Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

artur1978, ostatnio zaciekawil mnie fenylopiracetam, w jakich dawkach masz zamiar stosowac i jak dlugo?

Tylko doraznie raz w tygodniu gora przed ciezkim treningiem albo jakims wyczerpujacym dniem, to nie jest rozwiazanie na stale

 

-- 23 lip 2015, 15:25 --

 

artur1978, O /cenzura/ to jak wenla w dawce 150mg trzepie po serotoninie, tak jak parox w dawce 80mg, to juz wiadomo, dlaczego ta wenla tak zamula. :pirate:

dokladnie tam byly takie ladne wykresy i bylo pokazane ze paroksetyna tez dosc mocno zaczyna blokowac NET w wyzszych dawkach, nei tak jak wenla ale dosc mocno.

Nie moge teraz tego linku znalezc w watku o wenli go gdzies wklejalem ale tam tyle spamu ze teraz nie dam rady znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, O /cenzura/ to jak wenla w dawce 150mg trzepie po serotoninie, tak jak parox w dawce 80mg, to juz wiadomo, dlaczego ta wenla tak zamula. :pirate:

 

Wenla w dawce 150 mg w sile blokady SERT równa się 25 mg paroksetyny. Paro przy dawce 50 mg blokuje NET w około 20 %. W dawce 75 mg (czyli bardzo wysokiej i trudnej do zniesienia) blokuje NET w 35%. Dla porównania taka blokada NET jest osiągana już na dawce 75 mg. W dawce 375 mg wenla blokuje NET w 60% - obstawiam, że te wartości będą wyższe dla duloksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jest tak

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10340630

 

A tutaj odnosnie ciaglego gadania o Ki i roznicy in vitro in in vivo

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9669506

 

-- 23 lip 2015, 16:26 --

 

A tutaj jest tak

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10340630

 

A tutaj odnosnie ciaglego gadania o Ki i roznicy in vitro in in vivo

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9669506

 

O ten link ktory wrzuciles jest ok, 150 mg wenli akurat blokuje sert troche mocniej niz 25mg paro, ale za to 225 mg wenli juz tak samo praktycznie jak najwyzsze dawki paro, pozniej te roznice sa minimalne kilkuprocentowe.

 

A teraz zerknij tutaj

http://jpet.aspetjournals.org/content/283/3/1305.full.pdf

 

Tu sa wyniki dla ludzi i szczurow i teraz tak

dla SERT KI venlafaksyny i glownego metabolitu to 7,5

a dla Paroksetyny 0,065

 

Jak widac z wyzej podanego linku sila blokowania SERT FAKTYCZNA absolutnie nie jest 100 razy wyzsza!

 

-- 23 lip 2015, 16:27 --

 

Porownywanie samego Ki to duzy blad imo bo w rzeczywistosci roznice moga byc zarowno na korzysc jak i niekorzysc konkretnego leku, zreszta Stahl jzu o tym pisal, tylko pomiary in vivo maja sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ki to pewna wskazówka - lepiej używać tego nić błądzić. Co do siły serotoninowej wenlafaksyny to już o tym pisałem - jest mniejsza od paroksetyny i to nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości. Gdyby była równie mocna co paro to królowałaby w leczeniu OCD (a tak nie jest) i przedwczesnego wytrysku (a tak nie jest). Tylko silne leki serotoninowe są dobre w leczeniu OCD i przedwczesnego wytrysku (patrz paroksetyna i klomipramina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - badanie to robili albo debile, albo ludzie, ktorzy produkuja hydro.

 

Skoro oni są debilami, to przeraża mnie kim musisz być ty...

 

Teraz widzisz wlasna niekompetencje i brak abstrakcyjnego i logicznego myslenia?? Bo ja widze, pozdro 666 :mrgreen:

 

Problemy z arytmetyką?

 

jesli dla ciebie wzrost masy ciala o 12% to dwodow na to ze cos NIE MA WPLYWU na mase ciala to mi po prostu rece opadaja.

Proponuje jeszcze raz sie zastanowic nad wlasnym linkiem.

