Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

novymivo, Po jakim czasie ci wkrecila ta wenla, jak sie czujesz na samym leku, lepszy nastrój jest?, wiecej energii jakis checi do zycia, jak to wyglada, bo zastanawiam sie w która strone mam isc, czy bawic sie jeszcze z dawkami tego leku czy to juz nie ma sesnu, napisz jak to wyglada u ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Po jakim czasie ci wkrecila ta wenla, jak sie czujesz na samym leku, lepszy nastrój jest?, wiecej energii jakis checi do zycia, jak to wyglada, bo zastanawiam sie w która strone mam isc, czy bawic sie jeszcze z dawkami tego leku czy to juz nie ma sesnu, napisz jak to wyglada u ciebie??

No wiec ja poczulem w miare dobre dzialanie po pelnych 3 miesiacach brania i teraz zlecial 4 miesiac i caly czas lek sie rozkreca, tak mi sie wydaje.

Sam lek dziala dobrze, mnie pobudza, napewno nie usypia. Rano wstaje za pierwszym razem ( wczesniej zawsze przeciagalem), duzo nie mysle bardziej robie. Malo spie ok 4 godzin ale najlepiej sie wtedy czuje, energy drinki do tego pije bo ladnie te 2 substancje sie wspomagaja.

Ja bym na Twoim miejscu juz nie zwiekszal dawki, baaaa zmienjszyl bym do 150 mg i czekal jeszcze miesiac, dwa lub calkowicie odstawil lek.

Mi sie wydaje ze wy robicie blad walac duze dawki, stad zamula.

Ten lek sie bardzo dlugo rozkreca a mnie mulilo na nim tylko pierwszy miesiac.

 

-- 08 lip 2015, 11:25 --

 

patryk zmiejsz dawke jezeli poczujesz depreche ale i pobudzenie to bedzie dobry kierunek, a jezeli bedziesz jeszcze bardziej senny to odstawilbym lek

 

-- 08 lip 2015, 11:27 --

 

to co Wy opisujecie mialem na escitalopramie 10 lub 20 mg chyba bralem, mul sennosc i chuj wie co taki robot. Odstawilem po 6 miesiacach i nie zaluje, a lekarz mi tak zachwalal ten lek.... mowi to mercedes wsrod lekow , jasneeeeeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Z tym pobudzeniem to roznie jest na tym leku, niektórzy go maja inni nie, ale niektórych mimo iz nie pobudza, to przeciwdepresyjnie dziala dobrze, a ty bierzesz 150mg??

tak 150.

Mi dobrze dziala przeciwdepresyjnie, tylko ze ja kratom biore dosc czesto i jak nie wezme to mam dola jak wczoraj ale to normalne i trwa do 5 dni wiec wiem o co biega. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra co te leki robia z umyslem

 

-- 08 lip 2015, 11:37 --

 

Malami a jak na to wszysto reaguje Twój chłopak bo udaje mi się ze musi być super wyrozumialy.

 

Jeśli miałby byc moim chłopakiem tylko wtedy kiedy jest super dobrze to ja serdecznie dziękuję za takiego chłopaka, tutaj masz odpowiedź na Twoje pytanie.

 

Jej chlopak tez ma depresje :mrgreen:

Nie to tylko taki glupi zart. oczywiscie zartuje.

No cóż, też jest mocno zaburzony ale o to chodziło. "Zwykły" niezaburzony dawno by uciekł, zrozumienie "normalnych" kończy się tam, gdzie kończą się zwykłe codzienne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, czemu tak od razu rezygnujesz z pracy? ja bym na Twoim miejscu popróbowała jeszcze.

 

Robic mu sie nie chce, woli pisac jaki to on biedny i jak w Polsce zle;)

Widocznie ma taki komfort, ze nie musi pracowac,jak go przycisnie to od razu mu sie punkt widzenia zmieni:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, przestań bo przecież on pracuje co wypisujesz bzdury?

MalaMi1001, i dlatego przed paroma dniami napisałaś, ze jest podobny do twojej matki i, że jakby znowu z nią mieszkasz. To powodzenia matke tu niezle opisałaś. ;)

 

Po cholere tak w ogóle ludzie bierzecie ten lek jak się czujecie po nim żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, przestań bo przecież on pracuje co wypisujesz bzdury?

