Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Wenla moze powodować nie pokój i to bedzie trwalo przez miesiac ok tak jak kolega pisal,najgorzej jak ktos ma nerwice lekowa to trzeba się wspomagać benzo.

 

-- 20 lip 2015, 14:19 --

 

Tak zgadza sie ,jestem 3 muechy na tym leku a nie ma szalu,nie daje mi Energi i na leki nie jest tez najlepszy,ludzie którzy chwalą ten lek to chyba nigdy nie byli chorzy.

 

-- 20 lip 2015, 14:20 --

 

Równie dobrze mógłbym go odstawić i czul bym sie lepiej niż w obecnym stanie,ale no właśnie to odstawianie koszmarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja zwiększyłam dawkę i nie było benzo ani nic innego. Mi towarzyszy niepokój, który mnie mega wkurza, bo nic takiego się nie dzieje. U mnie 6 dzień na 150 mg, więc marka jesteśmy w tym samym punkcie.

Nie demonizujcie też tal schodzenia z tego leku, bo ja nie miałam większego problemu za pierwszym razem.

 

-- Pn lip 20, 2015 2:24 pm --

 

Zacznijmy od tego, że każdy z nas jest inny i ma inne problemy. Ten lek jednemu przywali skutkami ubocznymi, drugiemu nic nie zrobi. Jeden przejdzie odstawienie bez problemu inny będzie przeżywał katusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis Power od rana :):):) wstalam wcześniej niż zwykle, prania obiady itd itp zyc sie chce. Chwilo trwaj :):):)

 

co do odstawiania to mam nadzieje, ze będzie ok :) narazie o tym nie myślę ale mam wiare, ze będzie dobrze. Nie ma co sie nakręcać. Kiedys wzielam rano 150 mg a po południu zapomnialam 75 i nic a nic sie nie działo zlego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja zwiększyłam dawkę i nie było benzo ani nic innego. Mi towarzyszy niepokój, który mnie mega wkurza, bo nic takiego się nie dzieje. U mnie 6 dzień na 150 mg, więc marka jesteśmy w tym samym punkcie.

Nie demonizujcie też tal schodzenia z tego leku, bo ja nie miałam większego problemu za pierwszym razem.

 

-- Pn lip 20, 2015 2:24 pm --

 

Zacznijmy od tego, że każdy z nas jest inny i ma inne problemy. Ten lek jednemu przywali skutkami ubocznymi, drugiemu nic nie zrobi. Jeden przejdzie odstawienie bez problemu inny będzie przeżywał katusze.

 

To ze ty zwiekszylas i jakos bez benzo dajesz rade, nie oznacza ze inna osoba da rade tak samo, sama napisalas, ze kazdy reaguje na lek inaczej, wiec troche ten twoj post byl egoistyczny.

 

-- 20 lip 2015, 14:38 --

 

A ja dzis Power od rana :):):) wstalam wcześniej niż zwykle, prania obiady itd itp zyc sie chce. Chwilo trwaj :):):)

 

co do odstawiania to mam nadzieje, ze będzie ok :) narazie o tym nie myślę ale mam wiare, ze będzie dobrze. Nie ma co sie nakręcać. Kiedys wzielam rano 150 mg a po południu zapomnialam 75 i nic a nic sie nie działo zlego :)

 

Nie wziecie jednej dawki nie poskutkuje niczym zlym bo rano wzielas 150mg impreza zaczyna sie jak odstawiasz ostatnie 37,5mg, wierz mi lekko nie jest, choc akurat ja odstawiam ten lek w zasadzie z buta i nie mam problemu, delikatne zawroty w sumie juz przeszly. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem zapominałam i też mi nic nie było. Tak było na każdym leku, który brałam.

Musimy się mniej w siebie wsłuchiwać - powiedziała tą "mądra", która pierwsza panikuje ;).

 

-- Pn lip 20, 2015 2:40 pm --

 

Vengence, tak, zgadza się. Chodzi o to żeby nie pisać, że zawsze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innymi lekami nie mialem problemu żeby odstawić,ale wenla to piekło dla mnie w odstawieniu i jak na razie nie mam wyjścia trzeba kongynuowac moze w końcu zaskoczy te diabelstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem zapominałam i też mi nic nie było. Tak było na każdym leku, który brałam.

