Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie ja po rownych 3 miechach poczulem energie i dobre samopoczucie, wiec daj lekowi max 4 miechy jak nie zadziala to zmiana na inny.

 

I to dzialanie, sie u ciebie wciaz utrzymuje??

 

-- 13 lip 2015, 18:21 --

 

Ja tez mam ciagle ochote na slodkie, zaczyna mnie to wkurwiac mocno, nie mialem tak wczesniej :mrgreen:

No depresje mi zaleczylo i jest ogolnie duzo lepiej, fobie w 80% ale ciezko mi ocenic lek bo teraz na kratomie lece co 2 dzien. Ogolnie mi ten lek odpowiada, gdyby nie ta czekolada LOL. No ten lek powinien byc dawany na anoreksje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J*bac wenle tyle powiem nie wiem gdzie ta cala magiczna noradrenalina ;/;/ chyba kolejna sciema gdzie to pobudzenie chec dzialania itd wstane w weekend wypije mocna kawe i moge dalej isc spac tak wlasnie wenla zwieksza poziom noradrenaliny ;/;/ nie mowiac o tym ze w wiekszych dawkach miala zwiekszac dopamine to juz wieksze pobudzenie i chec do dzialania pojawialo sie na 150 serty i w gore i do tego leku wlasnie wroce tylko ciezko wenle odstawic u mnie pominiec jednej dawki wiaze sie z takimi potami nocnymi ze masakra jakies chore sny poki co powoli zmniejszam mysle tez nad etylofenidatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J*bac wenle tyle powiem nie wiem gdzie ta cala magiczna noradrenalina ;/;/ chyba kolejna sciema gdzie to pobudzenie chec dzialania itd wstane w weekend wypije mocna kawe i moge dalej isc spac tak wlasnie wenla zwieksza poziom noradrenaliny ;/;/ nie mowiac o tym ze w wiekszych dawkach miala zwiekszac dopamine to juz wieksze pobudzenie i chec do dzialania pojawialo sie na 150 serty i w gore i do tego leku wlasnie wroce tylko ciezko wenle odstawic u mnie pominiec jednej dawki wiaze sie z takimi potami nocnymi ze masakra jakies chore sny poki co powoli zmniejszam mysle tez nad etylofenidatem

 

Polecam psychoterapie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja po rownych 3 miechach poczulem energie i dobre samopoczucie, wiec daj lekowi max 4 miechy jak nie zadziala to zmiana na inny.

 

I to dzialanie, sie u ciebie wciaz utrzymuje??

 

-- 13 lip 2015, 18:21 --

 

Ja tez mam ciagle ochote na slodkie, zaczyna mnie to wkurwiac mocno, nie mialem tak wczesniej :mrgreen:

No depresje mi zaleczylo i jest ogolnie duzo lepiej, fobie w 80% ale ciezko mi ocenic lek bo teraz na kratomie lece co 2 dzien. Ogolnie mi ten lek odpowiada, gdyby nie ta czekolada LOL. No ten lek powinien byc dawany na anoreksje.

 

tak jak wyzej pisałam na poszczegolne problemy wenla ok 80% pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze na niektore osoby wenla dziala po dluzszym czasie niz 3 miesiace.Poczekam gora 6 miiesiecy jak nie to asta la vista wenla :P Chyba przeniose sie na neuroleptyki juz wtedy albo "Mocarza" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze na niektore osoby wenla dziala po dluzszym czasie niz 3 miesiace.Poczekam gora 6 miiesiecy jak nie to asta la vista wenla :P Chyba przeniose sie na neuroleptyki juz wtedy albo "Mocarza" :D

 

Neuroleptyki to juz calkiem skasuja ci glowe i tak juz w niej niewiele zostalo, nie ma co przesadzac, oczywiscie zartuje, koleszko. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk spoko wybaczam Ci :D No chyba jednak to nie byl by najlepszy pomysl ale Mocarz juz by dawal rade na dluga mete ;)

 

-- 13 lip 2015, 19:37 --

 

Zapraszam wszystkich do twmatu Wenlowy off topic ktory znajduje sie w indeksie lekow,takie male udogodnienie Nam sprawilem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk spoko wybaczam Ci :D No chyba jednak to nie byl by najlepszy pomysl ale Mocarz juz by dawal rade na dluga mete ;)

