Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o to, żeby każdy opisał, jak escitalopram zadziała na niego, bo wiadomo, że jedyną odpowiedzią będzie ,,na każdego lek działa inaczej". :)

Pytanie kierowała raczej do ludzi wkręconych w farmakologię. Może znają jakieś dane na ten temat, statystyki, bo ja niczego sensownego nie mogę znaleźć, poza tym nie wiem, czy w ogóle taka teza (z mojego poprzedniego postu) jest postawiona prawidłowo. I dlatego pytalam w ogóle o jej wartość logiczną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, Wolisz depresje od bycia kastratem??, kurwa stary, to ty chyba nie miales prawdziwej depresji, gdzie w ciagu dnia czlowiek co killa minut marzy i mysli o tym jak sie pierdolnac jak najszybciej bo nie daje rade w swojej glowie, jebac sex, jak ci tak bardzo zalezy kup sobie kamagre w promocji i pukaj na jakimkolwiek ssri. :mrgreen:

 

-- 25 lip 2015, 14:43 --

 

Co myślicie o poprawności tego rozumowania?

,,Skoro escitalopram to najsilniejszy i najbardziej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, to PSSD po jego zażywaniu będzie manifestować się w najsilniejszy sposób."

 

Kazdy ssri, bedzie miazdzyl stefe sexualna, mi sie na paro bardzo chcialo ten teges, ale mialem klopoty z dojsciem, kobiety byly zadowolone, ale jak ja musialem pukac kilkadziesiat minut i nie osiaglem orgazmu, to nic to przyjemnego, ale sa tez plusy, brzuch fajnie spada. :mrgreen:

 

-- 25 lip 2015, 14:46 --

 

joaszy, escitalopram nie jest najsilniejszym ssri, z tego co pamiętam. Jest najbardziej selektywny tylko. Prym w sile wiedzie paroksetyna.
No wlasnie jego selektywnosc jest jego najwieksza wada, inne ssri maja chociaz powinowactwo do innych receptorów i jakos sie te dysfunkcje troche zmiejszaja, esci to kastrat, co ciekawe ja najgorsze libido mialem po wenlafaksynie. :shock:

Na kazdego to troche inaczej dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest konkurs na to kto ma większą depresję :why:

więc napiszę że mam uogólnienione zaburzenia depresyjno-lękowe jeżeli to poprawi Ci humor ;)

 

ale tak wolę to co mam teraz niż bycie kastratem po lekach psychotropowych bo nie wyobrażam sobie bycia w pełni szczęśliwym będąc impotentem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest konkurs na to kto ma większą depresję :why:

więc napiszę że mam uogólnienione zaburzenia depresyjno-lękowe jeżeli to poprawi Ci humor ;)

 

ale tak wolę to co mam teraz niż bycie kastratem po lekach psychotropowych bo nie wyobrażam sobie bycia w pełni szczęśliwym będąc impotentem :P

Nikt, tu nie mowi o konkursach!, ale chodzi o to ze serotoninowce powoduja dysfuncke sexualne, jedne mocniej inne slabiej, wiec jezeli decydujesz, sie na przyjmowanie tych leków, to bierzesz je z calym pakietem, rowniez z tym, ze w trakcie kuracji bedziesz wiekszym lub mniejszym kastratem, jezeli ty wolisz depresje od obnizenia potencji, to po co wogóle leczysz depresje?

Jezeli, nie chcesz ssri, to uderz w inna grupe leków, badz spróbuj zlagodzic te dysfunkcje, jest killa lekow, ktore moga w tym pomóc.

 

-- 25 lip 2015, 16:20 --

 

Poza tym, przeciez nie bedziesz tych lekow bral do usranej smierci, tylko powiedzmy rok czasu, czy tam nie wiem ile, nie wiem jak twoja sytuacja wyglada dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ty wolisz

depresje od obnizenia potencji, to po co wogóle leczysz

depresje?

co za durne pytanie - a Ty po co leczysz depresję ???

 

No po to by sobie móc poruchac np. jezeli palne sobie w leb to jak bede uprawial sex, pomysl troche co ty piszesz i wyciagnij z tego wnioski.

Chcesz brac ssri i leczyc depresje, ale jednoczesniej, chcesz zachowac swietna kondycje sexualna, co kazdy wie na tym forum, jest po prostu niemozliwe, a ty to negujesz. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sama durna odpowiedź jak i pytanie ale już Ci pisałem że nie mam depresji ;) tylko zaburzenia depresyjno-lękowe :P i chodziło mi o to dokładnie : http://jezeli ty wolisz depresje od obnizenia potencji, to po co wogóle leczysz depresje?

 

nie wiem jak Ty ale ja chciałbym jednak uprawiać sex i mieć normalną rodzinę (poruchac sobie to nie jest główny powód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sama durna odpowiedź jak i pytanie ale już Ci pisałem że nie mam depresji ;) tylko zaburzenia depresyjno-lękowe :P i chodziło mi o to dokładnie : http://jezeli ty wolisz depresje od obnizenia potencji, to po co wogóle leczysz depresje?

