Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeczytałam książkę o witarianizmie. Jak na razie zostało mi z niej tyle, że staram się jeść więcej owoców i warzyw - na surowo, bo po co gotować marchewkę jak surówka jest równie dobra i szybsza :) Jak robię zakupy to często w koszyku mam tylko warzywa i owoce. Większość produktów z półek supermarketów wydaje się bezwartościowa.

Ale z drugiej strony... podjadam ciasteczka, chipsy, czekoladki (sama przed sobą i przed ludźmi udaję, że tak nie jest), piję sporo kawy z mlekiem... po nich oczywiście czuję się gorzej, wiem że po czymś świeżym i soczystym miałabym więcej energii... ale no właśnie! czuję opór przed dbaniem o siebie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam pytanie do Wegan i Wegetarian, czy robicie sobie czasem odstępstwa od "normy"? To znaczy, czy jak to właściwie jest z tymi rybami.

 

Pytam, bo wczoraj widziałam kawałek programu o gotowaniu, nie pamiętam tytułu, ale chyba "Ugotowani" to się nazywało. I była tam kolacja z udziałem celebrytów i Kasia Klich zrobiła wegetariańską kolację ( co pozwala sądzić iż jest wegetarianką), a nawet padło tam słowo wegańska kuchnia itp. Ale przecież były tam krewetki !!! To co ryb nie jemy, ale krewetki to już można ? Chyba jest coś nie tak, bo z tego co wiem i z opowiadań znajomych Wegetarian, poza " zwykłym " mięsem, nie spożywa się również wszystkich żyjątek zamieszkujących wody czy to słodkie czy słone.

 

To w takim razie ja chociaż nie jem mięsa, ale ryby prawie codziennie, to może sama jestem Wegetarianką, tylko że nic o tym nie wiem??

 

Oj coś mi się wydaje, że niektórzy się bardzo pogubili w nazewnictwie. Celebryci muszą się chyba dokształcić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam pytanie do Wegan i Wegetarian, czy robicie sobie czasem odstępstwa od "normy"? To znaczy, czy jak to właściwie jest z tymi rybami.

 

Nie ma mowy. Mnie w ogóle brzydzi mięcho ;).

 

I była tam kolacja z udziałem celebrytów i Kasia Klich zrobiła wegetariańską kolację ( co pozwala sądzić iż jest wegetarianką), a nawet padło tam słowo wegańska kuchnia itp. Ale przecież były tam krewetki !!!

 

z udziałem celebrytów

 

celebrytów

No właśnie :).

 

 

Meg1985, Dlatego nawet nie mam telewizora w domu. ;)

Ja też. Oszczędzasz, zmniejszasz ciężar ludzki wywierany na środowisku, możesz oddać się pożyteczniejszym zajęciom i nie słuchasz bzdur w kółko nawijanych przez kabel. Same plusy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrakcyjna, i Psychoanalepsja_SS, ja też przez kilka lat nie miałam telewizora, a potem po powrocie do domu rodzinnego silą rzeczy czasem coś tam obejrzałam, jak ktoś z domowników akurat oglądał jakiś program. Ale teraz teraz znów zamierzam żyć bez telewizji, bo nie ukrywam były to fajne czasy :)

 

Psychoanalepsja_SS, to z Ciebie prawdziwy Wegetarianin, a może nawet Weganin. Brawo!! Tak trzymaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, Hej. Dlaczego jesteś na takiej diecie? ;)

 

mam chore jelita. infekcja pasożytnia, candida, sibo.

a Ty?

mam dramatycznie niską wagę, dlatego jem sporo zbóż, oczywiście bezglutenowych, ale brzuch mi wysadza. mam wrażenie, że jelita mi puchną. straszne zaparcia i wzdęcia mnie męczą.... eh.

 

byłam też na paleo,ale to zdecydowanie nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, dzięki, gdzie kupujesz najczęściej produkty bezglutenowe? ;) pomaga Ci dieta na Twoje dolegliwości?

ja robię zakupy w sklepie ekologicznym, wtedy jest pewność, że nie ma śladowych ilości glutenu.

 

niezbyt, bo w ogóle żadnych zbóż nie powinnam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×