Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

6 tydzień 15mg/dzień. Można łączyć z ibuprofenem albo paracetamolem? Jakieś choróbsko się mnie czepiło.

 

Mozna laczyc.

 

Psychopharm, Chcesz wyjsc z depresji, to spotykaj sie z kobietami, ktore cie kreca mocno, jak sie zauroczysz i zakochasz to i depresji nie bedzie, dzialanie szybkie, bez skutkow ubocznych i naturalna zajebista chemia z naszego mozgu, polecam :mrgreen::great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

 

artur1978 ja znalazłem 1 mg 100 tab. za 54 zł. Problem jest taki, że trzeba łykać 15 mg by było to skuteczne (właśnie 15 mg w badaniach wykazało skuteczność, 7,5 mg już nie), więc to 15 tabsów, wychodzi około 200 zł miesięcznie.

 

-- 22 lip 2015, 09:26 --

 

PS. Wytrwać długi czas na mirtazapinie jest ciężko - dużo łatwiej np. na SSRI, bo serotonina w badaniach zwiększa "cierpliwość".

 

"Serotonin promotes patience"

 

http://www.nature.com/nrn/journal/v13/n9/full/nrn3332.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

 

artur1978 ja znalazłem 1 mg 100 tab. za 54 zł. Problem jest taki, że trzeba łykać 15 mg by było to skuteczne (właśnie 15 mg w badaniach wykazało skuteczność, 7,5 mg już nie), więc to 15 tabsów, wychodzi około 200 zł miesięcznie.

 

-- 22 lip 2015, 09:26 --

 

PS. Wytrwać długi czas na mirtazapinie jest ciężko - dużo łatwiej np. na SSRI, bo serotonina w badaniach zwiększa "cierpliwość".

 

"Serotonin promotes patience"

 

http://www.nature.com/nrn/journal/v13/n9/full/nrn3332.html

 

To 15mg to sa przesadzone ilosci, poczytaj ten watek ktory Ci dalem, sporo ludzi juz po 1mg ma ataki leku albo euforie, 15mg to kosmiczna dawka, przy takiej ilosci zabraknie witaminy b12 i dojdzie do tak zwanej pulapki metylacyjnej

 

The problem that can arise is that too much methylfolate can deplete the body of the active form of B12, methylcobalamin. When B12 gets low inside the cells the usage of methylfolate for it’s two purposes are blocked, and somehow it starts going from the cells to the plasma. So basically we get high folate levels in plasma but we’re unable to use it, so we get a functional deficiency. Taking more methylfolate without B12 will just make the functional folate deficiency worse. This phenomenon is known as methyl trap, folate trap or methylfolate trap. It will take a week or so to develop low intracellular B12 levels when we take high doses of methylfolate, and this is why people (including me) will feel great for a week when starting taking this supplement, but then crash.

 

This can be avoided by taking B12 with the folate, and there are two main ways to approach this. The first way is to take methylcobalamin - usually sublingually and in doses of >1 mg. This will kickstart methylation and give you all the benefits this might bring, but it won’t leave much folate for the synthesis of BH4, and therefore it won’t help our dopamine problems. The other way to solve the B12/methyl trap issue is to take sublingual hydroxocobalamin, which is an inactive for that converts to methylcobalamin at a steady but low rate. This will prevent methyl trapping as well as preventing all the folate from going down the methylation route.

 

Co do ceny to proponuje sie nie martwic, bo jesli by sie okazalo skuteczne to moge w Chinach zamowic kolo na przyklad kilograma w jakiejs rozsadnej cenie(pewnie 10 razy taniej niz to wszystko co widzicie w tych sklepach). Jakbyscie widzieli jakie ja mialem kwotowania na witaminy i inne rzeczy to byscie zobaczyli jakie sa chore marze w aptekach.

 

MOim zdaniem wielka wada mirty to ten antagonizm H1 bo to ma wplyw nei tylko na apetyt i sen ale obniza wydzielanie dopaminy

 

-- 22 lip 2015, 13:25 --

 

Chyba sobie walne na 23andme po prostu pelne badanie genetyczne a analize zlece siostrze albo sam pogrzebie przy pomocy roznych narzedzi, bede od razu wiedzial jak metabolizuje dopamine, jak czule sa moje receptory dopaminowe czy mam niedobory enzymow etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dawno mnie tu nie bylo ;) niestety znowu musze wrocic do mirty.Mam pytanie do was moge ja brac co drugi dzien?czy musze codziennie?ciekawe czy bede spac jak bralabym co drugi dzien?jak nie zasne to mysle czy nie dorzucic hydroksyzyny 50mg lub ketrel25mg?