MalaMi1001, i dlatego przed paroma dniami napisałaś, ze jest podobny do twojej matki i, że jakby znowu z nią mieszkasz. To powodzenia matke tu niezle opisałaś. ;)

 

Po cholere tak w ogóle ludzie bierzecie ten lek jak się czujecie po nim żle?

 

Ja nie wiem co ty bierzesz ale raz ze nie rozumiesz sarkazmu a dwa nie wtracaj sie miedzy wodke i zakaske kiedy cie o zdanie nikt nie pyta :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, tylko trzeba umieć ją zastosować tą ironię ;) To forum publiczne nie bedziesz mi wybierał tematów w któych mogę się udzielać sam nie pisząc lotnie ;) Jest pełno osob na forum które utrzymują rodzice więc co to za ironia :mrgreen: Ta wenla wzbudza chyba agresje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, weź się nie przejmuj, nie warto. Jak ktoś nie potrafi czytać i widzi tylko to co chce zobaczyć to jest jego problem, nie Twój.

 

Mam do Ciebie pytanie bo widać, żeś dobry szaman :mrgreen: , jeśli zwiększe wenlę do 150mg i sie okaże, że to jednak nie to, to czy wracając do 75mg zaliczę jakiś mega dół? I może ktoś wie czy wielkość dawki wenli ma wpływ na wątrobę? Biorę inny lek bardzo obciążający wątrobę i nie chciałabym jej jeszcze bardziej dobijać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwazam zmniejszenie dawki, bo czuje sie tragicznie na 225 mg, kurwa powinienem po tym latac, a ja nie mam na nic sily :roll:

Bylem u pani psychiatry, dzisiaj dala mi tianeptyne, rozwazalem agomelatyne, ale póki co sie wstrzymam, moze kiedys, nie wiem co z ta wenla robic, poczekam jeszcze ze 2 tygodnie, jak nadal tak bedzie, to albo koncze z tym lekiem i bede bral 75 mg na noc, zeby w dzien bylo jak najmniej uboków i bede bral tianeptyene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, I jak na tej wenli, zamulka i sennosc nadal?

 

No niestety tak,spalem znowu..

 

-- 08 lip 2015, 16:24 --

 

novymivo, Po jakim czasie ci wkrecila ta wenla, jak sie czujesz na samym leku, lepszy nastrój jest?, wiecej energii jakis checi do zycia, jak to wyglada, bo zastanawiam sie w która strone mam isc, czy bawic sie jeszcze z dawkami tego leku czy to juz nie ma sesnu, napisz jak to wyglada u ciebie??

No wiec ja poczulem w miare dobre dzialanie po pelnych 3 miesiacach brania i teraz zlecial 4 miesiac i caly czas lek sie rozkreca, tak mi sie wydaje.

Sam lek dziala dobrze, mnie pobudza, napewno nie usypia. Rano wstaje za pierwszym razem ( wczesniej zawsze przeciagalem), duzo nie mysle bardziej robie. Malo spie ok 4 godzin ale najlepiej sie wtedy czuje, energy drinki do tego pije bo ladnie te 2 substancje sie wspomagaja.

Ja bym na Twoim miejscu juz nie zwiekszal dawki, baaaa zmienjszyl bym do 150 mg i czekal jeszcze miesiac, dwa lub calkowicie odstawil lek.

Mi sie wydaje ze wy robicie blad walac duze dawki, stad zamula.

Ten lek sie bardzo dlugo rozkreca a mnie mulilo na nim tylko pierwszy miesiac.

 

-- 08 lip 2015, 11:25 --

 

patryk zmiejsz dawke jezeli poczujesz depreche ale i pobudzenie to bedzie dobry kierunek, a jezeli bedziesz jeszcze bardziej senny to odstawilbym lek

 

-- 08 lip 2015, 11:27 --

 

to co Wy opisujecie mialem na escitalopramie 10 lub 20 mg chyba bralem, mul sennosc i /cenzura/ wie co taki robot. Odstawilem po 6 miesiacach i nie zaluje, a lekarz mi tak zachwalal ten lek.... mowi to mercedes wsrod lekow , jasneeeeeee.

 

Novy ja biore 150mg i co lipa,sennosc caly czas.

