Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

re emil

odstawiac trzeba powoli gdzies o 17mg na kilka dni, a sama koncowke jeszcze wolniej

 

Jej to odstawianie musialo by trwac bardzo dlugo,ale poki co nie odstawiam na razie.Dzisiaj moje samopoczucie jest bardzo depresyjne...

 

-- 20 lip 2015, 10:37 --

 

Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

 

Inez musimy jakos przejsc przez to pieklo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witajcie jestem jestem ;) powiem tak musialem powrocic do 180 mg bo pojawily sie wymioty,bole glowy,uderzenia goraca,poty masakryczne ze zalewalem sie caly w sekundzie.Bardzo ciezko mi bedzie zejsc z tego leku ;/ No ale chyba jeszcze przy nim zostane.

 

A nie mówilem, dawalem ci 2 tygodnie, a tu chyba nawet tygodnia nie bylo. :mrgreen:

Ja mam dzisiaj zawroty glowy, od tej wenli, lipa. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re emil

odstawiac trzeba powoli gdzies o 17mg na kilka dni, a sama koncowke jeszcze wolniej

 

Jej to odstawianie musialo by trwac bardzo dlugo,ale poki co nie odstawiam na razie.Dzisiaj moje samopoczucie jest bardzo depresyjne...

 

-- 20 lip 2015, 10:37 --

 

Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

 

Inez musimy jakos przejsc przez to pieklo.

 

To co ja proponuje to jest szybko, generalnie zaleca sie nawet taka redukcje na tydzien albo nawet na miesiac jesli ktos jest wrazliwy.

Zly lek do rzucania z buta sobie wybrales :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re emil

odstawiac trzeba powoli gdzies o 17mg na kilka dni, a sama koncowke jeszcze wolniej

 

Jej to odstawianie musialo by trwac bardzo dlugo,ale poki co nie odstawiam na razie.Dzisiaj moje samopoczucie jest bardzo depresyjne...

 

-- 20 lip 2015, 10:37 --

 

Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

 

Inez musimy jakos przejsc przez to pieklo.

 

To co ja proponuje to jest szybko, generalnie zaleca sie nawet taka redukcje na tydzien albo nawet na miesiac jesli ktos jest wrazliwy.

Zly lek do rzucania z buta sobie wybrales :pirate:

 

Dokladnie, najgorszy z mozliwych wyborow, mi sie zaczyna ladnie w glowie robic, najlepsze jest to, ze skonczylo mi sie benzo. :mrgreen:

 

-- 20 lip 2015, 11:38 --

 

Trzeba bedzie dorzucic chyba kilka kulek z kapsuly, ale zobaczymy. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wróciłam z pracy. Tak mnie koszmarnie mdlilo, że w jakimś sensie się wystraszylam. 6 dzień na 150, ogólnie jest lepiej.

 

O kurczę ...czyli na Ciebie tak działa ta podniesiona dawka :( ....

Ja też kiepsko się czuję na tej 150 mg .. w piatek byłam u lekarza kazał mi jednak utrzymac te 150 mg ale dodał mi na noc triticco ...wiec mam jak chyba dobrze pamiętam taki zestaw jak Ty :-).

Ale ta dawka jest dla mnie chyba za silna( albo organizm sie przyzwyczaja ??!!!) . Mam zdecydowanie mniej sił, nie chciało mi sie w weekend zwlec z łózka, dopiero popołudniu .Nastrój kiepski, zero uczyć , jakbym była wyłączona...a najgorszy jest ten puls miałam grubo ponad 100. Myslałąm ,że mi serce wyskoczy , a przez to silne poddenerwowanie mam, napięcie ,takie podk....iwenie . Masakra. W sobote wieczorem byłam z mężem na dyżuze weekendowym , bo myślałam ze mam zejście. Cisnienie w normie ale tetno zdecydowanie za wysokie powiedział lekarz. Dał mi tabletki na obniżenie , ale to tez obniza ciśnienie , wiec jestem śnięta jeszcze bardziej.

Musze sie chyba skonsultowac z lekarzem czy to tak długo będzie trwac jeśli to tylko adaptacja do nowej dawki.... bo na dłyzsza mete eksploduję chyba. Jaspokojniej sie czułam na dawce 75 mg. Mam wrażenie ,ze lekarz za szybko podjął decyzje o zwiększeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez marka jak tam po wiekszych dawkach wenli?

