Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie lubicie kolory ?


towdy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę oryginalny - czarny. :D

 

1. Czerwony - symbolicznie mówi o potrzebie aktywności emocjonalnej i fizycznej (dostrzeż we mnie człowieka z jego problemami.

2. Pomarańczowy - symbolizuje dążenie do osiągnięcia celu, który odpowiada za nasze szczęście (zobacz jak świetnie sobie radzę, wszystko u mnie działa jak w zegarku).

3. Żółty - symbolicznie podpowiada potrzebę kontaktów z innymi oraz próbę rozładowania własnych problemów psychicznych, symbolizuje lęk przed samotnością, może wskazywać też na kłopoty z przewodem pokarmowym na tle nerwowym (porozmawiajmy).

4. Zielony - symbolizuje potrzebę skupienia się na sobie, potrzebę równowagi wewnętrznej, kłopoty emocjonalne. Jest kolorem środka tęczy, między fioletem a czerwienią.

5. Niebieski – symbolizuje potrzebę dokonań i tworzenia czegoś oryginalnego i docenianego społecznie, pragnienie mądrości (zobacz jestem inteligentny i twórczy).

6. Granatowy - podkreśla naszą odpowiedzialność i chęć kontroli ze światem zewnętrznym (nadaję się na przełożonego to przecież oczywiste).

7. Fioletowy - symbolizuje poszukiwanie odpowiedzi na pytania przez zainteresowania sferą duchową, religią, osobowością (jestem wspaniały i uduchowiony).

8. Zloty - symbolizuje umiłowanie materii, marzenia i cele związane z wartościami wymiernymi i konkretnymi. Mówi o pragnieniu znaczenia i podatności na pochwały (pochwal mnie).

9. Srebrny - symbolizuje tęsknotę za uczuciami, poczucie osamotnienia, romantyzm. Kolor ten to tęsknota za miłością, potrzeba przyjaciół i podpory duchowej (jestem spragniony y czuć).

10. Brązowy - symbolizuje zagrożone poczucie bezpieczeństwa, potrzebę stabilizacji, brak wiary w siebie i niepewność przyszłości (zobacz jak świetnie daję sobie radę w pracy).

11. Czarny - symbolizuje próbę skoncentrowania się na sobie, odnalezienia energii do działania. Jest to kolor żałoby i smutku (nie wtrącajcie się w moje sprawy, kiedyś sobie poradzę).

12. Szary -jest kolorem pośrednim między czarnym a białym. Określa potrzebę równowagi i wyciszenia bez manifestowania tych uczuć na zewnątrz (wybacz, że Ci nie pomogę, ale mam wystarczające kłopoty własne, których i tak Ci nie wyjawię, ale rozumiesz...)

13. Biały - symbolizuje ludzi zachłannych na życie, ten kto go nosi, lubi jak coś się wokół dzieje i otrzymuje coraz to nowe bodźce (potrzebuję przestrzeni zobacz jaki jestem wspaniały).

Oczywiście jest to skrótowy opis symboliki kolorów najczęściej występujących.

Cytat z ksiązki Dariusza Tarczyńskiego o psychologii kolorów. :lol:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc wątpię, żeby ta teoria kolorów znalazłą poparcie naukowe....sama traktuję to na zasadzie zabawy, a jednak się mocno zgadza :? ...moje ulubione to granatowy i niebieski

Może to działą na tej zasadzie jak horosopky, że są napisane na tyle ogólnikowo, że każdy tam znajdzie coś dla siebie, a może jednak coś w tym jest (??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×