Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Japierdole, caly czas tylko zamula i sennosc, co to za gówno. :evil:

nie wiem czemu osoby którym nie leżą ssri nie dostają od lekarzy moklobemidu, działanie zupełnie inne, zero zamulenia, spłycenia emocjonalnego, sennosci, brak typowych dla ssri skutków ubocznych przy wchodzeniu i odstawianiu, o wiele szybszy czas działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam nasal jestem na wiekszej dawce I jest dobrze,lekki nie pokoj jest ale lepsze to niz sennosc ;) tylko bawie sie z rozbieraniem kapsulki I wyciagnelem male tableteczki takie jest ich 12 ja z tego wziolem 4 tableteczki do dalej 150 mg :P jaka to moze byc dawka cos ok 180 mg ? :D

 

-- 11 lip 2015, 14:31 --

 

Inez ale czujesz lek tak ? Wydaje mi sie ze za bardzo myslisz o pracy.

 

-- 11 lip 2015, 14:32 --

 

Patryk no to moze byc dobra alternatywa Ta kreatyna dla lekow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japierdole, caly czas tylko zamula i sennosc, co to za gówno. :evil:

nie wiem czemu osoby którym nie leżą ssri nie dostają od lekarzy moklobemidu, działanie zupełnie inne, zero zamulenia, spłycenia emocjonalnego, sennosci, brak typowych dla ssri skutków ubocznych przy wchodzeniu i odstawianiu, o wiele szybszy czas działania

 

Bralem moclobemid to byl moj pierwszy antydepresant, kompletny brak reakcji, bralem 5 tygodni, moze za krótko, moze za mala dawka, ale ten lek szybko przestaje dzialac o ile zacznie dzialac, ja sie caly czas zastanawiam nad tianeptyna, w koncu zaczne ja brac, bo mam juz dosc ssri/snri, ale chce przetestowac jeszcze wenle w duzych dawkach przez odpowiednio dlugi czas, zeby miec pewnosc, ze nie dziala, na kretatyne bym za bardzo nie liczyl, ale istnieje pewna mozliwosc, ze kreatyna wplywa na neuroprzekaznictwo, poprzez chocby stymulacje hormonu wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk wenla dziala tylko disc krotko,trzeba czesto dawki podnosic,ale nie ma Tu jakiejs rewelacji czyli takiego samopoczucia jak jest sie zupelnke zdrowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przy wiekszej dawce ten efekt bedzie dluzszy.

 

-- 11 lip 2015, 15:03 --

 

Bo skoro przy dawce 150mg dziala tylko na serotonine to mysle ze w dawce ponad 200mg bedzie dzialac ladnie na dopamine I noradrenaline,czyli brak sennosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaskoczył za drugim razem po tygodniu, za pierwszym razem też nie czułem reakcji, potem działał jakieś 1,5 roku

 

Moze spróbuje, w koncu calkiem inna substancja niz ssri, skoro piszesz ze za 1 razem nie dzialal, a potem dzialal, warto to rozwazyc. :D

 

-- 11 lip 2015, 15:05 --

 

Moze przy wiekszej dawce ten efekt bedzie dluzszy.

 

-- 11 lip 2015, 15:03 --

 

Bo skoro przy dawce 150mg dziala tylko na serotonine to mysle ze w dawce ponad 200mg bedzie dzialac ladnie na dopamine I noradrenaline,czyli brak sennosci.

 

Ja biore w dawce 225 mg i jest to samo co na 150 mg a biore juz prawie miesiac na tej dawce, ale warto jeszcze poczekac bywa, ze nagle z dnia na dzien cos sie zmienia, szczególnie po 6-8 tygodniach, na jednej pelnej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kumplowi wenla zaskoczyla nie spodziewanie z dnia na dzien po 3 miesiacach,wczesniej Nic nie czul.

 

-- 11 lip 2015, 15:13 --

 

Patryk trzeba nie nadzieje ;) Lunatic ale to jest ledwo odczuwalne przy 75mg taka dawka dla kobitek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic mam nerwice,ale do tego zmeczenie I sennosc.