 

czuję sie póki co gorzej , własnie powyżej pisałam ....

najgorsze to napięcie ... miałam je tylko bardzo nasilone na wchodzenie na lek przy 37,5 a potem znianie na 75 mg , wejscie na 112,5 mg było bez zmian ,a na 150 juz pojawiło sie zamulenie senność, rozdrażnienie , napięcie i brak apetytu. Może to za silna dawka dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka bo tak jest przez jakis czas na zwiększonej dawce,mi tez puls poleciał w gore z 70 na 90,wiec nie martw sie bo to sie ustabilizuje po tygodniu moze dwoch ;)

 

-- 20 lip 2015, 13:04 --

 

Tylko zastanawia mnie dlaczego lek ktory ma aktywizować zamula i senność powoduje,wiem ze działa na serotonine ale w dawce większej niż 150mg powinien juz działać bardziej na noradrenaline i dopamine a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka bo tak jest przez jakis czas na zwiększonej dawce,mi tez puls poleciał w gore z 70 na 90,wiec nie martw sie bo to sie ustabilizuje po tygodniu moze dwoch ;)

 

-- 20 lip 2015, 13:04 --

 

Tylko zastanawia mnie dlaczego lek ktory ma aktywizować zamula i senność powoduje,wiem ze działa na serotonine ale w dawce większej niż 150mg powinien juz działać bardziej na noradrenaline i dopamine a tu lipa.

 

Bo dzialanie serotoninowe, jest silniejsze i na tym leku nigdy nie poczujesz dopaminy, bo serotonina przekresla tutaj szanse na cokolowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj właśnie jest duży minus dla tego leku,ludzie biorą go głównie z mysla ze bedzie Power,jest ale bardzo krótko.Biore wenle głównie teraz na poprawę motywacji i senność ale nie spełnia ona moich oczekiwań,teraz sobie mysle ze jak mam ja odstawiać kiedys to ciarki mnie przechodzą i myśl ze będę cierpiał.

 

-- 20 lip 2015, 13:15 --

 

Vengace a jaka dawkę bierzesz wenli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj właśnie jest duży minus dla tego leku,ludzie biorą go głównie z mysla ze bedzie Power,jest ale bardzo krótko.Biore wenle głównie teraz na poprawę motywacji i senność ale nie spełnia ona moich oczekiwań,teraz sobie mysle ze jak mam ja odstawiać kiedys to ciarki mnie przechodzą i myśl ze będę cierpiał.

 

Ja odstawiam aktualnie i tragedii nie ma, troche zawrotow glowy, ale zero trzaskow w glowie, takze luzik, ja jestem niczym terminator. :mrgreen:

 

-- 20 lip 2015, 13:17 --

 

No i tutaj właśnie jest duży minus dla tego leku,ludzie biorą go głównie z mysla ze bedzie Power,jest ale bardzo krótko.Biore wenle głównie teraz na poprawę motywacji i senność ale nie spełnia ona moich oczekiwań,teraz sobie mysle ze jak mam ja odstawiać kiedys to ciarki mnie przechodzą i myśl ze będę cierpiał.

 

-- 20 lip 2015, 13:15 --

 

Vengace a jaka dawkę bierzesz wenli ?

225mg w 3 dni zlazlem na 37,5mg, wczoraj wieczorem wzialem ostatnia dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłam do pracy jednak :).
Ale ty masz wkrety z ta robota. :roll:

 

-- 20 lip 2015, 13:22 --

 

Vengace jak Ty to zrobiles ? To ja zeszlem z 180mg na 150 i objawy jak przy grypie plus wymioty masakra.

 

Normalnie, ja mam taki organizm, nie trzepie mnie ostro ten lek po prostu, nawet sniadanie zjadlem ze smakiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez to fajnie ;) ja leze na wyze i nic mi się nie chce.Najchetniej to bym zasnal ale cóż nie mogę zycia przespać.

 

-- 20 lip 2015, 13:23 --

 

Vengace jestes hardcorem,bo ja po kawie i fajce zaraz musiałem zwymiotować,poty mnie zalewaly i myślałem ze zemdleje.

 

-- 20 lip 2015, 13:24 --

 

Do tego temperatura podwyzszona 37,5C to byl teksas z pila mechaniczna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce obecnie,zmienilem zdanie :P a co mi fluoksetyna pomoze w tym ? Wzielem kiedys 1 tabletkw fluo i dostałem takiej psychozy myślałem ze oszaleje.

 

-- 20 lip 2015, 13:40 --

 

Tylko wtedy jeszcze moje leki byly bardzo silne nie wiem jak teraz by podzialalo.

 

-- 20 lip 2015, 13:41 --

 

W piatek mam wizytę u Pani doktor i zobaczymy co powie,zaważą sie moje dalsze losy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce obecnie,zmienilem zdanie :P a co mi fluoksetyna pomoze w tym ? Wzielem kiedys 1 tabletkw fluo i dostałem takiej psychozy myślałem ze oszaleje.

 

-- 20 lip 2015, 13:40 --

 

Tylko wtedy jeszcze moje leki byly bardzo silne nie wiem jak teraz by podzialalo.

