Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem, ale jeśli nie mam wyboru pozostaje mi przetrwać.. Co fakt robote mam dosyć cięzką, przyzwyczaić się do butów robocznych też cięzko na początku, ale ze wstawaniem przed 5 nie mam problemu :)

 

Ciezko jest, ale pomału się układa, w końcu. Szkola skonczona, matura zdana, robota jest, kobiety jeszcze potrzeba, ale na razie dam se siana.. Juz nie potrafie sie angazowac, zbyt wiele. :-|

 

Pocieszam sie tym, ze niebawem wypłata, bedzie mozna powoli zaczynać projekt :) Pogoda też mnie dobija, bo cholerny upał, ani czegoś porobić, ani spać, cóż trudno.

 

Chcę być spawaczem, to jest cel na nastepny rok :) zeby sie wdrożyć i porobić papiery odpowiednie, a co dalej to się zobaczy ;)

 

Teraz znów był ciąg 5 dni bez benzo, nic się nie dzieje, więc jest ok, bo ostatnimi czasy troche duzo tego brałem, i bałem się ze w koncu wpadłem w uzaleznienie ale nie jest źle. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem jest w tym, że teraz już nie mogę sobie eksperymentować, więc chyba najpierw kilka dni wezmę 25mg, a potem dopiero 30mg

 

najgorsze na dzien w tym wszystkim sa objawy somatyczne, bol zoładka, serca, głowy, mięsni ogólem lipa.

 

ale nikt nie powiedział, że w zyciu będzie łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, SSRI znane sa z tego, ze splycaja libido. Chcesz neutralnego wplywu/podniesc libido (nie napisalas nic o swoich objawach, takze mozna tylko strzelac), to sprobuj poczytac o bupropionie, tianeptynie, mirtazapinie, reboksetynie, moklobemidzie[?].

 

Lepiej by bylo gdybys dopisala swoje objawy, co by mozna lepiej polecic lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć przypomniało mi sie ze kiedyś w ogólniaku przed matura brałem Bioxetin i to mi pomogło zdać maturę i skończyć szkołę brałem to jakiś miesiąc chyba i potem odstawiłem zapominając w ogóle o tym z dnia na dzień bo sie skończyła paczka a ja nie chciałem już iść do psychiatry

ale poprawa nastąpiła :) tak mi sie przynajmniej wydaje :)

wiec mam pytanie czy FLUOKSETYNA działa też na leki i fobie społeczną ? i czy działa pobudzająco bo chyba jej uzależnienie jest 0 ?

teraz dostałem Asertin 50 i Amitryptylinum 25 i sie zastanawiam czy nie poprosić lekarza o zamianę?

co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot wątpię, że fluo zadziałała u Ciebie po miesiącu (jak zdawałeś maturę). Albo brałeś dłużej, albo zdałeś tylko i wyłącznie dzięki sobie.

Niektórzy na tym wątku czekali 3 miesiące zanim fluo zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, tak jak aga napisala, watpliwe jest, aby tak szybko fluo zadzialala. Bardzo czesto dlugo sie "rozgrzewa" ten lek.

Zas co do drugiego pytania - tak, ma on dzialanie przeciwlękowe. Teoretycznie jest jednym z najbardziej pobudzajacych SSRI, ale co czlowiek to inna reakcja. Asertin ktory bierzesz ma tez takie wskazanie, a w wyzszych dawkach tez moze byc aktywizujacy, zatem nie porzucalbym tego leku na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzięki za odpowiedz czyli mogę mieć złe samopoczucie po Amitryptylinum 25 ?

i Asertin 50 i fluoksetyna działają na podobnej zasadzie ?

a w porównaniu fluoksentyna / Asertin / ESCITALOPRAM

jak to wychodzi działanie pobudzające i przeciwlękowe kto jest na pierwszym miejscu ESCITALOPRAM?

a Asertin 50 tez działa przeciwlękowo a jak długo sie rozkręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby. Sertralina ma dodatkowe dzialanie na dopamine jako inhibitor jej wychwytu zwrotnego. Sertralina (Asertin) wykazuje podobno dzialanie pobudzajace dopiero w wysokich dawkach (200mg+), fluoksetyna juz od niskich, escitalopram jest slabszy w tej kwestii.

 

Pod wzgledem przeciwlekowym raczej escitalopram, gdyz jest najbardziej selektywny z mocna sila blokady, przy pobudzeniu ktorys z pozostalych. Najlepiej by bylo gdybys sam sprobowal.

