Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

emilk, nie biore, dobrze, mdłosci mam czyli git :mrgreen: Niby wenle mozna brac ale po co? Zadnych stresów nie mam, siedze w domu, mi za to płaca i jest ok :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa powinna byc po 4-6 tygodniach, max 8 tygodni, 12 tygodni to mozna czekac co jedynie na fluoksetynie, bo ona na prawde potrafi odpailic po 3 miesiacach, a taki okres jak pol roku czekac na dzialanie to bardzo dobry zart, usmialem sie. :D

 

-- 20 lip 2015, 19:50 --

 

Co wy tam wiecie, ja sie specjalnie 3 miechy meczylem braniem tego, zeby odstawic :D

W zyciu bym tego gowna nie bral dla samego efektu, to jzu lepiej byc klonowrakiem chyba niz SSRI zombie (bez urazy ofc).

 

Dlatego juz tego nie biore, bez kitu wolalbym clona brac np co 2 dzien niz siedziec latami na ssri. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Ja tez licze ile mam opakowan , zuzyje i rzucam branie ssri. To gowno a nie leki, jestem zombie :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((.

Nie czuje nic ja pierdole, istna znieczulica :((((((((((((((((((((((((.

Buuuu jebac to, Venegace jak ta tianeptyna dziala, tzn to jest wogole lek nowszy niz ssri czy co i jak dziala ?

pzdr

ps- hej emilk, jak sie czujesz

Zle sie czuje ostatnio, nawet phenibut nie pomaga, rzucam wenle na tygodniach i zostaje na kratomowym ralszu + cos dorzuce od psychiatry.

A wogole to sie boje rzucac bo jak mnie depresja dojebie to przebije podloge !!!!!! Wenla jedynie mi na depreche pomogla, ale to nie zycie ja pierdole.

pzdr :uklon::uklon::uklon::uklon::uklon::uklon::uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym pól roku, 3 miesiące wystarczy w zupełności by ocenić czy lek działa jak należy, czy nie.

Ja po 5 tyg na 40mg paroksetyny mam już dosyć - mam tak mdły i płaski nastrój i taką anhedonie, że rzygać się chce, na niczym nie mogę skupić uwagi bo kopletnie nic mnie nie interesuje, czy to film, muzyka czy książka, to wszystko jest bez sensu a życie straciło wszelkie wartości. W dodatku nie wiem czy to objawy leku czy depresji ale podejrzewam, ze to sprawka paro bo to nie moj pierwszy kontakt z tym lekiem. Mam jjuż serdecznie dosyć tych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popiol oczywiscie ze to wina ssri ;(. Ale ch.... , kiedys mi muza sprawiala radosc, a teraz juz nawet muza mnie nie cieszy. Wiedzialem ze ssri to bedzie porazka, jak kazde ssri , no chyba ze zmiejsze dawke i paradoksalnie bedzie lepiej co myslicie, moze lepiej z 150 zejsc na 32,5 albo 75 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Ja tez licze ile mam opakowan , zuzyje i rzucam branie ssri. To gowno a nie leki, jestem zombie :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((.

Nie czuje nic ja /cenzura/, istna znieczulica :((((((((((((((((((((((((.

Buuuu jebac to, Venegace jak ta tianeptyna dziala, tzn to jest wogole lek nowszy niz ssri czy co i jak dziala ?

pzdr

ps- hej emilk, jak sie czujesz

Zle sie czuje ostatnio, nawet phenibut nie pomaga, rzucam wenle na tygodniach i zostaje na kratomowym ralszu + cos dorzuce od psychiatry.

A wogole to sie boje rzucac bo jak mnie depresja dojebie to przebije podloge !!!!!! Wenla jedynie mi na depreche pomogla, ale to nie zycie ja /cenzura/.

pzdr :uklon::uklon::uklon::uklon::uklon::uklon::uklon:

 

Za wczesnie na jakiekolwiek oceny, biore ten lek dopiero 12 dni i to nie w pelnej dawce 2x1 poza tym jeszcze plynie odrobina wenli we mnie, za 2-3 tygodnie, sadze, ze bede mogl cos powiedziec, co do rzucania wenli, to moze lepiej poczekaj, bo jak cie depresja dojebie za granica, wiesz jak to jest, do roboty musisz chodzic, rodziny tam nie masz, nie masz tam na kogo liczyc za bardzo, nie wiem w sumie jak uwazasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, a moklobemid probowałeś? To jest iMAO i działa w inny sposób niż SSRI. Ja będę robił drugie podejście do tego leku bo miałem na nim miłe chwile, nie powoduje takich ubytków w emocjach no i nie zaburza libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie liczyc moge tylko na siebie, cholera zrobie sobie liste jakie leki prawdopodobnie sprobuje najlepiej by bylo zebym rzucal wenle a jednoczesnie juz cos bral innego czyli :

-tianeptyna

-Moklobemid

-

 

-- 20 lip 2015, 19:28 --

 

zreszta mam zapas benzo chyba z 10 opakowan roznych wiec w razie w zostane cpunem :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym pól roku, 3 miesiące wystarczy w zupełności by ocenić czy lek działa jak należy, czy nie.

