Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

mi sie wydaje ze jak u kogos powoduje nasilenie nerwowosci i pobudzenia to już tak zostanie i nie ma nic do tego regulacja jakichś receptorów, brałem kiedyś kilka miesięcy i to mi się tylko nasilało a nie słabło, potem jeszcze próbowałem kilka razy brać i za każdym razem było to samo

 

Odstawiłem kawę, a piłem 4 razy dziennie, zobaczę jeszcze. No i przechodzę na 2 tabsy dziennie. Jak lepiej nie będzie to adios amigos :mrgreen:

Nie no po kawie to na bank nerwowa jest na tym, siostra tez tak miala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek jest trochę dziwny, i najciekawsze że nikt nie poszedł w tą stronę jeśli chodzi o antydepresanty.

 

Kiedyś obstawiałem że zmniejsza ilość serotoniny i stąd ta irytacja i nerwowość. Co ogólnie by się kupy trzymało. Ale ponoć nie zmniejsza. Ale tak naprawdę to nikt nie wie, bo nawet nie widzą JAK w ogóle ten lek działa.

 

-- 04 lip 2015, 15:02 --

 

i jeszcze ten "chwilowy" okres półtrwania. To ja się pytam jak to działa? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jest na necie opisany mechanizm działania i to dość dokładnie

 

Chyba żartujesz. Taki opis to niech sobie w **pe wsadzą.

 

W ogóle to lek z lat 70 a dopiero niedawno odkryto jego wpływ na receptory opioidowe.

 

No i w ogóle w drodze desperacji to kusi mnie żeby może np sertę dołożyć do tego leku. Tak z 25mg tylko. Co by się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czytałem czytałem. Mechanizm działania leku nieznany. Równie dobrze to mogę iść do wróżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jest na necie opisany mechanizm działania i to dość dokładnie

 

Chyba żartujesz. Taki opis to niech sobie w **pe wsadzą.

 

W ogóle to lek z lat 70 a dopiero niedawno odkryto jego wpływ na receptory opioidowe.

 

No i w ogóle w drodze desperacji to kusi mnie żeby może np sertę dołożyć do tego leku. Tak z 25mg tylko. Co by się działo.

 

Do juz branej tianeptyny, mozesz dorzucic ssri, nic sie nie stanie, sertralina bedzie dzialala tak samo, a moze nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to chyba najbardziej tajemniczy z dostępnych leków.

 

 

I w USA go nie ma. A jak tam go nie ma, to coś w tym musi być.

 

W USA jest jako suplement diety i mozesz jak chcesz kupic nawet kilogram w wielu sklepach z nootropikami np liftmode etc

 

Nie istnieje jako zarejestrowany lek bo cala procedura dopuszczania leku bez patentu nie ma sensu, po rejestracji od razu ktos inny b yzaczal produkcje a ten kto ponioslby koszty stalby sie frajerem.

Zreszta amerykanei czesto robia rozne waly na przyklad delegalizacja GHB ktore kosztowalo kilka centow za 10 gram i wprowadzenie go jako Xyrem na narkolepsje gdzie miesieczna kuracja kosztuje kilka tysiecy usd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu nie wszedł na rynek amerykański gdy firma miała patent.

A o to trzebab y pytrac Serviera, gdyby nie przeszedl badan etc to byloby wiadomo, ale oni to po prostu olali chociaz nie bylo takich problemow jak z agomelatyna na rynku europejskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa jest niezdrowa :P Aktywuje oś HPA, zmniejsza wrażliwość tkanek na insulinę, w wyższych dawkach kurczy naczynia mózgu.

 

Ja kawy nie piję już parę miesięcy. Ogólnie nie używam kofeiny (herbaty piję tylko owocowe). Na początku było trudno ale do wszystkiego da się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem kawę całkowicie i 2 tabsy na dzień. Jakby spokojniej jest. Widzę to że np. nie przypieprzam się do ludzi na tym forum.

 

No ale żeby kawy nie można było pić. Absurd.

Ja na poczatku tez tak mialem a pozniej moglem pic kawy ile chcialem (gdzies tak po pol roku), dawalo to taki dziwny jakby hipomaniakalny stan 3 tabsy z rana plus kawka - 4 godziny czystej stymulacji bez fizycznego leku,superproduktywnosc. Ale to bylo wlasnie pozniej jak juz sie dobrze wkrecilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa jest niezdrowa :P Aktywuje oś HPA, zmniejsza wrażliwość tkanek na insulinę, w wyższych dawkach kurczy naczynia mózgu.

 

Ja kawy nie piję już parę miesięcy. Ogólnie nie używam kofeiny (herbaty piję tylko owocowe). Na początku było trudno ale do wszystkiego da się przyzwyczaić.

 

Cukier i sol tez jest niezdrowa i co z tego, co jest zdrowe w naszych czasach, a te zajebane tabletki ktore codziennie musimy wpierdalac sa zdrowe. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kawy to wyniki badan sa rozne, dla mnie jedynym ale za to powaznym minusem jest nasilanie produkcji kwasu solnego co u osob z refluksem powoduje przykre objawy i moze przyczyniac sie do przelyku barreta i posrednio raak przelyku (pewnie niewielkie ryzyko ale zawsze jakies).

Cukier i sol nie sa takie niezdrowe (sol w ogole moim zdaniem), wazniejsze sa geny i styl zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic badania nie kłamią. Kawosze jak zresztą wszystkie osoby uzależnione zrobią wszystko by stłumić jakiekolwiek wątpliwości.

 

Patryk29 tabletki musisz brać, kawy nie. Sól nie jest niezdrowa, to akurat bzdury - wiadomo, że jak ktoś ma nadciśnienie i sporo soli to ono może wzrosnąć, ale badania wykazały, że u osób zdrowych sól nie niesie żadnego ryzyka. Co do cukru to tutaj uważam, że akurat nie powinno się przesadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic badania nie kłamią. Kawosze jak zresztą wszystkie osoby uzależnione zrobią wszystko by stłumić jakiekolwiek wątpliwości.

 

Patryk29 tabletki musisz brać, kawy nie. Sól nie jest niezdrowa, to akurat bzdury - wiadomo, że jak ktoś ma nadciśnienie i sporo soli to ono może wzrosnąć, ale badania wykazały, że u osób zdrowych sól nie niesie żadnego ryzyka. Co do cukru to tutaj uważam, że akurat nie powinno się przesadzać.

 

Nie musze brac tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie musisz to dobrze, ale większość chorych osób jednak musi je brać by jakoś funkcjonować. Porównywanie tego do kawy, czyli używki jest bez sensu.

 

A kto porownuje kawe do lekow, wedlu mnie te leki sa bardziej niebezpieczne niz ta twoja kurwa filizanka kawy, chyba nie wiesz ile kawa ma zalet, patrzysz tylko na strony negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×