 

Tak, tez dziala przeciwlękowo, leki typu SSRI bardzo dlugo sie rozkrecaja, stad warto by bylo dac 2-3 miesiace na stalej dawce dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za odpowiedz wy chyba więcej wiecie niż ten mój psychiatra dinozaur ;)

czyli po co on mi przepisał 50 mg Asterin potem chciał zwiększyć dawkę do 200mg ? mi potrzeba coś bardziej przeciwlękowego a mniej pobudzającego / tak mi sie wydaje bo mam doła ale to dlatego ze mam leki i problemy żeby coś załatwić np. pracę :( studia itp. a energii mam ok nie siedzę i nie patrze sie w sufit ;)

czyli ten escitalopram był by najlepszy tak ?

a jak działa fluoksentyna w niskich dawkach pobudzająco a uspokajająco nie ?

a steralina w niskich dawkach co powoduje ? i czy escitalopram działa przeciwdepresyjne i przeciwlękowo a mniej pobudzająco ale nie zamula tak ze sie chce spać cały czas jak na mnie działała amitryptylina zasnąłem na siedząco?

 

ps. sory ze zadaje tyle pytań ale naprawdę pozytywnie zaskakuje mnie wasza wiedza DZIĘKI :D

 

-- 20 lip 2015, 17:48 --

 

pomoże mi ktoś to jaśniej wytłumaczyć albo pokazać gdzie to jest jasno wyjaśnione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za odpowiedz wy chyba więcej wiecie niż ten mój psychiatra dinozaur ;)

czyli po co on mi przepisał 50 mg Asterin potem chciał zwiększyć dawkę do 200mg ? mi potrzeba coś bardziej przeciwlękowego a mniej pobudzającego / tak mi sie wydaje bo mam doła ale to dlatego ze mam leki i problemy żeby coś załatwić np. pracę :( studia itp. a energii mam ok nie siedzę i nie patrze sie w sufit ;)

czyli ten escitalopram był by najlepszy tak ?

a jak działa fluoksentyna w niskich dawkach pobudzająco a uspokajająco nie ?

a steralina w niskich dawkach co powoduje ? i czy escitalopram działa przeciwdepresyjne i przeciwlękowo a mniej pobudzająco ale nie zamula tak ze sie chce spać cały czas jak na mnie działała amitryptylina zasnąłem na siedząco?

 

ps. sory ze zadaje tyle pytań ale naprawdę pozytywnie zaskakuje mnie wasza wiedza DZIĘKI :D

 

-- 20 lip 2015, 17:48 --

 

pomoże mi ktoś to jaśniej wytłumaczyć albo pokazać gdzie to jest jasno wyjaśnione ?

 

Mysle, ze lepiej sie nie zabieraj za samoleczenie. W Polsce kazdy zna sie na medycynie i pilce noznej, ale ja bym raczej na tym nie bazowal.

Jak nie ufasz lekarzowi zmien lekarza.

Mozliwe, ze zadnych lekow w ogole nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za odpowiedz wy chyba więcej wiecie niż ten mój psychiatra dinozaur ;)

czyli po co on mi przepisał 50 mg Asterin potem chciał zwiększyć dawkę do 200mg ? mi potrzeba coś bardziej przeciwlękowego a mniej pobudzającego / tak mi sie wydaje bo mam doła ale to dlatego ze mam leki i problemy żeby coś załatwić np. pracę :( studia itp. a energii mam ok nie siedzę i nie patrze sie w sufit ;)

czyli ten escitalopram był by najlepszy tak ?

a jak działa fluoksentyna w niskich dawkach pobudzająco a uspokajająco nie ?

a steralina w niskich dawkach co powoduje ? i czy escitalopram działa przeciwdepresyjne i przeciwlękowo a mniej pobudzająco ale nie zamula tak ze sie chce spać cały czas jak na mnie działała amitryptylina zasnąłem na siedząco?

 

ps. sory ze zadaje tyle pytań ale naprawdę pozytywnie zaskakuje mnie wasza wiedza DZIĘKI :D

 

-- 20 lip 2015, 17:48 --

 

pomoże mi ktoś to jaśniej wytłumaczyć albo pokazać gdzie to jest jasno wyjaśnione ?

 

Mysle, ze lepiej sie nie zabieraj za samoleczenie. W Polsce kazdy zna sie na medycynie i pilce noznej, ale ja bym raczej na tym nie bazowal.

Jak nie ufasz lekarzowi zmien lekarza.

Mozliwe, ze zadnych lekow w ogole nie potrzebujesz.

no właśnie chyba się zastosuję do twojej rady :) że na medycynie się nie znasz ;) bo ja nie będę jadł grzecznie leku po którym czuje się jakby po mnie przejechał tramwaj :) delikatnie mówiąc... a wszyscy się dziwią co to jest ze na dzień dobry lekarz wyciąga hardcora ze zeszłego stulecia

a o samoleczeniu tez nie ma mowy bo sam sobie recepty nie wypisze co nie :) zresztą Polacy to ze się znają na medycynie to im lepiej wychodzi niż słuchać się lekarza (czasami ;)

a na piłce nożnej nie znam się kompletnie ok wiem co to spalony :D

pozdrawiam i dzięki za opinię :) ale nie skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje, mozliwosc, ze fluo, moze zaczac zadzialac po miesiacu, bo mniej wiecej po takim czasie, lek osiaga stan stacjonarny w osoczu, tak ze jest to mozliwe, aczkolwiek ja bralem grubo ponad 3 miechy i na mnie nie zadzialal, ale tak po prostu jest z tymi lekami, na jednego fluo zadziala ksiazkowo a drugi lyka jak cukierki i nie dziala, ale za to sertralina dziala na niego zajebiscie no i vice versa, tak to juz jest. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, SSRI znane sa z tego, ze splycaja libido. Chcesz neutralnego wplywu/podniesc libido (nie napisalas nic o swoich objawach, takze mozna tylko strzelac), to sprobuj poczytac o bupropionie, tianeptynie, mirtazapinie, reboksetynie, moklobemidzie[?].

