Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3 napisał(a):

Biorę obecnie ESci do paro . W niskich dawkach oczywista .

Naprawdę aż dziw bierze ,że ten SSRI( kto by pomyslał, że akurat SSRI ) fajnie mnie aktywizuje, powoduje ustapienie senności w ciągu dnia .Ostatnio bardzo mi pomógł kiedy swoja bryką zrobiłem na wakacjach 1300km i nawet na chwilę nie poczułem senności( brałem do niego Metylo w dawce 5mg ) . Normalnie bez tego leku ziewał bym za kólkiem i musiał stawać ,żeby drzemke strzelić , a tak to wypierdzielałem po autostradzie nawet 130 km swoim truchłem , aż się bezpieczniki stopiły od wentylatora

 

 

Na poczatku aktywizuje troche i pobudza, po kilku miesiacach, jest zamula jak na kazdym ssri, zadna rewelacja.

 

 

Vengence,

Może i nie rewelacja ,,, ale te kilka miesięcy będzie moje . Potem znowu cos znajdę . Może sie podrasuję warioteksyną przez pól roku i potem dalej pojedziemy na czym konkretnie dobrym . Biorę ESCI w dawce 3,75 mg do paro 10mg , tak więc duzo wody może upłynąc bo mam ( jak widzisz) dużą rezerwę z podniesieniem dawki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, nie znam sie az tak na benzodiazepinach, wiec nie doradze Ci dobrze. Nitrazepam, diazepam?

 

Tutaj jest dobra strona traktujaca o tym, masz tez "rownowazniki" lekow (np. 0,5mg alpry = 10mg diazepamu). Mozesz tez zapytac sie w temacie z benzo/dopytac w temacie z konkretnym lekiem.

http://benzo.org.uk/polman/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, Jak chcesz benzo w miare bezpieczne i z dlugim okresem poltrwania, to polecam cloranxen(klorazepan), nie jest silny, ale mi pomagal, a mialem silne leki kiedys, bralem go ponad rok czasu, oczywiscie, za zgoda lekarza, sam mi go polecal i mowil ze jest bezpieczny, diazepam w sumie tez jest ok, ale cloranxen jest taki bardziej lajtowy, a relanium potrafi cie konkretnie zglebowac, ze tak powiem. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Paro nie spasowała. Po Esci mam mało uboków, choć na razie efekty marne...

 

-- 23 lipca 2015, o 22:28 --

 

Jestem na etapie, że sobie myślę, że lęki nigdy mnie nie opuszczą. Cholerne dziadostwo. Walka i leczenie trudne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu80

Jak dlugo trzeba czekac....hm....tego Ci nikt nie powie....

Ja mogę Ci tylko napisać z wlasnego doświadczenia.

Jeśli bym miala porownac esci z paro,to jak dla mnie esci przegrywa w przed biegach....

Fakt,do doktorka trafilam ze względu na lęki uogólnione i ataki paniki-esci to zniwelowalo praktycznie w100%,czyli jak dla mnie esci na lęki bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 10 mg escitalopram od dłuższego czasu i nadal mam depresje, przygnębienie oraz fobie społeczną. Z objawów ubocznych mam brak motywacji, brak pożądania seksualnego oraz nadmierne łaknienie. Zastanawiam się nad zmiana leku, ale jaki mam wybór? Co zmieni np. wenlafaksyna? Nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino, zmieni i to duzo. Moze nie akurat na wenlafaksyne, bo jest stosunkowo slaba w kwestii poprawy tych rzeczy, ale leki oddzialujace na uklad dopaminergiczny moglyby sie nadac. Problemem moze tutaj byc Twoj problem z lękiem, bo czasami one nasilaja lęki. Zaczalbym chociazby i od zmiany na sertraline - wykazuje dzialanie na dopamine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 10 mg escitalopram od dłuższego czasu i nadal mam depresje, przygnębienie oraz fobie społeczną. Z objawów ubocznych mam brak motywacji, brak pożądania seksualnego oraz nadmierne łaknienie. Zastanawiam się nad zmiana leku, ale jaki mam wybór? Co zmieni np. wenlafaksyna? Nic nie zmieni.

 

Takie rzeczy to standard na esci i na wiekszosci ssri, nic sie nie chce kompletnie i w dupie masz wszystko, obojetnosc totalna, klopoty seskualne to rowniez standard na serotoninowcach. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh teraz sie zastanawiam czy nie wrócić do steraliny bo sie strasznie boje impotencji i PSSD :hide::zonk: i to jest na miarę fobii albo hipochondrii albo coś jest na rzeczy...

 

bo logicznie myląc a wiem ze takie myślenie na leczeniu psychotropami nie działa ;) to jak miałem pobudzenie libido w trakcie leczenia steralina to raczej po nie stanie mi sie krzywda ? co nie ?

a jak odczuwam rozluźnienie i spokój po ESCITALOPRAM czyt. wydaje mi sie ze mam obniżone libido i relax w stosunku do podwyższonego po asterinie to mogę mieć potem problemy z no wiecie :oops: a tego to już bym chyba nie przeżył już wole mieć depresje i leki niż być kastratem

 

ale z drugiej strony po co mi libido skoro mam depresje i leki :-|

 

hmm ... jak tak siebie czytam co pisze to chyba powinienem udać sie do psychiatry bo gadam jak potłuczony :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, powinienes przestac tyle myslec, bo Ci zylka peknie. Zdecyduj sie na jeden lek i bierz go. PSSD nie koniecznie musi u Ciebie wystapic, a nakrecajac sie negatywnie, az prosisz sie o to. Mozesz tez pomyslec o dolozeniu mirtazapiny do tego leku - powinna ograniczyc skutki uboczne SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak przewidywanie czarnych scenariuszy i rozkminianie pomiędzy dwoma podobnymi rzeczami to coś w czym jestem dobry ;)

 

-- 25 lip 2015, 12:26 --

 

Dominik_wot, powinienes przestac tyle myslec, bo Ci zylka peknie. Zdecyduj sie na jeden lek i bierz go. PSSD nie koniecznie musi u Ciebie wystapic, a nakrecajac sie negatywnie, az prosisz sie o to. Mozesz tez pomyslec o dolozeniu mirtazapiny do tego leku - powinna ograniczyc skutki uboczne SSRI.

ale dzięki za ten wpis naprawdę mnie pocieszył :D

 

-- 25 lip 2015, 12:48 --

 

chyba jednak przestanę kombinować i zostanę przy jednym leku

 

-- 25 lip 2015, 12:49 --

 

chyba jednak przestanę kombinować i zostanę przy tym

jednym leku

 

-- 25 lip 2015, 13:02 --

 

dam jeszcze kilka dni temu lekowi... i wtedy zobaczę :)

 

-- 25 lip 2015, 13:09 --

 

martwi mnie tylko to coś ...

gdybym nie poczytał forum to bym brał dalej ten lek

 

-- 25 lip 2015, 13:09 --

 

licząc na poprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o poprawności tego rozumowania?

,,Skoro escitalopram to najsilniejszy i najbardziej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, to PSSD po jego zażywaniu będzie manifestować się w najsilniejszy sposób."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joaszy

E tam,bzdury....powiem Ci tak....mnie lbido na esci wręcz powrócili do stanu jak bylam jeszcze normalna:)

Natomiast po paro....oj,to byla masakra.....

 

Czyli,chyba nie ma regoly.....ja Np.po esci przytylam10kg!!!,a na paro wręcz schudlam....

Także to wszystko sprawa indywidualna.....przynajmniej tak mi sie wydaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×