Musimy się mniej w siebie wsłuchiwać - powiedziała tą "mądra", która pierwsza panikuje ;).

 

-- Pn lip 20, 2015 2:40 pm --

 

Vengence, tak, zgadza się. Chodzi o to żeby nie pisać, że zawsze tak jest.

 

Zawsze tak nie jest, ale wiekszosc ludzi okresla zejscie z tego leku jako masakre.

Nigdy nie mozna powiedzie o czyms, ze zawsze tak jest, bo jest zbyt wiele zmiennych, ktore moga zmienic obraz sytuacji i kazdy czlowiek jest inny, ale fakt jest faktem, ze wenlafaksyna jest najgorszym antydepresantem, bralem kiedys amfetamine i powiem ci, ze zjazd z amfy to nic w porownaniu do zejscia z tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazyy fajnie sie czyta jak dobrze się czujesz ;) ja mialem maly urlop od forum :P

 

-- 20 lip 2015, 14:49 --

 

Vengace to ja zjazd z dopalaczy mialem lagodniejszy niż z tego leku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ka bym wolała żeby nikt z nas nie musiał brać żadnych prochów.

 

-- Pn lip 20, 2015 3:06 pm --

 

Taki mam organizm, że ta nerwica wraca w kółko :(.

No pewnie, kazdy by chcial, ale nie narzekaj bo masz chociaz okresy remisji dlugie, niektorzy biore te gowniane leki latami i nadal sa chorzy. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, Zobaczysz, jak bedziesz schodzil, jak cie bedzie prad kopal po glowie, takie mini elektrowstrzasy bedziesz mial na chacie. :mrgreen:

 

Mialem juz takie cos ale po innych lekach :P

 

-- 20 lip 2015, 16:05 --

 

Ehh, ka bym wolała żeby nikt z nas nie musiał brać żadnych prochów.

 

-- Pn lip 20, 2015 3:06 pm --

 

Taki mam organizm, że ta nerwica wraca w kółko :(.

No pewnie, kazdy by chcial, ale nie narzekaj bo masz chociaz okresy remisji dlugie, niektorzy biore te gowniane leki latami i nadal sa chorzy. :time:

 

Ja od poczatku choroby czyli 5 lat nie mialem zadnej remisji,jedynie zlagodzenie objawow,caly czas prochy bez zadnej przerwy,moj mozg jest tak zlasowany,ze wiekszosc narkomanow jest w lepszym stanie niz ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja dwa razy odstawiałam wenle i bez problemu. Wg mnie zeby odstawic wenle trzeba byc w dobrym stanie psychicznym to raz, a dwa powoli. Mi sie udało dwa razy w sumie zejsc z wenli za pierwszym razem w jakies 3 miesiace, a za drugim w 2 tygodnie. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Wg mnie jak schodzisz z wenli nawet stopniowo i masz jakies uboki odstawienne to cos nie halo z psychika. Na pewno leki antydepresyjne nie sa lekami typu rutinoscrobin ze z dnia na dzien sobie odstawisz...podstawa to dobry stan psychiczny. A skoro piszesz ze nie miales remisji to po co zaczałes brac wenle?

 

 

marka troche weekendowalas z mezem czyli zle nie jest :) Moze sie poprawi na tej wiejszej dawce wenli trzeba poczekac.

 

inez pewnie te mdłosci to uboki od wiekszej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja dwa razy odstawiałam wenle i bez problemu. Wg mnie zeby odstawic wenle trzeba byc w dobrym stanie psychicznym to raz, a dwa powoli. Mi sie udało dwa razy w sumie zejsc z wenli za pierwszym razem w jakies 3 miesiace, a za drugim w 2 tygodnie. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Wg mnie jak schodzisz z wenli nawet stopniowo i masz jakies uboki odstawienne to cos nie halo z psychika. Na pewno leki antydepresyjne nie sa lekami typu rutinoscrobin ze z dnia na dzien sobie odstawisz...podstawa to dobry stan psychiczny. A skoro piszesz ze nie miales remisji to po co zaczałes brac wenle?

 

 

marka troche weekendowalas z mezem czyli zle nie jest :) Moze sie poprawi na tej wiejszej dawce wenli trzeba poczekac.

