Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma nic lepszego niż sex ;D....
Nie dla Kalebax :mrgreen:

 

-- 25 lip 2015, 20:00 --

 

to była ironia ...

 

bo wy się twierdzicie że jak chcę zachować libido to nie mam depresji i nie jest ze mną aż tak źle i właściwie po co się leczę...

 

to tak jakby bagatelizować moje objawy i twierdzić że mi nic nie jest...

 

dlatego napisałem że mam depresyjke...

 

czaisz to jest ironia...

 

-- 25 lip 2015, 18:12 --

 

ja nie twierdzę że wy się żalicie tylko że wysmiewacie moje objawy

 

-- 25 lip 2015, 18:21 --

 

i kto mi zabroni szukać najmniej szkodliwego leku z możliwych?

 

Kurwa chlopie o co tobie chodzi, przeciez nikt ci nie broni szukac i brac innych leków niz ssri, ja sam nie lubie tych leków, ale nie ze wzgledu na brak ochoty na sex tylko z innych powodów, nikt sie z ciebie nie smieje ani nie szydzi i nikt nie twierdzi ze nie masz depresji, kto tak napisal, pokaz mi post?, sam napisales, ze masz depresyjke i nikt nawet tego nie skomentowal, poza tym co ty bedziesz sie codziennie pieprzyl z kobieta?, masz stala partnerke?, czy boisz sie oslawionego pssd, którego nikt tu na forum nie ma, a ludzie leki biora latami, no moze jakas osoba jest z pssd, ale równie dobrze, ten ktos moze miec nadal depresje i to nie wina leku tylko choroby, ze ma obnizone libido, nie chcesz brac ssri, spoko nikt cie nie namawia, szukaj w innej grupie leków, ja sam biore teraz Taneptyne+Moclobemid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic lepszego niż sex ;D....
Nie dla Kalebax :mrgreen:

 

-- 25 lip 2015, 20:00 --

 

to była ironia ...

 

bo wy się twierdzicie że jak chcę zachować libido to nie mam depresji i nie jest ze mną aż tak źle i właściwie po co się leczę...

 

to tak jakby bagatelizować moje objawy i twierdzić że mi nic nie jest...

 

dlatego napisałem że mam depresyjke...

 

czaisz to jest ironia...

 

-- 25 lip 2015, 18:12 --

 

ja nie twierdzę że wy się żalicie tylko że wysmiewacie moje objawy

 

-- 25 lip 2015, 18:21 --

 

i kto mi zabroni szukać najmniej szkodliwego leku z możliwych?

 

/cenzura/ chlopie o co tobie chodzi, przeciez nikt ci nie broni szukac i brac innych leków niz ssri, ja sam nie lubie tych leków, ale nie ze wzgledu na brak ochoty na sex tylko z innych powodów, nikt sie z ciebie nie smieje ani nie szydzi i nikt nie twierdzi ze nie masz depresji, kto tak napisal, pokaz mi post?, sam napisales, ze masz depresyjke i nikt nawet tego nie skomentowal, poza tym co ty bedziesz sie codziennie pieprzyl z kobieta?, masz stala partnerke?, czy boisz sie oslawionego pssd, którego nikt tu na forum nie ma, a ludzie leki biora latami, no moze jakas osoba jest z pssd, ale równie dobrze, ten ktos moze miec nadal depresje i to nie wina leku tylko choroby, ze ma obnizone libido, nie chcesz brac ssri, spoko nikt cie nie namawia, szukaj w innej grupie leków, ja sam biore teraz Taneptyne+Moclobemid.

Mi ?To o co Tobie chodzi ? po co się mnie czepiasz...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Vengence wczoraj, 14:38

Dominik_wot, Wolisz depresje od bycia kastratem??, /cenzura/ stary, to ty chyba nie miales prawdziwej depresji, gdzie w ciagu dnia czlowiek co killa minut marzy i mysli o tym jak sie pierdolnac jak najszybciej bo nie daje rade w swojej glowie, jebac sex, jak ci tak bardzo zalezy kup sobie kamagre w promocji i pukaj na jakimkolwiek ssri. :mrgreen:

 

np. tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a np. tu pytałeś kto twierdzi ze nie mam depresji :

Dominik_wot, nie obraź się, ale jak rozkminiasz nad tym czy depresja czy libido to chyba jeszcze nie jest z Tobą tak źle. Sorry...