 

-- 08 lip 2015, 16:26 --

 

emilk, czemu tak od razu rezygnujesz z pracy? ja bym na Twoim miejscu popróbowała jeszcze.

 

Robic mu sie nie chce, woli pisac jaki to on biedny i jak w Polsce zle;)

Widocznie ma taki komfort, ze nie musi pracowac,jak go przycisnie to od razu mu sie punkt widzenia zmieni:>

 

Nie ze robic mi sie nie chce ale to robota nie dla mnie,nigdy nie bylem dobry z matematyki a te wszystkie cyferki to wogole juz wixa w chuj,po prostu jakbym byl jakis spowolniony umyslowo.

 

-- 08 lip 2015, 16:30 --

 

Ja rozwazam zmniejszenie dawki, bo czuje sie tragicznie na 225 mg, /cenzura/ powinienem po tym latac, a ja nie mam na nic sily :roll:

Bylem u pani psychiatry, dzisiaj dala mi tianeptyne, rozwazalem agomelatyne, ale póki co sie wstrzymam, moze kiedys, nie wiem co z ta wenla robic, poczekam jeszcze ze 2 tygodnie, jak nadal tak bedzie, to albo koncze z tym lekiem i bede bral 75 mg na noc, zeby w dzien bylo jak najmniej uboków i bede bral tianeptyene.

 

Wydaje mi sie ze tolerancja bardzo szybko rosnie tego leku,na mnie juz 225 mg nie dziala na pobudzenie ale wogule lekow nie mam,jedyny plus,ja na nastepnej wizycie bede zwiekszal do 225 i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego wam lekarze tak szybko zwiększają dawki. Potrzeba chyba przynajmniej 4-6 tygodni żeby można ocenić jak działa.

 

emilk, wydaje mi się, że za szybko się poddajesz. Ja nie rozumiem czemu w ogóle tam poszedłeś. Nie wiem, może jestem dziwną, ale jak już się decyduje na pracę to oznacza, że jej chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego wam lekarze tak szybko zwiększają dawki. Potrzeba chyba przynajmniej 4-6 tygodni żeby można ocenić jak działa.

 

emilk, wydaje mi się, że za szybko się poddajesz. Ja nie rozumiem czemu w ogóle tam poszedłeś. Nie wiem, może jestem dziwną, ale jak już się decyduje na pracę to oznacza, że jej chce.

 

Ja sobie sam zwiekszylem, bo kiedys bralem 150 mg i nie robilo na mnie wrazenia, poza tym widze, ze wieksze dawki jednak nie wiele zmieniaja na tym leku, wogóle te leki sa huja warte i tak prawda niestety. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego wam lekarze tak szybko zwiększają dawki. Potrzeba chyba przynajmniej 4-6 tygodni żeby można ocenić jak działa.

 

emilk, wydaje mi się, że za szybko się poddajesz. Ja nie rozumiem czemu w ogóle tam poszedłeś. Nie wiem, może jestem dziwną, ale jak już się decyduje na pracę to oznacza, że jej chce.

 

Inez bo ja nie spodziewalem sie tego ze bedzie tyle tych obliczen wyliczen i chuje muje,skad ja to moglem wiedziec ze tak bedzie...

 

-- 08 lip 2015, 17:13 --

 

Bez przesady ze 4-6 tygodnie wystarczy tak 2-3 tygodnie i mozna zwiekszac dawke ;)

 

-- 08 lip 2015, 17:15 --

 

Pozatym jak sie idzie do pracy to jest miesieczny okres probny tak ? i wtedy dopiero sie stwierdza czy sie chce pracowac tam czy nie,ale ze ja jestem tlukiem w matematyce to mialem dosyc po paru godzinach.

 

-- 08 lip 2015, 17:16 --

 

Nie mowcie mi ze nie chce mi sie pracowac,bo inaczej to wogole bym sie z domu nie ruszyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ale to tak jakbys szedł na oferty pracy jako listonosz i miał pretensje, ze musisz chodzić do ludzi i Cie nogi bolą. przecież idąć do danej pracy chyba wiemy z czym to się wiąże. :P Jakbyś poszedł do mojej roboty to dopiero idzie narzekać a ja chyba jestem dziwna bo sie ciesze :lol:

inez własnie o tym mowa cały czas ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, Przeciez, nikt nie pisze, ze ci sie nie chce pracowac, tylko ze szybko sie poddajesz, ale to twoja sprawa, powiem, ci ze teraz sa takie czasy, ze lepiej nie wybrzydzac za bardzo, bo mozna na koncu zostac na lodzie.