 

inez pewnie te mdłosci to uboki od wiekszej dawki.

 

Agus chyba cos Ci sie pomylilo ;) odstawianie lekow i stan psychiczny nie maja nic wspolnego ze soba,te objawy odstawienne sa normalne,tylko kazdy inaczej reaguje Ty mozesz miec tylko zawroty glowy a inna osoba moze wymiotowac i miec wysoka temperature,poczytaj troche https://portal.abczdrowie.pl/odstawienie-lekow-przeciwdepresyjnych ;) A co ma dotego remisja ? Wenla tez jest lekiem ktory leczy leki hello :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, a doczytałam ze cały czas brałes leki. emilk dla mnie ma, bo jak odstawiałam ze złym stanem psychicznym to miałam mega skutki odstawienne, ale to moje wrazenie, a kazdy moze miec inne :) U mnie jest tak samo z działaniem wenli jak gorzej sie czułam to mega skutki uboczne np. nocne poty itd. =wynik wenla działa -u mnie sie tak objawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, a doczytałam ze cały czas brałes leki. emilk dla mnie ma, bo jak odstawiałam ze złym stanem psychicznym to miałam mega skutki odstawienne, ale to moje wrazenie, a kazdy moze miec inne :) U mnie jest tak samo z działaniem wenli jak gorzej sie czułam to mega skutki uboczne np. nocne poty itd. =wynik wenla działa -u mnie sie tak objawiało.

 

Nocne poty to skutki uboczne leku bardziej ;) Ja gdy odstawialem leki w zlym stanie a bylo takich duzo to nie mialem takich ubokow jak na wenli.

 

-- 20 lip 2015, 17:44 --

 

Aguś a Ty bierzesz jakies leki teraz ? Jak tam dzidzia ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy odstawienne sa bez wzgledu na to jak czlowiek sie czuje, jeden bedzie zdychal kilka tygodni, a inny odstawi w kilka dni i lekko mu sie w glowie zakrecie, ja praktycznie z dnia na dzien przestalem to brac i w tej chwili czuje sie w zasadzie normalnie, minimalne zawroty mam jak za szybko wstane i troche zmeczenie mi dokucza, nic poza tym, lajcik ta wenla :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy odstawienne sa bez wzgledu na to jak czlowiek sie czuje, jeden bedzie zdychal kilka tygodni, a inny odstawi w kilka dni i lekko mu sie w glowie zakrecie, ja praktycznie z dnia na dzien przestalem to brac i w tej chwili czuje sie w zasadzie normalnie, minimalne zawroty mam jak za szybko wstane i troche zmeczenie mi dokucza, nic poza tym, lajcik ta wenla :mrgreen:

 

Tylko pozazdroscic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy odstawienne sa bez wzgledu na to jak czlowiek sie czuje, jeden bedzie zdychal kilka tygodni, a inny odstawi w kilka dni i lekko mu sie w glowie zakrecie, ja praktycznie z dnia na dzien przestalem to brac i w tej chwili czuje sie w zasadzie normalnie, minimalne zawroty mam jak za szybko wstane i troche zmeczenie mi dokucza, nic poza tym, lajcik ta wenla :mrgreen:

 

Tylko pozazdroscic ;)

Nie ma czego zazdroscic, wolalbym by ten lek dzialal jak nalezy i zebym nie musial z niego zlazic i brac kolejny lek i czekac na cud. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy odstawienne sa bez wzgledu na to jak czlowiek sie czuje, jeden bedzie zdychal kilka tygodni, a inny odstawi w kilka dni i lekko mu sie w glowie zakrecie, ja praktycznie z dnia na dzien przestalem to brac i w tej chwili czuje sie w zasadzie normalnie, minimalne zawroty mam jak za szybko wstane i troche zmeczenie mi dokucza, nic poza tym, lajcik ta wenla :mrgreen:

 

Tylko pozazdroscic ;)

Nie ma czego zazdroscic, wolalbym by ten lek dzialal jak nalezy i zebym nie musial z niego zlazic i brac kolejny lek i czekac na cud. :pirate:

 

Ale 2 miechy to krotko jak na wenle,moglbys troszke dluzej poczekac,niektorym po 3 miesiacach zaskakuje a jeszcze innym nawet po pol roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×