 

Podpowiem, bo pewnie kompletnie nie rozumiesz: 12% zwiększenia masy po hydroksyzynie minus 10% zwiększenia masy po placebo daje 2% przyrostu masy względem placebo, 12% wzrostu masy w oderwaniu, nic nie mówi, to tylko pusta liczba.

Nie wiem, czy wiesz, ale pewnie nie, badania leków wykonuje się w porównaniu do placebo, właśnie po to, że określić działanie leku (jakiekolwiek) w porównani do czegoś. Tak właśnie porównuje się skuteczność antydepresantów między sobą a nie w oderwaniu od siebie. Wiem, to za trudne dla ciebie...

Pewnie nie zrozumiesz o czym pisze, ale identyczna jest analogia z pomiarem funkcji termodynamicznych, oblicza się ich różnicę a nie wartość bezwzględną.

Widzę, że nadal kręcą cię "wycieczki osobiste". Odbij, bo robisz się nudny, nikomu tutaj nie imponujesz.

Mam wrażenie, choć może się mylę, że ty i artur1978 to ta sama osoba... wtedy masz większą siłę przebicia, jesteś bardziej przekonujący...

 

Tylko silne leki serotoninowe są dobre w leczeniu OCD i przedwczesnego wytrysku (patrz paroksetyna i klomipramina).

To fakt, ale nie do końca, fluwoksamina w USA jest zarejestrowana tylko do leczenia OCD i SAD, a jest najsłabszym inhibitorem SERT spośród SSRI.

Mój lekarz natomiast mówił, że najczęściej w leczeniu przedwczesnego wytrysku stosuje właśnie fluwoksaminę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Artur1978 i ja to nie ta sama, osoba, moge cie zapewnic, poza tym nie odpowiedziales na pytanie geniuszu, to jak w koncu z tym tyciem jest, z powietrza ludzie tyli czy jak? sucho w pysku mozna miec podczas badania to dosc zrozumiale, pewnie za malo pili i byli w stresie w koncu nie lada badanie, sennosc tez sie zdarza dosc czesto bez lekow, co tam jeszcze problemy z koncentracja, no tez sie zdarzaja, to oczywiste, ze porównuje sie lek z placebo bo niby z czym maja porównac z zimnym lechem!

Poza tym o tym kto co bral, czy lek czy placebo, wiedza tylko osoby, które to badanie wykonaly, a pacjenci, moze dowiedzieli sie na samym koncu badania, o ile ich to wogóle interesowalo, stad ponawiam pytanie jak mogli przytyc biorac placebo, bez zwiekszenie kalorii, hmm?. Masz jakas publikacje jak tyc nie jedzac wiecej, jakies dowody twoich swietnych tez!?

 

Tak, wiec jezeli jezeli jedli to samo w obu grupach, to ci co nie dostali prawdziwego leku, nie mieli prawa przytyc w ciagu tych 4 tygodni, nie zwiekszajac bilansu energetycznego, rozumiesz to? czy trzeba ci to narysowac albo jakis wykres wkleic, hmm!?

 

Dlatego, napisze raz jeszcze, twoje badanie, mozesz sobie wsadzic, wiesz gdzie! To badanie nie ma, zadnego sensu i logiki, ale jezeli ty tego nie pojmujesz, to rozumiem, czemu wydajesz leki. :great:

 

Grabarz666, I jakie problemy z arytmetyka!? o czym ty wogole pisze kurwa czlowieku?

Problemy to ty masz spore, ale z wlasna glowa i osobowoscia i ten twój esci, najlepszy wsród ssri, ci nie pomoze. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ki to pewna wskazówka - lepiej używać tego nić błądzić. Co do siły serotoninowej wenlafaksyny to już o tym pisałem - jest mniejsza od paroksetyny i to nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości. Gdyby była równie mocna co paro to królowałaby w leczeniu OCD (a tak nie jest) i przedwczesnego wytrysku (a tak nie jest). Tylko silne leki serotoninowe są dobre w leczeniu OCD i przedwczesnego wytrysku (patrz paroksetyna i klomipramina).

