Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

akurat zapis w tym przypadku jest prosty, nie można wydać na zniżke droższego zamiennika i tyle, ale na życzenie pacjenta można taki droższy lek wydać na 100%

 

Efectin nie jest zamiennikiem ani lekiem generycznym tylko oryginalnym lekiem z substancja w tym wypadku wenlafaksyna, dlatego zapis nie jest do konca jasny, jasne jest tylko to ze nie mozna wydac drozeszego zamiennika z wenlafaksyna niz tego co na recepcie, ale tak jak juz napisalem jest lekiem oryginalnym, nie jest lekiem generycznym ani zamiennkiem, dlatego napisalem, ze gdybym sie uparl to bym przegadal babke z apteki i mialbym racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic byś nie przegadał bo to który lek jest oryginalny a który generyczny nie ma nic do rzeczy, jest zapisana wenlafaksyna pod konkretną nazwą handlową i na zniżke nie można jej wydać pod postacią droższego preparatu, bez względu na to czy droższy jest oryginał czy jakikolwiek inny generyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ;) ja tam nigdy nie mialem problemu z zamiennikami,mowie ze chce zmiennik efectinu i mi dają zawsze njtanszy;) upal straszny,wczoraj jeziorko i dzisiaj zaraz tez :D Jest nie zle ;)

 

-- 05 lip 2015, 14:55 --

 

Nawet mój lekarz rodzinny przepisuje mi leki jakie chce bez żadnych zaświadczeń :P

 

-- 05 lip 2015, 14:56 --

 

Ostatnio za 150mg wenli placilem 9 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic byś nie przegadał bo to który lek jest oryginalny a który generyczny nie ma nic do rzeczy, jest zapisana wenlafaksyna pod konkretną nazwą handlową i na zniżke nie można jej wydać pod postacią droższego preparatu, bez względu na to czy droższy jest oryginał czy jakikolwiek inny generyk

 

Ty bys nie przegadal ja tak!! nie mam zamiaru udowadniac swojej racji, bo wiem ze ja po prostu mam a ty nie musisz sie z tym zgaddzac.

Nie obchodzi mnie nazwa leku na recepcie, wedlug zapisu, nie moze wydac leku tanszego od tego co jest na recepcie, ale tyczy sie ty tylko leków generycznych, a efectin jest oryginalem, rozumiesz czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight postaram sie do tego nei dopuscic....

zastanawia mnie jedno dlaczego go nie wolno podawac w zaburzeniach oddychania....

bo powiedzmy że takowe zaburzenia mam.... fakt twierdza wszyscy ze spowodowwane nerwami ale dlaczego nie ?? w alprazolamie o tym nie wspominali....

 

-- 05 lip 2015, 17:44 --

 

ponadto ja mam objawy ze sie boje leków.... wieć z regóły je biore jak już mam atak lub naprawde nie moge wytrzymać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru udowadniac swojej racji, bo wiem ze ja po prostu mam

nie byłbyś w stanie tego i tak zrobić

nie wiem po co piszesz o czyms jak nie wiesz o co chodzi, nie musisz wiedziec ale nie wiem po co chcesz komus wmowic ze wiesz i to lepiej od innych

 

Ty nie wiesz o co chodzi czlowieku Efectin jest lekiem oryginalnym który zawiera wenlafaksyne nie jest lekiem odtwórczym znaczy to ze ten zapis nie tyczy sie tego produktu, pomysl najpierw, kurwa troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyczy się według Twojego rozumowania, NFZ refunduje leki wg swoich przepisów a nie Twojego rozumowania

 

Nfz huja do tego ma, bo wedlug tego zapisu nie maja mi prawa odmówic efectinu rozumiesz to czy nie, czy mam ci to narysowac, albo jest cos biale albo czarne, efectin jest lekim oryginalnym i huj, reszta to jebane generyki, nawet zul spod sklepu ma prawo wenle zrobic i ja sprzedawac jesli bedzie dzialala, chodzi o to, ze efectin nie jest generykiem, nfz refunduje równiez efectin, ale wedlug prawa ten lek jest oryginalny a nie np symfaxin czy velafax, w aptece maja prawa odmówic ci generyku drozszego, ale efectinu wedlug tego zapisu nie maja ci prawa odmowic chocby huj na huju stanal i hujem sie podpieral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz niczego rysowac, wystarczy ze pokazasz mi zapis który o czyms takim mowi, bo narazie to napisales cos wyssane z nie wiadomo czego

 

Ja nie musze ci niczego pokazywac, od poczatku pisalem tej dziewczynie, ze wedlug tego zapisu ktory przytoczyla, nie powinni byli jej odmowic sprzedania efectinu, poniewaz Efectin nie jest ani zamiennikiem ani lekiem generycznym, czyli to prawo i ten zapis nie dotyczy tego leku pod tytylem Efectin, zaznaczylem w poprzednich postach, ze byc moze istnieje jeszcze jakis zapis tyczacy sie lekow oryginalnych i nie wykluczalem tego, opieralem sie tylko i wylacznie na tym co to bylo napisane, szczerze mowiac to watpie by prawo to regulowalo bo prawo polskie jest tak spierdolone pok prawie kazdym wzgledem, ze mozna nieraz niezle rzeczy wykminic dzieki temu, jak dla mnie jest to koniec dyskusji, chcesz to sobie poszukaj w necie, ja wiem jedno Efectin nie jest zamiennikiem wenli ani tym bardziej generykiem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przytoczyła nieprecyzyjnie zapis, nie znałeś oryginalnego i go źle zinterpretowałeś

Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych

nigdzie nie ma użytego słowa zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten zapis nadal jest aktualny, to faktycznie nie mogli jej wydac efectinu na refundacje, ale to zalezy od ceny zamiennika bo np velafax wychodzi w tej chwili chyba nawet drozej niz efectin, ale nie jestem pewien, kurwa gdyby aptekarka byla troche wyrozumiala to by jej dala ten efectin nawet na znizke, przeciez wielu ludzi zostawia np recepte a po lek sie nie zglasza i aptekarka moze komus innemu go sprzedac nawet jak ktos przyjdzie bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jem efectin, wcześniej szamałam zamienniki, przeszłam przez chyba wszystkie na rynku i nigdy nie miałam w sumie problemu z dostaniem w aptece leku tańszego z tą samą substancją. Inna sprawa ma się z lekami droższymi od tego co jest przepisany na recepcie - jeśli jest refundowany i mamy wpisaną zniżkę droższego nie wydadzą. Tutaj mi się zdarzyło, że aptekarz odmówił wydania leku droższego i czekałam do następnego dnia aż przywiozą ten wypisany na recepcie. Wkurza mnie natomiast, że nie wolno robić odpisów leków psychiatrycznych :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×