Skocz do zawartości
Nerwica.com

rodzeństwo


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

chciałam zapytac jakie macie układy z rodzenstwem? czy jesteście przyjaciółmi albo chociąz kumplami?ja mam starsza siostre o 3 lata, ale wydaje mi sie ze bardzo róznimy sie charakterami...za bardzo.

 

zawsze miałam poczucie że nie zalezy jej na mnie i gdyby nie mama (tata alkoholik nie żyje) , to ona nawet by do mnie nie zadzwoniła!

 

jest opryskliwa i dość samolubna, mam mało znajomych. właściwie to wiem że bardziej moge liczyć na jej męza niz na nia samą. te stosunki zawsze mi ciążyły, wiem i wiedziałam ze jak sie pokłócimy nawet o błaha sprawe to ona nie odezwie sie przez rok! i ze to ja bede musiała zrobić ten pierwszy krok.

 

nie powiem, czasem była dla mnie wsparciem (głównie słownym) ale tez bardzo wiele razy mnie zawidoła.

 

jest taka zimna, niedostępna i mało serdeczna. niby mamy podobne problemy (nie mozemy zajść w ciąże), ale nie jesteśmy dla siebie wsparciem, wszystko wiem od jej męża a nie od niej samej. czasem wydaje mi sie że jak mamy zabraknie to ona nawet sie do mnie nie przyzna...

 

jedyna osoba do której odnosi sie z uczuciem (czasem) to jej mąż, ale z drugiej strony potrafi być bardzo apodyktyczna i bezwzględna w stosunku do nieg (on jest wrażliwym i spolegliwym cżłowiekiem) .

 

co o tym sądziecie?

i czy macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zupełnie inaczej - moja Siostra jest moją Przyjaciółką i mimo, że różnimy się i każda z nas ma swój świat, to w wielu sprawach się zgadzamy, zawsze do siebie dzwonimy, piszemy, wyjeżdżamy razem i widujemy się często.

 

A Ty może po prostu powiedz swojej siostrze o swoich odczuciach ? Może ona po prostu jest taką osobą, może sytuacja w domu jaka kiedyś była tak ją zmieniła ? Mówisz też, że dla męża także nie jest zbyt czuła, a więc może wynika to z tego, że nie potrafi do końca kochać ? Może tak naprawdę nikt jej tego nie nauczył i nie wie, że powinna żyć w zgodzie i blisko z ważnymi osobami w jej życiu, krótymi są osoby z rodziny ?

Porozmawiaj z nią, może jest jeszcze problem o którym nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć:) fajnie ze odpisalaś! masz rację, mi tez sie wydaje że może sytuacja w domu ją tak zmieniła...

 

rozmawiałam z nia o tym raz przez telefon w chwili jednego z moich OGROMNYCH kryzysów (bardzo pokłociłam sie z mężem i nie chciałam z nim jechac samochodem do domu i zadzwonił do niej zeby ze mna porozmawiala bo nie wiedzial co robic). wtedy przy okazji idąc za ciosem mojego rozzalenia zapytalam sie jej dlaczego zawsze byla taka zimna i niedostępna i mnie olewala,powiedziala wtedy, ze ma taki charakter...

 

ale jakos mnie to bardzo nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie rodzeństwa mojego chłopaka. ma on siostre i za każdym razem kiedy jestem z nim u rodziny to ona łapie go za rękę i maca go po rękjach jak by to był jej facet a nie brat. czy to jest normalne? niech mi ktoś pomoże bo może to ze mną jest coś nie tak, jestem zazdrosna o nią i nie wydaje mi sie żebym kiedy kolwiek wcześni9ej spotkała sie z takim przypadkiem. chciała bym mu zabronić sie z nią widywać bo tak szczerze nie wiem co zrobić w tej sytuacji a zazdrość mnie zrzera!! łapie go za rękę przy mnie i maca jak by miała na niego ochote. czuje sie wtedy bardzo zniesmaczona i mam ochote po prostu wyjść a jego zostawić albo sie z nim rozstać bo nie znosze tego widoku. co mam zrobić pomóżcie Kleopatera7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×