 

Niby okres poltrwania 40h ale ja wczoraj zamiast 30 mg wzialem wieczorem 15mg i praktycznie zero dzialanai na sen, moze z 3 godziny w nocy spalem ale i tak jestem bardziej rzeski nzi po 12 godzinach snu na mircie.

A po co taka kombinacja?Mozna ewentualnie brac codziennie mniejsza dawke, ketrel + mirta imo niebezpieczne ze wzgledu na zespoly metaboliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??

Czy waga bedzie rosla mimo solidnej diety i ruchu??

Mam zamiar zaczac to brac, dzisiaj dostalem od lekarza mirte, chce dorzucic ja do tianeptyny, zastanawiam sie tez nad tym dzialaniem antagonistycznym tiane i mianseryny, czy z mirta jest to samo??

Nie chce mi sie szukac w necie, moze ktos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??

Czy waga bedzie rosla mimo solidnej diety i ruchu??

Mam zamiar zaczac to brac, dzisiaj dostalem od lekarza mirte, chce dorzucic ja do tianeptyny, zastanawiam sie tez nad tym dzialaniem antagonistycznym tiane i mianseryny, czy z mirta jest to samo??

Nie chce mi sie szukac w necie, moze ktos wie ?

Imo nie ma szans zeby nie utyc, ja sie pilnuje i przez 3 tygodnie juz troche tluszczu zlapalem duzo cwiczac, po prostu sie nie da metabolizm jakis zwolniony albo jakis problem z wykorzystywaniem glukozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??

Czy waga bedzie rosla mimo solidnej diety i ruchu??

Mam zamiar zaczac to brac, dzisiaj dostalem od lekarza mirte, chce dorzucic ja do tianeptyny, zastanawiam sie tez nad tym dzialaniem antagonistycznym tiane i mianseryny, czy z mirta jest to samo??

Nie chce mi sie szukac w necie, moze ktos wie ?

Imo nie ma szans zeby nie utyc, ja sie pilnuje i przez 3 tygodnie juz troche tluszczu zlapalem duzo cwiczac, po prostu sie nie da metabolizm jakis zwolniony albo jakis problem z wykorzystywaniem glukozy

 

A jaka dawke przyjmujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??

Czy waga bedzie rosla mimo solidnej diety i ruchu??

Mam zamiar zaczac to brac, dzisiaj dostalem od lekarza mirte, chce dorzucic ja do tianeptyny, zastanawiam sie tez nad tym dzialaniem antagonistycznym tiane i mianseryny, czy z mirta jest to samo??

Nie chce mi sie szukac w necie, moze ktos wie ?

Imo nie ma szans zeby nie utyc, ja sie pilnuje i przez 3 tygodnie juz troche tluszczu zlapalem duzo cwiczac, po prostu sie nie da metabolizm jakis zwolniony albo jakis problem z wykorzystywaniem glukozy

 

A jaka dawke przyjmujesz?

30mg ale juz schodze, nie ma sensu sie meczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dawno mnie tu nie bylo ;) niestety znowu musze wrocic do mirty.Mam pytanie do was moge ja brac co drugi dzien?czy musze codziennie?ciekawe czy bede spac jak bralabym co drugi dzien?jak nie zasne to mysle czy nie dorzucic hydroksyzyny 50mg lub ketrel25mg?

 

Niby okres poltrwania 40h ale ja wczoraj zamiast 30 mg wzialem wieczorem 15mg i praktycznie zero dzialanai na sen, moze z 3 godziny w nocy spalem ale i tak jestem bardziej rzeski nzi po 12 godzinach snu na mircie.