 

-- 08 lip 2015, 17:19 --

 

khaleesi, Z tym, ze ty jestes dziwna to raczej wszyscy sie tu zgadzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ale to tak jakbys szedł na oferty pracy jako listonosz i miał pretensje, ze musisz chodzić do ludzi i Cie nogi bolą. przecież idąć do danej pracy chyba wiemy z czym to się wiąże. :P Jakbyś poszedł do mojej roboty to dopiero idzie narzekać a ja chyba jestem dziwna bo sie ciesze :lol:

inez własnie o tym mowa cały czas ;)

 

Ja mam problemy z koncentracja i co na to pradze ?

 

-- 08 lip 2015, 17:27 --

 

emilk, Przeciez, nikt nie pisze, ze ci sie nie chce pracowac, tylko ze szybko sie poddajesz, ale to twoja sprawa, powiem, ci ze teraz sa takie czasy, ze lepiej nie wybrzydzac za bardzo, bo mozna na koncu zostac na lodzie.

 

-- 08 lip 2015, 17:19 --

 

khaleesi, Z tym, ze ty jestes dziwna to raczej wszyscy sie tu zgadzaja.

 

Poddaje odrazu,latwo powiedziec,tam trzeba duzo myslec i wlasnie jest z tym problem u mnie.

 

-- 08 lip 2015, 17:28 --

 

Mam mozg wyprany na amen jak po jakis dragach.

 

-- 08 lip 2015, 17:28 --

 

Kiedys chyba bombe wypierdole i bedzie spokoj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, każdy robi tak jak uważa :).

 

Co do dawek, mi lekarz powiedział, że dopiero po dłuższym czasie można ocenić jak jest na danej dawce/leku. Poprzednia lekarka też nie szalała z dawkami.

 

No mi tez lekarka kazala poczekac z dawka 225mg do momentu az lęki ustana i nastapilo to pare dni temu ;) tylko i tak musze czekac do 24 lipca na wizyte zeby mi przepisala wiecej wenli bo inaczej mi nie starczy jakbym mial teraz wejsc na 225mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, weź się nie przejmuj, nie warto. Jak ktoś nie potrafi czytać i widzi tylko to co chce zobaczyć to jest jego problem, nie Twój.

 

Mam do Ciebie pytanie bo widać, żeś dobry szaman :mrgreen: , jeśli zwiększe wenlę do 150mg i sie okaże, że to jednak nie to, to czy wracając do 75mg zaliczę jakiś mega dół? I może ktoś wie czy wielkość dawki wenli ma wpływ na wątrobę? Biorę inny lek bardzo obciążający wątrobę i nie chciałabym jej jeszcze bardziej dobijać :?

Hej,

Wenlafaksyna jest praktycznie pozbawiona szkodliwego wplywu na watrobe i trzustke. Ewentualne skutki uboczne najczesciej dotycza zwiekszonego cisnienia krwi i bardzo rzadko specyficznych arytmii.

To czy zaliczysz dola zalezy jak dlugo bedziesz na tym 150mg i jak zejdziesz, ja z doswiadczenia wiem ze najtrudniejsze do odstawienia jest ostatnie 37,5mg wczesniej co kilka dni redukcja o polowe 37,5mg i zero dolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam serio proponuje zmiejszenie dawki, poczekac tydzien dwa i ocenic.

Emilk wyspany mam nadzieje jestes bo JUTRO DO ROBOTY HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH ale mam beke

a ja caly dzien na nogach a nic nie spalem po nocce od wczoraj, silka, zakupy, sprzatanie, moto ( naprawilem kierunek i diode ladowania aku) hahahahah jestem kurwa gosc i chuja dzis jadlem :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam do Was pytanie.

Nie wziąłem w jeden dzien venlectine a biorę go juz od roku i przy tym pracowałem ciężko... OD tego momentu mam mega schizY xD. Mam zawroty glowy, problemy z koncentracja, nudności, bol glowy. Moze to byc spowodowane wlasnie tym ze ńie brałem przez jeden dzien ? Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×