 

-- 11 lip 2015, 15:20 --

 

No I brak motywacjii

 

-- 11 lip 2015, 15:21 --

 

Czasem spie popoludniu mimo tego ze np nie dawno wstane.

 

-- 11 lip 2015, 15:22 --

 

To juz moze tez jest depresja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic to czym sie to rozni ? Ale leczy sie tak samo chyba.

 

-- 11 lip 2015, 15:30 --

 

Nie ma przeciez podzialow lekow Bo przeciez I nerwice I depresje leczy die tymi samymi lekami z malymi wyjatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tym się różni ze wstaje, czuje się zmęczony ale jestem w stanie pojsc do pracy i przepracować jakoś dzień, w okresie depresji nie dałbym rady, zmęczenie i brak sił był tak ogromny ze z trudem się nawet poruszałem, w domu się na mnie wydzierali ze mam wstawać a ja nie potrafiłem, byłem tak ogromnie wycieńczony

 

-- 11 lip 2015, 14:32 --

 

czyli najogólniej mówiac różni się nasileniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ha tez ostatnio ledwo chodzilem,zawroty glowy,wory pod oczami jak bym nie spal tydzien juz nie mowie zeby co kolwiek zrobic Bo tylko uwalilem sie przed kompem I Nic wiecej.No I brak humoru.

 

-- 11 lip 2015, 15:36 --

 

Nogi to ciagnelem zupelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zdarza się ze silne stany lękowe potrafią tez dać dość silne osłabienie, jest to troche inne ale tez mocno uciążliwe

 

-- 11 lip 2015, 14:39 --

 

ale jak byłem w depresji leki działały lepiej, z nerwicą jakoś nie moga sobie dobrze poradzić

 

-- 11 lip 2015, 14:40 --

 

jak dostałem wenle to jak wcześniej nie potrafilem wstać z łózka o 11-12 to potem się budziłem o 6 rano juz wyspany i z energią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony jak się zacznie brać leki to zdiagnozowanie jaki objaw jest od czego staje się praktycznie niemożliwe, wystarczy zobaczyć na skutki uboczne, każdy z tych leków może powodować objawy takie same jak objawy chorobowe, i jak rozpoznasz potem czy winą jest lek czy choroba

senność, zmęczenie, brak motywacji, problemy z odczuwaniem emocji, to mogą być i objawy depresyjne i nerwicowe i tak samo rekacja na lek jak na kogoś będzie źle działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony jak się zacznie brać leki to zdiagnozowanie jaki objaw jest od czego staje się praktycznie niemożliwe, wystarczy zobaczyć na skutki uboczne, każdy z tych leków może powodować objawy takie same jak objawy chorobowe, i jak rozpoznasz potem czy winą jest lek czy choroba

senność, zmęczenie, brak motywacji, problemy z odczuwaniem emocji, to mogą być i objawy depresyjne i nerwicowe i tak samo rekacja na lek jak na kogoś będzie źle działał

 

Mi zdiagnozowali nerwice jeszcze bez lekow,jak czesto karetka mnie brala do szpitala z powodow atakow paniki.

 

-- 11 lip 2015, 15:53 --

 

Dawali tylko Relanium dozylnie i przechodzilo.

 

-- 11 lip 2015, 15:54 --

 

Wenla powinna pobudzac i motywowac a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w szpitalu powiedzieli ze paroksetyna jest lekiem pobudzającym, jak pobudza to się juz wielokrotnie przekonałem, to ze coś powinno działać tak jak się wydaje nie oznacza ze tak bedzie w praktyce, po pobudzającym Wellbutrinie po jakimś czasie byłem ledwo żywy, chodziłem otumaniony jak jakiś narkoman po trefnym towarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w szpitalu powiedzieli ze paroksetyna jest lekiem pobudzającym, jak pobudza to się juz wielokrotnie przekonałem, to ze coś powinno działać tak jak się wydaje nie oznacza ze tak bedzie w praktyce, po pobudzającym Wellbutrinie po jakimś czasie byłem ledwo żywy, chodziłem otumaniony jak jakiś narkoman po trefnym towarze

 

Paroksetyna pobudza ? a to dobre heh :D ja bylem na paro 2 lata i ni chuja nie chcial bym juz tego gowna zamulajacego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×