Bardzo slaba wskazowka jesli z Ki wychodzi ze paroksetyna jest 100 razy mocniejsza a dawka blokujaca 90% sert to juz roznica rzedu tylko 2,5 raza w wielkosci dawki

POmijam oczywiscie nieliniowosc blokowania SERT bo dla wyzszych wartosci blokady ta roznica robi sie jeszcze bardziej na korzysc wenli.

 

Stad na przyklad autorytatywne mówieńie ze lek z ki 720 ma na bank slabe dzialanie nic nie wnosi. Licza sie wyniki badan in vivo i to nei na szczurach bo jak widac roznice sa rzedu 100 albo i wicecej procent czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666 jest zarejestrowana ale nie jest lekiem pierwszego rzutu, w tym królują paro i klomi. Może leczyć przedwczesny wytrysk fluwo ale z badaniach wypada ona słabo w porównaniu z paro i innymi SSRI:

 

"in the paroxetine, fluoxetine, and sertraline groups there was a gradual increase to about 110 seconds, whereas in the fluvoxamine group, IELT was increased to only approximately 40 seconds. The paroxetine, fluoxetine, and sertraline groups differed significantly (p < 0.001, p < 0.001, p = 0.017, respectively) from placebo but the fluvoxamine group did not (p = 0.38)."

 

paroksetyna we wszystkich badaniach króluje:

 

"Compared with baseline, paroxetine exerted the strongest delay in ejaculation, followed by fluoxetine and sertraline."

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9690692

 

artur1978 dla mnie Ki dla wszystkich SSRI idealnie pasuje do tego co czułem na tych lekach. Tylko wenla i bupropion się z tego wyrywa, bo dane Ki dla tego leku są różne, czasami wynoszące duże liczby. I tak wszyscy używają danych Ki i wg tego się orientują i ja osobiście dalej będę tak robić, bo jest to łatwe, proste i przyjemne :)

 

A ja się będę upierał że ago to bardzo słaby antagonista 5-HT2c - gdyby był silnym to wzrost dopaminy w PFC byłby dużo większy, a przy wyższych dawkach dopamina wzrosłaby także w jądrze półleżącym i prawdopodobnie w prążkowiu.

 

Nie wiem czemu tak bronisz tej agomelatyny, to sytuacja beznadziejna - ja na Twoim miejscu cieszyłbym się, że działa u mnie bo to serio wyjątkowa sprawa, jak jeden na 100. Lek jest mało popularny ze względu na swoją nieskuteczność. U mnie nie działał ale wcale się nie zdziwiłem, bo wiedziałem, że lek do najskuteczniejszych nie należy. Wkurza po prostu, że firmy takie jak Servier przepychają kolanem taki szit a później zarzucają lekarzy próbkami które leżą u nich latami. Jeden z moich ostatnich lekarzy dał mi właśnie miesięczną próbkę Valdoxanu - rozumiesz? Próbka ileś tam lat po wejściu leku? :)

 

-- 24 lip 2015, 09:54 --

 

PS. Akurat przedwczesny wytrysk jest dobrym miernikiem siły serotoninowej, a tutaj badanie wenli pod tym kątem:

 

"Venlafaxine is not better than placebo in treatment of PE."

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18211302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze badania niewiele wnosza bo moga miec jakis blad, jakbys wzial wenle w jakiejkolwiek dawce to bys zobaczyl jak dzial na anorgazmie ja od pierwszej dazwki 37,5mg mam blokade CALKOWITA oragzmu po jakims czasie to sie wyrownuje ale zapewne sa roznice osobnicze jak we wszystkim wynikajace z polimorfizmow genetycznych w budowie receptorow i transporterow.

 

OPinia o tym ze Ki nie ma wiekszego sensu nei jest moja ale Stahla, ja tylko powtarzam jego uwagi.Jesli Ki ma byc jedynym wyznacznikeim tego czy lek brac czy nie to jest to blad.

Podobnie jest na przyklad z 5ht2c i zrownywaniem antagonistow z odwrotnymi agonistami gdzie ich dzialanie nie jest do konca takie samo.