 

-- 26 lip 2015, 15:53 --

 

Dominik_wot, złap trochę dystansu :)

 

to może ty złap trochę luzu :D do swojej depresji - to samo mogę powiedzieć na każdy objaw Twojej depresji ...

złap trochę dystansu :)

pozdrawiam :)

 

-- 26 lip 2015, 16:01 --

 

Ty masz chyba paranoje jakies? albo urojenia, to nie depresja, tylko schizo popros lekarza o neuroleptyki, w krórym poscie, sie ciebie czepiam!? :shock:

wklej mi cos takiego, jesli cos takiego masz, bo chce uwierzyc, ze snie!! :mrgreen:

a pyzatym lekarz się mnie pytał czy ludzie się na mnie dziwnie nie patrzą - i się nie patrzą ;) wiec nie mam paranoi urojeń ani schiza :P

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Vengence wczoraj, 14:38

Dominik_wot, Wolisz depresje od bycia kastratem??, /cenzura/ stary, to ty chyba nie miales prawdziwej depresji, gdzie w ciagu dnia czlowiek co killa minut marzy i mysli o tym jak sie pierdolnac jak najszybciej bo nie daje rade w swojej glowie, jebac sex, jak ci tak bardzo zalezy kup sobie kamagre w promocji i pukaj na jakimkolwiek ssri. :mrgreen:

 

np. tu

Napisalem, to by pokazac, ze jezeli ktos, przedklada wlasne zdrowie psychiczne nad mozlwosc uprawiania sexu, to nie jest bardzo ciezko chory, powaznie, ktos w ciezkim stanie ma w dupie sex, marzy o tym by trafic na lek i poczuc sie lepiej, sex jest na samym koncu, u ciebie jest na odwrót najpierw sex a potem leczenie depresji, jaki z tego wniosek, pomysl!? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, szkoda prądu ;)

to się wyłącz :P

 

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Vengence 8 minut temu

Dominik_wot napisał(a):

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Vengence wczoraj, 14:38

Dominik_wot, Wolisz depresje od bycia kastratem??, /cenzura/ stary, to ty chyba nie miales prawdziwej depresji, gdzie w ciagu dnia czlowiek co killa minut marzy i mysli o tym jak sie pierdolnac jak najszybciej bo nie daje rade w swojej glowie, jebac sex, jak ci tak bardzo zalezy kup sobie kamagre w promocji i pukaj na jakimkolwiek ssri. :mrgreen:

 

 

np. tu

Napisalem, to by pokazac, ze jezeli ktos, przedklada wlasne zdrowie psychiczne nad mozlwosc uprawiania sexu, to nie jest bardzo ciezko chory, powaznie, ktos w ciezkim stanie ma w dupie sex, marzy o tym by trafic na lek i poczuc sie lepiej, sex jest na samym koncu, u ciebie jest na odwrót najpierw sex a potem leczenie depresji, jaki z tego wniosek, pomysl!? :D

że się mnie czepiasz i twierdzisz że nie mam depresji ...

a u mnie sex nie jest na pierwszym miejscu ale chciałbym jeszcze móc normalnie funkcjonować w tych sprawach założyć rodzinę mieć dzieci itp.

wiec szukam leku który w najmniej z możliwych sposobów koliduje z tym i co w tym złego? a wy się mnie czepiacie że nie mam depresji i nie jestem w ciężkim stanie tylko że to wy jesteście i macie depresje

jakby to był konkurs jakiś czy co :kto ma większą depresję...?

 

-- 26 lip 2015, 16:22 --

 

http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047.html

 

czytałeś ten temat ?

 

-- 26 lip 2015, 16:30 --

 

a jak wy jesteście w tak ciężkim stanie to może niech was w psychiatryku zamkną czy co ... no nie wiem :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, Szkoda klawiatury na dyskusje z toba, bierz co chcesz i tak na koncu wszyscy wracaja albo zostaja na ssri bo skuteczniejszych leków nie ma, póki co, ale zeby byla jasnosc to ze nie ma skuteczniejszych leków na depresje od ssri, to wcala nie oznacza, ze sa one jakos bardzo skuteczne, ich dzialanie opiera, sie na delikatnej poprawie nastroju napedu, tyle by sie nie zabic, np. :roll:

No sorry, sa jeszcze TLPD, ale to juz bardzo ciezki kaliber, sa dosc niebezpieczne z kilku powodów, ale miazdza depresje to fakt, ssri moga im co najwyzej buty czyscic. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o poprawności tego rozumowania?

