Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Są plusy dodatnie i plusy ujemne. :-)

 

Ogólnie 4 dzień bez kawy, i chyba mniejsza nerwowość. Ciężko mi w to uwierzyć, bo szczerze powiedziawszy myślałem że to idiotyzm do kwadratu, żeby kawa wchodziła w interakcję z lekiem.

 

A co do tej kawy i innych rzeczy, to wszystko jest zdrowe ale z umiarem.

 

I jeszcze jedna rzecz, w tym procesie powstawania stresu dla mnie najistotniejsza jest jakaś nadwrażliwość OUN. Czyli stresor -> i nadnercza wypierdzielają adrenaline i noradrenaline. Rośnie ciśnienie krwi, zwiększa się częstotliwość pracy serca. Dodam że to powoduje u mnie 1 mała myśl.

 

I jak to zablokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29 nikt nie mówi, że leki są zdrowe, ale pisałem, że niektórzy muszą je brać by funkcjonować. Niech każdy robi k... co mu się podoba, już nie dzielę się czymś bo k... i tak ludzie robią co chcą.

 

wisnia80 no ale o tym mowa, kawa zwiększa adrenalinę i noradrenalinę oraz kortyzol więc pierwszy krok u osoby zestresowanej i lękowej to odrzucenie kawy, logiczne to jak ch.. Ale po co o tym pisać jak zaraz znajdzie się osoba która znajdzie milion powodów by jednak kawę pić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest sama kawa a czym innym kawa + lek X.

Sama kawa ok, kawa+ amfetamina na przyklad duzo silneijsza korba, kawa+prozac duzo silniejsza stymulacja, kawa +tianeptyna duzo silniejsza stymulacja etc

Pisalem juz wczesniej o tym ale wisnia nei chcial wierzyc :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się to niedorzeczne. Przecież to tylko głupia kawa.

 

A odnośnie kawy to dziś chyba 6 dzień bez. Odstawiłem od kopa. I nie piję. W sumie to piłem z przyzwyczajenia.

 

Chciałbym pomyśleć że to placebo, ale jest jakby spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowe doniesienia o mechanizmie dzialania tianeptyny i to z Polski!

Silne dzialanie przeciwzapalne w mozgu

 

http://www.springerplus.com/content/4/S1/P43

 

BTW w USa tianeptyna jest bardzo popularna jako nootropik, wprowadzili nawet siarczan tianeptyny o przedloznym dzialaniu, do dawkowanai raz dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie schodzę z tego leku. Dostałem takiego lęku napadowego, że myślałem że się poryczę a mam prawie 40 lat. Nie dosyć że lęk oógolniony mam to jeszcze ten napad. Takie jakieś duszności i wymiotować mi się chce z nerwów.

 

Da się od razu sertraline brąć po tej tanie? Bo nie wytrzymam tego wszystkiego.

 

Dodatkowo jestem alko. Więc lęk = chęć napicia. Wlazłem na ten gówniany lek, i się zaczęły huśtawki nastrojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, mozna serte brac, bez przeszkod. SSRI tez pomagaja przy alkoholizmie, wiec tez powinno byc ok.

 

Z przykrością muszę stwierdzić, że tianeptyna pomaga tylko szczurom i naukowcom.

 

Chce zejść z tego szita, już myślałem żeby sobie prywatnie wizytę u psychiatry brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to lek z ciekawymi, dobrymi badaniami (działanie przeciwzapalne, neuroplastyczność, dopamina) ale nie przekłada się to niestety na skuteczność u ludzi, bo to dość łagodny lek który wg. lekarzy nie radzi sobie z cięższymi depresjami.

Trudno powiedziec czy lagodny bo jak widac na niektorych dziala za mocno.

Czesc ludzi zle znosi podwyzszone poziomy dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chroniczne patologiczne niezdecydowanie pod co można podciągnąć?

 

W ogóle to ew. mam coś takiego jak: lęk przed znalezieniem się w obcym miejscu. Tyle że to niby "obce" miejsce nie jest mi obce. Tylko dawno nieodwiedzane.

Moim zdaniem jak czujesz sie po tym zle i na dodatek masz glody to nie ma co ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz ciekawe jak ten lek ma się sprawdzać w leczeniu alkoholizmu skoro powoduje w skutkach odczucia zbliżone do głodu alkoholowego czyli to rozdrażnienie.