 

A tutaj ciekawe podsumowanie o receptorach dopaminowych, moze komus sie przyda.

http://pharmrev.aspetjournals.org/content/63/1/182.full

Ja wczoraj wieczorem postanolwiem ze odstawie mirte od razu czyli po 3 tygodniach zszedlem 2 dni na 15mg i dzisiaj zero. No i od dwoch dni prawie zero snu,po malych dawkach benzo przez 3 tygodnie w zyciu nei mialbym takiej bezsennosci, to by bylo odnosnei tego ze antagonisci H1 "nie uzalezniaja" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze badania niewiele wnosza bo moga miec jakis blad, jakbys wzial wenle w jakiejkolwiek dawce to bys zobaczyl jak dzial na anorgazmie ja od pierwszej dazwki 37,5mg mam blokade CALKOWITA oragzmu po jakims czasie to sie wyrownuje ale zapewne sa roznice osobnicze jak we wszystkim wynikajace z polimorfizmow genetycznych w budowie receptorow i transporterow.

 

OPinia o tym ze Ki nie ma wiekszego sensu nei jest moja ale Stahla, ja tylko powtarzam jego uwagi.Jesli Ki ma byc jedynym wyznacznikeim tego czy lek brac czy nie to jest to blad.

Podobnie jest na przyklad z 5ht2c i zrownywaniem antagonistow z odwrotnymi agonistami gdzie ich dzialanie nie jest do konca takie samo.

 

A tutaj ciekawe podsumowanie o receptorach dopaminowych, moze komus sie przyda.

http://pharmrev.aspetjournals.org/content/63/1/182.full

Ja wczoraj wieczorem postanolwiem ze odstawie mirte od razu czyli po 3 tygodniach zszedlem 2 dni na 15mg i dzisiaj zero. No i od dwoch dni prawie zero snu,po malych dawkach benzo przez 3 tygodnie w zyciu nei mialbym takiej bezsennosci, to by bylo odnosnei tego ze antagonisci H1 "nie uzalezniaja" ;)

 

Moze bezsennosc wynika po prostu z faktu, ze nadal bierzez wenle, ktora przeciez, sen zaburza u wiekszosci osób, wczesniej mirta cie powalala do snu, teraz jej nie ma i odzywa sie wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem bezsennosci po wenli jak zaczynalem brac mirte raczej zwiekszona sennosc, zasypialem od razu jak kamien.

 

Aha, no to jezeli tak, to winna jest ta mirta. :mrgreen:

 

-- 24 lip 2015, 11:15 --

 

Ja w srode dostalem, recepte na mirte i zastanawiam, sie czy ja wypic wogóle! aha co do sele to lekarz zamulil, ze nie przepisze, za jakis czas jak moclo okaze, sie niewypalem, to pomysli i moze mi przepisze, kurwa ciezko z tymi lekarzami, na maxa, wogole gosc byl troche niekumaty, wydaje mi sie ze byl pod wplywem duzej dawki benzo, bo nie ogarniaj, jak mu zaczalem mowic, ze ten lek dziala tak, ten tak, to juz bralem, w koncu sie wkurwil i mowi to niech sie pan sam, moze leczy, a ja mowie, chetnie, ale nie mam jak sam sobie recepty wypisac. lol, troche sie podkurwil, ale zalagodzilem za chwile sprawe, nie bylo zle. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, okazywanie swojej wiedzy lekarzowi niestety rzadko kiedy prowadzi do czegos dobrego. Lekarz nieraz pomysli, ze wchodzisz w jego kompetencje, ze uwazasz sie za madrzejszego od niego i moze sie pogniewac na Ciebie. Stwierdzi, ze jestes juz wyleczony i wynocha czy cos. Jak chce sie konkretny lek dostac, to lepiej podejsc sposobem do lekarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem bezsennosci po wenli jak zaczynalem brac mirte raczej zwiekszona sennosc, zasypialem od razu jak kamien.

