Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Istotnie, zależy od zamiennika. W niektórych kapsułka żelatynowa jest wypełniona kilkoma malutkimi tabletkami, które łatwo można dawkować. Niestety w niektórych generykach kapsułka jest wypełniona sporą ilością granulatu(sporo białych, malutkich kuleczek) i podzielenie tego graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku choroby to spanie graniczylo z cudem musiałem brać usypiacze nasen i trittico ten drugi mnie przy dawce 2/3 tabletki tak uspil ze na sorze wyladowalem.

 

-- 21 lip 2015, 13:48 --

 

Dark wszystko można podzielić ja w kapsulce mam 12 kuleczek i łatwo sie dawkuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja biorę 2/3 trittico i nie mam takich jazd. Martwi mnie to spanie wciąż, bo wenle biorę od końca maja i nadal ona nie powoduje u mnie zmęczenia. Raptem kilka razy udało mi się przespać np. w dzień. Pamietam, że jak ruszyła wenla to obowiązkowa drzemka po pracy zawsze była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark a to zwracam honor ;) jeszcze nie mialem takich.Teraz Oriven mam,to jest chyba mój 4 zamiennik co chwile w aptece dają mi co innego.Wogole w moim miasteczku musze wenle zamawiac bo nie ma jej na stanie w dawce 150mg,w ogóle nikt nie przepisuje takich dawek u mnie sie dowiedziałem,albo w ogóle nie pierwszy raz słyszę o wenli :P

 

-- 21 lip 2015, 14:04 --

 

Inez no ja ostatnio popołudniami wiecej sypiam i dluzej nie czuje juz tej wenlowej euforii co n poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc dzisiaj obudzilem sie z taka depresja ze masakra...zwiekszylem dawke do 190mg
Po co znowu zwiekszasz, przeciez miales zmniejszac?? :roll:

 

-- 21 lip 2015, 14:46 --

 

No to ja biorę 2/3 trittico i nie mam takich jazd. Martwi mnie to spanie wciąż' date=' bo wenle biorę od końca maja i nadal ona nie powoduje u mnie zmęczenia. Raptem kilka razy udało mi się przespać np. w dzień. Pamietam, że jak ruszyła wenla to obowiązkowa drzemka po pracy zawsze była.[/quote']

 

Najlepsze w tym wszystkim jest, to ze ten lek powoduje oslabienie i sennosc, ale jak chcesz pojsc spac wieczorem to zasnac bez jakiegos upierdalacza sie nie da, przynajmniej ja tak mam. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz 12 to spoko. Ja kiedyś miałem zamiennik 150mg, że w kapsułce było chyba z 200 mikroskopijnych kuleczek takich jak na zdjęciu tylko znacznie, znacznie mniejszych:

ekobud-granulat-styropianowy-icmarket-27747.jpg

 

Łyżką to trzeba było dzielić na oko.

Tak te kuleczki sa w efectinie i velafaxie, przesrane to dzielic, jak jakis towar od dilera, karta trzeba. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja biorę 2/3 trittico i nie mam takich jazd. Martwi mnie to spanie wciąż, bo wenle biorę od końca maja i nadal ona nie powoduje u mnie zmęczenia. Raptem kilka razy udało mi się przespać np. w dzień. Pamietam, że jak ruszyła wenla to obowiązkowa drzemka po pracy zawsze była.

 

 

Ja na 125 mg Triticco byłem bardzo senny w dzień, także teraz 75 mg biorę i budzę się w sam raz. Lek obniżył mi ciśnienie co jest ogromnym atutem. Bo przez moment jak brałem Fluoksetyne- miałem 150 ciśnienie i puls nawet 110+ niemiarowa praca serca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że te kuleczki to lepsze wyjście niż to co jest np w jednym z tańszych generyków Orionu - Orivenie - tam to są po prostu małe tableteczki zamknięte w kapsułce. Logicznie to uwalnianie będzie bardziej skokowe niż takie kulki. Ale może się mylę i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, jak tam idzie z wenlą?

Na razie ok. Lepiej się czuję niż na Seronilu. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Brałem- bardzo źle się czułem na Seronilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengace nie mam wyjścia bo mój stan sie pogorszyl,nie chce wpasc w mega depresje.

