Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Marta80 może brakuje Ci magnezu? Albo spróbuj przez kilka dni witaminę b dwanaście brać.

Mnie bóle nóg lapia przed jakimiś wirusowkami. Kiedyś bolaly przy rumieniu... Masz jakieś siniaki na nogach? Ją wtedy miałam z 30... Więc raczej nie da się tego przeoczyć ;)

Może masz niewygodne buty albo spedzasz dzien w niewygodnej pozycji? Próbowałas używać jakiś żel chłodzący albo typu lioton one te z diosmina dobrze wpływają na krazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fenix - dziekuje :D ostatnio nic nie mogłam jesc, ciagle wymiotowałam...dlatego dla mnie to takie zdziwienie, ze to nagle przyszlo :D

w poprzedniej ciąży tak nie miałam ;)

i znow jem marsa a po nim mam niezmierna ochote na pomidorowa... dziwne polaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :*

 

Wklejam Wam moj dzisiejszy jadłospis, z którego nie jestem zadowolona. Wiem, ze banany i wątróbka źle, ale kupiłam to i szkoda mi wyrzucic jedzenie, chyba, ze komus oddam to wszystko... -_-

 

1: kasza jaglana gotowana z gotowanymi na parze warzywami (cukinia zielona, marchew, szpinak), 2 łyżkami oleju kokosowego, świeżymi ziołami, solą morską

2: koktajl z banana, dużo truskawek, cynamonu (400 ml)

3: wątróbka drobiowa gotowana z gotowaną całą cukinią, szpinakiem, świeżymi ziołami, 1,5 łyżki masła klarowanego, świeże zioła, sól morska, ostropest

4: zupa warzywna z marchewki, cukinii z kaszą jaglaną, świeżymi ziołami, oliwą z oliwek, solą morską, ostropest

 

No i sie teraz zaczyna..........

wzdęcia są silne i niesmak w buzi, do tego zaparcie i zastanawiam się, czy to błonnik mi tak pęcznieje w jelitach i szkodzi, czy jednak wątroba niedomaga po dużej ilości tłuszczu, wątróbce itd. bo taki brzuch twardy i bolesny jest po błonniku, typu platki owsiane, orzechy, a z kolei po watrobce z maslem mialam niesmak i wzdecie. boje sie,nie wiem co jest grane, teraz tez ledwo wytrzymuje...

 

no i mam jeszcze pytanie do Was- czy grozi mi przedawkowanie żelaza albo witaminy A z pozywienia? bo się wystraszylam. pamiętam, że w marcu jak leżałam w szpitalu to miałam nadmiar zelaza we krwi, a dzisiaj i wątróbka i szpinak. a wit A to watrobka i duzo marchewki. Czy grozi mi niebezpieczenstwo? i jak sobie pomoc na zaparcia? fatalny bardzo ten jadłospis??????

 

zastanawiam się, czy nie wrócić na kilka dni do jedzenia pieczywa lekkiego zwyklego (bulki) i jogurtow naturalnych. wiem, że nie moge, bo mam te problemy z jelitami, dysbiozą, grzybicą co pisze juz setny raz, no i nieszczelne jelita, poza tym na badaniach wyszło mi: skąpy naciek zapalny podczas gastroskopii a do tego lekko wygladzone kosmki. ale celiakia z wycinkow nie wyszla. pewnie glistnica mi uszkodzila jelita rok temu.

 

wracajac do pytania - czy kilka dni z lekkimi zwyklymi bulkami i np. jogurt naturalny by zabily mi jelita?jak myslicie??????

czasem mysle, ze nie mam nic do stracenia, bo to co teraz przezywam to nie da sie opisac.

tyle, ze nabialu nie jem juz 1,5 roku prawie, a glutenu ok roku.

 

to od nadmiaru blonnika czy tluszczu tak sie zle czuje?

Wy spojrzycie obiektywnie na to, ja fiksuje w tych dietach totalnie, jem za duzo tluszczu, albo za duzo blonnika i tak w kolko.

 

Umieram :cry: mam wrazenie,ze mi brzuch zaraz wysadzi w kosmos.

 

Jeju, co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili kochana dzieki...magnez mam ok...bo sprawdzalam...wit b12 wezme....siniakow nie mam.....cos mi sie dzieje bo osttanio np jak duzo pisze na kompie albo ma tel to mnie tez mega reka boli miesien....jakies zapalenie ...jezu sama nie wiem((:

ale kupie sobie te zele i bede smarowac moze pomoga...o ile to nie nic powaznego((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow olej znow maslo - wariatko Ty !!

ale widze, ze wreszcie do Ciebie dociera to co mowilam - brawoooo!!!

weź sobie buleczke, jogurt naturalny albo activie i smacznego :)

spróbuj z dwa dni jesc normalnie - nie masz nic do stracenia, bo i tak ciagle cos Ci dolega.