Ja po 5 tyg na 40mg paroksetyny mam już dosyć - mam tak mdły i płaski nastrój i taką anhedonie, że rzygać się chce, na niczym nie mogę skupić uwagi bo kopletnie nic mnie nie interesuje, czy to film, muzyka czy książka, to wszystko jest bez sensu a życie straciło wszelkie wartości. W dodatku nie wiem czy to objawy leku czy depresji ale podejrzewam, ze to sprawka paro bo to nie moj pierwszy kontakt z tym lekiem. Mam jjuż serdecznie dosyć tych leków.

 

Zartowalem z tym okresem czasu oczywiscie :) co do paro to dzialalo na mnie podobnie jak na ciebie, nie wiem jak ja moglem brac ten lek ponad 2 lata, ale zeby nie bylo, lek wyleczyl mnie z natrectw i zaburzen lekowych, jestem mu za to bardzo wdzieczny, czas w koncu wyleczyc depresje, stad zmieniam lek, na lek o calkiem innym profilu dzialania, moze z czasem cos doloze, moze mirte, moze agomelatyne tez o niej myslalem w sumie, zobaczymy jak to bedzie, ja musze tez zaczac zmieniac swoje zycie, bo przez depresje kompletnie odcialem sie od swiata, swoich spraw, mam prace w ktorej nie jestem szczesliwy, nie mam dziewczyny, generalnie momentami jestem tak wkurwiony, ze mam ochote rozjebac chate w drobny mak. :pirate:

 

-- 20 lip 2015, 20:32 --

 

No dokladnie liczyc moge tylko na siebie, cholera zrobie sobie liste jakie leki prawdopodobnie sprobuje najlepiej by bylo zebym rzucal wenle a jednoczesnie juz cos bral innego czyli :

-tianeptyna

-Moklobemid

-

 

-- 20 lip 2015, 19:28 --

 

zreszta mam zapas klonow chyba z 10 opakowan roznych wiec w razie w zostane cpunem :D

 

Taki zapas by mi sie przydal :)

Co do moklobemidu to mozna go dolozyc dopiero jak juz skonczysz z wenla, tianeptyne, mozesz dolozyc nawet do wenli, ale mozesz na poczatku zle sie czuc bardzo na takim polaczeniu, ja bylem taki jakis oszolomiony dziwnie jak po alkoholu, dziwne uczucie. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, mam to samo , tylko jak to zycie zmienic ................. chyba w totka zaczne grac.

 

-- 20 lip 2015, 19:35 --

 

Tianeptyna dziala jakos na receptory opoidowe, to moze dziala podobnie do kratomu bo on tez jakos opoidem jest , niezla bania bedzie buahjahahahaha.

A moze gejem mam zostac, sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, mam to samo , tylko jak to zycie zmienic ................. chyba w totka zaczne grac.

 

-- 20 lip 2015, 19:35 --

 

Tianeptyna dziala jakos na receptory opoidowe, to moze dziala podobnie do kratomu bo on tez jakos opoidem jest , niezla bania bedzie buahjahahahaha.

 

Powiem ci tak, jezeli tianeptyna choc w polowie jest tak dobra jak to wyglada na papierze, to ten lek cie wyleczy z depresji na stale, albo na bardzo dlugo, dzisiaj ogladalem film, i sie wzruszylem, normalnie lza mi poszla, przyszly mi jakies normalne mysli w glowie, jakies rozkminy o zyciu,

