Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww, a po jakim czasie? Miesiąc? U mnie miesiąc już minął i nie do końca wszystko minęło.
chyba do 6 miesiecy za pierwszym razem jezeli chodzi o taką pełna stabilizacje, za drugim szybciej ale w sumie dosc szybko weszłam na lek wiec chyba organizm tak nie odczuł zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innej opcji nie widzę. Jeszcze się pewnie pomecze zanim dawka się ustabilizuje, ale szczerze mówiąc i tak jestem z siebie dumna. O ile pamiętam to u ciebie lęki nie minęły tak od ręki. Trochę też to trwało.

 

Tak przez 2 miesiace,lęki trzymaly fest teraz jest duzo lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, mi sie wydaje ze normalne, bo skoro w obajwach napisane ze podnosi cisnienie to i moze podnosic sam puls. Zawsze mozesz sie zapytac swojego lekarza :) A jaka dawke teraz masz?

 

 

:smile: jasne ,że mogę popytac, choc wizyte mam dopiero 31.07... a telefony to tak różnie odbiera ;-).

Obecnie mam zaleconą 150 mg ale wróciłam do poprzedniej 112.5..... bo byłam strasznie pobudzona po zwiększeniu a przy tym i nastroj był kiepski. Teraz tez średnio sie czuje, w od wczoraj to ogólnie mam bardzo kiepski nastrój... może przed okresem, :? albo pogoda.

Wenlę biorę od 9 kwietnia , początkowe2-3 tyg były masakryczne , ale po 6 tyg było na tyle lepiej ,ze wrociłam do pracy.

Ja tez zauważam ,że nastrój strasznie faluje, czasem już zapominam ,że cos jest nie tak , a tu nagle taki spadek nastroju jak teraz :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a u mnie ciut lepiej. Dziś był pierwszy dzień w pracy. Oczywiście pobudka bladym świtem, ale myślałam, że będzie duzo gorzej. Wenla musi działać, bo pojechałam do pracy bez wspomagacza dopiero na miejscu wzięłam połowę 0.25 afobamu. Fakt, wyszłam z pracy 3h wcześniej, ale to i tak osiągnięcie.

 

-- Pn lip 13, 2015 1:31 pm --

 

U mnie ciśnienie na wenli ok też jakieś 120/80, tętno ponad 80, ale ja palę fajki to raz, a dwa nie jest to już 100.

 

 

a czy wenla bardzo podnosi puls????

bo mi ciśnienie teraz po 3 miesiącach sie unormowało i mam 120-130/70-80 wiec, ok ale puls mam cały czas 80-95 i nie wiem czy to normalne.

Może ktoś podpytywał lekarza czy przy tym leku to dopuszczalne ???

 

no i tez sie zastanawiam nad powrotem do 75 .... bo przy wiekszych dawkach co jakiś czas czuję niepokój, wiec nie wiem czy one mi pomagają czy bardziej szkodzą. No ale nie zwiekszam sama , bo zawsze decyduje o tym lekarz

 

Puls jest wiekszy po wenli to normalne przed wenla mialem 60,w trakcie brania 80-90 wiec spoko ;)

 

-- 13 lip 2015, 14:45 --

 

agusiaww, wiesz, ja nie wymagam jakiegoś hiper nastroju tylko braku tych irracjonalnych lęków i co za tym idzie poprawy funkcjonowania. Druga sprawa to, że sama muszę się wziąć do pracy. Uważam, że dziś osiągnęłam sukces, bo jeszcze 3 dni temu nie wierzyłam, że w ogóle pójdę do pracy w poniedziałek. Oczywiście, że wolałabym wysiedzieć tam cały dzień, ale może jutro się uda. Co do dawki, mój lekarz też póki co nic nie chce zwiększać, każe jeszcze poczekać, a tak jak pisałam już kilka razy "falowanie" na wenli jest normalne ponoć na początku. Tak też może byc podczas zwiększenia dawki. Lekko nie jest, ale kto powiedział, że będzie.

 

Nie ma sensu na razie zmieniac,wieksza dawka wywola kolejne lęki tak tez bylo u mnie ;)

 

-- 13 lip 2015, 14:46 --

 

marka, mi sie wydaje ze normalne, bo skoro w obajwach napisane ze podnosi cisnienie to i moze podnosic sam puls. Zawsze mozesz sie zapytac swojego lekarza :) A jaka dawke teraz masz?

 

 

:smile: jasne ,że mogę popytac, choc wizyte mam dopiero 31.07... a telefony to tak różnie odbiera ;-).

Obecnie mam zaleconą 150 mg ale wróciłam do poprzedniej 112.5..... bo byłam strasznie pobudzona po zwiększeniu a przy tym i nastroj był kiepski. Teraz tez średnio sie czuje, w od wczoraj to ogólnie mam bardzo kiepski nastrój... może przed okresem, :? albo pogoda.