 

Lepiej by bylo gdybys dopisala swoje objawy, co by mozna lepiej polecic lek.

 

 

Ale jakie objawy? Problemy z libido? No gaki objaw, ze wcale moze sex dla mnie nie istniec. Nie mam checi a jak juz to i tak nic nie czuje.

Nie chcialabym jednak jakis starych lekow brac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, czyli jedyna rzecza, na ktora sie skarzysz, jest libido? Jezeli tak, zastanow sie czy problem nie jest psychologiczny/z krazeniem, bo tutaj lezy wiekszosc problemow z libido.

 

A co za roznica, czy stary czy nowy lek? Z nowych lekow to masz agomelatyne czy duloksetyne, wiekszosc jak artur wspomnial, powstalo duzo wczesniej.

 

Leki, ktore maja jednak pozytywny wplyw na libido, to bupropion, reboksetyna (chociaz tutaj czasem dzieja sie dziwne ceregiele), selegilina, buspiron czy agonisci dopaminy. Mozna tez wspomoc sie naturalnymi rzeczami, jak cynk, imbir, cynamon (tutaj uwaga, bo jest hepatotoksyczna) czy z bardziej "egzotycznych", quebracho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje, mozliwosc, ze fluo, moze zaczac zadzialac po miesiacu, bo mniej wiecej po takim czasie, lek osiaga stan stacjonarny w osoczu, tak ze jest to mozliwe, aczkolwiek ja bralem grubo ponad 3 miechy i na mnie nie zadzialal, ale tak po prostu jest z tymi lekami, na jednego fluo zadziala ksiazkowo a drugi lyka jak cukierki i nie dziala, ale za to sertralina dziala na niego zajebiscie no i vice versa, tak to juz jest. :mrgreen:

 

no i chyba tak rzeczywiste było bo z tego co pamiętam brałem fluoksetyna 2x w życiu Bioxetin 20mg po jednym opakowaniu i po zjedzeniu 1 op następowała poprawa nie wiązałem tego z proszkami bo najczęściej zmieniały się tez zewnętrzne okoliczności mojego życia a ja myśląc ze po miesiącu czasu nic mi nie dają te proszki dawałem sobie siana ...

ale jak się okazuje musiało to mieć wpływ na mnie bo zawsze jak było lepiej w okresie poprzedzającym brałem fluo :D

 

heheh najlepsze jest to ze wszyscy się dziwią ze psychotropy mogą działać tak jak powinny działać ... i piszą że nie to na pewno nie fluo tylko że to sobie wkręciłem ;) nie wiem na ile to było działanie fluo ale na pewno w jakimś tam stopniu mi pomogła i wpłynęła na mnie pozytywnie :)

 

pozdrawiam

 

-- 23 lip 2015, 21:07 --

 

Wiekszosc lekow jest z zeszlego stulecia wiec nie rozumiem jaki w tym problem. Inhibitory MAO sa najstarszymi antydepresantami a sa najbardziej skuteczne.

Juz lepiej zeby amitryptyline wypisal niz tak jak wiekszosc konowalow od razu neuroleptyki wciska na sen

bo maja mniej ubocznych skutków??? a mi żaden konował nie wciskał od razu neuroleptyków - dopiero potem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, czyli jedyna rzecza, na ktora sie skarzysz, jest libido? Jezeli tak, zastanow sie czy problem nie jest psychologiczny/z krazeniem, bo tutaj lezy wiekszosc problemow z libido.

 

A co za roznica, czy stary czy nowy lek? Z nowych lekow to masz agomelatyne czy duloksetyne, wiekszosc jak artur wspomnial, powstalo duzo wczesniej.

 

Leki, ktore maja jednak pozytywny wplyw na libido, to bupropion, reboksetyna (chociaz tutaj czasem dzieja sie dziwne ceregiele), selegilina, buspiron czy agonisci dopaminy. Mozna tez wspomoc sie naturalnymi rzeczami, jak cynk, imbir, cynamon (tutaj uwaga, bo jest hepatotoksyczna) czy z bardziej "egzotycznych", quebracho.

 

Abysmy nie zozumialy sie zle :)

Przed braniem lekow libido bylo ok :great:

Leki jak wenla cz duloksetyna a szczegolnie ten co biore teraz czyli Pristiq skasowal je na 0. Jedyny co nie mial prawie wplywu to seroxat ale ten lek akurat nie dziala na mnie zbyt dobrze wiec ten odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×