A po co taka kombinacja?Mozna ewentualnie brac codziennie mniejsza dawke, ketrel + mirta imo niebezpieczne ze wzgledu na zespoly metaboliczne

 

 

Zastanawiam sie czy wogole zasne po takiej dawce?a nie chce miec kolejnej bezsennej nocy dlatego mysle ze jak nie zasne do 2h dorzucic drugi lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 Deplin jest sprzedawany w dawkach 15 mg i w badaniach tylko taka dawka była skuteczna. Mniejsze lepiej sobie darować, bo po prostu w badaniach nie były skuteczne - miały efekt na poziomie placebo. Ta "pułapka" wychodzi z tego co wyczytałem przy niskich poziomach B12 i wystarczy suplementacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy wogole zasne po takiej dawce?a nie chce miec kolejnej bezsennej nocy dlatego mysle ze jak nie zasne do 2h dorzucic drugi lek?

Roznie ludzie reaguja na rozne dawki mirtazapiny. Mnie przykladowo 30mg zwala z nog, a czym mniejsza dawka, tym podobno mocniej dziala w ten sposob. Jezeli oczekujesz tylko dzialania nasennego, to co drugi dzien moze byc. Inne leki nasenne tez mozna brac.

 

Sprobuj sam i nie spekuluj, moze nie bedzie trzeba. Dodatkowe zastanawianie sie i zamartwianie tylko pogorszy Twoj sen :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOim zdaniem wielka wada mirty to ten antagonizm H1... i obniza wydzielanie dopaminy.

 

Poproszę link do publikacji.

 

Ja tez gdzies czytalem, ze antagonizm h1 nie ma wplywu na dopamine, malo tego ponoc ja nawet zwieksza w jadrze pollerzacym i prazkowiu, ale jak bym mial tak na chlopski rozum pomyslec, to nie wiem jak to niby ma wygladac, przeciez mirta zamula jak sam skurwysyn, wiec raczej watpie, by chociaz na poczatku dopamina nie ulegla zmniejszeniu, ale moge sie mylic oczywiscie.

 

a ty kolego grabarz chyba za mocno bierzesz do siebie posty innych urzytkownikow, ten twoj post brzmi jak by swiat sie mial zaraz zawalic, nawet jak sie pomylil, to przeciez to nic strasznego, ludzie sie myla, chociaz jak widze sa tez nieomylni teoretycy, ktorzy z praktyka nic wspolnego nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez gdzies czytalem...

A może poszli do lasu...

 

a ty kolego grabarz chyba za mocno bierzesz do siebie posty innych urzytkownikow, ten twoj post brzmi jak by swiat sie mial zaraz zawalic, nawet jak sie pomylil, to przeciez to nic strasznego, ludzie sie myla, chociaz jak widze sa tez nieomylni teoretycy, ktorzy z praktyka nic wspolnego nie mieli.

Po pierwsze: nie jesteśmy kolegami.

 

Po drugie: nie podejmuje z tobą dyskusji, bo poziomem kultury to nie grzeszysz.

 

Po trzecie: trudno, żebym był praktykiem w leczeniu ludzi, skoro nie jestem lekarzem, a farmaceutą, Pozostaje mi więc teoria oraz doświadczenia własne.

 

Po czwarte: jeżeli stawiasz jakąś tezę, to aby utrzymać wysoki poziom merytoryczny dyskusji należy poprzeć ją publikacją. Wiem, że nie przyznasz się do błędu lub niewiedzy, ale tak jak już tobie pisałem, z faktami się nie dyskutuje...

 

Po piąte: jeśli zauważyłeś to ja nie stawiam tez bez poparcia w badaniach...

 

PS: użytkownik przez ż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, A gdzie ja napisalem, ze jestesmy kolegami, jak mialem sie do ciebie zwrocic, drogi uzytkowniku, czy wolisz, np. glabie?? chcesz publikacji to masz, napisalem, ze czytalem kiedys, jak wiele innych rzeczy lub ciekawostek, co ty myslisz, ze ja zbieram wszystko do notatnika albo wycinam i zbieram wycinki z gazet, zeby tobie cos pokazac.

 

Juz kiedys wklejales strony, ktore nie dzialaly, takze twoja kompetencja pozostawia, wiele do zyczenia, poza tym, prawie wszystkie badania, ktore ty tu wklejasz sa robione na szczurach, a czlowiek to chyba nie szczur, no chyba, ze masz jakas publikacje, ktora ten fakt neguje, mozesz wkleic, co do bledu ortograficznego, to zdarza, sie nawet Miodkowi, a tobie h.j do tego.