gdzie na lekach ssri to nie mialo miejsca nigdy, caly czas tylko znieczulenie i to takie uczucie glupio-szczesliwego durnia, nie nawidze tego uczucia na tych lekach. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga mozna, mozna wszystkie leki antydepresyjne oprocz paroksetyny, ktora powoduje wady serca. Ogolnie niby najlepsza jest fluoksetyna bo ma niby kategorie B chociaz sa rozne artykuły na ten temat. Aga ja pracuje z chorymi dziecmi i mam dostep do lekarzy z roznych dziedzin, przyjmujemy dzieci ktorych matki w ciazy brały okreslone grupy leków i w sumie jest ok (typowe choroby-lekarze pediatrzy) a sa takie co leków nie brały i dziecko ma np. autyzm. Wiele zalezy od roznych czynników: uszkodzenia w trakcie, rozne leki (które szkodza), zmiany w zyciu płodowym itd. Takze googlałam duzo w necie i np. konsultowałam z roznymi lekarzami i np. pacjentki biorace antydepresanty (oprocz paro) rodza w 99% zdrowe dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga mozna, mozna wszystkie leki antydepresyjne oprocz paroksetyny, ktora powoduje wady serca. Ogolnie niby najlepsza jest fluoksetyna bo ma niby kategorie B chociaz sa rozne artykuły na ten temat. Aga ja pracuje z chorymi dziecmi i mam dostep do lekarzy z roznych dziedzin, przyjmujemy dzieci ktorych matki w ciazy brały okreslone grupy leków i w sumie jest ok (typowe choroby-lekarze pediatrzy) a sa takie co leków nie brały i dziecko ma np. autyzm. Wiele zalezy od roznych czynników: uszkodzenia w trakcie, rozne leki (które szkodza), zmiany w zyciu płodowym itd. Takze googlałam duzo w necie i np. konsultowałam z roznymi lekarzami i np. pacjentki biorace antydepresanty (oprocz paro) rodza w 99% zdrowe dzieci.

 

Paroksetyna powoduje wady serca?? Skad ty wzielas taka informacje :roll::pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, to sobie wyszukaj w necie, ja nie musze posiadac bo mi wystarczy wiedza lekarzy :) u mnie w pracy stanowczo jedynym zabronionym antydepresantem jest paro, a zespol składa sie m.in z lekarzy ginekologow. Natomiast co do fluo niby sa tez rozne przesłanki na minus i plus, ale z tego co u nas lekarze twierdza to fluo ma kategorie B po opracowaniach medycznych i po tzw. (zapomnialam jak sie to fachowo nazywa teraz) ale nazwijmy to doswiadczeniu z pacjentkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze musiałem sie przespać,ale gowno mi to dalo,ja poerdziele co znowu będę musial dawkę zwiększyć żeby czuc sie pare dni dobrze? Ino petla na szyje i hop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, to sobie wyszukaj w necie, ja nie musze posiadac bo mi wystarczy wiedza lekarzy :) u mnie w pracy stanowczo jedynym zabronionym antydepresantem jest paro, a zespol składa sie m.in z lekarzy ginekologow. Natomiast co do fluo niby sa tez rozne przesłanki na minus i plus, ale z tego co u nas lekarze twierdza to fluo ma kategorie B po opracowaniach medycznych i po tzw. (zapomnialam jak sie to fachowo nazywa teraz) ale nazwijmy to doswiadczeniu z pacjentkami.

 

Dopisze do notesu i sprawdze przy najblizszej wolnej chwili. :P

 

-- 20 lip 2015, 21:10 --

 

Powiem wam ze musiałem sie przespać,ale gowno mi to dalo,ja poerdziele co znowu będę musial dawkę zwiększyć żeby czuc sie pare dni dobrze? Ino petla na szyje i hop.

 

Nie zwiekszaj bo ci to nic nie da, bedziesz sie czul jeszcze gorzej, zejdz na dawke 75 mg i poczujesz sie lepiej, oczywiscie za zgoda lekarza psychiatry. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, i tak mozesz sie cieszyc, facetom to w niczym nie szkodzi :P w sensie ze moga brac paro, pic alko i nikomu nie zaszkodza (oprocz sobie ewentualnie).

 

 

emilk nie łam się, ustawisz na spokojnie dawke wenli i bedzie dobrze :great:

 

-- 20 lip 2015, 20:17 --

 

novymivo, Ty sie zastanow dobrze czy odstawic, zeby gorzej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, i tak mozesz sie cieszyc, facetom to w niczym nie szkodzi :P w sensie ze moga brac paro, pic alko i nikomu nie zaszkodza (oprocz sobie ewentualnie).

 

 

emilk nie łam się, ustawisz na spokojnie dawke wenli i bedzie dobrze :great:

 

-- 20 lip 2015, 20:17 --

 

novymivo, Ty sie zastanow dobrze czy odstawic, zeby gorzej nie było.

 

Tak wiem, ze my mamy lzej, emilk trzeba podejsc do tego na spokojnie, trzeba cierpliwosci, tak jak ci radzi agus, novy jak bedziesz u lekarza to cos uzgodnij, bo sobie jeszcze biedy narobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×