Wenlę biorę od 9 kwietnia , początkowe2-3 tyg były masakryczne , ale po 6 tyg było na tyle lepiej ,ze wrociłam do pracy.

Ja tez zauważam ,że nastrój strasznie faluje, czasem już zapominam ,że cos jest nie tak , a tu nagle taki spadek nastroju jak teraz :-(

 

Raz ze pogoda,drugi raz ze wenla ma to do siebie ze jest nie stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, mi sie wydaje ze normalne, bo skoro w obajwach napisane ze podnosi cisnienie to i moze podnosic sam puls. Zawsze mozesz sie zapytac swojego lekarza :) A jaka dawke teraz masz?

 

 

:smile: jasne ,że mogę popytac, choc wizyte mam dopiero 31.07... a telefony to tak różnie odbiera ;-).

Obecnie mam zaleconą 150 mg ale wróciłam do poprzedniej 112.5..... bo byłam strasznie pobudzona po zwiększeniu a przy tym i nastroj był kiepski. Teraz tez średnio sie czuje, w od wczoraj to ogólnie mam bardzo kiepski nastrój... może przed okresem, :? albo pogoda.

Wenlę biorę od 9 kwietnia , początkowe2-3 tyg były masakryczne , ale po 6 tyg było na tyle lepiej ,ze wrociłam do pracy.

Ja tez zauważam ,że nastrój strasznie faluje, czasem już zapominam ,że cos jest nie tak , a tu nagle taki spadek nastroju jak teraz :-(

moja lekarka wlasnie to samo mowi ze wieksza dawka pobudza. PMS ogolnie zle wpływa, wiec sie staraj nie denerwowac. Moze zobacz jeszcze przez tydzien jak ta dawka działa (po okresie) i zobaczysz czy pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, mi sie wydaje ze normalne, bo skoro w obajwach napisane ze podnosi cisnienie to i moze podnosic sam puls. Zawsze mozesz sie zapytac swojego lekarza :) A jaka dawke teraz masz?

 

 

:smile: jasne ,że mogę popytac, choc wizyte mam dopiero 31.07... a telefony to tak różnie odbiera ;-).

Obecnie mam zaleconą 150 mg ale wróciłam do poprzedniej 112.5..... bo byłam strasznie pobudzona po zwiększeniu a przy tym i nastroj był kiepski. Teraz tez średnio sie czuje, w od wczoraj to ogólnie mam bardzo kiepski nastrój... może przed okresem, :? albo pogoda.

Wenlę biorę od 9 kwietnia , początkowe2-3 tyg były masakryczne , ale po 6 tyg było na tyle lepiej ,ze wrociłam do pracy.

Ja tez zauważam ,że nastrój strasznie faluje, czasem już zapominam ,że cos jest nie tak , a tu nagle taki spadek nastroju jak teraz :-(

moja lekarka wlasnie to samo mowi ze wieksza dawka pobudza. PMS ogolnie zle wpływa, wiec sie staraj nie denerwowac. Moze zobacz jeszcze przez tydzien jak ta dawka działa (po okresie) i zobaczysz czy pomaga :)

 

OJ pobudza pobudza i to fest,ze czasem hamulce puszczaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a u mnie ciut lepiej. Dziś był pierwszy dzień w pracy. Oczywiście pobudka bladym świtem, ale myślałam, że będzie duzo gorzej. Wenla musi działać, bo pojechałam do pracy bez wspomagacza dopiero na miejscu wzięłam połowę 0.25 afobamu. Fakt, wyszłam z pracy 3h wcześniej, ale to i tak osiągnięcie.

 

-- Pn lip 13, 2015 1:31 pm --

 

U mnie ciśnienie na wenli ok też jakieś 120/80, tętno ponad 80, ale ja palę fajki to raz, a dwa nie jest to już 100.

 

 

a czy wenla bardzo podnosi puls????

bo mi ciśnienie teraz po 3 miesiącach sie unormowało i mam 120-130/70-80 wiec, ok ale puls mam cały czas 80-95 i nie wiem czy to normalne.

Może ktoś podpytywał lekarza czy przy tym leku to dopuszczalne ???

 

no i tez sie zastanawiam nad powrotem do 75 .... bo przy wiekszych dawkach co jakiś czas czuję niepokój, wiec nie wiem czy one mi pomagają czy bardziej szkodzą. No ale nie zwiekszam sama , bo zawsze decyduje o tym lekarz

 

Puls jest wiekszy po wenli to normalne przed wenla mialem 60,w trakcie brania 80-90 wiec spoko ;)

 

-- 13 lip 2015, 14:45 --

 

agusiaww, wiesz, ja nie wymagam jakiegoś hiper nastroju tylko braku tych irracjonalnych lęków i co za tym idzie poprawy funkcjonowania. Druga sprawa to, że sama muszę się wziąć do pracy. Uważam, że dziś osiągnęłam sukces, bo jeszcze 3 dni temu nie wierzyłam, że w ogóle pójdę do pracy w poniedziałek. Oczywiście, że wolałabym wysiedzieć tam cały dzień, ale może jutro się uda. Co do dawki, mój lekarz też póki co nic nie chce zwiększać, każe jeszcze poczekać, a tak jak pisałam już kilka razy "falowanie" na wenli jest normalne ponoć na początku. Tak też może byc podczas zwiększenia dawki. Lekko nie jest, ale kto powiedział, że będzie.