 

Aha, no to jezeli tak, to winna jest ta mirta. :mrgreen:

 

-- 24 lip 2015, 11:15 --

 

Ja w srode dostalem, recepte na mirte i zastanawiam, sie czy ja wypic wogóle! aha co do sele to lekarz zamulil, ze nie przepisze, za jakis czas jak moclo okaze, sie niewypalem, to pomysli i moze mi przepisze, /cenzura/ ciezko z tymi lekarzami, na maxa, wogole gosc byl troche niekumaty, wydaje mi sie ze byl pod wplywem duzej dawki benzo, bo nie ogarniaj, jak mu zaczalem mowic, ze ten lek dziala tak, ten tak, to juz bralem, w koncu sie wkurwil i mowi to niech sie pan sam, moze leczy, a ja mowie, chetnie, ale nie mam jak sam sobie recepty wypisac. lol, troche sie podkurwil, ale zalagodzilem za chwile sprawe, nie bylo zle. :P

 

Ludzie w USa pisali ze mirta z tianeptyna sie znosza, wiec bedzie podobnie jak z mianseryna

 

-- 24 lip 2015, 10:33 --

 

Vengence, okazywanie swojej wiedzy lekarzowi niestety rzadko kiedy prowadzi do czegos dobrego. Lekarz nieraz pomysli, ze wchodzisz w jego kompetencje, ze uwazasz sie za madrzejszego od niego i moze sie pogniewac na Ciebie. Stwierdzi, ze jestes juz wyleczony i wynocha czy cos. Jak chce sie konkretny lek dostac, to lepiej podejsc sposobem do lekarza ;)

Tak, ale czasami trzeba sie bronic na przyklad jak lekarz probuje ci wcisnac neuroleptyk kiedy nei masz problemow ze snem ani zadnej manii albo citalopram na anhedonie.

Nie mowie o klotni ale ja po prostu asertywnie mowie ze nie zamierzam brac leku, ktory pogarszy moj stan albo z ktorym mam zle doswiadczenie. Zawsze mam prawo odmowic leczenia a jesli lekarz nei slucha opinii pacjenta to lepiej go po prostu zmienic tym bardziej ze 100 zeta za pol godzinna wizyte to spore pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, jak najbardziej masz racje. Tylko to troche chore, ze zwykly szary czlowiek musi bronic sie przed niewiedza lekarza, zwlaszcza w takich przypadkach.

 

Ja dla przykladu kompletnie nie jestem asertywny, stad nie potrafie wejsc w polemike i poki co zawsze konczy sie to zmiana lekarza. Sporo psychiatrow odwiedzilem juz ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666 jest zarejestrowana ale nie jest lekiem pierwszego rzutu, w tym królują paro i klomi. Może leczyć przedwczesny wytrysk fluwo ale z badaniach wypada ona słabo w porównaniu z paro i innymi SSRI:

 

"in the paroxetine, fluoxetine, and sertraline groups there was a gradual increase to about 110 seconds, whereas in the fluvoxamine group, IELT was increased to only approximately 40 seconds. The paroxetine, fluoxetine, and sertraline groups differed significantly (p < 0.001, p < 0.001, p = 0.017, respectively) from placebo but the fluvoxamine group did not (p = 0.38)."

 

paroksetyna we wszystkich badaniach króluje:

 

"Compared with baseline, paroxetine exerted the strongest delay in ejaculation, followed by fluoxetine and sertraline."

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9690692

 

PS. Akurat przedwczesny wytrysk jest dobrym miernikiem siły serotoninowej.

 

Zgodzę się, że klomipramina i paroksetyna (nawet sertralina) w związku z najsilniejszym blokowaniem SERT są najskuteczniejsze w leczeniu PE.

Trzeba jednak pamiętać, że paroksetyna hamuje syntezę tlenku azotu, co negatywnie wpływa na samą erekcję.

Natomiast do stosowania doraźnego leczenia PE stosuje się dapoksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, okazywanie swojej wiedzy lekarzowi niestety rzadko kiedy prowadzi do czegos dobrego. Lekarz nieraz pomysli, ze wchodzisz w jego kompetencje, ze uwazasz sie za madrzejszego od niego i moze sie pogniewac na Ciebie. Stwierdzi, ze jestes juz wyleczony i wynocha czy cos. Jak chce sie konkretny lek dostac, to lepiej podejsc sposobem do lekarza ;)

 