 

nie wiem jak Ty ale ja chciałbym jednak uprawiać sex i mieć normalną rodzinę (poruchac sobie to nie jest główny powód)

 

Ciezko, sie z toba gada, przeciez leki po jakims czasie odstawisz i wroci ci libido i nie bedzie problemu, ja bralem paro 2 lata, nie biore go juz ponad rok i libido jest na lepszym poziomie niz kiedys. Jezeli mialbym myslec jak ty, to np, jak mialbym raka to nie bralbym chemii, bo mi wlosy wypadna i jak bede wygladal lysy, no takie porownanie jak twoje, masz depresje, to ja leczysz, godzisz sie, ze przez pewien okres z sexem bedzie zle, ale potem wszystko wroci do normy, ale rob jak tam sobie chcesz, w sumie to mnie to jebie, pozdro. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047.html

 

o to mi chodziło

 

zaburzenia libido w trakcie to ja mogę mieć

nawet i inne uboki jeżeli widziałbym że mi to pomoże ale jak po leczeniu nie wiadomo czy kiedykolwiek i czy w ogóle będę mógł to ja dziękuje i wolę poszukać innych środków a przynajmniej najmniej szkodliwych z ssri bo wyleczenie z depresji będąc impotentem to dlamnie nie jest wyleczeniem :?

 

a pozatym zespół depresyjno-lekowy chodziło mi o to że wy może macie Wielką Depresję a ja tylko malutką depresyjke-lękową kto to wie a teksty w stylu to z tobą nie jest aż tak źle to sory ale przyznaję że wy wygraliscie konkurs na depresję ...

 

pozdrawiam :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047.html

 

o to mi chodziło

 

zaburzenia libido w trakcie to ja mogę mieć

nawet i inne uboki jeżeli widziałbym że mi to pomoże ale jak po leczeniu nie wiadomo czy kiedykolwiek i czy w ogóle będę mógł to ja dziękuje i wolę poszukać innych środków a przynajmniej najmniej szkodliwych z ssri bo wyleczenie z depresji będąc impotentem to dlamnie nie jest wyleczeniem :?

 

a pozatym zespół depresyjno-lekowy chodziło mi o to że wy może macie Wielką Depresję a ja tylko malutką depresyjke kto to wie a teksty w stylu to z tobą nie jest aż tak źle to sory ale przyznaję że wy wygraliscie konkurs na depresję roku

 

pozdrawiam...

 

Ty nadal o tych konkursach!? znowu przeczysz sam sobie, bo piszesz, ze my mamy duza depresje i sie zalimy, a ty masz depresyjke, widzisz ironie?, skoro to depresyjka to nie bierze lekow, antydepresanty, sa skuteczne w ciezszych depresjach, szczególnie, leki z grupy ssri, mozesz uderzyc w inna grupe lekow, np: tianeptyna, agomelatyna, wellbutrin, reoboksetyna, mirta/miansa lub trazadon, moclobemid, który jest MAO odwracalny, ponoc skuteczny i dziala szybko, lub ten nowy Brintelix, ponoc nie zaburza funkcji sexualnych, troche wyboru masz, poza tym, to ze ktos mial pssd po odstawieniu, nie znaczy, ze kazdy bedzie je mial, ryzyko istnieje oczywiscie, ale pssd mozna dosc latwo wyleczyc, dopaminergikami, wiec nie wiem o co takie wielkie halo, aha jeszcze jedna sprawa, sama depresja obniza libido i powoduje niechec i niemoznosc uprawiania sexu, no ale ty masz depresyjke, jak to ujales, wiec ciebie to nie dotyczy tak!? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była ironia ...

 

bo wy się twierdzicie że jak chcę zachować libido to nie mam depresji i nie jest ze mną aż tak źle i właściwie po co się leczę...

 

to tak jakby bagatelizować moje objawy i twierdzić że mi nic nie jest...

 

dlatego napisałem że mam depresyjke...

 

czaisz to jest ironia...

 

-- 25 lip 2015, 18:12 --

 

ja nie twierdzę że wy się żalicie tylko że wysmiewacie moje objawy

 

-- 25 lip 2015, 18:21 --

 

i kto mi zabroni szukać najmniej szkodliwego leku z możliwych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie ale ty masz problemy... każda kobieta zrozumie, że się leczysz i sądze że dla twojej kobiety wazniejsze bedzie Twoje zdrowie niz penis.... poza tym.... znam wiele osob ktorym w trakcie leczenia libido wrocilo bo pozostawali aktywni seksualnie... na poczatku mowili ze bylo zero przyjemnosci ale po czasie zaczelo to puszczac.... ja sam pamietam ze mnie na parogenie tez mega trzymalo i nie mialem ochoty... a teraz biore 30mg parogenu i mam ciagla ochote na sex.... wiec.... na kazdego dziala inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam pamietam ze mnie na parogenie tez mega trzymalo i nie mialem ochoty... a teraz biore 30mg parogenu i mam ciagla ochote na sex.... wiec.... na kazdego dziala inaczej...

jestem już na takim etapie farmadynamikologi ,że (z paro czy bez paro ) sikanie i robienie porządnej kupy spawia mi więcej przyjemności i frajdy niż sex , który wymaga nakładu sił , kombinacji ,enegii i tej zafajdanej pracochłonnej gry wstępnej .Ufff dajcie żyć ;) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×