 

-- 13 lip 2015, 19:37 --

 

Zapraszam wszystkich do twmatu Wenlowy off topic ktory znajduje sie w indeksie lekow,takie male udogodnienie Nam sprawilem :P

 

Wenlowy off topic to juz nie bedzie to samo co wenlafaksynowy temat. :twisted::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja tu zostaje bo mnie nie interesuja rozmowy z osobami bez kultury ;)emilk, zawsze mozesz do wenli neuroleptyk dołozyc :)

 

Swietny pomysl z dolozeniem neuroleptyku, chyba zeby sie jeszcze bardziej zwarzywic, juz po wenli ledwo chodzi. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja tu zostaje bo mnie nie interesuja rozmowy z osobami bez kultury ;)emilk, zawsze mozesz do wenli neuroleptyk dołozyc :)

 

Swietny pomysl z dolozeniem neuroleptyku, chyba zeby sie jeszcze bardziej zwarzywic, juz po wenli ledwo chodzi. :great:

 

coz akurat to czesta praktyka psychiatrów, tak samo jak łączenie wenli z innymi lekami i u niektorych sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja tu zostaje bo mnie nie interesuja rozmowy z osobami bez kultury ;)emilk, zawsze mozesz do wenli neuroleptyk dołozyc :)

 

Swietny pomysl z dolozeniem neuroleptyku, chyba zeby sie jeszcze bardziej zwarzywic, juz po wenli ledwo chodzi. :great:

 

coz akurat to czesta praktyka psychiatrów, tak samo jak łączenie wenli z innymi lekami i u niektorych sie sprawdza.

 

To ze psychiatrzy dolaczaja ten syf nie oznacza, ze to dobry pomysl, tak jak dokladanie leku ktory blokuje receptor, na ktory wenla oddzialywuje, co nie ma zadnego racjonalnego wytlumaczenia, neuroleptyki blokuja receptory dopaminowe i serotoninowe i dzialaja odwrotnie do leku glownego, wiec jest to po prostu glupota, delikatnie mowiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulas6, ja akurat mam neurlopetyk do wenli i mi pomaga, komu głupota temu głupota, zalezy z jakiego powodu sie go bierze ;) Z tego co czytam na forum w roznych tematach leków tez spora czesc osob ma SNRI i neuroleptyk i dobrze na nich ta kombinacja działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulas6, ja akurat mam neurlopetyk do wenli i mi pomaga, komu głupota temu głupota, zalezy z jakiego powodu sie go bierze ;) Z tego co czytam na forum w roznych tematach leków tez spora czesc osob ma SNRI i neuroleptyk i dobrze na nich ta kombinacja działa :)

 

Tutaj niektorzy biora takie kombinacje, ze spokojnie mozna by bylo pozwac lekarza prowadzacego, za skrajna nieodpowiedzialnosc, ale co tam zawsze lekarz moze powiedziec, ze to dla dobra pacjenta a jak pacjent skacze to mu sie zwiekszy neurolepa i bedzie grzeczny i posluszny. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulas6, nie sadze ze kazdy psychiatra ma na celu tylko przepisanie leku i odwal pacjenta. Sa tacy ze naprawde sie interesuja i sadze ze dobieraja kombinacje na zasadzie: dobra pacjenta. Takze jak lekarz przepisze taka kombinacje to mozna sprobowac, takie leki jak wenla itd. to nie sa leki jak ibuprom i nikt nie wie nawet psychiatra jak lek czy kombinacja leków podziała na pacjenta dopoki on tego nie zazyje. Pamietam jak ktos kiedys napisał ze na forach chyba amerykanskich przeczytał, ze lekarze przepisuja dawki wenli do 450 mg czy powyzej a w Pl podobno do 300 mg, ciekawe czym sie rozni takie podejscie do pacjenta, bo przeciez skoro w jednym kraju taka dawka dopuszczalna to dlaczego w innym nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulas6, nie sadze ze kazdy psychiatra ma na celu tylko przepisanie leku i odwal pacjenta. Sa tacy ze naprawde sie interesuja i sadze ze dobieraja kombinacje na zasadzie: dobra pacjenta. Takze jak lekarz przepisze taka kombinacje to mozna sprobowac, takie leki jak wenla itd. to nie sa leki jak ibuprom i nikt nie wie nawet psychiatra jak lek czy kombinacja leków podziała na pacjenta dopoki on tego nie zazyje.