,,Skoro escitalopram to najsilniejszy i najbardziej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, to PSSD po jego zażywaniu będzie manifestować się w najsilniejszy sposób."

mi się wydawało ze to chodzi o prolaktynę i dopaminę: przy ssri następuje wzrost serotoniny kosztem dopaminy co podwyższa tez poziom prolaktyny stad osłabienie libido

WIKIPEDIA:Sertralina, jako jedyny SSRI, nie powoduje normalnie wzrostu poziomu prolaktyny we krwi[potrzebne źródło] (najprawdopodobniej ze względu na swe dodatkowe działanie dopaminergiczne), co ma swoje znaczenie kliniczne (znikome ryzyko zaburzeń hormonalnych, zdarzających się niekiedy podczas leczenia lekami SSRI, spowodowanych wzrostem poziomu serotoniny wobec poziomu dopaminy – dopamina hamuje wydzielanie prolaktyny).

i dlatego wydawało mi się ze Steralina jest najbardziej bezpieczna pod tym względem ale teraz to już sam nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak ja na Parogenie, xanaxie spłodziłem zdrowe i ładne dziecko... wiec nie ma co się martwić...

one nie powodują tego, że Ci nie staje itp.... masz osłabiony lekko popęd i dłużej czekasz by osiągnąć orgazm, ale plemniki i to wszystko ejst zdrowe.....

a jak będziesz regularnie współzył to i to sie poprawi po pewnym czasie brania SSRI, mi wszystko ustapilo po 2 miesiacach...

 

-- 26 lip 2015, 18:01 --

 

a co do SSRI, ja uwazam je za barzo skuteczne i nie moge powiedziec ze to jest delikatna poprawa nastroju, bo patrzac na to ze nie wychodziłem z domu, dostawalem atakow paniki w byle jakiej sytuacji, a teraz zyje normalnie jak kazdy zwyczajny czlowiek... fakt mniewam lepsze i gorsze dni... ale jechalem na samym benzo kiedys 5miesięcy to efektów takich nie było jak po SSRI....

 

owszem zwiekszają poziom serotoniny, po to by wychamować lęki, i dopamina pozostaje w niżu... wiec stąd poprawa nastroju....

jak zwiekszaliby wychwyt dopaminy to mialo by ci dawac kopa, energie do zycia i pobudzenie, ale rzadko się stosuje podnoszenie dopaminy przy ewidentnych lękach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, Ty wiesz wogóle, ze po stosunku i przebytym orgazmie, skacze masakrycznie prolaktyna i masz ubytki w dopaminie??, czepiasz sie ssri i dysfunkcji sexualnych, a nie masz podstawowej wiedzy na temat opinii, które wyglaszasz.

 

feniksx, W twoim przypadku, jest inaczej bo u ciebie przewazaja zaburzenia lękowe, czyli zero lęku = u ciebie normalne zycie, w stanie depresyjnym skutecznosc leków ssri, jest slaba, bo polega glownie na pozbawieniu splaszczeniu emocji i redukcji zlych mysli, ale nastrój na tych lekach jest slaby, nie mówiac juz o aktywizacji czy dobrym napedzie i checiach do chocby sportu, ale oczywiscie to jest moja subiektywna opinia, zaraz sie rzuca obroncy tych leków. :hide::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę bronił... bo mi pomogły...

ale jak dobrze wiemy każdy jest człowkiem innym, na każdego, ten sam lek inaczej działa...

jednemu pomoże kogoś innego wyciszy.... itp....

dlatego ja by powiedział, że w mega depresji powinno sie podawać wychwyt zwrotny dopaminy... ale nie zawsze....

serotonina na leki pomoga, nie wiem jak długo brałeś ale owszem w pierwszym okresie nic sie nie chce, i uprawaić sportu itp bo masz wrazenie ciągłego zmęczenia ale jest to lepsze niż odczuwanie lęków, poza tym po 3-4 miesiącach w mom przypadku to chroniczne zmęczenie znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik,nie martw sie ssri nie dzialaja w myśl,ze nieużywany organ zanika....

 

I zgodze sie z Vengence,jeśli sprawa sexu jest dla Ciebie wazniejsza niż dojście do równowagi psychicznej,to moze lepiej wybierz sie do seksuologa,bo moze tu tkwi problem:)

 

Mając nerwice/depresje,czlowiek nie myśli piorytetowo o strefie intymnej,bo czesto,gęsto nie ma na to sily....ani chęci....

 

A to,ze piszesz o ludziach,którzy są w gorszym stanie od Ciebie,ze powinni byc zamknięci w szpitalu,to nieladnie!!!

I uwazaj,bo i Ty mozesz podzielić ich los,jak tak dalej będziesz sie miotal:brać to czy tamto....

P.S. Ja to slyszalam,ze po escitalopramie,to penis wręcz puchnie....takze sie zastanow.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×