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9826064 Moja strona chociaz dziala!

 

Trzymaj sie ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość badań gdzie mierzy się poziom neuroprzekaźnika (tych dokładnych) robiona jest na zwierzętach, bo używane są pompy do pomiaru a później zwierze się usypia. Badanie poziomu metabolitów w płynie mózgowo-rdzeniowym nie jest zbyt dokładne.

 

Co do tego wzrostu dopaminy przy blokadzie H1 to w tym badaniu użyto dwóch leków z których pierwszy jest słabym SNRI a drugi ma działanie antycholinergicznie, więc mnie to nie przekonuje do tego, że blokada H1 zwiększa dopaminę. Ale to szczegóły. Na pewno blokada H1 zmniejsza pobudzenie kory mózgowej co samo w sobie nie jest w depresji zbyt korzystne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Aha jeszcze jedna rzecz, piszesz, ze mi brakuje kultury, ale to ty jestes wredny i hamski wypominajac innemu, uzytkownikowi jakis blad w pisowni, ktory z moja niewiedza nie ma nic wspolnego, po prostu, sie pomylilem, ja nie przywiazuje tutaj na forum wiekszej wagi co do pisowni, a czemu, bo dla mnie to nie istotne, to nie szkola, nie pisze ksiazki, czy artykulu do gazety, ja nie zwracam innej osobie uwagi, ze zle napisala jakis wyraz, tylko po to by drugiej osobie dojebac, ja tylko napisalem, ze jakos odnosisz sie z wyzszoscia w tych swoich postach i sadze, ze wiem jakim jestes czlowiekiem, delikatnie mowiac zlym, tak to okresle i pewnie sie ze mna zgadzasz co?, tylko tego nie napiszesz.

Sadzisz, ze wszystkie rozumy pozjadales, na szczescie to tylko twoje urojenia.

 

PS. Po twoim nicku na tym forum, nie wiem czy chcialbym z toba ubic muche w kiblu i masz racje nie jestesmy kolegami, sprawdz pisownie czy jakiegos bledu nie ma.

 

Mam nadzieje, ze bylem w miare kulturalny. :D:great:

 

-- 22 lip 2015, 18:34 --

 

Większość badań gdzie mierzy się poziom neuroprzekaźnika (tych dokładnych) robiona jest na zwierzętach, bo używane są pompy do pomiaru a później zwierze się usypia. Badanie poziomu metabolitów w płynie mózgowo-rdzeniowym nie jest zbyt dokładne.

 

Co do tego wzrostu dopaminy przy blokadzie H1 to w tym badaniu użyto dwóch leków z których pierwszy jest słabym SNRI a drugi ma działanie antycholinergicznie, więc mnie to nie przekonuje do tego, że blokada H1 zwiększa dopaminę. Ale to szczegóły. Na pewno blokada H1 zmniejsza pobudzenie kory mózgowej co samo w sobie nie jest w depresji zbyt korzystne.

 

Artur napisal, ze zmniejsza, ja napisalem, ze gdzies czytalem, ze jest inaczej, potem przyjebal sie pan G. ze swoimi madrosciami, to wkleilem to co znalazlem, na kazde z tych badan, trzeba brac poprawke, te ktore wy wklejacie, tez moga byc nieprzekonywujace, jest zbyt wiele zmiennych, a juz jesli chodzi o mozg czlowieka, to chyba gorszej zagadki na swiecie nie ma.

 

No i jeszcze jedna sprawa, przeciez wiadome, jest i sam to pisales, ze mirta zwieksza poziom dopaminy, tak wiec w sumie nie wiem po co ten temat, nawet, jezeli blokada h1 blokuje dopamine to z czasem ten efekt zanika, tak czy nie?, w koncu z czasem mirta nie przymula, dobrze rozumuje?, ja nie mam takiej wiedzy jak ty, bo az tak mocno sie tym nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi uzytkownik grabarz666 ma strasznie zadartego nosa 8)

 

-- 22 lip 2015, 19:37 --

 

Link do publikacji -http://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/14628/zadzierac-nosa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOim zdaniem wielka wada mirty to ten antagonizm H1... i obniza wydzielanie dopaminy.

