Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

1 opcja lepsza bo w dzien bedzie petarda a w nocy lulu, chociaz ja na 150 mg malo spie, duzo za malo max 4-4.5 godziny na dobe ....

Hej emilk, ucaluj ode mnie twoja zabcie :P

Pramolanu nigdy nie probowalem ale duzo negatywnych opinii jest o nim,

ps- ja dzisiaj na phenibucie, jest mily blogostan , jest oki :)

 

Novy na mnie pramolan dziala super ;) nie uzaleznia przedewszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na silowni, ni huja nawet odrobine nie poprawil mi sie nastroj mam jakiegos dola jak sam skurwysyn, nie mam pojecia dlaczego, znaczy sie na codzien jest hujnia, ale teraz wydaje mi sie, ze samoboj to zajebista sprawa. :shock:

Japierdole co czlowiek nosi we wlasnej glowie, tragedia. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk lepiej sie przyznaj ile benzo wysepiles ;D

 

Pewnie 20 pak klonow i wszystko opierdala na ogloszenia24 dlatego do roboty mu sie nie chce isc ;)

 

Klon to scierwo,ja wole amfe,sprzedaje chcesz kupic ? :P

 

-- 03 lip 2015, 19:07 --

 

Ja bylem na silowni, ni huja nawet odrobine nie poprawil mi sie nastroj mam jakiegos dola jak sam skurwysyn, nie mam pojecia dlaczego, znaczy sie na codzien jest hujnia, ale teraz wydaje mi sie, ze samoboj to zajebista sprawa. :shock:

Japierdole co czlowiek nosi we wlasnej glowie, tragedia. :time:

 

Patryk nawet tak nie mysl,zycie jest piekne tylko przez ludzi zlych,mamy w garach pojebane ;)

 

-- 03 lip 2015, 19:08 --

 

Dzisiaj jestem bez wenli bo nigdzie nie moglem dostac 150 mg,jutro rano bede mial :P

 

-- 03 lip 2015, 19:09 --

 

emilk lepiej sie przyznaj ile benzo wysepiles ;D

 

Zero heh :P koniec z benzo,bo to droga do nikad ;)

pozalujesz :D, kwestia czasu hehe.

 

Hah potrafilem dac rade bez benzo przez ponad rok czasu,to teraz tez dam :)

 

-- 03 lip 2015, 19:28 --

 

https://www.youtube.com/watch?v=9CCXc_Stdz8 cos dla relaksu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo ekipa, jak tam samopoczucie, ja dzisiaj sie czuje, jakbym nie mial zadnej depresji, o ile wczoraj mialem ochote zdechnac, jak najszybciej, tak dzisiaj mi sie smiac, chce z tego, kurwa mogloby tak juz zostac chociaz jakis czas, bo juz mam dosc tej ciaglej nierównej walki, wam tego tlumaczyc z reszta nie musze. :roll::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam receptę na lafactin, ale wolę efectin. Mam wizytę u lekarza rodzinny/ ogólnego i nie wiem, czy może mi przepisać receptę, tak żeby był tam efectin a nie lafactin?

I czy wciąż zostanie zachowana refundacja na takiej przepisanej recepcie ?

Czy raczej wrócić się do psychiatry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np lekarz rodzinny może mi przepisać receptę, żeby był tam efectin a nie lafactin?

I czy wciąż zostanie zachowana refundacja na takiej przepisanej recepcie ?

Czy raczej wrócić się do psychiatry ?

jedno opakowanie moze przepisac internista. Po nastepne trzeba isc do psychiatry. Jak jestes ubezp, to masz prawo do refundacji w zaleznosci od % leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo PATRYK29 no to super ze u Ciebie lepiej :):):) ja dalej w plenerze. Slonce daje czadu dlatego trza ostrożnie i z umiarem. Pozdro :):):)

 

-- 04 lip 2015, 17:56 --

 

RDZAA w aptece mozesz poprosic o zamiennik, czyli dajesz recke na lafactin a mówisz ze chcesz effectin. Ja tak zrobilam i bez problemu, wkoncu to ta sama substancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja tez melduje ze u mnie coraz lepiej. Moge powiedziec ze na leku jestem chyba 4-5 miesiecy i ciagle sie rozkreca, z tygodnia na tydzien jest lepiej.

Jest moc , co mam zrobic zrobie, chocbym nie jadl caly dzien, jest jakis impuls w glowie ze sie nie mysli tylko sie robi i to mi sie podoba.