 

-- 21 lip 2015, 14:55 --

 

Oriven kosztuje tylko 9zl :P Ale to nie ja wybieram pfoduktu tylko biorę co maja na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, jak tam idzie z wenlą?

Na razie ok. Lepiej się czuję niż na Seronilu. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Brałem- bardzo źle się czułem na Seronilu

Ja bralem fluo pod innym lekiem, jedyny plus tego leku ze schudlem 10kg w niecale 5 tygodni, super sprawa, jesli chodzi o dzialanie przeciwdepresyjne to wygladalo mniej wiecej tak :roll::-|:pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengace a daj spokój wkrecilem sobie chyba tylko.

 

-- 21 lip 2015, 14:58 --

 

Ja fluo Bralem 1 dzien i nigdy więcej dostałem takiego pnicznego leku ze prawie zwariowalem.

 

-- 21 lip 2015, 14:59 --

 

Jak będę musial brać jakies neuroleptyki to sie chyba zastrzelę.

 

-- 21 lip 2015, 14:59 --

 

Na wenli chidniecie czy nie ?

 

-- 21 lip 2015, 15:00 --

 

Bo ja jak się dopadnę w nocy do słodyczy to konca nie ma,a wiem ze zachwalali ten lek pod względem chudnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wenli chidniecie czy nie ?

 

-- 21 lip 2015, 15:00 --

 

Bo ja jak się dopadnę w nocy do słodyczy to konca nie ma,a wiem ze zachwalali ten lek pod względem chudnięcia.

 

Tak ja troche tylem, na pewno nie da sie zrzucic wagi w moim przypadku i tez tak mialem, ze w nocy napady mialem, jest to jeden z powodow dla ktorych rzucilem ten lek, dzisiaj mialem jakis napad ostry i zjadlem prawie cale opakowanie musli, masakra, nie wiem ile to mialo kalorii i bardzo duzo mleka, porazka. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna jest super - super naped, energia, motywacja niestety robi ze mnie psychopate a ze mam zone,ktora kocham to nie stac mnie na takie zabawy.

 

Na razie odstawianie ok mysle ze tak do 110 mg bedzie luz pozniej jak zacznie sie odblokowywanie SERT zaczna sie jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur fluo nie dla mnie,a szkoda bo moze by mi dawala Powera.Ja jestem na 190mg od dzisiaj i nastrój sie poprawił troszkę,powiedz mi tylko do jakiej dawki trzeba dojsc żeby bylo stabilnie ?

 

-- 21 lip 2015, 16:02 --

 

Artur fluo nie dla mnie,a szkoda bo moze by mi dawala Powera.Ja jestem na 190mg od dzisiaj i nastrój sie poprawił troszkę,powiedz mi tylko do jakiej dawki trzeba dojsc żeby bylo stabilnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur fluo nie dla mnie,a szkoda bo moze by mi dawala Powera.Ja jestem na 190mg od dzisiaj i nastrój sie poprawił troszkę,powiedz mi tylko do jakiej dawki trzeba dojsc żeby bylo stabilnie ?

 

-- 21 lip 2015, 16:02 --

 

Artur fluo nie dla mnie,a szkoda bo moze by mi dawala Powera.Ja jestem na 190mg od dzisiaj i nastrój sie poprawił troszkę,powiedz mi tylko do jakiej dawki trzeba dojsc żeby bylo stabilnie ?

Stabilnie przeciez miales na 150?

Ty chcesz sie czuc na haju, to bedziesz tak sie czul tylko jakis czas po zwiekszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur fluo nie dla mnie,a szkoda bo moze by mi dawala Powera.Ja jestem na 190mg od dzisiaj i nastrój sie poprawił troszkę,powiedz mi tylko do jakiej dawki trzeba dojsc żeby bylo stabilnie ?

 

-- 21 lip 2015, 16:02 --

 

Artur fluo nie dla mnie,a szkoda bo moze by mi dawala Powera.Ja jestem na 190mg od dzisiaj i nastrój sie poprawił troszkę,powiedz mi tylko do jakiej dawki trzeba dojsc żeby bylo stabilnie ?

Stabilnie przeciez miales na 150?

Ty chcesz sie czuc na haju, to bedziesz tak sie czul tylko jakis czas po zwiekszeniu

 

No ale czulem taki naped na poczatku dawki,radosc euforie,to znika po paru dniach,czuc tylko spokoj i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×