 

Poproszę link do publikacji.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16978782

 

Jak pewnie wiesz (albo i nie) aktywnosc TH jest kluczowa dla syntezy dopaminy, gospodarka dopaminowa jest duzo bardziej skomplikowana niz binding affinity dla receptora u szczurow albo trasportera DAT.

Zreszta H1 ma wply nie tylko na TH ale tez uwalnianie noradrenaliny

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7509435

http://physrev.physiology.org/content/88/3/1183#sec-40

 

H1 ma tez wplyw na wzrost wagi ciala co jak pamietam wedlug ciebie bylo tworzeniem "nowej medycyny" odpowiednie przypisy sa w linkach, ktore podalem poszukaj sobie.

 

-- 22 lip 2015, 18:57 --

 

artur1978 Deplin jest sprzedawany w dawkach 15 mg i w badaniach tylko taka dawka była skuteczna. Mniejsze lepiej sobie darować, bo po prostu w badaniach nie były skuteczne - miały efekt na poziomie placebo. Ta "pułapka" wychodzi z tego co wyczytałem przy niskich poziomach B12 i wystarczy suplementacja.

Ale te badania byly razem z SSRI,

Suplementacja B12 nei jest taka prosta bo te formy ktore sa dostepne na rynku maja 1% biodostepnosc a zastrzykow sobie przeciez nie bedziesz robil. Po dostarczeniu odpowiedniej ilosci folianu b12 staje sie waskim gardlem w calym cyklu enzymatycznym.

Z B12 hest tak samo jak z kwasem foliowym czyli trzeba by brac methyl B12 albo hydroxy b12 podjezykowo na przyklad taka ale to dosc drogie jest tyle ze pewnie moznaby brac do drugi dzien

Tak czy inaczej nie ma o co sie spierac, bo to powinno dzialac dosc szybko a dobor dawki to sprawa drugorzedna

MTHFR-TetraFolateMethyl-Cycle-700x414.jpg

 

-- 22 lip 2015, 19:02 --

 

A co do klotni to moja babcia (lekarz internista) zawsze mowi ze farmaceuta to taki niedoszly lekarz ktory byl za slaby na studia medyczne wiec mial do wyboru albo farmacje albo stomatologie, stad czeste u nich kompleksy bo przeciez wydawanie opakowan w ilosci zapisanej na recepcie to strasznie odpowiedzialne zajecie :D

 

Oczywiscie ja tak nie mysle, wszystkie bluzgi i pretensje prosze kierowac do mojej 90 letniej babci, ja nawet za nia moge przeprosic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisalem, ze jestesmy kolegami

a wcześniej:

a ty kolego grabarz chyba za mocno bierzesz do siebie posty innych urzytkownikow

Ale mniejsza o to...

 

czy wolisz, np. glabie??

To właśnie ten twój poziom (albo jego brak).

 

Juz kiedys wklejales strony, ktore nie dzialaly, takze twoja kompetencja pozostawia, wiele do zyczenia

Tak, owszem jeden z linków z publikacją z Lancet'a po wklejeniu nie działał, bo zawierał w nim nawias.

Później go poprawiłem, jeśli chcesz poczytać, to: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19185342

Czy faktycznie to świadczy o mojej niekompetencji?!

 

h.j do tego.

Ten wyraz pisze się przez ch :D

 

ale to ty jestes wredny i hamski wypominajac innemu

Chamski przez ch, jak już chcesz po raz kolejny mnie obrazić :D

 

na szczescie to tylko twoje urojenia

Neuroleptyków nie biorę, może to w tobie jest problem... nie czujesz się obserwowany?

 

Po twoim nicku na tym forum, nie wiem czy chcialbym z toba ubic muche w kiblu

Tak, te trzy szóstki świadczą o mnie, że jestem zły i paktowałem z diabłem :|

Dodam, że jestem ateistą i nie chodzę do kościoła!!!!

 

A co do klotni to moja babcia (lekarz internista) zawsze mowi ze farmaceuta to taki niedoszly lekarz ktory byl za slaby na studia medyczne wiec mial do wyboru albo farmacje albo stomatologie

Domniemywam, że tobie nie udało się nawet ukończyć tych gorszych kierunków, farmacji lub stomatologii.

Faktycznie może tak było te 70 lat temu, za czasów świetności twojej babci...