Ja DOPIERO USIADLEM PO CALYM DNIU , lol

pzdr wszystkich

ps- Patryk jest ok !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww nie wiem czy tak jest w 100%... bo mi np kolejne recepty na wszystkie leki wypisywal lekarz rodzinny..... ja 2 lata nie widzialem psychiatry.... do ostatniej wizyty w czerwcu.... caly czas pisala parogen an refundacje i xanax ale tu 100%....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac wasze posty zdaje sobie sprawe ze na mnie chyba jednak wenla nie dziala ;/;/ wcale nie ma tak fajnie ;/ do tego te upaly ;/ strata 400 zl na chora.potrzebe zdobycia metylo na szczescie juz odpuscilem i zamowilem sobie etylofenidat zobaczymy co bedzie ahhhh ale mnie to 400 zl boli ale naiwny bylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za co zaplaciles 400zł ???

powiem tak ja jestem w szoku jak na mnie zadzialal Clon, mniejsza dawka niz bralem dotychczas Xanax.....

czuje sie wrecz idealnie... nie ma eufori nie ma zjazdów.... szkoda ze tak krotko trzyma.... ale moge smialo powiedziec ze mniejsza dawka 0,25 dziala na mnie lepiej niz xanax 0,5.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam receptę na lafactin, ale wolę efectin. Mam wizytę u lekarza rodzinny/ ogólnego i nie wiem, czy może mi przepisać receptę, tak żeby był tam efectin a nie lafactin?

I czy wciąż zostanie zachowana refundacja na takiej przepisanej recepcie ?

Czy raczej wrócić się do psychiatry ?

Ja mialam problemy z zamiana zamiennika na oryginal.. nie pamietam czemu.

 

-- 04 lip 2015, 22:01 --

 

Czy np lekarz rodzinny może mi przepisać receptę, żeby był tam efectin a nie lafactin?

I czy wciąż zostanie zachowana refundacja na takiej przepisanej recepcie ?

Czy raczej wrócić się do psychiatry ?

jedno opakowanie moze przepisac internista. Po nastepne trzeba isc do psychiatry. Jak jestes ubezp, to masz prawo do refundacji w zaleznosci od % leku.

Mozna wziac zaswiadczenie od psychiatry, ze bierze sie dany lek dlugoterminowo. Wtedy internista moze przepisywac. Zaswiadczenie jest wazne 6 miesiecy.

Chyba, ze od tego roku cos sie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Problem z zamianą na efectin jest taki, że podobno wg prawa (??) nie mogę wymienić na droższy zamiennik, a tylko i wyłącznie na tańszy... W jednej aptece w ogóle odmówiono zamiany, a w drugiej zgodzono się ale tylko pod warunkiem 100 % odpłatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Problem z zamianą na efectin jest taki, że podobno wg prawa (??) nie mogę wymienić na droższy zamiennik, a tylko i wyłącznie na tańszy... W jednej aptece w ogóle odmówiono zamiany, a w drugiej zgodzono się ale tylko pod warunkiem 100 % odpłatności.

 

no to jak napisałam zrob albo ala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Problem z zamianą na efectin jest taki,że podobno wg prawa (??) nie mogę wymienić na droższy zamiennik a tylko i wyłącznie na tańszy... W jednej aptece w ogóle odmówiono zamiany, a w drugiej zgodzono się ale tylko pod warunkiem 100 % odpłatności.

 

Gdybym byl bardzo dociekliwy i upierdliwy i trzymal sie prawa to mozna by bylo z tym dyskutowac, bo Efectin nie jest zamiennikiem, tylko lekiem oryginalnym, zamiennik to ty masz wypisany na recepcie. :mrgreen:

no chyba, ze ten zapis brzmi inaczej a ty napisalas inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniasz ten co masz na inny, więc jest zamiennikiem :P Chodziło Ci o leki generyczne vs oryginały. Nie znam dokładnie tego zapisu, ale wszystko co jest droższe odpada - nie ważne czy to lek oryginalny czy generyk.

 

No tak tak po chlopsku zamieniam cos na cos to to i to jest zamiennikiem, no ale efectin jest jednak lekiem oryginalnym, a pozostale sa lekami generycznymi, jak dla mnie prawnie to wyglada tak jak, mówie, dlatego napisalem, ze gdybym sie uparl to bym awanture zrobil w aptece, najlepiej jesli ktos ma po prostu efectin na recepcie i tyle, ale lekarz zawsze wpisuje swój lek, z którego czerpie jakies korzysci, co dla mnie jest oczywiste i na tym kase robi i nic mi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólny może nie wypisać refundacji ,bo musi mieć zaśw tak jak Ala napisała. Chyba,że Cię zna dobrze i jest w porządku, a nie jakiś sluzbista. Kiedyś jak nie chciałam Venlabaxu (teraz już nie ma tego generyka nawet,lub jest pod inną nazwa)To mi się spytała czy chce Efectin, ale wtedy jeszcze E. był droższy. Tak jest jak napisał Psychopharm, i inni możesz kupić tańszy, ale droższego nie,bo NFZ musiałby więcej doplacic.

 

-- 05 lip 2015, 10:32 --

 

Patryk29, zgadzam się w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×