde orzechy, ścianki puchną i zostaje odcięty dopływ, powietrza. Człowiek się dusi.

 

Jeśli to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyję już miał podrażnioną i nic takiego się nie działo, co opisujesz. Na szczęście.

A lekarz widział i wspólnie ustalili, że to jest reakcja alergiczna, prawdopodobnie na paroksetynę. Ale długo się nad tym zastanawiał, nie był w 100% przekonany. To nie wygląda tak, jak te objawy z ulotki a nawet jeśli, to one na tyle rzadko występują, że jest to niemalże niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisali w ulotce niezbyt często może się pojawić: "wysypka, świąd"

jak dla mnie pewnie swedzi go skóra a to czerwone i te szlaczki to ewidentnie to że się drapał w tych miejscach i zotało czerwone....

czyli reaguje alergicznie na środek lub to jest skutek uboczny leku....

co my możemy doradzić ??? w sumie nic tylko marsz do lekarza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może chociaż ktoś wie ile czasu to może potrwać, zanim organizm się trochę oczyści z leku i alergia zacznie ustępować?

 

lekarz widział i sam nie był pewien czy to na pewno alergia na ten lek. A wizyta u dermatologa, alergologa itp. odpada, bo mamy do czynienia z agora- i socjofobikiem, nie wyjdzie z domu, a specjaliści nie chodzą na wizyty domowe. A przynajmniej nic nam nie wiadomo o tym, nie natknęliśmy się na taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy. Najbardziej swędzą mnie plecy. Ogólnie czuję się źle. Miałam też wysypkę, która przypominała ospę i tak została na początku zdiagnozowana. Do tego od prawie m-ca pocę się strasznie w nocy, przebieram się czasem dwa razy :( jestem alergikiem i dopóki brałam lek antyhistaminowy było w miarę ok. Pociłam się w nocy i trochę swędzialo mnie ciało, głównie plecy.Potem miałam przerwęw braniu leku,bo lekarz alergolog zmieniał mi lek i wtedy się zaczęło. Wysypka, stan podgorączkowy, zwiększył się świąd skóry. Myślę, że to na pewno od tego Xetanoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×