 

Nie ma sensu na razie zmieniac,wieksza dawka wywola kolejne lęki tak tez bylo u mnie ;)

 

-- 13 lip 2015, 14:46 --

 

marka, mi sie wydaje ze normalne, bo skoro w obajwach napisane ze podnosi cisnienie to i moze podnosic sam puls. Zawsze mozesz sie zapytac swojego lekarza :) A jaka dawke teraz masz?

 

 

:smile: jasne ,że mogę popytac, choc wizyte mam dopiero 31.07... a telefony to tak różnie odbiera ;-).

Obecnie mam zaleconą 150 mg ale wróciłam do poprzedniej 112.5..... bo byłam strasznie pobudzona po zwiększeniu a przy tym i nastroj był kiepski. Teraz tez średnio sie czuje, w od wczoraj to ogólnie mam bardzo kiepski nastrój... może przed okresem, :? albo pogoda.

Wenlę biorę od 9 kwietnia , początkowe2-3 tyg były masakryczne , ale po 6 tyg było na tyle lepiej ,ze wrociłam do pracy.

Ja tez zauważam ,że nastrój strasznie faluje, czasem już zapominam ,że cos jest nie tak , a tu nagle taki spadek nastroju jak teraz :-(

 

Raz ze pogoda,drugi raz ze wenla ma to do siebie ze jest nie stabilna.

no właśnie po 3 m-cach widze ,że faluje i to bardzo od nastroju bardzo dobrego ..... do strasznie depresyjnego

 

-- 13 lip 2015, 15:15 --

 

agusiaww a na co masz wenlę????

mi lekarz ostatnio stwierdził ze te straszne lęki co miałam to ze stanów depresyjnych .....

no i na stany lękowe mi w zasadzie ta 75 mg podziałała ale stany depresyjne to tak różnie....

no a inna rzecz ,ze 3 m-ce to jeszcze krótko...zdaję sobie sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, na zaburzenie lękowo-depresyjne plus somatyka. Wenla to strzał w 10 jezeli chodzi o somatyke, a jezeli o nerwice to jakies 80% a depresja to z 60%. Na pewno jak jest stabilizacja po wenli to i tak duzo. Masz jeszcze czas zeby sie poprawiło na plus. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze tylko ja dostalem bana wczoraj, a nikogo nie obrazilem ani nie zlamalem regulaminu, malo tego sam napisalem ze nie bede juz komentowal postów agusiww i tylko ja dostalem bana, brawo moderacjo, brawo, sami powinniscie wziasc urlop, bo chyba przemeczeni jestescie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze tylko ja dostalem bana wczoraj, a nikogo nie obrazilem ani nie zlamalem regulaminu, malo tego sam napisalem ze nie bede juz komentowal postów agusiww i tylko ja dostalem bana, brawo moderacjo, brawo, sami powinniscie wziasc urlop, bo chyba przemeczeni jestescie. :mrgreen:

Kulas czyli Patryk ? Cholera wracajcie ludzie do nas patryk i crazyalexxx Prosze mody was serdecznie, dajcie szanse raz jeszcze :)

Co do wenli mi cisnienie nie rosnie ale jakis jestem obok mnie jakby niby wszystko ok ale tak jakby z boku, sam nie wiem .

Chyba na tianpetyne zmienie i zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I chyba dawka 180mg przwstaje dzialac Bo sennosc I zmeczenie daje sie weznaki.

 

-- 13 lip 2015, 17:45 --

 

Novy no jest takie odrealnienie na wenli,wiekszosc lekow zreszta to powoduje.

 

-- 13 lip 2015, 17:48 --

 

Proponuje Moderatorom naszym kochanym,aby dodac osobny watek do dzialu Wenlafaksyny,taki off topic ;) Prosze o rozpatrzenie mojej prosby ;)

 

-- 13 lip 2015, 17:48 --

 

Patryk nie tylko Ty Bo crazy tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem przypomina mi to pizde jak na paro, nie lubie tego uczucia, ale wlasnie to sprawia ze fobia znika. CHolera znowu gdzies z boku jestem i tak zle i tak nie dobrze.