Farmacja stąd, że apteka to mój "rodzinny" biznes, po prostu.

stad czeste u nich kompleksy bo przeciez wydawanie opakowan w ilosci zapisanej na recepcie to strasznie odpowiedzialne zajecie

Jeśli lekarz nie potrafi wypisać poprawnie recepty albo zrobi to źle to faktycznie jest to problem i duża odpowiedzialność... widocznie nigdy nie stałeś po drugiej stronie ekspedycji...

 

Ja tez gdzies czytalem, ze antagonizm h1 nie ma wplywu na dopamine

Później wklejasz link do publikacji, gdzie jest napisane co innego:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9826064

zdecyduj się w końcu, a może po prostu początkowo nie wiesz, stawiasz teorię a później wstyd ci się przyznać do błędu...

 

Wszystko fajnie tylko, że... u szczura i adrenalina. Gdzie tutaj jest napisane o dopaminie?

Chętnie poczytam o związku TH z DA i wpływie tej pierwszej na syntezę tej drugiej, chyba nie będę złośliwy prosząc, żebyś mi o tym napisał, w końcu sam nie mam kompetencji...

Co do tworzenia nowej psychiatrii, to napisałeś do Psychopharm:

NA mnie ago dziala i nie bylo apetytu i po mircie tez mi apetyt nie rosnie zbytnio wiec troche slaby i wydumany ten twoj wskaznik.

Poprawia sie PRZYJEMNOSC z jedzenia to fakt ale nie apetyt, za apetyt odpowiada dzialanie antyhistaminowe u czesci pacjentow ale nie u wszystkich

To nie ja kwestionowałem wpływ blokady 5-HT2C na apetyt, tylko ty, a to świadczy o twojej niewiedzy. Poniżej przypominam wątek:

mirtazapina-remeron-esprital-mirtagen-mirtor-mirzaten-t477-5012.html

 

Niniejszym kończę dyskusję z Vengence i artur1978, poziom dyskusji poniżej normy, zarówno "kulturalny" jak i merytoryczny. Nie potrafię tylko zrozumieć, dlaczego prośba o publikację, inne zdanie i "swego rodzaju niewiedza" wywołuje tyle agresji...

 

-- 22 lip 2015, 21:41 --

 

MOim zdaniem wielka wada mirty to ten antagonizm H1... i obniza wydzielanie dopaminy.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16978782

 

"In the neostriatum, chlorpheniramine administration (5 and 20 mg/kg) produced a sustained !!! increase !!!in DA to approximately 140 and 180% of pre-injection baseline levels, respectively. In the nucleus accumbens, chlorpheniramine (20 mg/kg) produced a transient !!!! increase !!!! in DA levels to about 300% of baseline."

Pyrilamine administration (10 and 20 mg/kg) produced a sustained !!!increase!!!! in neostriatal DA levels to 140 and 165%, respectively, and accumbens DA increased transiently to 230% after a dose of 20 mg/kg."

 

Wcześniej pisałeś zupełnie coś innego, a mi wygarniasz brak kompetencji...

 

ŻEGNAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wielki Pan farmaceuta a nie potrafi odroznic agonisty od antagonisty :D

 

Co do receptora 5ht2c to tak sie skalda ze jak BRALEM wiele lekow ktore na ten receptor dzialaja (agomelatyna,fluoksetyna,mianseryna,klomipramina,mirtazapina) i wzrost apetytu mialem jedynie przy jednoczesnym antagonizmie H1.

Co do tego ze badania na szczurach nie modeluja dobrze zachowan ludzkich to ze rzecz oczywista i nie tylko przeze mnie podnoszona.W wielu srodowiskach naukowych nawet tak prosty mechanizm jak reakcja lekowa u szczurow bywa czesto kwestionowany, a Ty na tej podstawie wysuwasz nie wiadomo jakie wnioski teoretyku od siedmiu bolesci.

 

Jesli chcesz sobie o czyms poczytac (na przyklad syntezie dopaminy) to proponuje googla, godzina mojej pracy kosztuje pewnie wiecej niz polowa twojej pensji, nie mam czasu uzerac sie z zakompleksionymi i histeryzujacymi sprzedawcami szamponow na lysienie.

SZEROKIEJ DROGI :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×