 

skapy naciek- to znaczy, ze minimalny- nie masz co panikować.

a co do zelaza to na pewno nie przedawkujesz, ale trzeba kontrolować poziom- mialas badana ferrytynę ? bo to ona stanowi o żelazie w organizmie, nie poziom "zelaza", bo to nie jest miarodajne...

 

jedz przez 2 dni normalnie bez batatów, bananow, oleju, masla ...

 

dam Ci jadłospis :)

 

-śniadanko : buleczka maslana albo zwykla + jogurt naturalny- zwykly bez zadnych udziwnień, albo activia taka do picia

-2 śniadanko - jabłuszko- bez niczego i nie kombinuj!!

obiad : i tu mam dwie wersje:

1. lekki rosolek na piersi z kurczaka (tylko takiej od rzeznika- nie z marketu)

rosolek czyli : por marchewka seler pietruszka, natka pietruszki, koperek do tego makaron albo nawet bez jeśli będzie dużo warzyw

2. filet z rybki na parze z ziemniaczkami - normalnymi !!! 0 oleju 0 masla!! do tego salata lodowa rzodkiewka szczypiorek w śmietanie :)

 

- kolacja :

2 kanapeczki z dżemem brzoskwiowym

albo 2 naleśniki z dżemem

 

w miedzy czasie przegryzaj sobie slone paluszki czy krakersy i mozesz wypic jeszcze jogurcik proszę zastosuj się do tego tu naprawdę nie ma nic co by Ci zaszkodzilo !!

 

ja wlasnie smaze już od godziny racuszki z jabłkami i końca nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martus - może za dużo czasu spędzasz w takiej pozycji ?? ja z reka miałam to samo. nawet mocno bolała ... pomoglo inne ulozenie ciala i troszkę gimnastyki takie zwykle rozciąganie rak nic nadzwyczajnego... i smarowanie mascia z ibupromem ...

co do wit b12 to ona neutralizuje kwas mlekowy w mięśniach- pomaga przy zakwasach czasem warto ja wziąć gdy ma się bole, ale nie za często i nie caly czas- dlatego napisałam, ze pare dni nie powinno zaszkodzić :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta co do bolu reki to jak najbardziej moze to byc zwiazane z praca na kompie.Slyszalas pewnie o RSI? Jedyna rada na to jest robienie sobie przerw w pisaniu, rozruszanie ramion i rak. Jesli boli cie miesien to mozesz rozmasowywac go masciami dla sportowcow.

Jesli chodzi o bol nog to moze sprobuj spac z nogami lekko uniesionymi. To poprawia krazenie.

 

Mili smaka mi zrobilas na te racuszki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja umieram z powodu przedawkowania witaminy A kilkunastokrotnego (wątróbki 120 g i marchwii z 400 g w 1 dniu, szpinaku 100 g) i żelaza (wątróbka i szpinak), tym bardziej, że miałam nadmiar w wynikach.

100 g wątróbki to 9-krotnie więcej niż dzienna dawka, a 100 g marchewki to chyba 3-krotnie więcej, czyli dzisiaj zamiast 100 % wpieprzyłam z 1500 % witaminy A. Żelaza też za dużo, brzuch mam napęczniały od błonnika, nie mogę się załatwić, gazy się zatkały, aż górą mi się odbija dziwnie i niesmak. -_-

To od jelit i błonnika napęczniałego czy od wątroby, bo zbyt dużo tłuszczu pochłaniam? Od czego takie dolegliwości? Zaraz oszaleję..........

Mam zaciskanie serce, duszność, osłabienie, nie mogę normalnie oddychać. Boję się, że umrę w nocy od nadmiaru wit.A i żelaza. Czytałam o objawach, zgadza się, a do tego te zaparcia itd.

:cry: Maaaaamo,przyyytul :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna- spokojnie nic Ci nie będzie... ile razu ja zjadłam watrobke i marchewke- przecież organizm wydala nadmiar witamin z pożywienia :D:D:D uspokoj się... czytalas jaki Ci jadłospis na jutro przygotowałam??