 

-- 20 lip 2015, 13:41 --

 

W piatek mam wizytę u Pani doktor i zobaczymy co powie,zaważą sie moje dalsze losy :P

 

Fluoksetyna ma dlugi okres poltrwania, kilka tygodni, dlatego mozna zejsc bezbolesnie z wenli, bo wenla ma okres poltrwania 5 godzin i jej glowny metabolit chyba 11 godzin, biorac fluo, caly czas serotonina bedzie w obiegu i bedzie spadac bardzo bardz wolno wraz z eliminacja fluoksetyny i nie bedzie skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha juz rozumiem ;) ale Ty na czysciocha jedziesz z wenli ? Dlaczego taka decyzja żeby odstawić wenle i jak dlugo juz bierzesz ?

 

Schodze bo mnie zamula, biore kolo 2 miesiecy, zaczalem brac tianeptyne, ale ona mi raczej nie pomaga w zaden sposob, bo ten lek dziala inaczej niz ssri i snri, poza tym odczuwam juz uboki tianeptyny. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, Ile czas jestes na dawce 150mg??

 

5 dzień dopiero , niby nawet jestem w pracy ale sporo mobilizacji mnie to kosztuje.Ale mam wrażenie ,że im wchodzę na większą dawkę tym mam większe stany depresyjne. Lęki średnie...

na 75 mg minęły zupelnie i nawet nie było najgorzej, ale lekarz stwierdził ,że jak jest w miare to moze byc lepiej i zwiększa dawkę

 

-- 20 lip 2015, 14:08 --

emilk"]Marka bo tak jest przez jakis czas na zwiększonej dawce,mi tez puls poleciał w gore z 70 na 90,wiec nie martw sie bo to sie ustabilizuje po tygodniu moze dwoch ;)

 

No niekoniecznie .... ja ten wysoki puls mam od kiedy wskoczyłam na 112,5 wiec ok 1-1,5 m-ca i czuję to .... takie wewnętrzne rozdygotanie caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, Ile czas jestes na dawce 150mg??

 

5 dzień dopiero , niby nawet jestem w pracy ale sporo mobilizacji mnie to kosztuje.Ale mam wrażenie ,że im wchodzę na większą dawkę tym mam większe stany depresyjne. Lęki średnie...

na 75 mg minęły zupelnie i nawet nie było najgorzej, ale lekarz stwierdził ,że jak jest w miare to moze byc lepiej i zwiększa dawkę

 

-- 20 lip 2015, 14:08 --

 

Marka bo tak jest przez jakis czas na zwiększonej dawce,mi tez puls poleciał w gore z 70 na 90,wiec nie martw sie bo to sie ustabilizuje po tygodniu moze dwoch ;)

 

No niekoniecznie .... ja ten wysoki puls mam od kiedy wskoczyłam na 112,5 wiec ok 1-1,5 m-ca i czuję to .... takie wewnętrzne rozdygotanie caly czas.

 

Ja czasami nie rozumiem lekarzy, bierze sie najmniejsza skuteczna dawke, skoro 75mg dzialalo ok, to po co bylo zwiekszac, to rozdygotanie i zmeczenie z czasem minie, ale na to trzeba czasu, kilkanascie dni to takie minimum, moze byc tez tak, ze to nie minie, bo tez tak bywa, ja bym zostal na 75mg skoro bylo dobrze, bez sensu jest sie ladowac w wyzsza dawke, skoro na 75mg bylo ok.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka a no widzisz a moja doktor mi powiedziała ze nie mam tak gonić z tymi dawkami bo lek moze być większy.Jesli jestes 5 dni na tej dawce no to lada dzień wróci wszystko do normy z tym pulsem,kurczę jak czytam opinie o tym leku na forum to jest taki mętlik ze nie wiadomo co myslec,ten lek jest strasznie zmienny,jednych pobudza innych zamula,ale u większości powoduje senność i lek.

 

-- 20 lip 2015, 14:12 --

 

Na wenli nigdy nie wiesz jaki bedzie kolejny dzien,bo moze być albo zajebisty albo do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka a no widzisz a moja doktor mi powiedziała ze nie mam tak gonić z tymi dawkami bo lek moze być większy.Jesli jestes 5 dni na tej dawce no to lada dzień wróci wszystko do normy z tym pulsem,kurczę jak czytam opinie o tym leku na forum to jest taki mętlik ze nie wiadomo co myslec,ten lek jest strasznie zmienny,jednych pobudza innych zamula,ale u większości powoduje senność i lek.

 

-- 20 lip 2015, 14:12 --

 

Na wenli nigdy nie wiesz jaki bedzie kolejny dzien,bo moze być albo zajebisty albo do bani.

 

Z naciskiem do bani :D

U mnie wiekszosc dni na tym leku to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×