 

Z tej tianeptyny to próbują widzę zrobić remdium na wszystko: bo i na astmę, na adhd, na alkoholizm... a w rzeczywistości to na *****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz ciekawe jak ten lek ma się sprawdzać w leczeniu alkoholizmu skoro powoduje w skutkach odczucia zbliżone do głodu alkoholowego czyli to rozdrażnienie.

 

Z tej tianeptyny to próbują widzę zrobić remdium na wszystko: bo i na astmę, na adhd, na alkoholizm... a w rzeczywistości to na *****.

Nie w leczeniu ale wspomagajaco glownei ze wzgledu na brak szkodliwych interakcji z alkoholem i brak toksycznego oddzialywania na watrobe. Widocznie masz taka reakcje i tyle.

Wejdz na https://m.reddit.com/r/Nootropics/ i poczytaj co amerykance o tym pisza, jest troche ludzi co maja taka reakcje co ty i jest sporo ktorzy sa zadowoleni.

Zycie ;)

 

-- 19 lip 2015, 08:25 --

 

A tu o kawie troche

People who consume moderate amounts of caffeine (3-5 cups of coffee per day) actually have the lowest instances of heart disease of any subset of the population. On top of that, heavy consumption was not correlated with any increase in heart disease risk.

 

Another study showed that moderate coffee consumption was correlated with a decreased risk of stroke.

 

Coffee drinkers are also at a lower risk for liver cancer and other liver diseases.

 

Coffee and caffeine intake is also associated with a lower risk of elevated alanine aminotransferase (ALT) activity in persons at high risk for liver injury.

 

Daily coffee consumption is also correlated with a substantially lower risk of type 2 diabetes.

 

Coffee and dietary caffeine intake is also associated with a significant decrease in risk for Parkinson's Disease, for both men and women.

 

Coffee consumption was also not associated with increased hypertension in women, while sugared or diet cola was.

 

Caffeine intake was also associated with a lower risk of cognitive decline.

 

Caffeine intake is also associated with a lower risk of Alzheimer's Disease.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od picia kawy zniechęciły te rzeczy:

 

"Caffeine reduced CBF by an average of 27% across both caffeine states."

 

The effect of daily caffeine use on cerebral blood flow: How much caffeine can we tolerate

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19219847

 

"Caffeine decreased insulin sensitivity by 15%"

 

Caffeine can decrease insulin sensitivity in humans

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11815511

 

"chronic caffeine intake from puberty to adulthood increases androgenic signalling and cell proliferation in the prostate gland and can be related to the development of BPH"

 

Chronic caffeine intake increases androgenic stimuli, epithelial cell proliferation and hyperplasia in rat ventral prostate

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3521899/

 

Caffeine increases cardiac arrhythmia (improper heart rate) by increasing stress hormone (e.g.adrenaline) secretions.

 

It has been noted that long term consumption leads to increasing aortic systolic pressure which leads to chronic arterial stiffness.

 

Dodać do tego można wpływ na oś HPA i adrenalinę, plus działanie pro-lękowe.

 

Ale każdy wybiera sam czy pić czy nie. Tylko dobrze znać za i przeciw, bo jesteśmy bombardowani "za" przez przemysł kawowy. Informować nas o przeciw nie ma interesu nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z tego szitu tiane przeskoczyć z dnia na dzień na wenlę/setrę? Nie przechodzi mi co by nie napisać, że jest co raz gorzej.

Hej wisnia, mowisz ze tianpetyna to tez gowno, ja p..... nie zalamuj ludzi :((((((((((, ja rzucam zaraz wenle, wlacza mi sie zombie mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z tego szitu tiane przeskoczyć z dnia na dzień na wenlę/setrę? Nie przechodzi mi co by nie napisać, że jest co raz gorzej.

Hej wisnia, mowisz ze tianpetyna to tez gowno, ja p..... nie zalamuj ludzi :((((((((((, ja rzucam zaraz wenle, wlacza mi sie zombie mode

 

Wisnia ma ine problemy niz Ty, przeszkadzala mu stymulacja i agresja.Proponuje zejsc z wenli poczekac troche i sprobowac wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×