 

przestan sobie wpier... do glowy paranoje typu : o Boze znow zjadłam to i to a nie powinnam ... o Jezu zatkają mi się jelita, gnije mi od tego... na pewno od tego...wczoraj było dobrze...a zjadłam to i to i już koszmar... o nie po co czemu " kur... codziennie tak piszesz wiec nigdy nie jest dobrze- to TWOJA GLOWA CI TAK ROBI zrozum to !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nie można na przykład przedawkować witaminy A z pożywienia , a nasz organizm jest w stanie tolerować nawet stukrotnie wyższą dawkę witaminy A niż wynosi dzienne zapotrzebowanie. Ostre zatrucie jest konsekwencją spożycia ogromnych ilości witaminy, wyższej niż dawka dzienna setki razy. Aby wywołać objawy zatrucia trzeba by połknąć kilkaset tabletek preparatu z witaminą A (np. Capivit A+E). "

 

naprawdę masz problem, ale natury psychicznej- i dopóki tego nie pojmiesz kazde pożywienie będzie Ci "szkodzić", bo już tak sobie zakodowalas, ze jedzenie wiaze się z niebezpieczeństwem no i masz tego następstwa...

 

 

zastosuj się do tego co napisałam pare postow temu, zjedz tak jak napisałam i weź sobie benzo i uspokoj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, masz za malo bialek w jadlospisie a za duzo wegli ale to nie powoduje zadnych wiekszych dolegliwosci jesli idzie o brzuch , twoj problem jesli lekarze nic nie stwierdzili jest w psychice ,.

Dorzucilabym tylko probiotyki na lepsze trawienie , ja sama biore i mam mniej wzdety po nich brzuch ale ja mam endo na jelitach wiec u mnie to problem z tej choroby wynikajacy jednak probiotyki troche pomagaja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, Blonnik jak go jest za duzo to po prostu jest wydalany , mialabys biegunke . Ja tez jem duzo bllonika bo na drugie sniadnia przewaznie jem syte owsianki z owocami i jakos zyje , nie zeszlam od tego .

Co Ty na tej terapii robisz skoro twierdzisz ze na nia chodzisz ale efekty to sa zadne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatek rozy- dziękuje Kochana, że pytasz:* już nie boli wogole :):):)

Ale mam inny problem. Strasznie męczy mnie suchy kaszel ale tylko wieczorem i w nocy. Byłam wczoraj u lekarza. Osluchal mnie i mówił, że wszystko dobrze i że kaszel sam minie...nawet nic na niego nie dał a ją nie mogę przez to usnac:( w dodatku w ciąży nie mogę większości rzeczy wziac, które by pomogły :(

Powiedzial, że to wirus, bo nie mam temp itp. Ale nigdy takiego kaszlu nie miałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, Wiem jak to potrafi umeczyc :( :******* sama bralam wtedy neoazarine ale ona jest z codeina to w ciazy na pewno jej brac nie mozna . Nie wiem kurcze a moze cos co dzieciom sie podaje na suchy kaszel>? zapytac czy w ciazy mozna to brac bo powinno byc bezpieczne.

 

Ciesze sie ze po wyrwaniu juz wszystko dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba dziś znów się przejde do lekarza zeby jednak coś na to przepisał . wczoraj o 4 w nocy się obudziłam przez ten kaszel i robilam sobie herbatę z lipy... W dzień jest ok ale na wieczór i w nocy jest masakra. O tyle dobrze, że ząb mi już nie dokucza. Mogę ziewac i jesc:))

A Ty jak się czujesz?

Wspolczuje upalu. U mnie teraz jest dziwną pogoda. Raz leje deszcz, po chwili słońce... Później burza... I tak w kółko od 2 dni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, a mnie migrena meczy i troche sobie wkrecamz e nie poradze sobie bez terapii bo moja T ma urlop i kolejna terapie mam znowu ale 18 sierpnia . A tak to nie jest zle , jakos daje rade :)

 

Idz , idz do lekarza , przeciez taki suchy kaszel poinfekcyjny sie moze ciagnac i do 6 tygodni :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj wspolczuje. Też mnie meczyly migreny od 7 roku życia. Najsmieszniejsze jest to, że mam migreny z aurą i jako dziecko nie wiedziałam co się dzieje, bo nagle widziałam wszystko rozmazane jakieś błyski itp... A później zaczynałam normalnie widzieć a przychodził potworny ból głowy. Myślałam, że trace wzrok i nikomu o tym nie mowilam ze strachu...dopiero 5 lat temu powiedziałam się od okulistyki, że to typowe migreny z aurą... A przez ładnych czternaście lat zylam w strachu co to jest... Było to zbyt przerażające żeby iść z tym do lekarza... Ale zauważyłam zależność. Gdy się zmecze i jestem głodna to migrena lubi przychodzić. Może u Ciebie też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, Slonce tez miewam z aurami migreny ale nie zawsze . U mnie to na podlozu hormonalnym , choruje na endometrioze i od kiedy mi walneli hormony w jej leczeniu od wtedy mi sie migreny pojawialy , no i juz kilka razy hormony zmienialam a na kazdych migreny sa a bez lekarstw byc nie moge :bezradny::bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22 szkoda mi Ciebie, ale rozumiem też dziewczyny ... bo gdy kolejny raz czytam co zjadłaś i kupiłaś mam podobne odczucia ...