Ale ja nie swiecilem wiedza, na poczatku wogole sie nie odzywalem za bardzo, tylko czekalem on tam szukal w swojej ksiazce, lekow, i jakie maja skutki uboczne i w jakich preparatach znajduje, sie dana substancja, nic nie kumal sam, dlatego sadze, ze byl nacpany lekami, szukal i szukal i pod nosem gadal, to w koncu powiedzialem, ze ten lek to ten tamto i sie troche podkurwil, ale nie wazne, ja znam tego lekarza, to dobry znajomy mojej matki, ale widocznie sam ma problem ze soba, z tego co wiem naduzywa benzo. :mrgreen:

 

-- 24 lip 2015, 11:49 --

 

artur1978, jak najbardziej masz racje. Tylko to troche chore, ze zwykly szary czlowiek musi bronic sie przed niewiedza lekarza, zwlaszcza w takich przypadkach.

 

Ja dla przykladu kompletnie nie jestem asertywny, stad nie potrafie wejsc w polemike i poki co zawsze konczy sie to zmiana lekarza. Sporo psychiatrow odwiedzilem juz ;d

 

Jakbys mojego 1 lekarza poznal o jezu, z nim to wogóle, sie nie dalo pogadac, fakt, ze uwazany jest za najlepszego specjaliste na Dolnym slasku, ale jako czlowiek to jest masakra po prostu, nie da mu sie nic przemowic, naprawde jest swietnym lekarzem, bo potem bylem u innych i mowilem, ze sie leczylem u niego, to kazdy z tych psychiatrów mowil, ze to najlepszy lekarz, jaki mi sie mogl trafic. :shock:

Jedna nawet Prof. psychiatrii, mowila mi, ze uczyl ja kiedys i ona nawet nie bedzie podwazac jego decyzji. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 Ki nie jest wyznacznikiem czy lek brać czy nie, to jest tylko pomocne do oceny siły działania leku. Przecież wszyscy wiemy, że te dane danymi a i tak próbowanie leków to metoda prób i błędów. Dla mnie jednak faktem jest, że paroksetyna to najsilniejszy serotoninowo lek z dostępnych na rynku, a agomelatyna jest bardzo słaba w blokowaniu 5-HT2c i nic nie zmieni mojej opinii. To się bierze zarówno z przeczytanych badań jak i osobistego doświadczenia z lekami. Nie zrównuje odwrotnych agonistów 5-HT2c z antagonistami, bo mamy tylko jednego antagonistę - agomelatynę, do tego słabego, jak już wspominałem. Reszta to odwrotni agoniści - ale funkcjonalną blokadę aktywności receptora czuć w tych lekach po wzroście apetytu.

 

Stahl negatywnie wyraża się o danych Ki a jednak w swoich książkach to właśnie dane z Ki są jedną z głównych informacji o sile działania danego leku (np. przy porównaniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666 oczywiście, to było tylko kątem siły serotoninowej a nie tego co najlepsze na przedwczesny wytrysk :) Tylko leki silnie serotoninowe są skuteczne - dlatego stosuje się zazwyczaj paroksetynę i klomipraminę, które wykazują największą skuteczność. Podobnie z OCD - im silniejszy serotoninowo lek tym większa skuteczność i dlatego tu podobnie, najczęściej stosowanymi lekami jest paroksetyna i klomipramina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666 oczywiście, to było tylko kątem siły serotoninowej a nie tego co najlepsze na przedwczesny wytrysk :) Tylko leki silnie serotoninowe są skuteczne - dlatego stosuje się zazwyczaj paroksetynę i klomipraminę, które wykazują największą skuteczność. Podobnie z OCD - im silniejszy serotoninowo lek tym większa skuteczność i dlatego tu podobnie, najczęściej stosowanymi lekami jest paroksetyna i klomipramina.

 

Racja, mi paroksetyna zmiazdzyla obsesje, kompulsji nie mialem, ale natrectwa mi rozjebala w drobny mak, co najlepsze nic nie wraca. :shock::great:

 

-- 24 lip 2015, 12:05 --

 

Trzeba bylo 12 pak klonow od tego pierwszego wziac skoro na benzo sie zna a pozniej bys sobie wymienil na co tam chcesz :D
Artur a uwierzysz w fakt, ze ja klona nigdy nie bralem!? :D

Nikt mi go nigdy nie chcial przepisac, alpry tylko miec od zajebania od jednego lekarza. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×