Jeszcze pare tyg i bede mulem, a potem sie wk. i to odstawie chyba. Dzis nie mam pobudzenia ale ja na kratomie jestem i jest ok poki co, a jak sie skonczy to bedzie jazda bez trzymanki.

Pogoda do dupy, szalu nie ma, wrocilem na chate . Dzis chowam wszystkie slodkosci gleboko do szafy bo w nocy znowu zjadlem z 8 baton ow, co ta wenla ze mna robi.

Mam wstret jakis do miesa a slodkie jem, a kiedys bylo na odwrot, to wina wenli jestem pewien, bo ja nigdy nie jadlem slodkiego, nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk no jak to za co,wyzywala Agus od najgorszych.

 

-- 13 lip 2015, 17:59 --

 

Novy ja tez mam duzy ped do slodyczy,jak w nocy mnie napadnie mysl o slodyczach to lece jak szalony masakra.Wydaje mi sie ze jestem coraz,grubszy a ruszac mi sie nie chce;/ Novy obawiam sie ze ten kraton uzaleznil Cie bardzo kiedys jak go nie wezmiesz to oszalejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wreszcie ten nastroj sie ustabilizuje Bo mozna zwariowac.To paroksetyna byla stabilna Bo bylo zawsze jednakowo.

 

-- 13 lip 2015, 18:03 --

 

Patryk ja mowie o crazy a nie o Tobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk no jak to za co,wyzywala Agus od najgorszych.

 

-- 13 lip 2015, 17:59 --

 

Novy ja tez mam duzy ped do slodyczy,jak w nocy mnie napadnie mysl o slodyczach to lece jak szalony masakra.Wydaje mi sie ze jestem coraz,grubszy a ruszac mi sie nie chce;/ Novy obawiam sie ze ten kraton uzaleznil Cie bardzo kiedys jak go nie wezmiesz to oszalejesz.

Nie oszaleje spokojnie, niby max 1-2 tyg pogorszenia nastroju i balanga. Emilk ale te slodycze jadles zawsze czy teraz jak na wenli jestes ?

Ty zwiekszyles dawke po co , lepiej jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uwielbialem slodycze,ale wydaje mi sie ze wenla nie chamuje apetytu.Jak zwiekszylem do 180mg jakies 3 dni temu to pierwszy dzien super humorek energia,wczoraj tez nie bylo najgorzej,dzisiaj zzdwcydowany spadek samopoczucia,leci wszystko w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uwielbialem slodycze,ale wydaje mi sie ze wenla nie chamuje apetytu.Jak zwiekszylem do 180mg jakies 3 dni temu to pierwszy dzien super humorek energia,wczoraj tez nie bylo najgorzej,dzisiaj zzdwcydowany spadek samopoczucia,leci wszystko w dol.

;/ to lipa, niepotrzebnie zwiekszales moze ? U mnie wenla nie zwiekszyla apetytu, moge caly dzien nie jesc, ale zmienila mi nawyki zywieniowe. Kiedys nie pilem kawy, teraz pije, nie jadlem slodkiego - uwielbiam slodkie szczegolnie batony kokosowe. COdziennie jadlem mieso- teraz raz na tydzien moze .... Chore to troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk chyba usuneli to,no wyzwala od Su..i,Novy organism szybko sie przyzwyczaja do dawki I wydaje mi sie ze juz nie ma takiego wychwytu dopaminy I noradrenaliny,tylko zwiekszanie dawki co jakos czas poprawia chwilowo samopoczucie.

 

-- 13 lip 2015, 18:11 --

 

Novy ale jak bym nie zwiekszyl dawki to bylo by gorzej,przeciez ja juz ledwo nogi ciaglem za soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk chyba usuneli to,no wyzwala od Su..i,Novy organism szybko sie przyzwyczaja do dawki I wydaje mi sie ze juz nie ma takiego wychwytu dopaminy I noradrenaliny,tylko zwiekszanie dawki co jakos czas poprawia chwilowo samopoczucie.

 

-- 13 lip 2015, 18:11 --

 

Novy ale jak bym nie zwiekszyl dawki to bylo by gorzej,przeciez ja juz ledwo nogi ciaglem za soba.

 

To dzialanie juz raczej sie nie zmieni, jezeli po 3-4 miesiacach nadal bedziesz sie zle czul, to zmieniaj lek, ewentulanie mozna sprobowac podpic dawke do max czyli 375 mg, przez kilka tygodni, jesli nie bedzie reakcji zmiana leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja po rownych 3 miechach poczulem energie i dobre samopoczucie, wiec daj lekowi max 4 miechy jak nie zadziala to zmiana na inny.

 

I to dzialanie, sie u ciebie wciaz utrzymuje??

 

-- 13 lip 2015, 18:21 --

 

Ja tez mam ciagle ochote na slodkie, zaczyna mnie to wkurwiac mocno, nie mialem tak wczesniej :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×