Może się obrazisz ale dla mnie Twoja dieta jest KOSMICZNA ! Osobiście nigdy nie kupiłam oleju kokosowego i nawet nie wiem jak wygląda ...

Robię zakupy w normalnym sklepie czy na bazarku gdzie nie po prostu NIE MA TAKICH RZECZY. Proponuje idź do nazwyklejszego osiedlowego sklepiku i zrób normalne zakupy. Przypuszczam, że w sklepach ze zdrowa żywnością zostawiasz fortunę !!! No i chyba masz bardzo dużo wolnego czasu ... na gotowanie.

Ciekawe jak byś przeżyła na jakiejś małej wsi. Właśnie wywiozłam dzieci z babcią w takie miejsce, gdzie w sklepie jest tylko zwykły chleb, masło, zwyczajny makaron i jakaś tam wędlina. Warzywa, jajka czy mleko każdy ma swoje lub od sąsiada a owoce to oglądają tylko w telewizji. Nikt z miejscowych nie ma czasu na gotowanie, cały dzień w polu a na obiad jedzą jajecznice z pomidorami albo ziemniaki z zsiadłym mlekiem. Zawiozłam dzieciakom arbuzy i banany, najważniejsze, że cały czas będą na powietrzu ...

Zgadzam się tu ze wszystkimi U CIEBIE PROBLEM JEST W GŁOWIE !!!!!!!!!!! Te wszystkie objawy są od psychiki. Źle, że jesteś / mieszkasz sama. Zdecydowanie to Ci nie służy. A może masz jakąś koleżankę, z którą wspólnie mogłabyś przygotować posiłek i razem zjeść.

Sama też mam jakieś problemy żołądkowo- jelitowe ... Od jakiegoś czasu zrobił mi się brzuch, mam uczucie wzdęcia, gazy i bardzo niekomfortowo się z tym czuję. Próbowałam jeść różne rzeczy, na siłę zmieniać nawyki żywieniowe ale chyba nie tędy droga. Wszystko jest w głowie ! Na początku myślałam, że źle się odżywiam, ale podczas wyjazdów obserwowałam ludzi podczas śniadania i w zasadzie wszyscy jedzą to samo: ( parówki, jajecznice, jajka, wedline, sery ).

Zmuszałam się do jogurtów, płatków owsianych ale zdecydowanie mi to nie służy. Jak raz zjadłam płatki owsiane z jogurtem i owocami to dostałam takiego wzdęcia, ze myślałam, że pęknę. Podobnie nie toleruje rano smażonego. Źle się czuję po przetworach mlecznych więc ich unikam. Nawet kawę piję tylko czarną. Nie piję soków, napoi gazowanych i jem mało owoców. Lubię słodyczę i warzywa i ryby. Myślę, że organizm wie, czego akurat potrzebujemy i wysyła nam sygnały. W upalne dni czujemy większe pragnienie i mamy ochotę na chłodne, lekkie posiłki. Zimą chodzi za nami goraca zupa. Ostatnio np. ciagle objadałam się orzechami i suszonymi owocami - okazało się, że mam anemię. Wystarczy się wsłuchać w siebie i nie czytać !!! Nie można też ślepo wierzyć reklamom. Wspomniałam lekarzowi, że chyba zacznę jeść Activie na wzdęcia to mnie nakrzyczał, żebym tego nie robiła bo ... dopiero wtedy dostanę mega wzdęć. Pediatra/ homeopata mojego najmłodszego dziecka uważa, że mleko i jego przetwory to trucizna a hasła typu ,, mleko to zdrowie,, to największe oszustwo czasów. Myślę, że trzeba zaufać samemu sobie, mam na coś ochotę to jem.

Pisałaś, że masz wytyczne od dietetyczki co powinnaś jeść. Ale Ty sama coś wymyślasz. Dlaczego nie słuchasz jej i gastrologa. Sama pisałaś, że gastrolog powiedział, że z TWOIMI JELITAMI NIC ZŁEGO SIE NIE DZIEJE i żebyś zrezygnowała z czopków i diet. Ciągle piszesz co zjadłaś a za chwilę, że źle się po tym czujesz i że Ci tego nie wolno. TO POCO KUPUJESZ PRODUKTY, KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ !!!!!!!!!! Weź zalecenia swojej dietetyczki przed nos, zrób na ich podstawie liste zakupów i NIE KUPUJ NIC WIĘCEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×