 

Robia tak jak nie maja pomyslu na leczenie, jak nie zadziala ssri/snri to robia jakies kiepskie eksperymenty na czuja, ktore nie maja zadnego sensu i z glowy robia ci poligon, o to chodzi, po pewnym czasie, czlowiek juz nie wie czy to nadal jest depresja czy to wina lekow, a jak pojdziesz do lekarza, to ten zawsze mowi, ze to wina choroby a nie lekow, bo wedlug niego skutkow ubocznych juz byc nie powinno, co wiemy wszyscy nie zawsze jest prawda, bo niektore skutki uboczne sa pomimo dlugotrwalego brania leku przeciwdepresyjnego, lekarz tego nie bral wiec wie tylko tyle ile przeczytal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak ktos kiedys napisał ze na forach chyba amerykanskich przeczytał, ze lekarze przepisuja dawki wenli do 450 mg czy powyzej a w Pl podobno do 300 mg, ciekawe czym sie rozni takie podejscie do pacjenta, bo przeciez skoro w jednym kraju taka dawka dopuszczalna to dlaczego w innym nie?

Pewnie to dlatego, że pacjenci różnią się wagowo. Jeden Amerykanin to jak 3-4 naszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulas6, bo niestety ale to tak jak z hormonami lekarze dobieraja na chybił trafił. Złotego srodka nie bedzie dopoki medycyna bardziej nie pozna struktury mozgu. I dlatego uwazam ze powinna byc m.in terapia, jak jest dobry psycholog to potrafi ocenic na ile na pacjenta działaja leki a na ile faktycznie dana choroba/zaburzenie. Do psychologa pacjent powinien chodzic przynajmniej raz na dwa tygodnie, a do psychiatry idzie raz na 3 m-ce po recepte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga, nie ma tu zadnego znaczenia, po prostu w USA ida z duchem czasu i wiedza, ze taki lek jak wenlafaksyna najskuteczniejszy jest w wysokich dawkach, stad proby zwiekszania i wyciskania z danej substancji jak najwiecej, ale wedlug mnie ten lek w dawkach rzedu 300-375 mg zaczyna sie robic niebezbieczny dla chocby cisnienia i tetna. Inna kwestia jest, ze Polska jest po prostu zacofana praktycznie w kazdej kwestii i tutaj lekarz boi sie nawet zapisac 300 mg do domu, a nie daj boze dorzucic trazadon w dawce 25-50 mg bo moze wystapic ryzyko zs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak ktos kiedys napisał ze na forach chyba amerykanskich przeczytał, ze lekarze przepisuja dawki wenli do 450 mg czy powyzej a w Pl podobno do 300 mg, ciekawe czym sie rozni takie podejscie do pacjenta, bo przeciez skoro w jednym kraju taka dawka dopuszczalna to dlaczego w innym nie?

Pewnie to dlatego, że pacjenci różnią się wagowo. Jeden Amerykanin to jak 3-4 naszych...

 

Jeden amerykanin to jeden ja :D

 

-- 13 lip 2015, 20:25 --

 

emilk, ja tu zostaje bo mnie nie interesuja rozmowy z osobami bez kultury ;)emilk, zawsze mozesz do wenli neuroleptyk dołozyc :)

 

Aha ja tez jestem bez kultury ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak ktos kiedys napisał ze na forach chyba amerykanskich przeczytał, ze lekarze przepisuja dawki wenli do 450 mg czy powyzej a w Pl podobno do 300 mg, ciekawe czym sie rozni takie podejscie do pacjenta, bo przeciez skoro w jednym kraju taka dawka dopuszczalna to dlaczego w innym nie?

Pewnie to dlatego, że pacjenci różnią się wagowo. Jeden Amerykanin to jak 3-4 naszych...

:mrgreen: ale pewnie maja takie wytyczne...zreszta niby w Ameryce co druga osoba choruje na depresje, moze dla nich to juz zwyczajny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×